Grudziądz, Rotmistrz Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Matys
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 02-2003
    • 139

    #16
    Jeśli chodzi o ocenę to mam z nią problemy. Jest to spowodowane tym że Rotmistrz to kolejne a nie pierwsze piwo które wypijam. jakoś nie mogę się zebrać w sobie co by od niego zacząć dzienną przygodę z piwem. Co do ceny natomiast to u mnie 1.30 i jest to pewiem argument na TAK.

    Comment

    • Petrax
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 12-2001
      • 662

      #17
      Kolor: jasnosłomkowy
      Piana: krążek trzyma się dosyć długo, nienajgorzej
      CO2: za dużo jak na mój gust
      Zapach: intensywny chmielowy aromat
      Smak: wyczuwalna wyraźna goryczka, po przełknięciu aromat słodowy lekko wyczuwalny, ale ogólnie trochę brakuje równowagi smakowej

      Dosyć ciekawe smakowo piwo, jak na 10,1% ekstraktu nie jest rozwodnione ale posiada wyraźny aromat i smak.

      Moja ocena: [3.7]
      In cervisia veritas
      http://www.ptxc.de.vu
      Пиво - вот мое экотопливо

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #18
        Po opisach na forum nastawiłem się na w miarę dobre piwo. Niestety rozczarowałem się i to bardzo. Zapach tego piwa a raczej smrodek był prawie nie do wytrzymania. Miałem wrażenie że w tym złocistym napoju pływał zdechły szczur albo jakieś inne zwierzątko. Przez to smak bardzo ucierpiał i po kilku łykach miałem już dosyć.
        Mam nadzieję że trafiłem na złą partię bo inaczej od Grudziądza trzymam się z daleka(od piw z tego miasta).

        Moja ocena: [1.575]

        Comment

        • breslauer
          Major Piwnych Rewolucji
          • 05-2002
          • 2690

          #19
          Ja kupiłem je kilka dni temu po raz pierwszy od poprzedniego razu, kiedy je oceniałem, czyli od 10 maja. Kupowałem na dodatek w innym sklepie. Nie zauważyłem nic złego - raczej moja pozytywna ocena tylko się potwierdziła. Smaczne piwo - baklazanek, musiałeś mieć naprawdę pecha.
          Last edited by breslauer; 08-07-2003, 13:55.

          Comment

          • batoras1
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 09-2001
            • 81

            #20
            Ostatnio kupiony Rotmistrz smakowal mi niestety tak samo jak Baklazankowi. Mam nadzieję że to chwilowa niedyspozycja piwowarów

            Comment

            • nawyk
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 07-2002
              • 64

              #21
              A mój Rotmistrz pachniał wypisz wymaluj kwasem chlebowym i nawet troszkę tak smakował. Kupiony w Gdańsku za prawie 2 zł.
              Jak się nie ma, to się lubi wszystko...

              Comment

              • breslauer
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2002
                • 2690

                #22
                Kupiłem ponownie Rotmistrza Pilsa - w jeszcze innym sklepie. I powiem tak - chyba szkodzi mu mocne schładzanie, bo na cztery piwa z tej samej partii to, które było schłodzone bardzo mocno było bardzo kwaskowe i generalnie niedobre. Pozostałe piłem na świeżym powietrzu, były schłodzone leciutko i były w porządku.

                Comment

                • GuruJosh
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 04-2003
                  • 44

                  #23
                  Piwo jasne, klarowne, nędzne o dziwnej goryczce. Piana utrzymuje się krótko.
                  Guru Josh z SBP

                  Comment

                  • Pan_Palivec
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 07-2003
                    • 40

                    #24
                    Skusiłem się na skosztowaniw tego produktu wiedziony podniosołym hasłem i niska ceną.Niestety zawiodłem się srodze,choć z drugiej strony czego można się spodziewać po piwie za 1,50zł.Smak kwaskowy,prawie zupełnie bez goryczki,zapach jakiś dziwny,jakby metaliczny,co jest tym dziwniejsze,że wcale nie piłem z puszki,kolor słomkowy.Generalnie obronic sie może tylko pianka,która choc nie jest imponująca to trzyma się w miarę stabilnie.
                    Co do samego hasła które było jednym z powodów zakupu,to brzmi ono dość groteskowo w zestawieniu ze smakiem produktu."Siły" nie ma w nim za grosz,a "honoru" to chyba trzeba nie mieć żeby cos takiego produkować.
                    Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                    Comment

                    • breslauer
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #25
                      Kupiłem ponownie Rotmistrza Pilsa i znowu złego słowa nie mogę powiedzieć - nie jest może to rewelacyjne piwo, ale całkiem smaczne.

                      Comment

                      • prima
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 06-2001
                        • 148

                        #26
                        Dziwne piwo - ekstrakt raptem 10,1% ale smak piwa mocnego kiepskiej jakości, tzn. tępa goryczka, posmak metalu, alkoholu?? Trudno to opisać .... Ledwie dopiłem. Etykieta do zbioru i zapomnieć.

                        Comment

                        • iommi
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #27
                          Kupiony "u muszkieterów" w Knurowie, cena 1,60 za butelkę 0,5.
                          Piana - jaka piana? Praktycznie brak.
                          Zapach - mój egzemplarz trzeba było spożywać bez wąchania. Bardzo nieprzyjemny metaliczny zapach, a to przecież flaszka a nie konserwa była.
                          CO2 - tak jak trzeba. Bąbelki od początku do końca.
                          Smak - pilsik o smaku słabiutkiego pilsika (ekstrakt - 10,1). Gdzieś tam trochę śladowej goryczki i jakieś kwaśne nuty w tle. Spragniony byłem okrutnie, więc spożyłem, ale nie mam ochoty spotykać się ponownie z Rotmistrzem.
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            🥛🥛🥛
                            • 08-2003
                            • 10754

                            #28
                            kolor piwa jad dla mnie trochę za jasny
                            gazu też mogło by być więcej
                            piana obfitatrudno nalać do szklanki
                            lecz bardzo szybko opada
                            w smaku lekka goryczka
                            zapach;(brak słów rozlewane chyba
                            w oborze bo zalatuje jakby paszą
                            podobny zapach był przy piwi kupionym w Biedronce nazwy niepamiętam [albe bylo
                            w pecie 1L]opakowanie przeciętne

                            Moja ocena: [2.225]
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • Maremali
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 05-2002
                              • 1955

                              #29
                              anteks napisał(a)
                              (...) zapach;(brak słów rozlewane chyba
                              w oborze bo zalatuje jakby paszą
                              (...)
                              Dzisiaj też kosztowałem to piwko i nasunęło mi się dokładnie takie samo skojarzenie. Zalatywało oborą.
                              http://maremali.web-album.org/

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #30
                                Nie wiem, jak zalatuje obora, bo dawno nie odwiedzałem żadnej (jednak w czasach aneksji... ups, pardon - akcesji do UE, obora powinna pachnieć fiołkami) - ale zapach rzeczywiście rewelacyjny nie jest. Pozostałe "parametry" są na dość przywoitym poziomie, zwłaszcza w smaku odnalazłem zalety: przyjemną goryczkę, łagodny posmak słodowy i leciuteńką - owocową chyba - kwaskowość. Moim zdaniem to niezłe, przyzwoite piwo (zgadzam się z Jerzym: jest wiele gorszych), aczkolwiek nie smakuje mi tak, jak odmiana "Export". Cena też bardzo przystępna: bączek za złocisza...
                                W (nieodległej, mam nadzieję) perspektywie czasowej zamierzam nabyć większą ilość tego płynu - wtedy ocenię go bardziej "fachowo" (czyli w punktach).
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...