Królewskie, Mocne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Major Piwnych Rewolucji
    • 10-2003
    • 3881

    #31
    Chłodek za oknem, więc wzrasta moja konsumpcja piw mocnych. Tym razem padło na Mocnego Króla. Piwo dostępne praktycznie wszędzie w Płocku. Ja kupiłem w PSS Społem, butelka. Po wypiciu moje wrażenia są następujące: kolor złoty, moim zdaniem trochę za jasny jak na mocne piwo, CO2 - dużo za dużo, pierwszy łyk wyszedł nosem, pianka w normie, dość trwała, średniopęcherzykowata. Aromat ładny, chmielowo-słodkawy, alkoholu nie wyczułem. Smak raczej masowy, trochę posmaku słodu, goryczki, w odróżnieniu od zapachu alkohol dość wyraźnie wyczuwalny. Opakowanie ładne, etykieta charakterystyczna, kapsel z logo. W sumie nic szczególnego, ale wypiłem też raczej bez żadnych negatywnych odczuć. Może być raz na jakis czas.

    Moja ocena: [3.675]
    Last edited by Pinio74; 24-02-2004, 10:47.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 06-2004
      • 6310

      #32
      Etykieta to zielona wariacja na temat charakterystycznej "królewskiej" etykiety, ładna. Tak samo z kapslem.
      Kolor złoty, od razu sugeruje piwo mocniejsze.
      Piana wysoka, wyjątkowo trwała jak na mocne piwo.
      Zapach wyraźny, chmielowo-słodowy.
      Nasycenie bdb.
      W smaku dominuje nuta słodowa (choć nie słodka), obok niej sympatyczna, lekka goryczka, choć zostaje po niej mniej sympatyczny posmaczek. Nie ma za bardzo wrażenia, że pije się piwo mocne. Gdyby nie ten posmaczek, byłoby o wiele lepiej.
      Pewnie niedługo przyjdzie pora na ocenę Mocnego z Bydgoszczy...

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        chyba jedna z ostatnich jak nie ostatnia ocena tego piwa, jest przeterminowane z data przydatności 23.10.2004

        kolor, klarowne, jasnobursztynowe, jak na mocne piwo zbyt jasne
        zapach - lekki, przyjemny słodowo-chmielowy
        piana - bielusienka, drobna, utrzymuje się ok 2 cm kozuszkiem
        gaz - w miarę, choć mogłoby być go więcej
        smak, jak na mocne piwo bardzo delikatne w smaku, w ogóle nie czuc alkoholu, po każdym łyku pozostaje przyjemna goryczka na końcu języka
        opakowanie - każdy zna

        cześć pamięci Królewskiego Mocnego

        Moja ocena: [4.3]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • urban
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 10-2002
          • 77

          #34
          Raczej nie przepadam za mocnymi ale tu było miłe zaskoczenie... kolor i CO2-bdb, złotawy i piana długo się trzymała (moze miałem czystą szklankę?), w smaku jak pisałem wcześniej miłe zaskoczenie - dla mnie nie za mocne, no i posmak goryczki, zapach piwny, butelka ładna, jednym słowem szkoda piwka, na pohybel Grupie Żywiec, ale to przecież nieważne...

          Moja ocena: [4.725]

          Comment

          • becik
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🍼🍼
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            a czy napewno oceniałeś Królewskie Mocne z Warszawy czy obecne na rynku Królewskie Mocne z Bydgoszczy (Grupa Żywiec)?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • pIvo
              Porucznik Browarny Tester
              • 10-2002
              • 290

              #36
              Ponieważ na butelce piwa Krolewskie Mocne brak bylo miejsca produkcji, zadałem pytanie dotyczące tej kwestii poprzez strone www marki Krolewskie. Otrzymałem informacje (Grupa Żywiec), iż "nie udzielamy informacji, gdzie produkujemy poszczególne marki piwa."

              Ho, ho! Duuuża tajemnica! ;-)

              Z drugiej strony ciekawe jakie informacje nie są utajnione i które z nich mozna otrzymać na info@krolewskie.com.pl? Pojemność?! Kolor butelki? ;-)
              http://kapsle.w.interia.pl

              Comment

              • supersklep
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 01-2005
                • 982

                #37
                Moje mocne zakupione w Warszawie wyglada tak jak kiedyś porter a termin ma do 04-08-2005 .Wyprodukowane przez Brau Union w likwidacji ul. Grzybowska Wa-wa , pod nadzorem Grupy Żywiec .Nie wiedziałem że jeszcze na koniec zmienili etykietę z zielonej na taką prawie czarną jak na porterze


                Comment

                • Kolesław
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 03-2004
                  • 1130

                  #38
                  Nie lubię nie wiedzieć gdzie było uważone piwko, które piję, a dokładnie tak właśnie jest z Królewskim i Mocnym, i Pełnym. Dziwi tajemniczość GŻ, bo w przypadku innych produktów nie ukrywają gdzie są produkowane - w przeciwieństwie do KP i Carlsberga-Okocimia. I właśnie za to właśnie darzyłem GŻ jeszcze odrobiną sympatii (choć jak pierwszy raz zobaczyłem Tatrę z Leżajska i Warkę z Elbląga to mnie odrzucało). A najgorsze jest udawanie. Masowy klient, w tym pewnie wielu warszawiaków, myśli, że pije prawdziwie warszawskie piwo. Może to nie zbrodnia, ale oszustwo to już jest. Inne piwo, sorry, ale nie moge się powstrzymać - Piast zrobił się szczególnie "Wrocławski" właśnie wtedy, gdy przestał być wrocławski. To zgroza!

                  Comment

                  • Bekiesz
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 09-2005
                    • 140

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jaśniutki jakiś...to ma być mocne piwo? [3]
                    Piana: Szybko opada,ale ładnie osadza się na kuflu. [2.5]
                    Zapach: Chmielowy,lecz mało zdecydowany. [3]
                    Smak: Bez wyrazu,bez sensu.Po prostu pils o zwiększonej ilości alkoholu.Goryczka zbyt słaba. [2.5]
                    Wysycenie: Niezłe,widoczne do końca. [4]
                    Opakowanie: W stylistyce serii:dominuje czarny kolor,ładny kapsel,na kontrze oczywiście musi być jakiś nawiedzony tekst o wyjątkowości tego piwa-tyle że to nie jest prawda. [4]
                    Uwagi: Szkoda Browaru Warszawskiego,oj szkoda...

                    Moja ocena: [2.85]
                    Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                    Comment

                    • Bekiesz
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 09-2005
                      • 140

                      #40
                      Oczywiście,oceniłem nie to piwo Ocena dotyczy Kujawiaka Królewskiego Mocnego.Mea culpa po trzykroć!!!
                      Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                      Comment

                      Przetwarzanie...