Jabłonowo, Pilsener

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2010
    • 1784

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładne, głębokie złoto. Wręcz za ciemny jak na te parametry. W przeciwieństwie do innych tanich piw o zaw. alk. +-4% naprawdę ma kolor piwa. [4.5]
    Piana: Niska i niezbyt trwała. Opada do cienkiej warstewki. nie brudzi szkła. [2.5]
    Zapach: Całkiem przyjemny - słodowo-chlebowy, w tle wyczuwalny chmiel. Plus za brak charakterystycznego mdłego zapachu Jabłonowa. [4]
    Smak: Piwko jest lekkie w smaku, ale nie wodniste, w przeciwieństwie do innych piw z tego przedziału nie jest pozbawione charakteru i ma w miarę tresciwy, głęboki smak. Przeważają nuty słodowe i zapowiadana w zapachu chlebowość. Goryczka bardzo nie wyraźna, pod koniec zastąpiona przez nieprzyjemną cierpkość - do poprawy i będzie super. [4]
    Wysycenie: Średnie, choć nieco sczypie. Odpowiednie dla lekkiego piwa. [4]
    Opakowanie: Butelka. Etykieta nie rzuca na kolana i nie zachęca do zakupu.- Kojarzy się z piwem mocnym, a nie lekkim. Brak ekstraktu, kapsel firmowy. [3]
    Uwagi: Trzeba przyznać, że w kategorii do 4,5% alk. przy cenie o do 2zł to piwo bije na głowę wszystkie produkty konkurencji. Jak na tanie 4,2% ma świetny kolor, treściwy smak, charakter i przyjemny zapach. Parę rzeczy mogłoby się poprawić, ale i tak jest bardzo dobrze.

    Moja ocena: [3.825]
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • Mikko
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 12-2008
      • 583

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
      Trzeba przyznać, że w kategorii do 4,5% alk. przy cenie o do 2zł to piwo bije na głowę wszystkie produkty konkurencji. Jak na tanie 4,2% ma świetny kolor, treściwy smak, charakter i przyjemny zapach. Parę rzeczy mogłoby się poprawić, ale i tak jest bardzo dobrze.
      Nareszcie oprócz mnie ktoś to zauważył.

      Comment

      • dadek
        Major Piwnych Rewolucji
        🍺
        • 09-2005
        • 4629

        #63
        2 zł? To przepłaciłeś. W Auchan Wola cały czas kosztuje 1,19 + 0,35 kaucja Chociaż jakoś nie miałem odwagi zakupić.
        Last edited by dadek; 13-10-2011, 01:21.

        Comment

        • Tschabe
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 08-2011
          • 105

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, wydaje się odpowiedni. Klarowny. [4.5]
          Piana: Nieduża i niezbyt trwała. Dosyć szybko opada pozostawiając niepełny kożuszek, który z czasem również znika. Zostaje nieco osadu na szkle. [3.5]
          Zapach: Silny, słodowo-warzywny, czasem kwaśny. Nie tak chyba powinno być. [1.5]
          Smak: Kwaskowaty, z niedużą goryczką. Czasem jakby owocowy. Posmak raczej cierpki i niefajny. Natomiast zaskakująco treściwe. [2]
          Wysycenie: Bardzo dobre, choć mogłoby być jeszcze trochę większe. [4.5]
          Opakowanie: Ciemnozielona puszka w bąbelkowy deseń, na niej wielki pionowy napis będący nazwą piwa, kolor jego biały na tle czerwonym. Podobny napis, tyle że mniejszy i poziomy pod nazwą browaru, jego herbem i stertą złotobrązowych beczek, obok których obustronnie widnieją kłosy. Niżej szyszki i liście. Do tego "beczkowy smak" i jakieś tam medale. Na szczycie zaś podkreślenie polskości produktu. Taka masa pierdół, że na info o ekstrakcie widocznie zabrakło miejsca. [3]
          Uwagi: Przynajmniej już wiem, co to jest beczkowy smak.

          Moja ocena: [2.275]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 11-2009
            • 6312

            #65
            Piana minimum po chwili, "potworny" harnasiowy zapach... eech... fu
            Zacier z niesłodowanych składników... itd

            Target "niezbyt zamożny" ale lubiący piwo jest w kompletnej D...
            Fabrykanci tzw piwa i handlarze powierzchnią handlową leją na zawartość towaru z góry na dół...

            Ciekawe czy kiedyś skończy się produkcję takich konserw...
            ...pewnie jak odkryją że taki płyn powoduje raka to prawem zakażą...
            Attached Files
            Last edited by Javox; 08-04-2012, 18:37.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 11-2009
              • 6312

              #66
              Nie wiem czemu sięgnąłem po to piwo jeszcze raz... może przez niezły kapsel?
              Właściwie to on jest najlepszy z wszystkiego... a jeszcze lepszy jest ostatni łyk bo ostatni...

              Piana średnia na krótko potem tylko obwódka...
              Zapach jakiś kwaśnawo owocowy ale po solidnym wstrząśnięciu...
              Kolor jasny bursztyn a gaz wyczuwalny tylko trochę w piciu... w kuflu nic...
              Smak dla twardzieli... owocowo-słodowy znany z niektórych partii Harnasia ale tym razem nie na totalnym poziomie...

              Przyznam się iż wypiłem do końca bo coś się poprawiało w smaku ale za jakie wyrzeczenia...
              Attached Files

              Comment

              • AaLeX
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                🥛🥛🥛
                • 07-2011
                • 641

                #67
                Muszę przyznać że nie jestem się w stanie zgodzić z użytkownikiem "Javox", gdyż piję właśnie to piwo, kupiłem je za grosze w Auchan Gliwice, piwko bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Ma przede wszystkim smak i to żaden owocowy czy Bóg wie jaki o którym w/w użytkownik pisze, smak jest chmielowy, na piwie pisze podwójnie chmielone, jestem w stanie to uwierzyć. Piękny kolor, dobry smak, pije się go bez żadnych wyrzeczeń, na pewno jeszcze je kupię. Idealne piwko do obiadu, nie ma dużego woltażu, idealne, jak ktoś planuje 2h po nim np. jechać gdzieś samochodem. Wg mnie ocena 4/5.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 11-2009
                  • 6312

                  #68
                  No to ciesz się że ci smakuje.... smacznego

                  Comment

                  • pioterb4
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #69
                    na piwie pisze podwójnie chmielone, jestem w stanie to uwierzyć.
                    No, zamiast 1 gramu, dali 2g

                    Comment

                    • zgoda
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #70
                      Zapach nikły, piany nie było, ale wypiło się całkiem gładko, bez obrzydzenia. Do Wrocławskiego to mu bardzo daleko, ale spokojnie można wypić.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Radical
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 03-2008
                        • 145

                        #71
                        Proste i niewymagające piwo. Ma lekki jabłonowski posmak, nie jest mocno wodniste i obrzydliwe. Obserwacji Javoxa nie potwierdzam. Ciekawostką jest fakt, że w Warszawie są tylko puchy.
                        Radical.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 11-2009
                          • 6312

                          #72
                          Oj może jakieś stare było... ?
                          - dla waszego świętego spokoju jak zobaczę jeszcze to piwo to go kupię i spróbuje...
                          Dla pewności wypiję je zimne, jako pierwsze i z cienkiego szkła...

                          Comment

                          • Radical
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 03-2008
                            • 145

                            #73
                            Słuszna decyzja. Tanie, stołowe piwsko z rozwijającego się browaru. Mozna dać mu jeszcze jedną szansę
                            Radical.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 11-2009
                              • 6312

                              #74
                              Test - puszka, zimne, pierwsze, cienkie szkło...

                              Zapach - wino...
                              Piana - start średnia, dłużej cienka dziurawa warstewka + resztki na szkle...
                              Kolor - za ciemny jak na pils...
                              Gaz - w kuflu widoczny, w piciu słabo /poczucie jakby gaz był z sody/
                              Smak - start brak smaku, potem lekki kwasek, kukurydza, mokra tektura, rozwodniona goryczka, lekkie posmaki piwne...

                              Temu "piwu" już podziękuję...
                              Pewnie teraz będę musiał testować to z butelki...

                              Comment

                              • zgoda
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #75
                                Ostatnio co na nie trafiam, to jest trochę mętne i w tle ma zapaszek kwaśnego mleka.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...