Belgia, Król Artur Strong

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Opakowanie jest po prostu czarno-złotą wersją zwykłego Króla Artura, więc odnoszą się do niego podobne zarzuty, jednak w tej kolorystyce wygląda zdecydowanie lepiej.
    Kolor słabszego pilsa, a więc o wiele za jasny jak na piwo mocne. A już zupełna porażka jeśli brać pod uwagę śliczną barwę zwykłego Króla Artura.
    Piana dość wysoka, trwała i gęsta. Opada nie za szybko i dużo zostaje nawet po opróżnieniu kufla.
    Zapach słodowy, wyraźny i przyjemny.
    Gaz za słaby.
    Smak słodowy, choć o dwóch nutkach, ta druga, późniejsza, jest bardzo ciekawa. Goryczka słabiutka, ale nie czuje się mocy. Bardzo mi smakowało.

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • Shlangbaum
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 03-2005
      • 5828

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak na mocne piwo to kolor za jasny, istnieje podejrzenie, że słód zastępywany jest cukrem albo jakimś tanim syropem. [3.5]
      Piana: Jak na klasę mocne i tanie to trzyma się dość długo, ale nieładnie jej ubywa, pojawiają sie takie jakieś wielkie kratery, brrrr... [3.5]
      Zapach: Zapach w porządku, czuć to, co się pije,a że pije się żadną rewelacje, to izapach nie jest na 5. [4]
      Smak: Smak super...do golonki, i tego się będe trzymał. Bez posmaku alkoholu jak to w tej klasie piw bywa. [4.5]
      Wysycenie: Za mało! Ledwie co malutkie perełki odrywają sie od dna! Pasuje to tylko do obiadu. [3]
      Opakowanie: Puszka odpowiada temu piwu, nie jest to żaden genialny pomysł, ale z pewnością zachęca i nie kojarzy się z tanim Leder Price'm [4.5]
      Uwagi: Polecam do golonka, ale bez musztardy, z chlebem wystarczy.

      Moja ocena: [4.1]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jak na mocne piwo nieco za jasne, leciutki bursztynowy kolor, klarowne [4]
        Piana: do piany nie mozna mieć większych zastrzeżeń [4.5]
        Zapach: mniej przyjemny, zbyt słodki co może byc spowodowane uzyciem grysu, ale pewien nie jestem [3]
        Smak: dośc przyjemnie wchodzi, nie czuc mocy alkoholu, jednak podobny do tego w zapachu zbyt słodki smak za bardzo mi przeszkadza, nic innego nie czuję [3]
        Wysycenie: odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: ładna puszka w czarnej tonacji, pasuje [5]
        Uwagi: zakupione w Nowym Sączu, bez rewelacji, raczej nie powrócę, podejrzewam użycie grysu kukurydzianego, złe nie jest ale to nie mój smak

        Moja ocena: [3.375]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Komar_Pafnucy
          Major Piwnych Rewolucji
          • 08-2005
          • 1114

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Za jasny jak na mocne. Klarowne ale coś w nim pływa (czyżbym nie domył szklanki? ). [3.5]
          Piana: Piana z grubych bąbli, bardzo nietrwała i brzydka. [1.5]
          Zapach: Niezbyt mocny - słodowy. [3.5]
          Smak: W pierwszym łyku uderza silna goryczka, póżniej wydaje się nieco bardziej stonowana. Wydaję mi się, że to jednak ona dominuje. Do tego nieco słodu. [3.5]
          Wysycenie: Niezbyt duże ale widoczne do końca picia. [3.5]
          Opakowanie: Czarno-złota konserwa z białą nazwą piwa do której nie sposób się przyczepić (w końcu to mój imiennik ). Niezbyt skomplikowana grafika ale ogólnie wygląda to całkiem nieźle. Niestety nie podano ekstraktu a napis "mała cena" trochę odstrasza. [3.5]
          Uwagi: Myślałem, że będzie znacznie gorzej. Okazuje się jednak, że na imprezkę się jak najbardziej nadaje.

          Moja ocena: [3.3]

          Multitap Crawl
          Multitap Crawl na Facebook

          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

          Comment

          • rotmistrz
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 06-2005
            • 469

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożółte, klarowne, moim zdaniem za jasne na stronga [2.5]
            Piana: drobnoziarnista, biała szybko siada pozostawiając gołą powierzchnię [1.5]
            Zapach: zapach z przewagą słodu, lekko trąca metalem [2.5]
            Smak: jest goryczka, ale z biegiem konsumpcji smak staje się nie wyraźny, brak lekkiej słodkości dla piwa mocnego [2.5]
            Wysycenie: było początkowo mocne spadało w miarę ubywania trunku aż do całkowitego zaniku [2]
            Opakowanie: kolorystyka pozawla na odczytanie wszystkich informacji, brak zawartości ekstraktu, [2.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.375]

            Comment

            • disease
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 08-2009
              • 80

              #21
              Kolor: jasnożółty [4]
              Piana: słaba [2]
              Zapach: wyrazisty aromat ale niekoniecznie piwa [3]
              Smak: smakuje niemal identycznie jak wino musujące marki Dorato. Jeśli ktoś planuje zakup na sylwka tego winiacza niech lepiej sięgnie po Artura bo taniej wychodzi [3]
              Wysycenie: normalne, nie wiem ile sie utrzymuje bo zazwyczaj szybko wypijam [3]
              Opakowanie: czarna sztampowa pucha. Nic specjalnego ale wstydu nie przynosi [3]
              Uwagi: ja na piwo w tej cenie warte zakupy zwłaszcza że na tle innych marek w podobnych cenach wyróznia się jakością. Nie otrujecie się

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 02-2001
                • 23854

                #22
                Krucjata wydzielona. Proszę trzymać się tematu.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • disease
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 08-2009
                  • 80

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnożółty [4]
                  Piana: słaba [2]
                  Zapach: wyrazisty aromat ale niekoniecznie piwa [3]
                  Smak: smakuje niemal identycznie jak wino musujące marki Dorato. Jeśli ktoś planuje zakup na sylwka tego winiacza niech lepiej sięgnie po Artura bo taniej wychodzi [3]
                  Wysycenie: normalne, nie wiem ile sie utrzymuje bo zazwyczaj szybko wypijam [3.5]
                  Opakowanie: czarna sztampowa pucha. Nic specjalnego ale wstydu nie przynosi [3]
                  Uwagi: jak na piwo w tej cenie warte zakupu zwłaszcza że na tle innych marek w podobnych cenach wyróznia się jakością. Nie otrujecie się

                  Moja ocena: [2.975]

                  Comment

                  Przetwarzanie...