Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    #31
    Twilight_Alehouse napisał(a)
    Choć uważam Lecha za najpaskudniejszy z koncernów i nie przepadam za piwami mocnymi, muszę dać dobrą ocenę.
    A dlaczego Lech ma byc tym najpaskudniejszym z koncernów... on właściwie w ostatnim czasie niczego nie kupił by potem zamknąć. Przy GŻ i CO to KP jest chyba najłagodniejsza dla małych browarów.

    Trochę nie w temacie ale tak mnie naszło.
    Last edited by biermann; 12-08-2004, 18:42.
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #32
      Bardziej miałem na myśli zalety sztandarowego wytworu czyli pilsa, niż posunięcia rynkowe.

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #33
        Znów nie na temat ale co tam. Standardowym produktem jest chyba Premium jako ta marka ogólnokrajowa i faktycznie jest baaardzo nie teges. Natomiast Lecha Pilsa daje się spokojnie bez wielkiego zniesmaczenia wypić.
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #34
          Ech, pisałem z rozpędu. Oczywiście chodziło mi o Premium, Pilsa nie miałem okazji próbować.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #35
            Dawno nie piłem, postanowiłem więc sprawdzic cóż się zmieniło. Niestety nic.

            Kolor ten sam - polotmavy. Piana wysoka, ładna, średniotrwała. Nasycenie C02 w normie. Zapach na początku typowy dla piw w zielonych butelkach (3-metylo 2-buteno 1 tiol). Z czasem zmienia się w słodkawo mdławy. I niestety smak takoż przypomina mi wyroby czekoladopodobne. Podobnie słodkawy, mdławy, z delikatną goryczką. Nie smakuje mi.

            Moja ocena: [2.8]

            Comment

            • RAUBER
              Junior
              • 12-2004
              • 1

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jest śliczny, bursztynowy. W słońcu, w upalne popołudnie wygląda jescze piękniej. [5]
              Piana: Dobrze że szybciej opada. Głupio się czuję mając wąsy i brodę oblepione pianą. [5]
              Zapach: Zdecydowanie najlepszy. NIe zapomnę go nigdy. [5]
              Smak: Lekko słodkawy, ale nie za bardzo. Przyjemna goryczka. Nie ma lepszego piwa, to jest mój nr 1. [5]
              Wysycenie: No chyba trochę za bardzo je nasycają. W połowie butelki już się odbija [4]
              Opakowanie: Nowe jest zdecydowanie lepsze niż poprzednie. Trzeeba to opakowanie zobaczyć zaraz po wyjęciu z lodówki albo zamrażarki jak się szroni na słońcu. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.95]

              Comment

              • dnl
                Member
                • 02-2004
                • 52

                #37
                Słyszałem plotke, że KP ma wycofać z produkcji Lecha Mocnego, ma pozostać tylko Dębowe jako piwo mocne. Ktoś może się do tego ustosunkować ?!?!

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dnl
                  Słyszałem plotke, że KP ma wycofać z produkcji Lecha Mocnego, ma pozostać tylko Dębowe jako piwo mocne. Ktoś może się do tego ustosunkować ?!?!
                  Ja natomiast słyszałem właśnie odwrotnie. Dębowe do wycofania Lech zostaje.
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #39
                    Bardziej prawdopodobna wydaje się wersja dnl-a. Lech mocny w ogóle nie istnieje w mediach i jest marką znacznie mniej rozpoznawalną, natomiast Dębowe już jest "długo warzone" w telewizyjnych reklamach i pozycję na rynku piw mocnych sobie wyrobiło.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Przyjemny, ciemnozłoty wpadajacy w bursztynowy. [4]
                      Piana: Tak sobie. Ładnie się pieni tuz po przelaniu. Piana wydaje sie byc trwała, ale jednak szybko opada. Dosć długo utrzymuje się ok. 1 cm. korzyszek, ale potem znika do zera. [3.5]
                      Zapach: Słodowy ze słabo wyczuwalną goryczką. Niekiedy zalatuje spirytusem. [3]
                      Smak: Zdecydowanie zbyt słodki, ale nie czuc za bardzo alkoholu, jak w wielu monych piwach. Goryczka moze byc. [3.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Nie zachwyca oryginalnością. Najistotniejsze informacje umieszczone. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.425]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor rubinowy, klarowne,bardzo mi się podoba [5]
                        Piana: dość miłe zaskoczenie, drobna, gęsta, utrzymuje się dość długo, osadza się na ściance w minimalnej lości [4]
                        Zapach: czuję cośchemicznego, zapach jakim spotyka siępierwszy raz, coś podobnego do przeleżałego chmielu [2.5]
                        Smak: lekko szczypie w język, poza tym lekka słodowość z delikatną chmielową goryczką, alkoholu nie czuję, dość pełne w smaku [3.5]
                        Wysycenie: trochę za duże [3.5]
                        Opakowanie: minus za zieloną butelkę, etykieta, firmowy kapsel na duży plus [4]
                        Uwagi: pierwszy raz spróbowałem Mocnego Lecha i jest o niebo lepszy (wypijalny) od Premium, znam wiele innych lepszych mocnych piw ale nie wykluczam że sięgnę po nie kiedyś jeszcze

                        Moja ocena: [3.3]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • skandal
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1439

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Troche za jasne jak na ekstrakt 15%, ciemno złoty, bursztynowy. [4]
                          Piana: Tworzy warstwe tylko na samym poczatku, szybko opada i do polowy szklanki zostaje tylko pierścien z piany przy ściankach, poźniej brak [3]
                          Zapach: Jakiś dziwny chmielowo (słabo) słodowy z domieszką czegoś [2.5]
                          Smak: Nienawidze takiego smaku ale dawno takie już nie czułem (wygląda na to że dlatego że nie piłem dawno czegoś z KP) Jakbym pił nachmieloną wode w dodatku z dodatkiem mocnego alkoholu. Czuć głownie chmiel i tyle. Bieda. [2]
                          Wysycenie: Nachmielone troche za mocno [3.5]
                          Opakowanie: Komplet etykiet ładnych, kapsel z nadrukiem, podany ekstrakt, butelka zielona. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.6]

                          Comment

                          • rotmistrz
                            Senior
                            • 06-2005
                            • 469

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemno żółty, klarowny [3.5]
                            Piana: początkowogęsta i wysoka białokremowa, drobnopęcherzykowa, później siadła pozostawiając drobny kożuszek [3.5]
                            Zapach: słodowo chmielowy z aromatem spirytusu [3]
                            Smak: nuta goryczki miesza się ze slodkawymi natami owocowo-karmelowymi [4]
                            Wysycenie: poprawne, cały okres pracowało,mile łaskocząc w nos [4]
                            Opakowanie: poprawne informacje o piwie, [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • rotmistrz
                              Senior
                              • 06-2005
                              • 469

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: cieno żółty, karowny [3.5]
                              Piana: gęsta, biała, obfita i wysoka pozostawiała ślad na szkle, po osiadnięciu pozostał gruby kożuszek [4]
                              Zapach: mocy aromat chmielu, przyjemny dla powonienia [3.5]
                              Smak: lekka slodkość zmieszana z goryczką posmak owoców [3.5]
                              Wysycenie: piwo pracowało cały czas, [4]
                              Opakowanie: typowe informacje o piwie, kolorystyka lepsza niż u pilsa [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.575]

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: troche za jasne jak na piwo ciemne [3.5]
                                Piana: szybko ucieka jak u wszytkich lechow [3.5]
                                Zapach: delikatny, przyjemny [4]
                                Smak: slodkawy, lsaba goryczka, zadnych rewelacji, gorszy od smaku Pilsa i Premium [3]
                                Wysycenie: gaz szybko ucieka, moglo byc lepsze [3.5]
                                Opakowanie: Bardzo ladne, kolorystyka pasuje do pozostalych Lechow, czerwony ciemny kolorek i zielen ładnie sie komponują. Informacje niezbedne sa zamieszczone, kapsek tez bez zarzutu [5]
                                Uwagi: Piwo mocne ale smakuje delikatnie, nie czuc w ogole alkoholu. Dobre na lato ale nie jest to esencja smaku mocnych piw

                                Moja ocena: [3.55]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎