Perła, EPA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    Perła, EPA

    Drugie z nowości/specjalności sezonowych, które wprowadza browar z Lublina. O ile opadł mi zapał do Doppelbocka, choć nadal mi smakuje to już nie brałem w ciemno tego piwa. Znany bloger z Kopyrowa już degustował przede mną, więc wziąłem z pewnymi nadziejami.

    EPA, czyli english pale ale. W sumie już nieco zapomniany styl w naszych szerokościach geograficznych tym niemniej pamiętam, że gościł na kranach Pijalni Piwa w Lublinie (tamten ze Zwierzyńca). Parametry 13.1 blg i 5.2% alk. Co przy mocnym chmieleniu i zasypie innym niż zwykły eurolager daje w sumie ciekawe piwo. Nie puste w smaku, ale i też nie ma tu efektu wow, bo chyba nie o to chodziło. W składzie są jakieś bliżej nieokreślone chmiele. Bardziej o ziołowym charakterze niż coś nowofalowego. Goryczki na bogato - przypomina mi się Chmielak Jagiełły.
    Dość mocne nasycenie co w EPA akurat nie powinno być, ale ładny lejsing i piany nie brakuje.

    Solidne piwo, ale mogło by być lepiej. Jeśli cena będzie atrakcyjna i dostępność niezachwiana to myślę, że może to być dla mnie hit lata. IPA czy AIPA nadal lubię... żeby nie było.
  • SupeR_PiwosZ
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 2008.05
    • 353

    #2
    Słabo, że tylko wypust wokół komina w przypadku obu tych piw.

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Być może jest tak jak mówił Kopyr na blogu - jest tego na tyle mało (obecnie), że sondują na razie na swoim terenie. Tu Perła ma największą rzeszę wielbicieli. Jak się przyjmie to może będzie inaczej. To jednak tylko spekulacje...
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    #3
    W naszym mieście jest obecne, choć nie wszędzie, ale trzyma poziom.

    Comment

    Przetwarzanie...