Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Edson
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 02-2008
    • 10

    Wspaniałe, wspaniałe, wspaniałe piwo. Rynek polski niestety został opanowany właściwie przez 2 koncerny z ich smakowo-marketową mizerotą. Chwała Amberowi, że walczy, siłą działań marketingowych gigantom nie dorówna ...ale jeśli ktoś raz spróbuje Koźlaka lub Żywego nie odwróci się już łatwo od tych marek.

    P.S. Czy Koźlak lub Żywe występują jako beczkowe, ktoś wie?
    I bym zapomniał, szkło butelki Koźlaka jest gładkie jak młode cycuszki, chyba je polerują przed nadrukiem.
    Last edited by Edson; 21-02-2008, 22:11.

    Comment

    • Rycho_128
      Major Piwnych Rewolucji
      • 03-2007
      • 1054

      P.S. Czy Koźlak lub Żywe występują jako beczkowe, ktoś wie?
      Jasne (znaczy, przynajmniej w przypadku Koźlaka, że ciemne)... No dobra, w Trójmieście jest, nie wszędzie, ale jak wie się gdzie, to dostępne (jedno i drugie, ponadto Żywe Niefiltrowane, które jest tylko z kija)
      Last edited by ART; 21-02-2008, 23:07. Powód: poprawiono cytowanie
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • Rycho_128
        Major Piwnych Rewolucji
        • 03-2007
        • 1054

        No i na Koźlakach w Bielkówku, które co roku są jakoś tak w połowie września...
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        • tomek35
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 02-2007
          • 497

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Edson
          Wspaniałe, wspaniałe, wspaniałe piwo. Rynek polski niestety został opanowany właściwie przez 2 koncerny z ich smakowo-marketową mizerotą. Chwała Amberowi, że walczy, siłą działań marketingowych gigantom nie dorówna ...ale jeśli ktoś raz spróbuje Koźlaka lub Żywego nie odwróci się już łatwo od tych marek.
          Nie 2 koncerny, tylko 3, proponuję zajrzeć do działu Browary-duże.
          Last edited by ART; 21-02-2008, 23:07. Powód: poprawione cytowanie

          Comment

          • Edson
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 02-2008
            • 10

            Jakiś czas temu zapoznałem się z raportem, który jasno określił, że rynek piwa w Polsce zdominowały dwa koncerny, to nieistotne, może dołączył już trzeci, było nie było pić dla smaku tych ich schemizowanych wynalazków się nie da, nawet w knajpie pt Kompania Piwna w W-wie na Podwalu to co podają nieźle wykrzywia mordę po spróbowaniu, no i zamawiając "duże" a nie "małe" dostajemy od razu całego litra tych popłuczyn, weź to i wypij jak już po pierwszym łyku czujesz ten odpustowo - marketowy smak.

            Comment

            • kolbe11
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 02-2008
              • 10

              Zdobyty w Hypernovej i Świecie Alkoholi. Prawdopodobnie najlepsze ciemne piwo jakie kiedykolwiek piłem. Nie dość, że rewelacyjnie smakuje to jeszcze lepiej wygląda, zresztą widaćna zdjęciu prezencje. Zasłużone 5 ode mnie.

              Comment

              • coldfire
                Porucznik Browarny Tester
                • 01-2008
                • 374

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękny, jasno-brązowy z bursztynowymi refleksami... Majstersztyk. [5]
                Piana: Gęsta, jasno beżowa, bardzo intensywna. Opadała przez jakąś minutę, pozostawiając centymetrową czapę na powierzchni piwka aż do samego dna. [4.5]
                Zapach: Delikatny, karmelowo - słodowy; przyjemny. [4]
                Smak: Świetne piwo! Wyraźny karmelowy, jednak nie słodki smak. W tle delikatny kwaskowo-alkoholwy posmaczek charakterystyczny również dla "Żywego", dopełniający bukietu. Wbrew pozorom bardzo lekkie, jednak nadal konkretne. Spodziewałem się rozwodnionego Portera a okazało sie, że trunek ma swój własny charakter. [4.5]
                Wysycenie: Nieco za wysokie. Tutaj jednak sprawa nie jest jednoznaczna, ponieważ właśnie dzięki owemu gazikowi piwo zyskało na lekkości. [4]
                Opakowanie: Piękna butelka z malowanymi napisami. Bogata ilość informacji podanych w trzech językach. Odjąłem pół punktu za brak możliwości dodania etykiety do kolekcji... [4.5]
                Uwagi: Doskonałe zimą, ale latem też na pewno będzie świetnie smakować.

                Moja ocena: [4.325]
                Piwa i pacierza nie odmawiam

                Comment

                • plpaw
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 11-2007
                  • 57

                  lany Koźlak

                  Czy w Warszawie można dostać lanego Koźlaka?

                  Comment

                  • Scypion
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 01-2007
                    • 11

                    Na szczęscie dla mieszkańców Śląska jest jeszcze Rebel Bar w Chorzowie gdzie można napić sie piwa spoza oferty tychożywca min. tam po raz pierwszy piłem amberskiego Koźlaka I od tej pory jest to obok Waldhausa i Cernego z Starobrna najlepsze piwo jakie piłem

                    Comment

                    • grzech
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 04-2001
                      • 4592

                      Kupiłem u siebie. Ale niespodzianka - wersja light na lato. Słaby zapach, brak paloności, słodyczy, dominuje goryczka.

                      Comment

                      • kopyr
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
                        Kupiłem u siebie. Ale niespodzianka - wersja light na lato. Słaby zapach, brak paloności, słodyczy, dominuje goryczka.
                        Jaka data przydatności? Bo z opisu, to by mi zasmakowało.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • dkrasnodebski
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 05-2003
                          • 2316

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
                          Kupiłem u siebie. Ale niespodzianka - wersja light na lato. Słaby zapach, brak paloności, słodyczy, dominuje goryczka.
                          Wczoraj wypiłem trzy i miałem podobne odczucia.
                          Last edited by dkrasnodebski; 13-06-2008, 17:44.
                          Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                          www.radoslawstolar.pl

                          Comment

                          • piowen
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 09-2007
                            • 207

                            Amber zaatakował kolejne sieci sklepów - Intermarche i Real - czyżby zwiększona sprzedaż odbijała się na jakości ich wyrobów? Złote Lwy też ostatnio jakieś jaśniejsze...
                            "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                            Comment

                            • zgroza
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼
                              • 03-2008
                              • 3605

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnorubinowy, ze światłem prawie czarny [4.5]
                              Piana: Dośc obfita i trwała, gęsta i smaczna [4.5]
                              Zapach: b. niewyraźny, słodowo-korzenny [3.5]
                              Smak: trójfazowy: pierwsze uczucie korzenne, potem ciut słodkości i goryczka, goryczka nie należy do ulubionych moich goryczek. Treściwe, ale nie za treściwe - wypite z przyczyn braku zapasów po upalnym dniu nie uderzyło do głowy lecz orzeźwiło, b. bogaty w akcenty smak. [4.5]
                              Wysycenie: Mogłoby być ciut mocniejsze. [4]
                              Opakowanie: Kapsel mógłby byc inny :P [4.5]
                              Uwagi: Zakupione w markecie Rema 1000 w Dani, w cenie porównywalnej z półlitrem Heńka, cena w normie jak na piwo importowane.

                              Moja ocena: [4.125]
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              • skitof
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 11-2007
                                • 2478

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Barwa głębokiego rubinu. Ładna. [5]
                                Piana: Tworzy się obfita, niebiała i w pierwszej fazie dość bąbelkowa, później zamienia się w szlachetną koronę, ale zbyt krótkotrwałą [3.5]
                                Zapach: Zapach wyraźny, słodowy, lekko karmelowy [3.5]
                                Smak: Bardzo szlachetny, treściwy i niebanalny. Od razu czuć, że mamy do czynienia z wyjątkowym piwem. Z pewnością nie jest to piwo trafiające w gusta masowego piwosza, bo co prawda jest to piwo mocne, ale doskonale łączące w sobie charakterystyczność słodu, również słodu karmelowego i gorycz chmielu. [4.5]
                                Wysycenie: Według mnie trochę za niskie, ale wyczuwalne [3.5]
                                Opakowanie: Malowane na szkle. Tak nietypowe jak i zawartość. Data trwałości w postaci pieczątki na kapslu niszczy jego wzór. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.025]

                                Comment

                                Przetwarzanie...