Jabłonowo, Pilsener

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kjaros
    Porucznik Browarny Tester
    🍼
    • 03-2007
    • 378

    #46
    Beznadzieja

    4 łyki i do ścieku. Jakieś chemiczne, nie przyjemnie się po nim odbija. Nigdy więcej tego nie spróbuję...
    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

    Comment

    • Malina666
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 12-2008
      • 9

      #47
      Wykazując się wysoką odwagą piwo zostało spróbowane i nie polecam ze względu na chemiczne posmaki.

      Comment

      • Mikko
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 12-2008
        • 583

        #48
        Pilem wersje butelkowa z etykietą 'ecri'. Troche wodniste, piana słaba, wysycenie dla mnie idealne jak na to piwo, smak lekko wodnisty ale jest w przeciwienstwie do piw koncernowych jest JAKIŚ, charakterystyczny, mozna lubić lub nie ale smak sie pamięta. Podstawową zaleta jednak tego piwa jest voltaż - 4%, genialne do obiadu kiedy nie chcemy się 'narąbać'.
        Wczoraj na śledzika wypiłem ze znajomymi 4 butelki - piło się przyjemnie, lekko i nie mam kaca w pracy. Dobra odmiana po Noteckim. Ide po więcej.

        W swojej klasie dla mnie 4

        btw Czy i czym rożni się to piwo od zielonego Pilsa?
        Last edited by Mikko; 25-02-2009, 11:56.

        Comment

        • dipeone
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 05-2010
          • 741

          #49
          Też piłem wczoraj.
          Zakupione w miejscowym markecie Milea za 1,59 puszka koloru zielonego.
          Alk 4,2. Słabe to piwo, niczym mnie nie urzekło. Wracać pewnie do niego nie będę (chociaż jak znajdę się w Milei to kto wie ,bo wyboru tam za dużego nie ma).
          Wystawam ocenę 2+.

          Comment

          • zgroza
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼
            • 03-2008
            • 3605

            #50
            Jedno słowo do ojca prowadzącego: NIEPIJALNE!
            Z powodu upału pite w wyższej niż optymalna temperaturze, kiedy wyszły z niego wszystkie szmatowate, kartonowe, dziwnie goryczkowe, metaliczne posmaki. Zgroza!
            Zakupione w Auchan przy A4 we Wrocławiu, bo chciałem się zmierzyć z Jabłonowem samowtór. Przegrałem.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • bigos4x4
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 03-2009
              • 16

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: dość ciemny, mętne jak na ten typ piwa [2]
              Piana: brak [1]
              Zapach: brak [1]
              Smak: piwo dałem radę wypić dopiero po zmieszaniu z sokiem malinowym, pozostawia posmak w ustach
              ocenę wystawiam za smak piwa z sokiem malinowym [1.5]
              Wysycenie: niskie [2]
              Opakowanie: butelka i naklejka kompletnie nie zachęcała do kupna tego piwa [1]
              Uwagi: piwo kupiłem w stokrotce, z racji, że lubię poznawać nowe smaki piw tylko dlatego kupiłem to piwo, na butelce nie pisało czy butelka jest zwrotna czy nie, a w kasie została pobrana kaucja

              Moja ocena: [1.3]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Co prawda rozumiem poniekąd ale samowolnych mieszańców nie oceniamy.
              Art, Admin

              ---------------
              Last edited by ART; 19-08-2010, 03:22.

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 07-2002
                • 14999

                #52
                Kupiłem dziś Pilsener Beczkowy smak, puszce, nowy wzór (jak dla mnie), alk 4,2%, mam nadzieję, ze nie jest to nic nowego tylko nowa wersja starego?
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Feti
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 10-2010
                  • 801

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: rozcieńczona brązowa farbka. [2]
                  Piana: Jest. ale dośc szybko opada. zostawia trochę na szkle. [2]
                  Zapach: nie śmierdzi. I to wszystko, co można pozytywnego powiedzieć. Chmielu nie czuć, słodu też. [1.5]
                  Smak: Wymiotować się nie chce, to jest naa plus. Kwaśne i jakaś taka obrzydliwa gorycz. Lubie gorzkie piwa, ale tu jest to taki wstrętny gatunek , że wiadomo, skąd się wzięła legenda o żółci bydlęcej. [1]
                  Wysycenie: jest, ale mierna, [2]
                  Opakowanie: starają się byc trendy," beczkowy smak", podkreślanie, że to browar regionalny, no, ale estetyka sięrmieżna i ogólnie brzydko jest. [1.5]
                  Uwagi: Ale ten "beczkowy Smak" mnie skusił. Może kiedyś faktycznie piwo z beczek było takie wstrętnie kwaśne? Nigdy do tego piwa nie wróce. Produkt dla alkoholików żuli. Tanie i ma voltarz.

                  Moja ocena: [1.4]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Przepraszam, ale skoro "nie śmierdzi" i "wymiotować się nie chce", to nie umieszczaj tego w ocenie.

                  Art, Admin

                  ---------------
                  Last edited by ART; 23-11-2010, 00:19.

                  Comment

                  • Feti
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 10-2010
                    • 801

                    #54
                    Fakt, ocene Art-omatowa spieprzyłem. Juz następną zrobie poprawną. Przepraszam. I mam pytanie do znawców. Po tym piwie mam posmak w ustach podobny do tego, jaki sie ma po sztucznych słodzikach, tutaj jest gorycz. Czy zamiast chmielu nie stosuje się E-costam? Nie potrafiłem tego wstrętnego smaku wypłukać wodą i herbatą.

                    Comment

                    • Mikko
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 12-2008
                      • 583

                      #55
                      Egzaltacja niektórych w opisywaniu jak to piw jest koszmarne i ohydne jest zastanawiająca. Nie do końca rozumiem argumenty o wodnistości przy zawartości alkoholu w granicach 4%, znam dużo bardziej wodniste 5ki. Ja to piwo lubię za rzadko spotykany w polskich piwach a tu wyraźnie wyczuwalny diacetyl, który jeśli nie jest przesadzony, to w piwach bardzo cenię.

                      Comment

                      • Kwadri
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłoty. [4.5]
                        Piana: Drobna, ale już po chwili tylko cienka warstwa. Później mały pierścień. [3.5]
                        Zapach: Lekki diacetyl, słód i nieprzyjemne "jabłonowskie" tło. [3]
                        Smak: Lekki, nieco wodnisty i lekko maślany. Zostaje nawet miły, goryczkowy posmak. Myślałem, że będzie gorzej. [3]
                        Wysycenie: Średnie, powinno być wyższe. [3.5]
                        Opakowanie: Browar chwali się na nim "beczkowym smakiem". Etykieta ciemnozielona z beczkami, a na kontrze info o "nowym" Belfascie. Kapsel biały z logo browaru. [3]
                        Uwagi: Partia 08.04.11

                        Moja ocena: [3.15]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • prymas389
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 05-2010
                          • 5

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo jasny, klarowny. [3.5]
                          Piana: Specjalnie lałem od góry, żeby w ogóle była. Znikła niemal całkowicie po pół minuty. [1.5]
                          Zapach: W zasadzie brak. [1]
                          Smak: Kwaśno-gorzki. Wodnisty. [1]
                          Wysycenie: Marne [1.5]
                          Opakowanie: Może być. Nie ma rewelacji, ale też nie kłuje w oczy. [3]
                          Uwagi: Piwo zakupiłem w Stokrotce w ramach studenckiego eksperymentu ze względu na jutrzejszą sesję. Właśnie je spożywam i jestem w ciężkim szoku. Nie wiem czy będę jeszcze w stanie się dzisiaj uczyć. Jak nie zdam zwalę na Jabłonowo.

                          Moja ocena: [1.3]

                          Comment

                          • celtyk87
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 11-2008
                            • 208

                            #58
                            Wczoraj w stokrotce nabyłem Pilsener "beczkowy smak" i muszę przyznać że browar jabłonowo kolejny raz mnie zaskoczył. Piwo ma przyjemny smak, odpowiednia moc 4,7%. cena "promocyjna" 1.39zł. Naprawdę dobre piwo w niskiej cenie polecam. dorzucam fotkę poglądową http://static0.blip.pl/user_generate...es/1477415.jpg
                            Last edited by celtyk87; 09-03-2011, 11:47.

                            Comment

                            • baania
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 10-2009
                              • 317

                              #59
                              @celtyk87 Widzę, że moje zdjęcia są popularne

                              Piwo z puszki, po nalaniu lekko mętne i opalizujące. Pomyślałem, że zepsute. Ale nie śmierdzi ani nie jest kwaśne, więc chyba ok. W smaku jest bardzo nijakie, mało gazowane, lekkie, ale nie jest wodniste i to chyba sprawia, że nadaje się do popijania kolacji. Przez swoją smakową neutralność nie jest niczym wartym uwagi, ale wypić można bez najmniejszego skrzywienia. Nie warto sięgać ponownie, nawet ze względu na niską cenę.
                              Podcast o piwie
                              Podcast o piwie | Facebook

                              Comment

                              • Mikko
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 12-2008
                                • 583

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87
                                Wczoraj w stokrotce nabyłem Pilsener "beczkowy smak" i muszę przyznać że browar jabłonowo kolejny raz mnie zaskoczył. Piwo ma przyjemny smak, odpowiednia moc 4,7%. cena "promocyjna" 1.39zł. Naprawdę dobre piwo w niskiej cenie polecam. dorzucam fotkę poglądową http://static0.blip.pl/user_generate...es/1477415.jpg
                                To piwo ma 4,2%.

                                Comment

                                Przetwarzanie...