Kormoran, Radler Gorzka Pomarańcza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kormoran, Radler Gorzka Pomarańcza

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2561

    #2
    5zł w Żabce, w sklepie specjalistycznym na ten przykład nie było.
    Mętne, pomarańczowe, jak pszenica, ładna, gęsta piana. W aromacie pomarańcza sokowa, nie gorzka, pachnie jak piwo-rasowe z sokiem/lemoniadą pomarańczową-ewidentnie bez cukru/syropu. Nuta dolna pszeniczna i jakby kolendra-sugestia od pszenicy. Zapach naturalny, nie za słodki. Nie jest to jednak zapach gorzkiej pomarańczy w typie curacao, niedojrzałej pomarańczy itd. W smaku pomarańczowo, ściągająco, tanicznie, goryczka na finiszu dość amerykańska-pewnie taka odmiana chmielu, ale nadal smakuje jak piwo z sokiem-takim z kartonu. Pełne, sól wyczuwalna na finiszu, ale nie ma to nic wspólnego z "mocą" gose. A himalajska na pewno nie musiała być. Na razie mam uczucia ambiwalentne. Mam wszak drugi egzemplarz, to za jakiś czas sprawdzę ponownie.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • LESNICZYy
      Senior
      • 01-2018
      • 953

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
      5zł w Żabce, w sklepie specjalistycznym na ten przykład nie było.
      Bo to jest produkt dla Janusza i Grażynki a nie dla birgików . 1 na 100 zmieszany czyli napój piwny

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2561

        #4
        Wiem już co mi najbardziej przypomina. Onegdaj w knajpie meksykańskiej można się było napić michelady, to jest właśnie ten smak, czyli piwo, sok pomarańczowy i sól. Inna nazwa to clara-to w Warszawie spotykałem w jednej knajpie na Nowym Świecie. Soki można zmieniać, dodawać, nie zaszkodzi też chilli itd.
        Ale jeśli to ma być jakiś kierunek, to to jest właśnie ten.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • yavo
          Senior
          • 03-2009
          • 910

          #5
          Ten radler jest produkowany specjalnie dla Żabki, w żadnym innym sklepie go nie znajdziecie. A mi nie smakuje - nie wiem, czy to przez to, że jest to gorzka pomarańcza - czy dlatego że piłem je o czwartej nad ranem czekając na interwencję policji, przez co źle mi się kojarzy .

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
            Ten radler jest produkowany specjalnie dla Żabki, w żadnym innym sklepie go nie znajdziecie.
            Już chyba nieaktualne

            Przykład z dziś - Piwo na 300 sposobów we Wrocławiu ma go w ofercie.

            Comment

            • yavo
              Senior
              • 03-2009
              • 910

              #7
              Szybko zmienili zdanie .

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2302

                #8
                W sieci Auchan jest już także dostępne (4.49 zł).
                Smaczne, ale już za mało piwne, bliżej mu do pomarańczowego gazowanego soku z domieszką soli niż piwa.
                Polecam dzieciom

                Comment

                Przetwarzanie...
                X