Belgia, Palm (lic.)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dropun
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2002.05
    • 60

    #16
    Nabyłem ostatnio dwie butelki tego piwa.Wspaniały smak ,rewelacyjna barwa i gęsta piana.Jedno z lepszych jakie ostatnio piłem

    Comment

    • NoLeafClover
      Porucznik Browarny Tester
      • 2001.09
      • 449

      #17
      Tak Palm to jedyne obecnie piwo z browaru na terenie polski które jest warzone górnie. Ciemniejsza barwa, słodkawy posmak, bardzo mnie smakowało mimo tej słodyczy. Daję 5 choć rzadko to robię. A 6 jest zarezerwowana dla Paulanera, zresztą też górnej fermentacji
      NoLeafClover

      Comment

      • Viktor
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        🍼
        • 2002.04
        • 617

        #18
        PALM, Browar Belgia

        Powtarzam to piwo i za każdym razem jest równie dobre. Ostatnio butelka 0,5 l (bezzwrotna) - 2,39 zł to konkurencyjna cena , ale przyzwyczajenia polskich piwoszy są mocniejsze ( w moim regionie , bo tylko 80 km od KIELC i będącego w pobliżu browaru BELGIA , króluje tylko WARKA).
        Piwo wspaniałe. Wyczuwam w nim goryczkę podobną , lecz bardziej subtelną niż w irandzkiej whisky. Jest też posmak słodkawy - taki jak w strongach.
        ALK. 5,4 % , e.w. 12,8 st.

        Comment

        • Piecia
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.02
          • 3312

          #19
          piękna piana piękna barwa i inaczej niż kiedyś bardzo dobry smak na 4 przynajmniej!
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • żąleną
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2002.01
            • 13239

            #20
            Ostatnio nastąpił jeden z tych nielicznych momentów, kiedy z półki z piwem do koszyka włożyłem Palma. No i coś czuję, że coraz częściej będę to robił...

            Strrrrasznie mi posmakował - lekko drapiący w gardle posmak czegoś palonego, do tego łagodny (ale nie mdły) smak pozostający na języku i podniebieniu. Rewelacja...

            Piana obfita, zostają rozległe skupiska na ściankach szklany i uwaga -zostało mi jeszcze kilka łyków, a na powierzchni dywan perski piany, spokojnie centymetr.

            Comment

            • Piecia
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.02
              • 3312

              #21
              dużo lepsze niż poprzednio piana trzymała się do końca a gazu było w sam raz
              smak-bomba!!!!!!!!!!!!!

              Moja ocena: [4.4]
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • Nałóg
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.11
                • 8

                #22
                Pijałem to piwko kiedyś bardzo często,ale ostatnio już dawno nie próbowałem.Dla mnie jest spoko a szczególnie kolor.Jak ktoś wcześniej zauważył nie nadaje się do "maratonu" tylko do degustacji .

                Comment

                • Regent
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2002.10
                  • 512

                  #23
                  Rewelacja, chyba jedno z najciekawszych piw produkowanych w polskich browarach. Trudno doszukać się tu jakiś mankamentów. To co zniewala to przede wszyskim bogaty, urozmaicony smak. Dobrze się stało że browar Belgia odważył się wypuścić na rynek tego rodzaju piwo. Rzeczywiście jest to piwo SPECJALNE. Gorąco polecam.

                  Moja ocena: [4.775]
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • Bonhart
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2002.12
                    • 27

                    #24
                    Piwo kupione w markecie. Kolor ciut za ciemny jak na 12,8% ekstraktu. Nasycenie całkiem dobre. Smak byłby na pięć, ale czegoś mi w nim brakuje. Piana szybko opadła, ale nie do końca. Zapach przyjemny. Opakowanie bardzo dobre. Miło byłem zaskoczyny taką jakością piwa z hipermarketu.

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 2001.08
                      • 3562

                      #25
                      Bonhart napisał(a)
                      Piwo kupione w markecie. Kolor ciut za ciemny jak na 12,8% ekstraktu. Nasycenie całkiem dobre. Smak byłby na pięć, ale czegoś mi w nim brakuje. Piana szybko opadła, ale nie do końca. Zapach przyjemny. Opakowanie bardzo dobre. Miło byłem zaskoczyny taką jakością piwa z hipermarketu.

                      Moja ocena: [4.25]
                      Przecież Palm nie jest piwem robionym dla marketów. Więc czym się tu dziwić. Druga sprawa, kolor nie ma nic do ilości ekstraktu. To wynik metody produkcji oraz rodzajów składników piwa.

                      Comment

                      • Bonhart
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2002.12
                        • 27

                        #26
                        baklazanek - przeraszam... napisane było "Nikt nie wymaga od Ciebie fachowych określeń danego smaku - jeśli ich nie znasz to po prostu staraj się dokładnie opisać wszystko własnymi słowami." więc...?

                        Comment

                        • baklazanek
                          † 2014 Piwosz w Raju
                          • 2001.08
                          • 3562

                          #27
                          Bonhart napisał(a)
                          baklazanek - przeraszam... napisane było "Nikt nie wymaga od Ciebie fachowych określeń danego smaku - jeśli ich nie znasz to po prostu staraj się dokładnie opisać wszystko własnymi słowami." więc...?
                          Ależ ja nie mam do ciebie pretensji, ja nie jestem dobry degustatorem i staram się opisywać smak i inne wrażenia tak jak potrafię. Nieraz wyjdzie to lepiej lub gorzej. A moje uwagi miały na celu zwrócić uwagę na pewne kwestie i tyle. To forum właśnie mniej więcej innymi służy do tego aby zdobywać nową wiedzę o piwie.

                          Comment

                          • Bonhart
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2002.12
                            • 27

                            #28
                            baklazanek - dziękuję, takiej odpowiedzi oczekiwałem Jednakże Palm tak czy siak wydaje mi się za ciemne. Bursztynowy kolor, to bursztynowy kolor, a nie herbaciany. Może palnąłem głupotę z tymi procentami i już podkuliłem ogon i zrozumiałem ale jeszcze to sprawdzę z pierwszej ręki... tak dla czystości sumienia

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 2001.08
                              • 3562

                              #29
                              Kto pyta nie błądzi ale tez ciekawość to pierwszy stopień do piekła Jak ja lubię te przysłowia.

                              Comment

                              • Bonhart
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2002.12
                                • 27

                                #30
                                i ostatnie słowo - zaponiał pan baklazanek dodać

                                Comment

                                Przetwarzanie...