Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Olsztyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #61
    Ostatnio piwo wyraźnie zmieniło się na lepsze.
    Przede wszystkim Olsztyńskie odzyskało ładny chmielowy zapach. W smaku chlebowa goryczka.
    Zmieniła się trochę treść kontretykiety. Znów piszą o Sybilli.
    Attached Files

    Comment

    • szostepiwo
      Member
      • 12-2012
      • 42

      #62
      Od kilku miesięcy- jak tylko w domu jestem- piwo moje codzienne i na dodatek w rozsądnej cenie.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        [...]W smaku chlebowa goryczka.[[...].
        Nie bardzo rozumiem.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie bardzo rozumiem.
          Może bardziej w aromacie
          Olsztyńskie ma wyraźnie więcej chmielu w każdym względzie (czyli w smaku i zapachu) niż wcześniejsze warki.
          Last edited by DariuszSawicki; 03-01-2014, 20:37.

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, nieco rozjaśniony pod światło. Klarowne. [4.5]
            Piana: Bardzo przyzwoita, utrzymuje się do samego końca. Grube pęcherzyki, z czasem staje się typowo lagerowa. [4.5]
            Zapach: Słodowy, słodkawy, z lekką wibrującą nutą kwasowości. Sybilli właściwie nie wyczuwam; chmiel dopiero w smaku. [3.5]
            Smak: Słodowe, okrągłe. Jest kontra goryczki, ale dopiero w ostatniej fazie. Skórka chlebowa, roztarte orzechy. Zaskakująco smaczne i pijalne. [4.5]
            Wysycenie: OK. [4]
            Opakowanie: Dosyć ascetyczne, ale piwo skierowane jest raczej do piwoszy, którzy piją, nie czytają. Nie wiem, czy butelka zwrotna, czy nie. [4]
            Uwagi: Piwo kupione w Leclercu, właściwie przypadkowo. Zrobiłem logistycznie złożony wypad do Reala po nowe Żywce. Na miejscu okazało się, że w gazetce są, a w realu nie dowieźli. Gdyby nie Olsztyńskie, siedziałbym teraz wkurzony i spragniony. A tak odkryłem bardzo dobry lager.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4333

              #66
              A mnie jedna rzecz niepokoi. Olsztyńskie obecne jest zupełnie innym piwem niż to, które kiedyś sprzedawano w bączku, ale też zupełnie innym produktem w stosunku do tego, co nastąpiło po zmianie butelki. To zresztą cecha dużej części piwnego rynku w Polsce. I nie dotyczy to tylko koncernów. Do niczego nie można się przyzwyczaić, manipulowanie nazwą, składem, etc.
              Teraz smakuje jak wariant, kombinacja Jasnego Mocno Chmielonego i Plonu. Mimo, że formalnie to inne style. Widocznie browar, zarażony rewolucją piwną, nie chce zachować żadnego śladu niepretensjonalnego charakteru piwa (no, może trochę podrasowanego). Nie podoba mi się to i widzę, że niewiele jest firm nie korzystających z tego kitu: piwa różnią się niewiele, "technologicznie" zaoszczędzimy, ale i tak wszystko zejdzie na pniu, bo marka sugeruje większą "swojskość".

              Comment

              • dzemek
                Senior
                • 12-2010
                • 450

                #67
                Może po raz kolejny dam szansę i kupię butelkę Olsztyńskiego. Pamiętam chlebowy posmak, ciekawy smak, który zostawał jeszcze przez jakiś czas, idealne na lato. Martwi mnie, że odeszli od tak dobrego lagera na rzecz bylejakości. Jak czytam opis na stronie to bardzo pasuje do tego piwa "Klasyczny, tradycyjnie warzony lager ze stolicy Warmii i Mazur. Piwo w piwie... i nic poza tym. Po prostu!"

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Klarowne złoto. [4.5]
                  Piana: Intensywna, trwała, ładnie brudząca szkło. [5]
                  Zapach: Na początku dominuje czysta nutka słodowo-zbożowo-chlebowa, potem dochodzą miłe chmielowe cytrusy, całość średnio intensywna ale bardzo ładnie skomponowana. [4]
                  Smak: Niezła lekko chlebowa słodowość, lekka cytrusowa kwaskowość, średnia goryczka. Super pijalne! No dobra - pod koniec odrobina niepotrzebnych warzywek. [4]
                  Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                  Opakowanie: Nie bardzo podoba mi się zarówno nazwa, jak i główna etykieta. Informacje w porządku. [3.5]
                  Uwagi: 16.09.2014. Wrócę.

                  Moja ocena: [4.1]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • rojekk
                    Junior
                    • 09-2007
                    • 10

                    #69
                    Trafione w Selgrosie po 3,50zł. Nie pamiętam kiedy ostatnio mi tak podeszło piwo o temp. pokojowej Trzeba zrobić zapas i test schłodzonego, musi być pycha.

                    Comment

                    • wonbrz
                      Junior
                      • 06-2014
                      • 14

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor złoty, piwo klarowne. Odpowiednie dla tego stylu. [4.5]
                      Piana: Piany nie ma zbyt dużo, ale elegancko oblepia teku. [4]
                      Zapach: Moja dziewczyna powiedziała, że "wali piwskiem". Tu się z nią zgodzę - chmielowo-słodowy. Nie wyróźnia się niczym szczególnym. [2.5]
                      Smak: Lekka goryczka, nie zalega. Po dłuższej degustacji czuć nuty alkoholowe. [3.5]
                      Wysycenie: Jak dla mnie odpowiednie, choć mogło by być odrobine wyższe. [4]
                      Opakowanie: Ładna butelka w starym "kormoranowskim" stlu", zwrotna. [4]
                      Uwagi: Piwo dobre, sesyjne. Jednak za tę cenę znam lepsze.

                      Moja ocena: [3.3]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎