Lwówek Śląski, Mocne Dobre

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2002.10
    • 512

    I obecna etykieta. Początkowo myślałem że to piwo Śląskie, po bardzo dokładnym przyjrzeniu się, Śląski okazał się nazwą browaru( napis browar prawie nie widoczny)
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Shlangbaum
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2005.03
      • 5828

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno bursztynowy. Wzorowy piw jasnych o takim ekstrakcie. [5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa bielutka piana redukuje się do ładnego dywanika. [4]
      Zapach: Nienarzucający się zapach słodu. Brakuje mi jednak jakiegoś chmielowego powiewu... [4.5]
      Smak: Po pierwsze plus za brak alkoholowego posmaku. Ponadto piwo należy określić jako pełne ze słodową bazą rozbitą jednak przez wyważoną goryczkę. [4.5]
      Wysycenie: Drobne pęcherzyki trochę za mocno siadają na żołądku i chcą szybko stamtąd wrócić powodując wiadomy efekt [3.5]
      Opakowanie: Znakomity wzór dla lokalnych browarów. Etykieta historyczno-bajkowa zachęca do wypicia piwa i wogóle dzięki niej nie przeszkadza mi odrapana butelka euro. Praktyczny kapsel z umieszczonym na nim ekstraktem ułatwia poszukiwania piwa w skrzynce. Dane o piwie podane bez zarzutu poza niejasnym dla mnie sformuowaniem "PIWO NIEPASTERYZOWANE" w co trudno mi uwierzyć w konfrontacji z czteromiesięczną datą ważności [4.5]
      Uwagi: Mocne Dobre piwo

      Moja ocena: [4.425]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Pinio74
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.10
        • 3881

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor bursztynowy, dość ciemny i głęboki [4.5]
        Piana: Piana biała, o drobnych pęcherzykach, obecna do wypicia 4/5 kufla, a więc wynik niezły [4]
        Zapach: Zapach przyjemny słodowo-kwiatowy, na plus, że nie czuć alkoholu, [4]
        Smak: Daję 5, bo dawno nie piłem tak dobrego mocnego piwa. Smak jest pełny, posmak słodowo-chlebowy i delikatna goryczka dla równowagi, poza tym zupełnie nie czuć alkoholu [5]
        Wysycenie: Trochę zbyt niskie jak dla mnie [3.5]
        Opakowanie: Opakowanie zdecydowanie do poprawy. Nie pierwszej młodości butelka euro, byle jak naklejona etykieta i kapsel z nadrukowaną tylko ilością ekstraktu, to zbyt mało jak na tak dobre piwo. [3]
        Uwagi: Kupione w Hali Marymonckiej za 2,40 zł. Zdecydowanie czołówka, jeżeli nie 1 miejsce w swojej klasie. POLECAM

        Moja ocena: [4.35]
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • rotmistrz
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2005.06
          • 469

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, klarowny dla mnie ciut za jasne dl mocnego piwa [4]
          Piana: wysoka, trwała, drobnoziarnista, pozostwia ślad na szkle, kożuszek przez cały czas konsumcji [4.5]
          Zapach: słodowy z nutami owoców z odrobiną chmielu, klasyczny bukiet piwa niepasteryzowanego [4.5]
          Smak: słodowy z dobrze wyczuwalną goryczką, czuje się, że się pije piwo mocne [4.5]
          Wysycenie: dużo małych pęcherzyków, w sam raz [4]
          Opakowanie: informacje o piwie poprawne, kolorystyka etykiet stonowana [3.5]
          Uwagi: piwo nie pasteryzowane

          Moja ocena: [4.4]

          Comment

          • jacer
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2006.03
            • 9875

            Mocne dobre jest pasteryzowane, patrz etykieta wyżej
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • robox
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.11
              • 8188

              Nie wnikając w szczegóły, na etykiecie 0,5l Mocnego Dobrego jest napisane piwo niepasteryzowne.

              Comment

              • jacer
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2006.03
                • 9875

                Hmm czyli 0,33l pasteryzują, a 0,5l nie.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • robox
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.11
                  • 8188

                  Z niepasteryzacją w Lwówku to trochę dziwna sprawa, była kiedyś o tym dyskusja.

                  Comment

                  • dziku
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.12
                    • 1992

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładny bursztynowy kolor. Jak najbardziej właściwy dla piwa o konkretnym ekstrakcie. [5]
                    Piana: Tu w porównaniu do poprzedniego mojego opisu (czyli piwa z 2003 roku) duża poprawa. Bardzo piękna, wysoka piana. Po nalaniu dała śliczną koronkę. Potem jednak dość sprawnie osiadła, ale nie błyskawicznie - stąd ocena 4 [4]
                    Zapach: Prosty zapach słodowo słodkawy. Dla mnie nieco zbyt ciężki. Osobiście wolę nuty chmielowe w zapachu. Są bardziej orzeźwiające. Alkoholu nie czuć. I dobrze [3.5]
                    Smak: Jak i zapach - dość prosty. Piwo o nutach słodowych, bez żadnej goryczki. Ja taki smak odbieram jako ciężki. Na plus zaliczyć trzeba brak mdłych nut alkoholu. [3.5]
                    Wysycenie: Stary problem. Za słabe. Aż się dziwię z czego taka piana urosła. Natomiast nie dziwię się że opadła. Zdecydowanie piwo promujące kulturę spożycia w domu i pod sklepem. Nawet najbardziej zawzięty ziom nie da rady beknąć po tym piwie na całe gardło... [1.5]
                    Opakowanie: Dostateczne. Ale... etykieta kiedyś bardziej drukarsko dopracowana - teraz powoli zaczyna się staczać. Do tego nierówno naklejona. Ale podstawowe informacje zawiera... [3]
                    Uwagi: Po pewnym zniechęceniu do piw z Lwówka - jest to jednak jakiś promyk nadziei. Ja piw stricte słodowych nie lubię, ale ktoś kto nie gustuje w goryczce może smak ocenić sporo lepiej. Mam w planie zanabycie kilku flaszek celem wykonania grzanego piwka z ziołami. Zobaczymy - może wtedy nadam mu nieco goryczki...

                    Moja ocena: [3.5]
                    Dziku


                    Comment

                    • wedge7
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2007.01
                      • 217

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny bursztyn; klarowne [5]
                      Piana: ciemnawa; gęsta i wysoko; długo pozostała w kuflu; pozostawia bardzo ładne wzory na szkle [5]
                      Zapach: intensywny; słodowy; kwiatowy; momentami odrobinę mdły [4]
                      Smak: bardzo słodki co akurat mi nie przeszkadza zupełnie; wyraźna goryczka; plus za to że nie da wyczuć się alkoholu [5]
                      Wysycenie: odrobinę za słabe; gazu mogłoby byćwięcej [4]
                      Opakowanie: butelka typu euro o dziwo nie porysowana; bardzo ładna złota etykieta; szkoda że brak dedykowanego kapsla lub choćby firmowego [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.6]

                      Comment

                      • woosaa
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2005.07
                        • 1553

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo ładny bursztyn,klarowne [5]
                        Piana: srednio gęsta,troche za szybko opadająca,tworzy nawet solidny dywanik [3.5]
                        Zapach: wyczuwalna duża ilość owoców,trochę słodu i szczątkowe ilośći chmielu [4]
                        Smak: jak na 15 dobre piwo,dobrze dobrana zawartość goryczki i dodatków owocowych oraz słodu. [4.5]
                        Wysycenie: bardzo dobre ,wręcz idealne [5]
                        Opakowanie: podobne do Książęcego,ekstrakt i alkohol podane,kapselek 15,1,brak kontry [4]
                        Uwagi: Kupione w Łodzi "U Dziada".Warte spróbowania.Polecam.PZDR

                        Moja ocena: [4.25]
                        mb WOS

                        Comment

                        • Scriptus
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2006.04
                          • 189

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Doskonaly bursztynowy kolor, idealny [5]
                          Piana: Piana wysoka, trwala, drobnoziarnista, dlugo trwalo zanim sie zsiadla [5]
                          Zapach: intensywny zapach slodowo kwiatowy, gdzies tam w tym jest nutka chmielu, [5]
                          Smak: syty slodowy smak, z lekka chmielowa goryczka, bardzo dobre mocne piwo. W ustach pozostaje lekki piwny posmak. [5]
                          Wysycenie: dobre wysycenie, choc niewielkie, moze to kwestia przyzwyczajenia? bo jednak pianke utrzymuje skutecznie caly czas, [4.5]
                          Opakowanie: mocno zuzyta butelka zwrotna, ale to nie mankament, fajna, nieco staromodna, zlocista etykieta, jednak bez kontry kapselek noname. [4.5]
                          Uwagi: Bardzo dobre, niepasteryzowane piwo, nieodmiennie smaczne, polecam. Wiele razy juz je pilem, ale zawsze gdzies w delegacji, teraz wreszcie, dzieki forum Browaru znalazlem sklep, gdzie je mozna kupic, Kubus na Bemowie

                          Moja ocena: [4.95]
                          Nic lepszego od Brackiego :)

                          Comment

                          • Smoogler
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2008.01
                            • 29

                            Witam

                            To mój pierwszy post na tym forum więc chciałem powitać wszystkich smakoszy i degustatorów w każdym tego słowa znaczeniu.

                            Wybrałem ten temat bo moja przygoda z piwem (w prawdziwym tego słowa znaczeniu) zaczęła się od tego właśnie Śląskiego Dobrego Mocnego... Moim zdaniem wyśmienite pod każdym względem.. Od tej pory a było to rok temu nie biorę do ust Żywców, Tyskich, Lechów ani innych temu podobnych napoi piwopodobnych

                            Dla mnie Śląskie jest kwintesencją smaku piwa. Nic dodać nic ujać no moze trochę w zapachu czuć alkohol ale ma ono prawie 8%... natomiast w ustach ciężko wyczuć nutke alkoholu... jak dla mnie z deka za słodkie ale na szczęście po przełknięciu pozostaje rozkoszna rozchądząca się po gardle goryczka... Miodzio

                            Nie będę go teraz oceniał gdyż ostatni raz piłem je pół roku temu a najlepiej ocenia sie mając je przed sobą w już odkapslowanej formie..

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.01
                              • 4628

                              Witaj na Forum!

                              Niestety, nie ocenisz w ten sposób, gdyż tego piwa już nie ma...
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • De-labore-Solis
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2008.01
                                • 3

                                napewno go już nie ma jakieś źródło fakty tudzież plotki proszę przybliż informacje na temat tego piwa
                                o to chodzi, żeby było miło

                                Comment

                                Przetwarzanie...