Perła, Goolman

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scriptus
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2006.04
    • 189

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny, żółty, słoneczny , bardzo przejrzysty, klarowny, jak na lekkie piwo bardzo ładny [5]
    Piana: z początku srednioziarnista, bielutka piana, zniknęła w ekspresowym tempie bez śladu [2.5]
    Zapach: delikatny chmielowy zapach, powiedzmy, dość wyrafinowany... wolałbym ciut mocniejszy. [4]
    Smak: dobrze wyważona delikatna słdycz z goryczką, doskonałe orzeźwiające piwo na upalne letnie dni [4.5]
    Wysycenie: wyczuwalne w smaku, ale ciut za słabe, bąbelków nie widać niemal wcale, piany też [3]
    Opakowanie: Ładna puszeczka o spokojnej tonacji, brak informacji o ilości słodu [4.5]
    Uwagi: Przyjemnie się pije to piwo, jest w smaku duzo szlachetniejsze, niż by sie można spodziewać po cenie. Nie ma w nim tej wulgarnej nuty z tanich piw. Szkoda, że piany nie ma, niemniej po to piwo chętnie sięgnę ponownie.

    Moja ocena: [4.075]
    Nic lepszego od Brackiego :)

    Comment

    • Paidy
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2008.10
      • 1

      Dość popularne piwo na Lubelszczyźnie głównie w śród studentów
      Można nabyć je praktycznie w każdym sklepie na Lubelszczyźnie za około 2zł~.
      Smakiem podobne do zielonej Perełki.
      Osobiście znam kilku fanatyków tej marki (Wśród nich ja).

      Ps.Pierwszy post na forum , Witam miłośników złotej cieczy

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2004.06
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Paidy
        Witam miłośników złotej cieczy
        Jesteśmy miłośnikami Piwa przez duże P, a nie złotej cieczy. Kiepskie masz wejście.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • mapajak
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2002.12
          • 1187

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: typowy, złoty [5]
          Piana: szybko opadająca, zostają jakieś resztki unoszącą sie na powierzchni, brak sladów na szkle [2.5]
          Zapach: przyjemny, chmielowy z nutą słodko-owocową [4]
          Smak: lekki, orzeźwiający, słodowy z delikatną goryczką, popsuty jednak pewnym nieprzyjemnym, kwaskowym posmakiem [3]
          Wysycenie: za szybko ulatniające się [3]
          Opakowanie: bezzwrotna, zielona butelka, brzydka etykieta, głupia nazwa, brak zaw. ekstraktu [2.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • skitof
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2007.11
            • 2478

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klasyczny, złoty kolor piwa [4.5]
            Piana: Pianę Goolman ma bardzo dobrą: białą, obfitą, gęstą, trwałą. Nie zostawia jedynie śladów na szkle. [4.5]
            Zapach: Zapach jaki wyczuwam to dobra harmonia słodu i chmielu właściwa dla piw jasnych pełnych lekkich. [4]
            Smak: Pierwszy smak nie zdradza jeszcze charakteru tego piwa, lecz z czasem uwalniają się łagodne smaczki wytrawnego, szlachetnego chmielu zmieszane ze stonowanym, dobrze zharmonizowanym słodem. Taka też jest końcówka, niedługa, ale sympatyczna: delikatnie wytrawna i nie wodnista mimo, że nie jest to piwo mocne, a zawartość ekstraktu nie jest podana. Nie jest to piwo mocne, również treściwość jest na poziomie umiarkowanym, więc pije się Goolmana dość szybko i przyjemnie. [4]
            Wysycenie: Nasycenie jest obfite, tempo uwalniania się dwutlenku węgla jest równomierne. [4.5]
            Opakowanie: Dominuje zieleń. Szkoda, że nie ma podanego ekstraktu. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • Scriptus
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2006.04
              • 189

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomkowy jasny, wolę ciemniejszy [4]
              Piana: Ładna trwała wysoka piana, śnieżnobiała, lecz dość gruboziarnista. Po 10 minutach jednak znika bez śladu - wskazany by był choć kożuszek. Niemniej jednak piwko po nalaniu ładnie sie prezentuje [4.5]
              Zapach: Jak i u innych piw z lublina, klarowny chmielowy zapach, intensywny, przyjemny. [5]
              Smak: Dobrze zbilansowany smak słodowy z chmielową goryczką. Nie zostawia żadnych niemiłych posmaków. [4.5]
              Wysycenie: Dobre nasycenie, podkreśla smak piwa i przyjemnie szczypie w język. [4.5]
              Opakowanie: Dość przeciętny projekt graficzny, odnoszę wrażenie, że to jest zrobione, bo przecież jakieś musi być, jednak spełnia swoją funkcję, łatwo wypatrzeć to piwo na półce [4]
              Uwagi: Dobre piwko na letnią spiekotę, sięgnąłem po nie teraz, bo... hmm.... promocja była

              Moja ocena: [4.625]
              Nic lepszego od Brackiego :)

              Comment

              • Manieklbl
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2007.10
                • 100

                Wiem, że niektórych to interesuje, także chciałem powidzieć, że od niedawna Goolman ma nową szatę graficzną. Dotyczy to zarówno wersji puszkowej jak i butelkowej. Swoją drogą bardzo polecam to lekkie lubelskie piwko, jedno z moich ulubionych

                Comment

                • chemmobile
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2009.03
                  • 2168

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, taki trochę ciemniejszy odcień. [4.5]
                  Piana: Średnio pęcherzykowa, opada szybko do kożuszka podtrzymywanego przez pewien czas przy życiu przez "buzujące" piwo. [2]
                  Zapach: Słodowo - chmielowo. Słód na czele z chmielem, a w tle (czytaj: dużo słabiej wyczuwalny) jakiś nieprzyjemny dodatek. [3]
                  Smak: "Wodniste". Na początku lekka goryczka z cierpkim akcentem. Słodu jeszcze mniej niż goryczki. Ponadto wyczuwalny posmak kwaskowy. Zbyt lekkie to lekkie piwo. [3]
                  Wysycenie: Piwo "buzuje" cały czas. [5]
                  Opakowanie: Goolman, Perła, dwa bratanki - do butelki i do... etykiety. [3]
                  Uwagi: Butelka 0,5 l w cenie 1,99 zł. W kategorii cena/jakość daję 4/5 pkt. Piwo lekkie, ale nie tłumaczy to wyraźnych braków w treściwości. Taka uboższa wersja Perły Chmielowej.

                  Moja ocena: [3.075]
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • uranium
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2003.05
                    • 77

                    Perła - Lublin, Goolman Premium

                    Goolman Premium
                    Z informacji na kontrze:
                    Goolman to idealnie warzone piwo w oparciu o wielowiekową i oryginalną recepturę. Jego charakterystyczne walory wynikają bezpośrednio z procesu produkcji, do którego wykorzystujemy wyłącznie naturalne składniki. Sięgnij po Goolmana, spróbuj doskonałego piwa. POCZUJ SMAK ZWYCIĘSTWA.

                    Piwo jasne pasteryzowane.
                    Alk 5,0% obj.
                    Zawiera słód jęczmienny.







                    Po degustacji:
                    Barwa jasnego bursztynu wysycenie w sam raz - piwo "pracuje" do końca w kuflu. Piana z początku gęsta, mieszana, szybko opada zanikając doszczętnie.
                    Smak kwaskowaty z lekkim posmakiem metalicznym, trochę wodniste ale na upały idealne. Pozostaje kwaskowaty posmak na języku.
                    Zapach mało intensywny chmielowy z cytrusową nutką.
                    Butelka bezzwrotna.
                    Duży plus za dedykowany kapsel i przyzwoitą etykietę i kontrę. Minus za brak info o blg.

                    Comment

                    • granat862
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2004.12
                      • 945

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno zloty wyglądem przypomina mi troche czeskie dziesitki [4.5]
                      Piana: Drobnopecheżykowa, gęsta, tworzy wysoka czapę opada średnio szybko. [4]
                      Zapach: Początkowo po otwarciu zielonobutelkowy, póżniej dobrze wyczuwalne delikatne nuty slodowo-chmielowe z delikatną przewagą tego drugiego [3.5]
                      Smak: Lekkie orzeźwiające delikatna slodowa słodkośc na początku później orzeźwiająca goryczka. [4]
                      Wysycenie: Według mnie za duże zbyt szybko żołądek robi się pełny. Nie pozwala wpełni delektowac się orzeźwiającym charakterem tego piwa. [2.5]
                      Opakowanie: Opakowanie po małej zmianie wizerunku, teraz w nazwie ma Premium, dedykowany kapsel brak ekstraktu.Zielona butelka. [3]
                      Uwagi: Pełna nazwa to Goolman Premium ale przypuszczam że to ten sam Goolman, przynajmniej przypomina mi Goolmana sprzed roku.

                      Moja ocena: [3.725]
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • granat862
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2004.12
                        • 945

                        Według mnie Goolman Premium to to samo co to http://browar.biz/forum/showthread.php?t=934&page=5
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • uranium
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 2003.05
                          • 77

                          Po konsultacjach z kumplem z browaru - potwierdzam, że Goolman Premium to stary Goolman bez Premium.
                          Już nie robią ani etykiet ani puszek ze starym logo. Także jak ktoś ma jeszcze zaległości kolekcjonerskie to spieszcie się - to co jest w sklepach to wszystko.

                          Comment

                          • andszcz
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2008.07
                            • 310

                            Zgadza się, nie widziałem juz od pewnego czasu starego Goolmana. Nie piem nigdy Goolmana Gold - wie ktoś co to twór?
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • Gopher
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2007.10
                              • 450

                              Goolman Gold:
                              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
                              Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                              Comment

                              • andszcz
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2008.07
                                • 310

                                dzięki
                                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                                Comment

                                Przetwarzanie...