Browar Markowy, Hajnowskie Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.07
    • 4434

    Browar Markowy, Hajnowskie Jasne Pełne

    E: 12%
    A: 4, 6%
    Mam kłopot z tym piwem, bo parametry jego są takie same jak Polskiego Lagera z tego samego browaru (tam się sypnąłem wpisując 4, 8 alko, i nie mam już możliwości edytowania, ale było, tak jak tu 4, 6).
    Piłem bezpośrednio po Polskim Lagerze i na 99,9% jestem pewien, że mamy do czynienia z tym samym piwem.
    Nie lubię takich akcji, ale formalnie nazwa jest inna, więc cóż.
    Wrażenia smakowe identyczne jak w Polskim Lagerze, więc niczego więcej nie dodaję.
    Trochę mnie zniewoliła eta nawiązująca do nacinanych niegdyś dat z liczbami arabskimi dni i rzymskimi miesięcy. Plus firna Mariola Dziubonos, Hajnówka.
    Natomiast informacja następującej treści:
    "Piwo Hajnowskie Jasne Pełne to lekkie piwo nawiązujące swoim charakterem do piw produkowanych wiele lat temu przez podlaskie browary i rozlewane w Hajnówce.
    Jest niepasteryzowane i niefilltrowane. a więc w pełni naturalne. Powstaje w hajnowskim browarze z wykorzystaniem wody z miejscowaego ujęcia, a użyte polskie chmiele z Lubelszczyzny nacdają goryczki i charakteru.", jest - delikatnie rzecz ujmując - bzdurna,
    Pitu pitu a termin przydatności koniec listopada, No i ciekaw jestem, w jakim sensie nawiązuje do piw produkowanych niegdyś przez podlaskie browary? Jakich? Kiedy?
    To oczywiście temat na oddzielne rozważania, zresztą chwyty marketingowe były wielokrotnie na forum wałkowane.
    Swoja drogą, podobie jak przy Polskim Legerze, odczucia bardzo pozytywne, no bo jak inaczej, skoro to jedno i to samo...


    Click image for larger version  Name:	20240920_185008.jpg Views:	0 Size:	19,5 KB ID:	2342131
    Last edited by Prusak; 2024-09-20, 19:19.
Przetwarzanie...