Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Chmielowy Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Fortuna, Miłosław Chmielowy Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4592

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty podchodzący w bursztyn, piwo klarowne. [4.5]
    Piana: Przy nalewaniu nawet sporo (piwo o temp. około 7-8°C) z początku wydawało się, że będzie mocna i równomierna, jednak zbiła się w grube nieforemne bąble i dość szybko opadła pozostawiając kożuszek z obręczą przy szkle i trochę plam na nim. [3.5]
    Zapach: Zaskakująco przyjemny, dość wyraźny. Chmielowa owocowość w postaci mango, gruszki, nieco żywiczności, w tle słodowość. No nie spodziewałem się aż takiego bukietu. [4.5]
    Smak: Równie przyjemnie jak sugerował aromat, wyraźne nuty cytrusowe, jakieś tropikalne owoce, ciut iglaka. Bardzo fajna goryczka włoskich orzechów, aczkolwiek dość krótka, niezalegająca. Trochę słodowej podstawy dopełnia ładnie zharmonizowanej całości. Pije się bardzo przyjemnie i chce się sięgnąć po następne:P. [4.5]
    Wysycenie: Nie nalewałem zbyt gwałtownie a nie jest za wysokie, dobrze pasujące do tego piwa. [5]
    Opakowanie: Klasyczna butelka PP, eta z serii Miłosław w zielonych odcieniach, kapsel biały, o dziwo nie firmowy. Na kontrze wszelkie parametry (E: 10°Blg, A: 4,5%, IBU 27, EBC 17), wymienione słody (plzeňski, monachijski), chmiele (Mosaic, Citra, Azacca). [4.5]
    Uwagi: W Miłosławiu jak widać już są gotowi na upalne lato. Świetnie pijalna, orzeźwiająca, dobrze nachmielona po amerykańsku 10° może stać się hitem sezonu. Przed otwarciem nie przeczytałem dokładnie kontry spodziewając się lagerka w stylu czeskim, a tu takie chmielowe zaskoczenie:P.
    Premiera w Żabkach, data 14.03.2021, cena jak na razie 4,49 zł. Dziwne, że butelka występuje jako bezzwrotna kiedy wszystkie z Miłosławia są zwrotne. No ale zawsze można gdzieś zwrócić i obniżyć cenę o 60 gr.

    Moja ocena: [4.425]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      #3
      Tak wygląda:
      Attached Files

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2300

        #4
        Chyba wprowadzili tym razem butelkę bezzwrotną, żeby ludzie nie łazili już ze zwrotami i nie rozsiewali zarazy. Może większość browarów regionalnych powinna pomyśleć podobnie?
        To szerszy temat.
        A samo piwo zacne, porządnie nachmielone, o ziołowym profilu goryczki, która tłumi poczucie picia tylko 10-tki. Za chwilę jak przyjdą temperatury około 20 stopni będzie wchodziło jak złoto. W tej cenie przebija naturalną konkurencję z Kormorana. Mam wrażenie, że Grodzisk i Miłosław w ogóle wyprzedziły olsztyński browar, który nieco stanął w miejscu z nowymi pomysłami.

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #5
          Piwo jest jak najbardziej w butelce zwrotnej i nawet nie wspominaj o możliwości rezygnacji z takiego opakowania . Typowa butelka "amber" zwrotna. Piwo nabyłem w Auchana za 3,59 zł i nie mogę wyjść z podziwu - rewelacyjny, potężnie chmielony lager, pomimo 10% bardzo pełny, treściwy i super wyważony. Dla mnie konkurencja nawet dla Łańcuckiego Kryształu. Przy tym bardziej przystępna smakowo, a o cenie nie wspomnę. To może być ten upragniony przez Forumowiczów "Pils za trójkę"

          Comment

          • darekd
            Senior
            • 02-2003
            • 12274

            #6
            Polska jest jedynym krajem, gdzie można używać określenia "lager" na piwo, które lagerem czy leżakiem nie jest (ze względu na zbyt krótki okres leżakowania piw lekkich). To są braki polskiej piwnej nomenklatury. Ale to całkiem inna dyskusja...

            Comment

            • kibi
              Senior
              • 07-2004
              • 1875

              #7
              To czy butelka jest zwrotna, nie zależy od samej butelki, tylko od etykiety, a częściej kontry czy krawatki.
              Ta sama butelka w wielu sklepach jest zwrotna, a kiedy trafia do Biedronki czy Lidla staje się bezzwrotna.
              Tychy zmieniają wtedy krawatkę na Książęcym, w przypadku Grodziska decyduje litera nadrukowana przy numerze serii.

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                #8
                Tutaj jest wyraźnie na kontrze opisana jako zwrotna - "Z". Doliczyli mi ją także przy kasie.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnozłoty, klarowny. [4]
                  Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała. [3.5]
                  Zapach: średnio intensywny, przyjemny, chmielowy, cytrusowy, lekko żywiczny i słodowy. [4]
                  Smak: słodowy, nieco mniej owocowy niż zapach, niska, przyjemna goryczka. Piwo jest smaczne i dobrze się je pije. [4]
                  Wysycenie: średnie. [4.5]
                  Opakowanie: typowa etykieta dla tej serii, sporo informacji, kapsel z nazwą piwa. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.975]

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12274

                    #10
                    W aromacie na początku wyraźny chmiel w kierunku trawiastych niuansów z dodatkiem limonkowo-cytrynowych, po chwili nawet wyraźniejszych. Nawet myślałem, że tak jak w ich pilsie, dali brytyjskiego Goldinga (ze względu na tę trawę), ale deklarują że są to Mosaic, Citra, Azacca.
                    Limonka jest też w smaku. Oprócz kwasku jest chmielowa goryczka. Nie jest zbyt wysoka, ale w smaku daje to razem fajny, rześki efekt. Trochę łagodnych słodowych tonów, a słód monachijski powoduje, że wydaje się nieco bardziej treściwsze niż 10%

                    Wyszło fajnie, sesyjne, ale z charakterem. Udane piwko. Mam nadzieję, że będą kontynuować tego typu pomysły

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6191

                      #11
                      A mnie nie specjalnie podeszło...

                      Piana - więcej na początku potem warstewka.
                      Lacing - niewiele.
                      Gaz - średni.
                      Barwa - jasny bursztyn.
                      Aromat - kwiatowo i ziołowo ale bez szału.
                      Smak - kwiaty i zioła, treściwość bliższa wodnistości, mini goryczka.

                      Nic specjalnego... jak ktoś lubi takie lekkie piwa (ale też lekko nasycone smakiem) to nie będzie narzekał

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6191

                        #12
                        Alko dalej 4.5% (ekstrakt 10.0*)

                        Piana - dłużej została niepełna warstewka.
                        Lacing - sporo.
                        Gaz - średni.
                        Barwa - złoto.
                        Aromat - karmel z lekko żywicznym chmielem.
                        Smak - słodkawe, żywiczne ale z karmelem. Goryczka jest, nawet pod koniec dość mocna (jak na Fortune ).

                        Gdyby odjąć ten karmel byłoby znacznie lepiej

                        Nowy wygląd:
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎