BG SA Zabrze, Łomża Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AaLeX
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🥛🥛🥛
    • 07-2011
    • 641

    BG SA Zabrze, Łomża Pils

    Dziwny ten pils. Słodki. W tle nuty goryczkowe, ale naprawdę marginalne. Jako mieszkaniec Niemiec, nie jestem nauczony takich pilsów. Kolejny polski pils z woltażem 6%. Przecież to jest absurd i nie spełnia definicji tego gatunku. Barwa złota. Piana została. Zapach ziołowy, chmielowy. Tylko ten smak... Może tak. Wyróżnia się. Niewątpliwie. Ale czy tak powinien smakować pils?? Kupiłem to w Dino w promocji 6+4 gratis. Żonie smakuje na szczęście. Mam jeszcze oryginalną wersję z Łomży, ale cudów się nie spodziewam.
    Attached Files
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 05-2002
    • 19238

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX
    Kolejny polski pils z woltażem 6%. Przecież to jest absurd i nie spełnia definicji tego gatunku.
    Zarówno czeska wersja jak i niemiecka owszem jest słabsza, ale to nie jest stricte poziom alko tylko jej górny pułap (dobrze to wygląda na etykiecie i tyle). Gdyby w Polsce płaciło się akcyzę od ilości alkoholu a nie od blg to nagle okazałoby się, że one wcale tyle nie mają.

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      jego (alkoholu) pułap. pozajączkowało mi się...
  • AaLeX
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🥛🥛🥛
    • 07-2011
    • 641

    #3
    Dla mnie pils to piwo lekkie, goryczkowe, o wysokim ibu. Tu nie mamy ani wysokiego ibu, ani lekkości, za to jest słodkie. Moim zdaniem to nic z pilsem nie ma wspólnego. Czytałem o odmianach czeskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Niestety parametrów żadnych z wymienionych to piwo nie spełnia.

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Generalnie to żadne koncernowe piwa oznaczone jako "pils" takie nie jest.
Przetwarzanie...