Lwówek Śląski, Mocne Dobre

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.12
    • 1992

    #61
    Dla pełnej jasności - etykietka:
    Attached Files
    Dziku


    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 2001.08
      • 3562

      #62
      Piłeś to właściwe a te o którym ja wspomniałem ma 15,2 ekstraktu i 7 % alkoholu jest również w bączku(pasteryzowane).
      Ocena tego piwa może jeszcze dzisiaj nastąpi.

      Comment

      • dziku
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.12
        • 1992

        #63
        baklazanek napisał(a)
        Piłeś to właściwe a te o którym ja wspomniałem ma 15,2 ekstraktu i 7 % alkoholu jest również w bączku(pasteryzowane).
        Ocena tego piwa może jeszcze dzisiaj nastąpi.
        A jednak chyba piłem inne piwo... Dziś udało mi się kupić w Łodzi "Dobre Mocne" niepasteryzowane. Ma ono inne parametry i zupełnie inny smak. Mocniejszą pianę i jest bardziej słodkawo - miodowe. Kolor też nieco ciemniej bursztynowy. Etykietka jest podobna. Moim zdaniem są to dwa różne piwa. Tylko jak rozdzielić ich ocenę Różnica w wyglądzie i w smaku jest na tyle istotna, że nie sposób złożyć jej na karb pasteryzacji.
        Dla pełnej jasności dodaję skan etykietki z wyodrębnionymi parametrami piwa.
        Attached Files
        Dziku


        Comment

        • dziku
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.12
          • 1992

          #64
          Jeszcze tytułem wyjaśnienia i polecenia:
          Dobre Mocne niepasteryzowane udało mi się w Łodzi kupić tutaj
          Dziku


          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2001.02
            • 23860

            #65
            dobrze Kolega Dziku gdyba - Dobre Mocne jest tutaj:
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • dziku
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.12
              • 1992

              #66
              ART napisał(a)
              dobrze Kolega Dziku gdyba - Dobre Mocne jest tutaj:
              http://www.browar.biz/piwo.php?id=1309
              Ale to jest jeszcze inne piwo. To piwo Baklazanek opisywał jako "Mocne Dobre Polskie" Ekstr. 15,2%, Alk. 7%

              A w tym temacie pojawiły się jeszcze dwa piwa "Mocne Dobre"
              Pierwsze - pasteryzowane (bączek 0,33l) Ekstr. 15,2%, Alk. 7,8%
              Drugie - niepasteryzowane (eurobutelka 0,5l) Ekstr. 15,8%. Alk. 7,8%

              I właśnie te dwa piłem ostatnio - i jak pisałem - znacznie się różnią.
              Może trzeba je rozdzielić
              Dziku


              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23860

                #67
                tja... możemy się umówić że każda zmiana nazwy danego piwa będzie traktowana jako wprowadzenie nowego piwa, co za tym idzie takie piwo powinno być opisywane w nowycm temacie

                w przypadku niewielkiej zmiany (tylko) ekstrakt/alkohol (bez zmiany nazwy piwa) powinniśmy pozostać przy opisie w tym samym temacie.

                w tym przypadku, myślę że mając dodatkowo poza zmianą ekstraktu piwa też pasteryzację/niepasteryzację powinno się opisywać każde z piw w osobnym tematacie.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • dziku
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.12
                  • 1992

                  #68
                  ART napisał(a)
                  (...) myślę że mając dodatkowo poza zmianą ekstraktu piwa też pasteryzację/niepasteryzację powinno się opisywać każde z piw w osobnym tematacie.
                  Że o zmianie koloru, smaku i etykiety nie wspomnimy. W sumie zmienione jest wszystko... oprócz nazwy. Dziwne to
                  Dziku


                  Comment

                  • dziku
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.12
                    • 1992

                    #69
                    dziku napisał(a)
                    (...) w tym temacie pojawiły się jeszcze dwa piwa "Mocne Dobre"
                    Pierwsze - pasteryzowane (bączek 0,33l) Ekstr. 15,2%, Alk. 7,8%
                    Drugie - niepasteryzowane (eurobutelka 0,5l) Ekstr. 15,8%. Alk. 7,8%
                    A dziś zauważyłem, że na kapslu od Mocnego Dobrego niepasteryzowanego widnieje liczba... 15,2.
                    I kto się w tym połapie
                    Dziku


                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2001.02
                      • 23860

                      #70
                      widocznie mają zapas starych kapsli
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • dziku
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2002.12
                        • 1992

                        #71
                        ART napisał(a)
                        widocznie mają zapas starych kapsli
                        Lepiej niech już upłynniają zapas starych kapsli, niż mieliby wyprzedawać zapas starego piwa niepasteryzowanego
                        Dziku


                        Comment

                        • lzkamil
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.01
                          • 3611

                          #72
                          Prezent od Dzika - dzieki! Kolor bursztynowy (5), piana na poczatku spora i drobnoziarnista ale szybko opada pozostawiajac cienki dywanik (3), gazu srednio/malo ale w mocnym to az tak nie przeszkadza (3.5), zapach bardziej chmielowy niz slodowy, niezbyt wyrazny (3.5). Smak - bardzo przyzwoite jasne mocne. Pierwsza nuta przyjemnie slodowa ale nie za slodka, potem wchodzi lekka goryczka a na koncu znowu dominuje slod (4). Ciekawa etykieta ale chyba zerznieta z ktoregos niemieckiego piwa, nie pamietam ktorego (4).

                          Moja ocena: [3.75]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • perłyfan
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.02
                            • 1244

                            #73
                            Również zakupione w Piwach Świata. Kolor idealny, ciemny, taki jakby lekko czerwonawy.Gaz dosyć cienki, nieliczne,drobne bąbelki.Smak w porządku, tylko jakis nieprzyjemny lekko "chemiczny"posmaczek. Zapach wyraźny.Piana słabiutka, szybko znikająca.Tak sobie ogólnie...

                            Moja ocena: [3.7]
                            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                            Comment

                            • dziku
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.12
                              • 1992

                              #74
                              Dziś zakupiłem (i wypiłem) trzeci rodzaj piwa "Mocnego Dobrego" z Lwówka Śląskiego. Historia konsumpcji była taka:
                              1. Mocne Dobre pasteryzowane z bączka 0,33 - prezent od PPNS'a otrzymany na giełdzie w Żywcu. Parametry: ekstr. 15,2 alk. 7,8
                              2. Mocne Dobre niepasteryzowane z butelki "euro" o,5l, zakupione w moim sklepiku osiedlowym. Parametry: ekstr. 15,8 alk. 7,8
                              3. Mocne Dobre pasteryzowane z butelki "euro" 0,5l, zakupione w tym samym sklepie. Parametry: ekstr. 15,8 alk. 7,8

                              To ostatnie różni się jednak nieco smakiem od swego mniej pasteryzowanego poprzednika. Smak słodu jest taki bardziej prosty. Jakby "przełamany" pasteryzacją. No i piana nieco słabsza... Etykietę dodałem do odpowiedniego działu a tu dodaję montaż z uwidocznionymi parametrami.
                              Czyli, jeśli brać pod uwagę smak to mamy już chyba trzy rodzaje piw "Mocnych Dobrych"...
                              Attached Files
                              Dziku


                              Comment

                              • ppns
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2002.10
                                • 1737

                                #75
                                dziku napisał(a)
                                [..]
                                Czyli, jeśli brać pod uwagę smak to mamy już chyba trzy rodzaje piw "Mocnych Dobrych"...
                                Tak , są trzy rodzaje mocnych dobrych z Lwówka.

                                1) Mocne Dobre pasteryzowane ( 0.5 l , 0.33l )
                                2) Mocne Dobre niepastreytzowane ( 0.5 l )
                                3) Mocne Dobre Polskie ( smak tego piwa całłkowicie odmienny od. pkt. 1, 2 , , opisywane kiedyś tam przez Baklażanka , to piwo jest tylko w bączku ).

                                Skonsumowałem wszystkie trzy rodzaje .
                                Ostatnio Mocne Dobre piłem w pierwszy piątek sierpnia , będąc klientem PKP , na Dworcu we Wrocku. Było lane z pipy Mocne Dobre niepast. => bar w głównym hallu dworca , tuż przy kaplicy dworcowej (sic!)

                                Nie mylmy asortymentu opakowań z ilością piw.
                                piwoppns@wp.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...