Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Złoty Kur

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #61
    W sobotę na stcji Orlenu znalazłem wersję w butelce Euro - bezzwrotnej za 1,99 PLN. Dodam, że w tej wersji jest inna etykieta - prostokątna. Może to nic nowego, ale mnie się to wcześniej nie rzucilo w oczy.

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #62
      Przyznam, że do Kura podchodziłem z taką, można by rzecz cytując "klasykę" polskiej reklamy, pewną nieśmiałością ... Bo to i browar w regionie mało znany i dość odległy ... Ale akurat niepotrzebnie się obawiałem, bo Kur okazał się nad wyraz dobrym piwem. Zwłaszcza, że miałem okazję spożywać go na ogródku, przy ruszcie z mięsiwem, schłodzonego pod pompą lodowatą wodą. Od razu moją uwagę i sympatię wzbudził słodowy aromat doprawiony mocnym chmielowym akcentem. Tę gorycz od chmielu w trakcie picia czuć nieco mniej, bo jest łagodzona lekkim ziołowym posmakiem (goździkowym?). Piana można by rzec przeciętna, ale akurat w moim przypadku wzorcem piany w polskich piwach jest Brackie ... Opakowanie estetyczne, kolorowa etykieta, tylko te wierszyki jakieś takie nijakie ... No i dziwi dlaczego butelka typu EURO a bezzwrotna?

      Moja ocena: [4.375]
      Last edited by breslauer; 22-06-2004, 14:34.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #63
        Kolorystyka puchy nawet przyjemna, ale punkty karne za brzydkiego kura i tandetne wierszyki, z których jeden jest kompletnie arytmiczny, a drugi an siłę "cool"...
        Kolor jaśniutki, ale pasuje do tej zawartości ekstraktu. Natomiast, wbrew nazwie, na pewno nie jest złoty...
        Zapach silny, mocno chmielowy, lekko słodowy.
        Piana dość wysoka, trwała, do końca zostaje cieniutki kożuszek, a łyki ładnie odmierzają się na ściankach kufla.
        Nagazowanie bardzo dobre.
        Smak mnie zaskoczył, bo chyba nie piłem jeszcze żadnego polskiego piwa, które byłoby tak silnie chmielone. Poza tym wyczuwa się lekka goryczkę. Efekt psuje trochę nieprzyjemny kwaskowaty posmaczek, ale i tak ocena będzie wysoka ze względu na chmielową wyjatkowość Złotego Kura.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #64
          Testowane dzięki Twilight Alehouse - dzieki i twoje zdrowie!
          Kolorek jasny, ale nie przesadnie. Przy tym ekstrakcie w porządku. Doskonała klarowność (4)
          Piana nawet niezła - wysoka, drobne pęcherzyki. Trwała.(4)
          Nasycenie ok (4)
          Zapach niezbyt intensywny, zbożowy (3,5)
          W smaku wyraźna wytrawność. Lekko wodniste. Wyraźnie zbożowe, mocna goryczka, brakuje jednak "smaczów" cmielowych. (3,5)
          Opakowanie niebrzydkie, kapsel z nadrukiem. Razi tandetny wierszych na kontrze. (4)
          W sumie niezłe lekkie piwko. Mocna wytrawność sprawdzi się do gaszenia pragnienia latem.

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #65
            Borysko napisał(a)
            (...) Razi tandetny wierszyk na kontrze (...)
            Pewno niedługo zniknie. Dziś kupiłem konserwę, na której wierszyków już nie ma. Zmieniono grafikę, dodając m.in. medale z Festiwalu Piw w Łodzi 2002 i napis: Premium Lager.
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #66
              Nabyłem zachęcony nową etykietą - jest biało-złota i kogut bardziej zawadiacki. Wierszyków niet. Ekstrakt 10,3, alkoholu 5,0%.

              Ładny złoty kolorek, piana biała i wysoka, trwała. Nasycenie spore. Zapach przyjemny, chmielowy. Podobnie chmiel czuć podczas picia, spora wytrawność z aromatycznymi chmielowymi akcentami na koniec. W sumie dobry lekki pils.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • maryhh
                Senior
                • 02-2001
                • 1895

                #67
                nabyłem Kura w nowej szacie
                a tak prezentuje się na mojej działce ........ robiąc zdjęcie nie wiedziałem jeszcze, że smaczne jest to piwko
                Attached Files
                Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Coś pomiędzy słomkowym a złocistym. [3.5]
                  Piana: Ogólnie to krótkotrwała. Gruboziarnista, szybko opada. Kożuszek jednak pozostaje do końca picia. [3]
                  Zapach: Zapach typowy dla piw w zielonej butelce. Nie wiem jak to ująć ale pachnie mi np. wędzoną kiełbaską lub jakimś zielem. Przebija się też nutka chmielu. [4]
                  Smak: Delikatny chmielowy posmak przeplatający sie z nie za dużą goryczką. Ogólnie pozostawia przyjemny posmak w ustach. [3.5]
                  Wysycenie: W normie. W sam raz. [4]
                  Opakowanie: Butelka taka jak powyżej. [3]
                  Uwagi: Zakupione w sklepie osiedlowym za 2zł. Ogólnie całkiem przyzwoite. Jeszcze nieraz do niego wróce.

                  Moja ocena: [3.625]
                  Last edited by zAjkA; 06-07-2005, 10:44.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomiany, za jasny. [2]
                    Piana: Niby chwilę jest, ale nieładnie znika osiadając płatami na ściankach kufla. [2]
                    Zapach: Chmielowy z wyrażnym, nieprzyjemnym i trudnym do opisania drugim planem... [3]
                    Smak: Gorzki, w miarę wyrazisty. Metaliczny posmak. [3.5]
                    Wysycenie: Dobre, utrzymujące się. [4.5]
                    Opakowanie: Puszka brzydka nie jest, ale logo krzyczy "w tym piwie wykąpaliśmy kurę!" - brrry... [2.5]
                    Uwagi: Nieco się zawiodłem; dobrze, że tanie (1,99zł)...

                    Moja ocena: [3.1]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty, klarowny [5]
                      Piana: krzaczasta z duzymi pęcherzykami, dość szybko opada [3]
                      Zapach: lekki słodowy,bez dodatkowych aromatów,wsumie nic ciekawego nie czuć [3]
                      Smak: wodniste,lekki smak goryczki z nutką cierpkości wyczuwalna pod koniec każdego łyka, bez rewelacji [3]
                      Wysycenie: za małe [3]
                      Opakowanie: bardzo ładne,brązowa butelka, ładna etykieta, firmowy kapsel [5]
                      Uwagi: wygląd przewyższa zawartośc, mozna wypić ale bez rewelacji,jeszcze szybciej mozna zapomnieć bądźwrócić do sprobowania podłuzszym czasie

                      Moja ocena: [3.2]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • thrashcan
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 126

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
                        Piana: Była przez 30 sekund i na tym koniec. [1.5]
                        Zapach: Zapach chmielowy, z tła przebija się inny zapaszek, jakby nadpsutych, kilkudniowych wędlin? W miarę picia piwa na szczęście ustępuje, ale pierwsze wrażenie jest nieciekawe... [2]
                        Smak: Smak bardzo przeciętny, lekka goryczka, piwko jakby rozwodnione, ciekawszych doznań smakowych brak. [3]
                        Wysycenie: Niewielkie, powinno być zdecydowanie większe. [2.5]
                        Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety przeciętne, kapsel z nazwą piwa. Nie wyróżniające się z tłumu, ale zupełnie przyzwoite. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.6]

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty. Wporządku. [5]
                          Piana: Z początku gęsta i z ładnym grzybkiem. Ale pęcherzyki raczej niezbyt małe, no i szybko opada do dywanika (choć trwałego akurat). [3]
                          Zapach: (Za)lekki zapach słodowy ze szczyptą chmielowego aromaciku. [3]
                          Smak: Lekki słód z posmakiem maślanym. Lekka goryczka na wykończeniu. Z takim ekstraktem to jakoś nawet smakuje ale można by dopracować to piwo. [3.5]
                          Wysycenie: Nienajgorzej wyczuwalne w ustach. Nieciekawie wygląda w szklance, bo choć bąbelków jest sporo to są za duże. [3.5]
                          Opakowanie: Estetyczna etykieta z kontrą i krawatką. Kapsel z logo piwa. Podane parametry piwa jak należy. Szkoda, że butelka bezzwrotna. [4.5]
                          Uwagi: Ocena lekko naciągnięta przez kolor i opakowanie. Dziwne piwo. Napewno jeszcze spróbóję.

                          Moja ocena: [3.4]

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • Sokół83
                            szynkarz
                            • 12-2004
                            • 1598

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasno złoty, lekko wpadający w bursztyn [5]
                            Piana: zbita, drobnopęcherzykowa, trzyma sie ponad minute, potem zostaje cienka warstwa która znika pod koniec [3.5]
                            Zapach: ładny, słodowy z akcentami chmielowymi, ale słaby [3.5]
                            Smak: lekkie piwo z delikatną chmielową goryczą, która dominuje nad jeszcze delikatniejszym słodem; niewodniste co przy tym eksktrakcie w Polsce jest godne uwagi [3.5]
                            Wysycenie: dobre ale troche szybko ucieka [4.5]
                            Opakowanie: pite z puszki; podstawowe informacje są, szata graficzna przemyślana i dość ciekawa [4]
                            Uwagi: dobre lekkie piwo

                            Moja ocena: [3.65]
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • rotmistrz
                              Senior
                              • 06-2005
                              • 469

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: żółty, klarowny [3]
                              Piana: drobnoziarnista, biała, szybko siadła odsłaniając piwo [2.5]
                              Zapach: lekka nuta chmielu, brak zdecydowanej formy zapachowej [2.5]
                              Smak: w samku daje się wyczuć metal, słód i chmiel zdecydowanie słaba goryczka [2]
                              Wysycenie: śladowe pęcherzyki gazu odrywały się od dna [2]
                              Opakowanie: kolorystyka stonowana, informacje o piwie poprawne [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [2.325]

                              Comment

                              • O_mus
                                Junior
                                • 10-2006
                                • 9

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, przejrzysty, pod światło niezbyt intensywna słomiasta barwa, jednak intensywność pozostawia wiele do życzenia. [2]
                                Piana: Gęsta, przez moment utrzymywała się na szklance, jednak szybko opadła i nie było po niej śladu. [3]
                                Zapach: Praktycznie bez zapachu, a to co dało się wyczuć po usilnych staraniach ciężko było nazwać zapachem piwa. [2]
                                Smak: Lekki posmak piwny, jednak praktycznie jak piwo nie smakowało. Wodnisty, obojętny. [1.5]
                                Wysycenie: Nasycenie nie wzbudzało szczególnych uwag, jednak też niczym nie poprawiało ogólnego wizerunku. [3]
                                Opakowanie: Opakowanie ładne, zielone z złotymi dodatkami i majestatyczną głową kurczaka na przodzie. Wzgląd estetyczny wypadł całkiem nieźle. [4]
                                Uwagi: Jedynym aspektem nabycia piwa była jego nietypowa nazwa i ciekawy wygląd puszki, jednak po skosztowaniu odradzał bym zakup tego produktu.

                                Moja ocena: [2.05]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎