Grudziądz, Rotmistrz Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Major Piwnych Rewolucji
    • 01-2004
    • 2655

    #31
    Kolejny z długiej listy Rotmistrzów. Ile oni ich tam mają w tym Grudziądzu?
    Kolor jak dla mnie tragiczny. Taka zabarwiona na cytrynowo woda.
    Piana wysoka, biała, drobnoziarnista, pada, ale nie bardzo szybko.
    Nasycenie średnio duże, a pęcherzyki spore.
    Zapach chmielowy, dość głęboki, średnio intensywny, przyjemny.
    Smak orzeźwiający, dobry na upały. Chmiel dość intensywny, goryczka słabsza, trochę brak głębi i akcentu słodowego.
    Opakowanie utrzymane w konwencji pozostałych Rotmistrzów, ale kolorystycznie gorsze (zielony jakoś mi nie leży). Hasło "honor siła ojczyzna" powinno moim zdaniem brzmieć inaczej i nie jestem za taką modyfikacją. Znacznie przyjemniejszy jest tekst na kontrze, o tym, czym jest Polak bez piwa.

    Moja ocena: [3.45]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • dziku
      Major Piwnych Rewolucji
      • 12-2002
      • 1992

      #32
      Zakupiłem to piwo w sklepie na rynku w Żninie. Jakoś do tej pory pijałem jedynie mocne piwa z Grudziądza, a do tego miałem szczęście trafiać na bardzo smaczne ich warki. Teraz przyszło mi wypić całkiem lekkie piwo z tego browaru, bo o ekstrakcie 10,1% i alk. 5,5% - czyli mniej więcej takie, jakie najbardziej lubię
      Otworzyłem... charakterystyczne psyknięcie dało znać, że gaz będzie niezły.
      Poczułem miły, zdecydowanie chmielowy zapach. W porównaniu z zapachem takiego "Żywca" to można by nawet stwierdzić, że "nos urywał" - ale obiektywniej rzecz ujmując zapach jest na dobrą czwórkę.
      Piana - na trójkę z plusem. Początkowo obfita, średnio ziarnista (ale z oczkami) opada w tempie umiarkowanym, ale dywanik pozostaje nader cienki. Dlatego nie dałem czwórki...
      Kolor złoty. Daję czwórkę, bo przy tym ekstrakcie jest on naprawdę dobry.
      Smak - mocna czwórka. Nie myślałem, że się jeszcze takiego piwa napiję. Piwo lekkie, ale o wyraźnej i dominującej goryczce. Goryczka owa łagodzona jest delikatnym posmakiem słodu, ale to właśnie ona, a nie słodkawa słodowość stanowi o charakterze tego piwa. Prawdziwie goryczkowe piwo... w obecnych czasach rzadkość... Smak jest jak na ten ekstrakt bardzo pełny. Właściwie to piątki nie dałem tylko dlatego, że jednak wolałbym by to piwo było bardziej esencjonalne...
      Gaz - też dobry. Obecny do końca konsumpcji, ale nie prowokujący odgłosów bardziej pasujących do artylerzysty niż rotmistrza.
      Opakowanie... cóż. Dałbym 3,5 za niezrealizowany pomysł. Sam plan tego oetykietkowania jest niezły. Cóż z tego, skoro czarno-biały wizerunek rotmistrza jest skanem na którym widać raster... poprzedniego druku. Gdyby tak przepracował to grafik "świadom swych praw i obowiązków" to wyszła by niezła etykietka. A tak... trochę szkoda.
      W sumie - dla mnie piwo na mocną czwórkę. Gdyby było dostępne w Łodzi to wracałbym do niego bardzo często. Oczywiście o ile zawsze trafiałbym na takie warki. Oby tak było...
      Dziku


      Comment

      • cielak
        Major Piwnych Rewolucji
        • 03-2004
        • 2890

        #33
        Oczywiście od E-PREZESA kolejna wymianka. DZIĘKI!
        kolor- jasny, słomkowy, sikaczowy
        CO2-dobre, choć w miarę picia słabnie(?)
        smak- rozwodniony, lekko chmielowy z lekką goryczką. Bez rewelacji.
        piana- nie widziałem, nawet odrobiny
        zapach- chmielowy, choć mało intensywny, słaby
        opakowanie- bez rewelacji. Dostateczny.
        Kolor lichy, piany "niet", smak jałowy itd. Czyli, dla mnie średniak.

        Moja ocena: [2.775]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • sloniatko
          Major Piwnych Rewolucji
          • 02-2004
          • 1014

          #34
          kolor-jasno słomkowy
          co2-naycenie dobre utrzymuję się podczas picia,
          smak-rozwodniony, z wyczuwalną goryczką,
          piana-niezbyt gęsta, momentalnie opada,
          zapach-mało intensywny,
          opakowanie-całkiem pzrzyzwojte, nie rzucające na kolana.
          Podsumowując: Dawno nie piłem piwa z Grudziąca a po tym Rotmistrzu nie zanosi się abym zbyt szybko po nie sięgnął. Ogólnie piwo słabe jedno z najgorszych jakie piłem.
          I taka mała dygresyjka na koniec. Nie bardzo rozumiem co mają wspólnego z piciem piwa wzniosłe hasła na etykiecie Honor, Siła Ojczyzna.

          Moja ocena: [2.025]
          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

          Comment

          • Borysko
            Major Piwnych Rewolucji
            • 02-2004
            • 1144

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Całkiem ciemny, ciemniejszy od połowy polskich "dwunastek", bardzo pasujący do pilsa. Idealnie klarowne. [4.5]
            Piana: Wysoka, drobnoziarnista, gęsta, bielutka. Trzyma się dłuuugo, zostawia ślady na ściankach. Najlepsza piana na polskim piwie o ekstrakcie poniżej 11%, jaką widziałem. [5]
            Zapach: Intensywny, wyraźnie słodowy, bardzo przyjemny. [4.5]
            Smak: Słodowość, uzupełniona niezbyt silną goryczką. Proporcje słodowości i goryczki takie "południowoniemieckie", ale smak pozostaje zrównoważony. Zadziwiająco pełne (w ślepym teście obstawiałbym ekstrakt ponad 12%). Pozostawia średniodługi posmak słodowy. [4.5]
            Wysycenie: Bez uwag. [4]
            Opakowanie: Najsłabszy punkt. Kolorystyka i estetyka w stylu kiepskiego polskiego komiksu sprzed 25 lat. Sam projekt ma potencjał, ale został zaprzepaszczony. Kapsel goły. Na pociechę krawatka i kontretykieta. [3]
            Uwagi: Na początku powiem, że piłem Rotmistrza Pilsa jakieś 1,5 roku temu i generalnie zgadzałem się z negatywnymi opiniami o tym piwie. Było wodniste, pachniało starą ścierą. Niczego dobrego się po tym kolejnym nie spodziewałem.
            I zaskoczony zostałem niezmiernie. Jest to najlepsza "dzisiątka" z polskiego browaru, jaką piłem. Przy rozsądnej zawartości alkoholu (lubię słabsze piwa - mogę więcej wypić ) oferuje zaskakująco silne wrażenia dla naszego podniebienia. MOCNA REKOMENDACJA!
            Dajcie temu piwu drugą szansę, bo zmieniło się dramatycznie.
            Dodam, że teraz piwo ma podaną zawartość alkoholu 4,3%, oraz, że po 15 minutach od nalania nadal mam ponad 1 cm piany

            Moja ocena: [4.45]
            Last edited by Borysko; 05-09-2005, 21:24.

            Comment

            • lukex
              Porucznik Browarny Tester
              • 12-2005
              • 262

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty,przyjemny dla oka [4]
              Piana: bardzo dobrze sie trzyma,gęsta [4.5]
              Zapach: dobry,jak na polskie piwo ,czuc chmiel ale lekko,w kazdym razie tuz po otworzeniu butelki zapach nie rozchodzi sie na cale pomiesczenie , trzeba podstawiwc butelke do nosa by puczuc zapach [4]
              Smak: najwazniejszy w tym piwie bo w gruncie rzeczy o to wlasnie chodzi w piwie, (tak jak we wszystkich napojach tez)złe piwo odstawiamy-dobre chwalimy i tak tutaj ocena dla POLSKIEGO PIWA jest niezwykle wyskoka - czuc CHMIEL w smaku (czyli nawiazuje do czeskiego piwa chociazby jak GAMBRINUS) niska zawartosc alkoholu sprawia ze jest to piwo bardzo aromatyczne i niezwylke dobre jak na warunki polskiego browarnictwa [4.5]
              Wysycenie: duze i jak na pilsa zadowalajace norma nie odbiegające od najlepszych piw z niemiec czy słowacji czy czech [5]
              Opakowanie: butelka-duzy minus -zdecydowanie szpeci to piwo-etykieta bardzo dobrze zrobiona -bog honor ojczyzna-nawiazanie do szlachty polskiej-za to duzy plus [3.5]
              Uwagi: Według mnie najlepsze polskie piwo pod względem smaku.Moje ulubione piwa to Złoty Bazant 9 i 12 a takze Beck's wiec jak bedziecie kierowac sie moją oceną przy zakupie tego piwa zważcie na moj ulubiony smak -poniewaz nie kazdy lubi taki samk jak ja.Rotmistrz Pils jest doskonale dobrany pod wzgledem zawartosci alkoholu 4,2 proc sprawia ze zawsze masz na niego ochote ,dosklonały na upały - dobrze wypełnia organizm bo to dobry PILS - na pewno jedyne polskie piwo ktore mozna na rowni postawic obok DOBRYCH piw czeskich

              Moja ocena: [4.275]

              Comment

              • Bombadil13
                Major Piwnych Rewolucji
                • 05-2005
                • 2479

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: czegoś takiego jeszcze w piwie nie widziałem! ŻÓŁTY- przypomina raczej PRL-owską żółtą oranżadę. Gdyby nie ślady piany napewno bym sie pomylił [2.5]
                Piana: dość duża bezpośrednio po nalaniu, szybko opada, pęcherze duże i rzadkie, zostaje mała pierzynka na powierzchni, piana nie osadza się na ściankach [3.5]
                Zapach: tylko i wyłącznie chmielowy [3.5]
                Smak: podobnie jak zapach, moim zdaniem to mocno nagazowana woda chmielowa, ani nutki słodowej [3]
                Wysycenie: zdecydowanie przesadzone [2.5]
                Opakowanie: etykieta przyjemna choć mniej elegancka niż poprzednia (nowy wzór) [4]
                Uwagi: przykro mi stwierdzić, ale słabe to piwo. Tak jak opisałem w "smaku" to raczej mocno nagazowana woda chmielowa. Szkoda bo mam duży sentyment do grudziądzkich piw

                Moja ocena: [3.225]
                Poszukuję

                Comment

                • thrashcan
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 10-2005
                  • 126

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, bardzo jasny, klarowne. Trochę zbyt jasny. [2.5]
                  Piana: Biała, wysoka, długo się utrzymuje, praktycznie idealna. [5]
                  Zapach: Jest w nim jakaś niepokojąca słodycz, poza tym pachnie trochę jak odczynniki w labolatorium, ogólnie wrażenia nieciekawe. A już na pewno nie jest to zapach piwa. [1.5]
                  Smak: Taki sobie. Trąci trochę jakąś starością, nie jest orzeźwiające, a wręcz przeciwnie, dość ciężkie w smaku. Za duża goryczka przy przełykaniu. [2.5]
                  Wysycenie: Przyzwoite, fajnie szczypie w język, mimo wszystko mogłoby być trochę większe. [4]
                  Opakowanie: Brązowa butelka 0,33l, etykiety utrzymane w zielonej tonacji, ale ogólnie nic szczególnego, kapsel złoty. [3]
                  Uwagi: Do zapomnienia, po co się męczyć?

                  Moja ocena: [2.5]

                  Comment

                  • kloss
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #39
                    Na krawacie napisano "nowa receptura".
                    Moja rada-wrócić do starej.
                    To piwo nigdy nie było rewelacyjne ale dało się pić.Kiedy jeszcze bywało u mnie w sklepie często je kupowałem jako alternatywę dla koncerniaków.
                    Teraz jest paskudne.Ma jakiś trudno definiowalny apteczno-szpitalno-ziołowo-lekowy posmak.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty. Ujdzie, ale się nie popisali [4]
                      Piana: Opada jedynie do obrączki i to dosyć szybko. Z początku raczej drobnopęcherzykowa. Pozostawia ślady na szkle. [3]
                      Zapach: Słabowyczuwalny. Coś jakby diacetyl z chmielem, ale nikłym. [3]
                      Smak: O dziwo pełne jak na taki ekstrakt. Goryczka solidna ale nie zalegająca. Lekki diacetyl. Smak bardzo prosty i raczej niezbyt wyrafinowany. [3]
                      Wysycenie: Kiepskie. Słabowyczuwalne ale jednak. W szklance widać pojedyńcze małe pęcherzyki gazu. [3]
                      Opakowanie: Jak na zdjęciu, które zamieściłemw temacie. Butelka w porządku. Kapsel firmowy (też ładny ) Podali skład ale nie podali ekstraktu [4]
                      Uwagi: Piwo do polewania kiełbaski

                      Moja ocena: [3.1]
                      Attached Files
                      Last edited by Shlangbaum; 18-06-2006, 19:14.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • becik
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🍼🍼
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozlocisty, co do klarowności mam zastrzeżenia [4]
                        Piana: biala, drobna, opada powoli, osadza się na szkle w postaci białych plamek [3.5]
                        Zapach: delikatny, slodowo-chmielowy [4]
                        Smak: dziwny smak, sztuczny, chemiczny, pusty, jałowy, wodnisty, minimalnie wyczuwalna goryczka ale napewno nie chmielowa, szczypie w język i podniebienie [2]
                        Wysycenie: zdecydowanie za duże [2]
                        Opakowanie: bączek 0,33, prosta w szacie graficznej etykieta krzywo naklejona, gładki, złoty kapsel [4]
                        Uwagi: Zakupione w Kubusiu, więcej po nie, nie sięgnę, chyba robione na kranówie

                        Moja ocena: [3.05]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładny pilsowy. [4]
                          Piana: Wysoka, drobnoziarnista. Ładnie się trzyma. [3.5]
                          Zapach: Niezbyt silny, słodowo-ziarnisty. [3.5]
                          Smak: Ta ziarnistość przebija się też do smaku i staje się bardzo nieprzyjemna. Jest jakaś taka chemiczna. Goryczki niewiele. Po kilku łykach piwo idzie neistety do kibla [1]
                          Wysycenie: Niezłe. [3.5]
                          Opakowanie: Pan na etykiecie nawet fajny, ale razi czerwone tło dla napisu "Pils" i napis "Honor Siła Ojczyzna", kojarzący mi się z LPR Plus za firmowy kapselek. [3]
                          Uwagi: Ustrzelone w małym sklepiku na gdyńskim zadupiu.

                          Moja ocena: [2.5]

                          Comment

                          • Budvar
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 09-2005
                            • 265

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasna słomka, jak dla mnie za jasne, nawet, jak na tak lekkie piwo [3]
                            Piana: drobne pęcherzyki utrzymujące się do samego końca (początkowo w bardziej widowskowej formie, później w postaci kożoszka) [3.5]
                            Zapach: w pierwszej chwili podobnie metaliczny jak smak, na szczęście po chwili ta nuta gdzieś znika, natomiast zapach typowo piwny jest ledwie wyczuwalny [2.5]
                            Smak: niestety wodniste, niestety z drażniącym metalicznym posmakiem [2]
                            Wysycenie: nie jest źle, ale chyba nieco zbyt obfite [3.5]
                            Opakowanie: nowa etykieta w biało-zielonych barwach, w miarę estetyczna, za to totalnie przeciętna, fajny kapsel firmowy [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.475]

                            Comment

                            • Alchemych
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 12-2003
                              • 349

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowa fajna barwa [4]
                              Piana: Wystarczająca, ale nie zachwycająca [3.5]
                              Zapach: Jakby skwaśniały lekko [3]
                              Smak: No trochę lepiej niż w zapachu, ale po rozgazowaniu zdecydowanie kwaśny smak. Później ciut słodu i ciekawy aromat chmielu [3.5]
                              Wysycenie: Dla mnie prawie ideał - czyli słabsze niż przeciętna [4.5]
                              Opakowanie: Estetyka etykiety w porządku. Pewne minusy za tanie chwyty w stylu "Rotmistrz- Honor i Siła" itp [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.425]

                              Comment

                              • wedge7
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 01-2007
                                • 217

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jasnozłoty; klarowny [4]
                                Piana: gęsta; śnieżnobiała; dość szybko zniknęła z kufla [3.5]
                                Zapach: delikatny słodowy z nutką chmielu [4]
                                Smak: wodnisty; strasznie pusty i bez wyrazy; jedynie wyczuwalna spora goryczka [2.5]
                                Wysycenie: w porządku, gazu odpowiednia ilość [4]
                                Opakowanie: ładna etykieta; "goły" kapsel; butelka typu bączek; całość jak najbardziej ok - szkoda tylko kapsla [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.35]

                                Comment

                                Przetwarzanie...