Perła, Goolman

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jimmy_jb
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2005.11
    • 911

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: słomkowy, jasny, nieco "siuśkowaty" i mało wyrazisty [3]
    Piana: średnio ze wskazaniem na słabo, szybko opada i ma luźną konsystencję chociaż pasuje do ogólnego charakteru piwa więc średnie 3 [3]
    Zapach: pachnie przyjemnie i orzeźwiająco ale bez wyraźnego aromatu, nielodówkowane wyraźniej pachnie chmielem [3.5]
    Smak: zaskakująco dobre, lekki ale charakterystyczny smak chmielu, orzeźwiające i spokojne, z wyraźną, stonowaną goryczką [4]
    Wysycenie: duże, powoduje dużą pianę która niestety szybko opada, sporo bąbelków przez długi czas, podkreśla orzeźwiający charakter piwa [5]
    Opakowanie: ładna kolorystyka i czcionka, nie wybija się z tłumu ale jest profesjonalne i nie ma się do czego przyczepić [4]
    Uwagi: Tanie i dobre piwo. Raczej na niezobowiązujący wypad niż do delektowania się. Lekkie i delikatne, estetyczne opakowanie i spokojny, nienarzucający się smak.

    Moja ocena: [3.725]
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • zetko
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2005.03
      • 28

      #92
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przyjemny złocisty lecz troszke za jasny. [4]
      Piana: Na początku jest całkiem okazała, póżniej opada i przybiera dziwne kształty. [3.5]
      Zapach: Przyjemny, delikatny chmielowy. [4]
      Smak: Jak dla mnie to piwo te jest zbyt wodniste, trzeba się skupić żeby doszukać się smaku chmielu. [3]
      Wysycenie: Nasycenie bombelkami jest calkiem dobre, nie brakuje ich nawet pod koniec piwa. [4]
      Opakowanie: W sumie zwyczajne ale 4 za orginalna butelke [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.55]
      zetko

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłocisty,klarowne [4]
        Piana: biała, drobna, gęsta, długo sie utrzymuje, nie zostawia sladów na szkle [4]
        Zapach: przyjemny leciutki słodowo-chmielowy [5]
        Smak: leciutkie, dość płytkie w smaku jednak jest jakiś dziwny posmak lekko cierpkawy, który mi nie podchodzi za bardzo [3.5]
        Wysycenie: trochę za małe [4]
        Opakowanie: puszka niezbyt oryginlna ale ładna [4]
        Uwagi: po wcześniejszym spróbowaniu Golda kazdy inny Goolman będzie dla mnie dość przeciętny tak jak i to piwo

        Moja ocena: [4.15]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Shlangbaum
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2005.03
          • 5828

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty. Wydaje sie trochę za jasny. [4]
          Piana: Kiszka a nie piana. Na początku drobnopęcherzykowa co prawda ale szybko opada do zera... [2]
          Zapach: Neutralny. Jakby go nie było. Leciutko czuć chmielem ale naprawdę ledwo co... [3]
          Smak: Trochę słodu, trochę goryczki. Taki typowy wyważony pilsik przez małe "p". W porównaniu do Żywca dostałby 5 [4]
          Wysycenie: Niech będzie i takie. Lekko wyczuwalne w ustach, w szklance raczej większe bąbelki. [4]
          Opakowanie: Sympatyczna butelka, choc bezzwrotna - ale i takie są potrzebne na rynku. Ładna etykieta i kapselek z nazwą piwa za co duży plus. Szkoda, że nazwa niepolska i nawet nie niemiecka, tylko jakaś taka angielska a piwo na pewno nie w stylu angielskim [4.5]
          Uwagi: Przyzwoite piwo do obiadu ale rewelacja to nie jest. Na pewno jest to jednak jakaś opcja w sklepach sieci "Żabka" gdzie zajęło ostatnio miejsce Broka Sambora.

          Moja ocena: [3.475]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Lacriferno
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2005.07
            • 783

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, dość ciemny. Lekko wpada w złoto. [4]
            Piana: Z początku silna, drobnoziarnista i zbita, lecz z czasem staje się dziurawa, by opaść zupełnie zostawiając nikłe ślady na powierzchni. [3.5]
            Zapach: Orzeźwiający, chmielowy. W tle delikatne metaliczne naleciałosci. [3.5]
            Smak: Nieco wodnisty, ale zarazem orzeźwiający. Wyraźnie chmielowy z silną, lecz nie nachalną goryczką. [4]
            Wysycenie: Bez zarzutu. Dość silne, lecz pasuje do tego piwa. [4.5]
            Opakowanie: Bezzwrotna butelka. Na stonowanej kolorystycznie etykiecie brak informacji o ekstrakcie. Dedykowany kapselek. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • rotmistrz
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2005.06
              • 469

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasno żółte, klarowny, [3]
              Piana: praktycnie brak, po przelaniu siadła w mgnieniu oka nie pozostawia śladu na szkle, kożuszek dziurawy [1.5]
              Zapach: słaby aromat chmielu [2]
              Smak: lekko cierpkie, goryczka nijaka [2]
              Wysycenie: poprawne, piwo pracuje przez cały czas [3.5]
              Opakowanie: brak jakich kolwiek parametrów piwa, etykieta i kontretykieta kolorystycznie pasują do butelik [2.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.1]

              Comment

              • YouPeter
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2004.05
                • 2379

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, jak na takie lekkie piwo to bardzo ładny. Klarowne. [4.5]
                Piana: Biała, gruboziarnista, mało gęsta przez co utrzymuje się stosunkowo krótko i ciężko ja uzyskać przy nalewaniu. [2.5]
                Zapach: Słabo wyczuwalny, niezharmonizowany, chmielowo-słodowy. [2.5]
                Smak: Chmielowy, czuć wodnistość i lekką kwaskowatość. Goryczka nieco za słaba. [2.5]
                Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
                Opakowanie: Estetyczne, dobrze dobrane kolory, stonowane, kapsel dedykowany. [4]
                Uwagi: Piwo po prostu przeciętne, zakupione z czystej ciekawości i raczej po raz ostatni chyba, że już naprawdę nie będzie nic ciekawszego na półce.

                Moja ocena: [2.725]
                Last edited by YouPeter; 2006-05-11, 00:56.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • granat862
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2004.12
                  • 945

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno słomkowy. [3.5]
                  Piana: Zapowiada sie pieknie, obfita drobnoziarnista ale szybko redukuje sie do nikłej warstewki, pozostawiając otoczki na brzegach. [3.5]
                  Zapach: Przyjemny, chmielowy, w tle delikatnie owocowy. [4]
                  Smak: Troszke wodnisty, za to przyjemna goryczka. Przyjemnie gasi pragnienie. [3.5]
                  Wysycenie: Dość duże. [4.5]
                  Opakowanie: Ładna zielona butelka, firmowy kapsel minus że butelka bezzwrotna. [3.5]
                  Uwagi: Piwo jak dla mnie lekkie w sam raz do gaszenia pragnienia po pracy na dworze w ciepłe popołudnie.

                  Moja ocena: [3.725]
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • kenezz
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2007.07
                    • 15

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoty, ładny, klarowny. [4.5]
                    Piana: Gęsta, drobnoziarnista, lecz po minucie znika zostawiając pojedyncze zakola. [2.5]
                    Zapach: Mało intensywny, lekko kwaskowy. [2.5]
                    Smak: Lekka goryczka o gorzkim odcieniu. Troszkę za lekkie jak na mój gust, ale nie wodniste. [3.5]
                    Wysycenie: Dobre, utrzymuje się do końca. [4.5]
                    Opakowanie: Zielona puszka, brak na niej informacji o ilości ekstraktu. [3]
                    Uwagi: W sumie nie najgorsze, jak na swoją cenę, ale bez wyrazu.

                    Moja ocena: [3.125]

                    Comment

                    • Scriptus
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2006.04
                      • 189

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowy klarowny [4.5]
                      Piana: Ładna biała średnioziarnista, nie ciągnąca się po szkle, ale jednak trwała piana, dopiero po stosunkowo długim czasie zredukowała się do kożuszka [4.5]
                      Zapach: Przyjemny chmielowy zapach z lekką owocową nutką [4.5]
                      Smak: Dość słodkie piwo, z lekką goryczką. Powiedzmy, że nie robi porażającego wrażenia.... ale ogólnie jest poprawne [4]
                      Wysycenie: Nasycenie OK, przyjemne, nie za mocne, nie za słabe, unoszące się w górę pęcherzyki dość skutecznie utrzymują piankę [5]
                      Opakowanie: Poprawna puszka, powiedzmy nie jest to jakiś porażający projekt, ale łatwo odróżnić to piwo od innych [4]
                      Uwagi: Nie jest złe to piwo, w sumie poprawne, można kupić, jak nie ma tych ulubionych

                      Moja ocena: [4.3]
                      Nic lepszego od Brackiego :)

                      Comment

                      • Tomasz_Moczarski
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2008.01
                        • 182

                        Piwo niedrogie i całkiem dobre. Nabyłem kilkakrotnie w Carrefourze (Gliwice Arena).
                        Kolor przyzwoity, piana też, smak - że tak to ujmę - za tę cenę ciężko znaleźć coś lepszego W skali 2-5 oceniam na 3,5
                        koncerniak = prawie jak piwo :D
                        Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                        reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                        Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                        Comment

                        • Sherman
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2005.09
                          • 305

                          Kolor: słomkowy, jasny
                          Wysycenie:słabe ale piwo cały czas pracuje
                          Piana: drobno pęcheżykowa, szybko opada tworząc kożuch oblepiający ścianki kufla
                          Zapach:wyraźnie słodowy,gdzieś w tle trochę chmielu
                          Zmak:w smaku niespodziewanie pełne, czuć słód i wyraźną goryczkę nie za bardzo spasowaną z nutą słodową. Piwo lekko kwaskowate(tak delikatnie)
                          Opakowanie:zielona butelka, jest kontra i krawatka. Brak podanego ekstraktu.

                          Ogólnie dość smaczne piwo, z pewnością do powtórzenia. Jak dla mnie ocena 3,5.
                          Last edited by Sherman; 2008-01-15, 21:52.

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 2003.02
                            • 7971

                            Ja nabyłem kilka dni temu w Żabce upszenicznionego Goolmana Ma datę ważności 09.10.07.Poczekam jeszcze troszkę,może będzie to hit tego roku.
                            Swoją drogą dlaczego Perła robi cicho sza,że wprowadziła "pszenicę"
                            Kurcze ,ale jest pięknie mętne


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • tomek35
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2007.02
                              • 497

                              Ja dzisiaj poraz pierwszy wypiłem Goolmana i mile mnie zaskoczył Piwo całkiem dobre, smakiem mi przypomina Berga z Ambera.

                              Comment

                              • satyrus
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2007.06
                                • 20

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: słomkowy jak na tak słabe piwo bardzo ładny [4]
                                Piana: po przelaniu do szklanki natychmiast znikneła [1.5]
                                Zapach: delikatny, leciutko wyczuwalny chmiel [4]
                                Smak: łagodny, mało goryczki, dobrze orzezwia [4.5]
                                Wysycenie: troche małe chociaz akurat mi to pasuje [4]
                                Opakowanie: fajny kształt butelki, ciekawie zaprojektowane etykiety [5]
                                Uwagi: jak na 1.99zł bardzo dobre

                                Moja ocena: [4]

                                Comment

                                Przetwarzanie...