Jabłonowo, Pilsener

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grzesiu
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 03-2003
    • 19

    #16
    Piłem produkt puszkowy (1,36 zł). Piany brak po kilku sekundach, gazu sporo i charakterystyczny smak jabłonowa, czyli nuta owocowa (z tym że ze względu na niskie oprocentowanie nie śmierdziało spirytusem lub winem owocowym jak w przypadku mocniejszych produktów tego wytwórcy).
    Da się wypić, ale ja wole sobie zamiast 3 takich "Pilsenerów" kupić jedno naprawdę smaczne piwo.
    Spróbuj polubić samego siebie, docenisz jakie to szczęście, że kilka osób też cię lubi...

    Comment

    • sikkkboy
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 05-2003
      • 1

      #17
      no cóż, jest mi dane pierwszy raz zabierać głos na tym forum i niestety nie będzie to głos pozytywny. więc do rzeczy, piwko jabłonowo pilsener poza tym że ma ładny kolor i zapach nie może się poszczycić niczym więcej. piana słaba, gazu praktycznie zero, smak natomiast przypomina najlepsze czasy mojej szkoły średniej czyli początek lat 90, krótko mówiąć siury. opakowanie wogóle przemilczę, litrowy PET?!?!?!?!?!?! strata kaski (na szczęście niewielka bo 2,95 za litręęę) szczerze odradzam!!!

      Moja ocena: [3.1]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Jako komentarz jest ok, jako ocena - nie. Porównania typu "siury" są niemile widziane na tym Forum (obojętne jakie to piwo by nie było).

      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • Piwofil
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 01-2002
        • 907

        #18
        Piłem prosto z butelki, moje miało 4,7%.
        Piwo strasznie wodniste, wyprane ze smaku, ja rozumiem że dziewiątka nie może być treściwa, ale są piwa lekkie i smakują jakoś bardziej piwnie. Dopić się dało, bo to piwo nie było zle, ale w ogóle nie smakowało piwem. Takie nie wiadomo co!
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • grzech
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 04-2001
          • 4592

          #19
          Piłem to samo - butelka 0,5 l. Alkoholu 4,7%.
          Kolor jasnosłomkowy. Piana ładna, nawet trwała, posostawiała obfitą koronkę. MAsycenie CO2 w normie. Zapach słabiutki, chmielowy. Smak "płaski", mało wyrazisty. Posa goryczką trudno coś "wymacać". Słabe piwo, co najwyżej do szybkiego wydudlania w gorący dzień.

          Moja ocena: [2.95]

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Major Piwnych Rewolucji
            • 01-2004
            • 4628

            #20
            Oceniam wersję w butelce szklanej, 0,5 l, etykieta biała, motyw owalny, typowo "jabłonowski". Alk. max. 5,0% obj., ekstr. nie podano. Czyli trója+ za opakowanie.
            Kolor złocisty, całkiem, całkiem - może się podobać.
            Piana intensywna, nie mieści się w kuflu, pęcherzyki średnie, trochę dziurawa. Opada powoli, pozostawiając cienką "pokrywkę".
            Gazu trochę brakuje, zwłaszcza pod koniec, ale bąbelki wyglądają nieźle (przynajmniej na początku) - są liczne i aktywne.
            Zapach taki nijaki - typowo "piwny", czuć chmiel.
            W smaku występuje jedynie niezbyt treściwa goryczka, słodowy posmak niewyczuwalny; smak płaski jak lodowisko.

            Ogólnie piwo nadaje się do wypicia - nie ma w nim nic zdecydowanie odstraszającego, ale zachęcającego również nie ma nic.

            Moja ocena: [2.8]
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #21
              Moja wersja została zakupiona w pecie 0,5 litra w Plusie. Piwo w niczym nie przypomina prawie tej samej wersji z przed roku. Z początku smak bardzo łagodny bez wyczuwalnej goryczki, po kilku łykach miałem wrażenie jak by było zepsute. Zapach też mnie odrzucił. Może to przez to plastikowe opakowanie. Jabłonowo po raz kolejny zniechęciło mnie do siebie.

              Comment

              • bury_wilk
                Major Piwnych Rewolucji
                • 01-2004
                • 2655

                #22
                Zanim przejdę do właściwej oceny, to muszę powiedzieć, że w na wystawie były dwa rodzaje Pilsenera z Jabłonowa, jeden słabszy drugi mocniejszy (6,2 alc, ekstrakt gdzieś mi umknął). Zakupiłem wersję mocniejszą, ale to chyba był błąd...
                Kolor zaskakująco ładny, ciemno złoty
                Piana wysoka, biała, średnioziarnista, bardzo trwała, utrzymała się do końca.
                I to właściwie tyle plusów.
                Nasycenie w postaci dużych pęcherzyków w ilości ocierającej się o przesadę.
                Opakowanie bardzo przeciętne, niczym się nie wyróżnia.
                Zapach niedobry, dość intensywny, miaszanka miodu, mydła i Pronto do dywanów. Zniechęca.
                Smak wypada niewiele lepiej od zapachu, może dlatego, ze jest mniej nachalny. Po za tym jednak wszystko się powtarza. Goryczka jakaś dziwna, mydło na pierwszym planie, mydło na trzecim placie, a no i na drugim też mydło. Gdzieś w tle chmiel i coś miodowego.
                Część trunku zużyłem do podlania pieczonych kurczaków. Na szczęście w nich mydła nie było czuć.

                Moja ocena: [2.25]
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • robox
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #23
                  Zakupione w Kauflandzie, butelka plastikowa 0,5l, cena 1,19 złotego.
                  Piwo mi nie posmakowało, trochę wodniste, piana obfita i trzymająca się przez dłuższą chwilę, gaz w normie. Raczej do niego nie wrócę.

                  Comment

                  • piecyk_gazowy
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 05-2004
                    • 124

                    #24
                    Do grilla sie nadaje .
                    !!!! Fuck you prototypy!!!!

                    Comment

                    • becik
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🍼🍼
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      piecyk_gazowy napisał(a)
                      Do grilla sie nadaje .
                      tak samo jak i setki innych piw, naprawdę nie potrafisz nic więcej napisać? ( i nie mam na myśli do czego więcej się nadaje)
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Aldach
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 07-2003
                        • 1269

                        #26
                        Kolor ładny, ciemny jak na lekkie piwo. Piana średnio obfita i błyskawicznie znikająca a gaz w znikomych ilościach. apach słodki prawie miodowy. W smaku na początku słodkawe, potem zostawia taki gorzki, niezbyt przyjemny posmak. Etykieta taka sobie, z niemieckimi napisami mającymi sugerować chyba "zagraniczne" pochodzenie piwa niewtajemniczonym. W ciepły dzień można bez większej przykrości szybko wypić i zapomnieć

                        Moja ocena: [3.475]

                        Comment

                        • Odoakr
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 07-2003
                          • 330

                          #27
                          Co tu duzo ukrywać piwo jest fatalne... Zapach odrzucający, smak kwaskowo metalowy (mimo, iz butelka pet 0,5). jedynie kolorkiem - ciemnobursztynowym nadrabia. Ogólnie kupiłem tylko na spróbowanie i wiecej tego nie zrobie...Kupiłem w jakims monopolu za 1,45.

                          Comment

                          • piecyk_gazowy
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 05-2004
                            • 124

                            #28
                            W realu czasami jest w promocji po 1.19 ma slaby voltaz ale za ta cene to na grila mozna zgrzewke zakupic zawsze
                            !!!! Fuck you prototypy!!!!

                            Comment

                            • Piecia
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 02-2002
                              • 3312

                              #29
                              ART - z góry przepraszam

                              Panie Piecyk - chyba źle trafiłeś - Forum to nie jest miejsce, gdzie konwersują ze sobą alkoholicy, a w piwie ważny jest tylko voltarz
                              Tutaj piszę się w języku POLSKIM a nie polskawym (używanie polskich znaków, przecinków itp.) jak to ma miejsce w Twoim przypadku; w piwie natomiast najważniejszy jest SMAK

                              wypowiedzi typu: "czy beda darmowe browary?" albo to co jest w Twoim profilu nie zasługują na żaden komentarz, ale pamiętam, że jak ja byłem nowy na Forum równierz popełniałem błędy i zostałem skierowany na właściwy tor.

                              DOTARŁO ?? to dobrze a jak nie to radzę poszukać sobie innego miejsca w sieci
                              Last edited by Piecia; 13-05-2004, 20:23.
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 06-2004
                                • 6310

                                #30
                                Etykieta brzydka i ciut tandetna. Widać napisy po niemiecku - czyżby z takim czymś piwo szło na eksport? Do tego niedrukowany kapsel.
                                Kolor ciemny jak na piwo tego typu i ekstraktu, ale ładny.
                                Zapach chmielowy, ale o wiele za słaby.
                                Piana dość wysoka i trwała, utrzymuje się dośc gruby kożuszek.
                                Nagazowanie słabiutkie
                                Smak jakiś taki dziwny, nietypowy. Po chwili pojawia się nutka słodowa razem z lekka goryczką oarz wyraźny posmak chmielu aromatycznego. Piwo mogłoby mi dużo bardziej smakowac, gdyby nie było tak rozwodnione. Niestety, w związku z tym ocena spada.

                                Moja ocena: [2.7]

                                Comment

                                Przetwarzanie...