Piast, Książ

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • canizares
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2003.05
    • 36

    #76
    robox napisał(a)
    Wczoraj sprawdziłem dokładnie puszkę, w markecie, zawartość alkoholu do 4,8%.
    A ja kupiłem dzisiaj butelkowego w Geant na Grochowskiej za 1,95 i ma 5,5%... Ogólnie bez rewelacji - gazu dużo, tylko ucieka w 3 sek., piana ładna, tylko opada w 0,3 sek. , kolorek trochę za jasny, a smak... na pewno powyżej przeciętnej ale też delektować się zbytnio nie ma czym. Przyzwoite piwko za dobrą cenę - chociaż z tego co widzę, to ja kupiłem chyba najdrożej

    Comment

    • Cocobango
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.04
      • 818

      #77
      canizares napisał(a)
      (...)
      gazu dużo, tylko ucieka w 3 sek., piana ładna, tylko opada w 0,3 sek. (...)
      0,3 sek. - co za precyzja. Czy przed otwarciem przygotowałeś stoper?

      Comment

      • canizares
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2003.05
        • 36

        #78
        Cocobango napisał(a)
        0,3 sek. - co za precyzja. Czy przed otwarciem przygotowałeś stoper?
        Mam taki tajwański kufel - mierzy czas opadania piany, czas wygazowania, prędkość bąbelków, a podobno jeszcze parkuje samochód i losuje wyniki toto lotka ale tego jeszcze nie umiem...

        Comment

        • masterkucharz
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2003.07
          • 1

          #79
          dobre i tanie

          Moja ocena: [4.425]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • wriggle
            Porucznik Browarny Tester
            • 2002.12
            • 322

            #80
            Kupiony w sklepie "Żabka" za 1.99 PLN - puszka 0.5l
            Alkohol - 5.5%, ekstraktu nie podano. Piwo ogólnie raczej niezłe, o dość pełnym i harmonijnym smaku, jednak na niekorzyść przemawia fatalnia, obrzydliwa wręcz piana, oraz równie 'wspaniała' estetyka puszki, przypominająca stylem nieokreślony design polskich opakowań wczesnych lat tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątych.
            Ładny, mocny zapach i ciemnozłoty kolor. Tylko co to za Książ, skoro warzony w Warszawie [tak napisano na puszce].
            ONE LOVE

            Comment

            • breslauer
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.05
              • 2690

              #81
              wriggle napisał(a)
              Tylko co to za Książ, skoro warzony w Warszawie [tak napisano na puszce].
              Mała uwaga: Książ puszkowy jest warzony i napełniany w Brzesku-Okocimiu, butelkowy nadal jeszcze produkowany jest w Browarze Piastowskim we Wrocławiu. Już nie mówię o tym, że kiedyś był to główny produkt i duma browaru w Świebodzicach ...
              Na Puszce zapewne masz dwa napisy: Browary Dolnośląskie Piast SA, ale jako producenta Carlsberg-Okocim, ul. Bokserska Warszawa (niestety) ...

              Comment

              • perłyfan
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.02
                • 1244

                #82
                U mnie na etykiecie też 5,5 % alkoholu. Butelka „okocimska” 0.5 litra. Kolor całkiem przyjemny, niezbyt jasny. Piana standardowo w Polsce, czyli słabo-średnio, szybko opada. Gazowane nieźle, bąbelki pływają sobie prawie do końca. Smak --- nie mam zastrzeżeń. Jest to całkiem porządne piwko z delikatną goryczką. Nie jest to też zbyt wielka rewelacja, jak pisałem – porządne piwo po które chętnie jeszcze sięgnę...tym bardziej, że drugie chłodzi się w lodówie

                Moja ocena: [3.675]
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • mwa
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2003.01
                  • 5071

                  #83
                  Jako, że nie ma tutaj zdjęcia piwka w puszcze dodam.
                  Attached Files
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    🥛🥛🥛
                    • 2003.08
                    • 10759

                    #84
                    kolor troche za jasny gaz prawie ok
                    smak bez wyrazu piana bujna po nalaniu potem szybko opada zapach jak smak
                    opakowanie wymaga dopracowania

                    Moja ocena: [2.1]
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Cooper
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2002.11
                      • 6055

                      #85
                      Dobra Panowie , zamykamy ten temat. Nie ma już Książa (Świebodzic) , nie ma już Piasta A może "Okocim, Książ" ?
                      Domyślam się że stukacie jeszcze ostatnie produkty Piasta ale ciekawe co stanie się z tą marką piwa ?
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • robox
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2002.11
                        • 8188

                        #86
                        Cooper napisał(a)
                        Domyślam się że stukacie jeszcze ostatnie produkty Piasta ale ciekawe co stanie się z tą marką piwa ?
                        Jako marka piwa, Piast i Książ najprawdopodobniej zostaną, niestety będą warzone i rozlewane w innych browarach grupy CO .

                        Comment

                        • grzech
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2001.04
                          • 4592

                          #87
                          Na moim było napisane Piast, choć niżej malutkimi literkami C-O.

                          Kolor jaśniutki, typowy dla pilsów. Piana zebrała się szybko. Nasycenie CO2 w normie, choć już w jej dolnych strefach. Zapach delikatny, chmielowy. Smak mało wyrazisty, poza zbyt silną goryczką. Ogólne wrażenie nieciekawe. Ot taki typowy polski średniak do płukania nerek.

                          Moja ocena: [3.05]

                          Comment

                          • babalumek
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2004.02
                            • 1207

                            #88

                            No bez przesady z tym piwem dla smakoszy.Jest dobre i tyle a cena - akurat.Pijam je dość często jak i większość "klientow" z Wrocławia.Chcę zwrocić uwagę tylko na jedną rzecz: Książ był kiedys ważona koło Wałbrzycha (w browarze zamku Książ?-nie pamiętam) i było to naprawe cenione regionalne piwko.Przejął je Piast i uczynił z niego najtańsze piwo w swej ofercie.nie musze chyba dodawać że z tym orginalnym Książem nie ma nic wspólnego. Tak przy okazji to krąży takie powiedzonko że w Piaście do południa leją Książa, a popołudniu fulla... Niech ktoś wnikliwy spróbuje to przetestować (dla mnie wszystkie piwa z Piasta smakują niemal tak samo).
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.01
                              • 4628

                              #89
                              Kolor jasny, słomkowy, trochę blady - ale ogólnie może być. Piana "szybka": niewysoka, ładna, drobnopęcherzykowa, ale znika jak śnieg w lipcu. Nasycenie nizełe, dość sporo gazu, początkowo dużo bąbelków. Zapach delikatny, trochę chmielowy, nieszczególny. W smaku lekka goryczka i lekki posmak słodowy, ale ogólnie niezbyt konkretny, za mało wyrazisty. Opakowane w puszkę, wzornictwo takie sobie, duży napis "KSIĄŻ" pozwala na łatwą identyfikację. Brak informacji o ekstrakcie, alkohol do 5,5% vol.
                              Nic specjalnego, aczkolwiek spróbowałbym z butelki, może lepiej by smakowało.

                              Moja ocena: [2.75]
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              • babalumek
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2004.02
                                • 1207

                                #90
                                No to jednak to co tam napisałem stało się nieaktualne,ponieważ teraz w ogóle piwa we Wrocławiu już nie waża,ostatnio piłem książa zaraz po fullu i była wyraźna różnica-książ ma bardziej wyrazisty smak ale taki trącający jednak troche o tzw."sikacze",niestety,natomiat full jest bardziej łagodny-normalne typowe piwko.
                                MRKS Kuźnia Jawor

                                WTS Sparta Wrocław

                                Comment

                                Przetwarzanie...