Jurand, Dublin

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23860

    #16
    @EwaGryglicka:
    Nie rozumiem "w sposób bardziej obiektywny"? Uważam,że to piwo jest bardzo dobre - piję je więc wiem.
    to że to piwo jest bardzo dobre - to wiemy. Jednakże opis piwa w postaci:

    "perełka wśród piw"
    "ten smak, niepowtrzalny"
    "po prostu cymes"
    "pyszności"
    "delicje"

    i jedynie wzmianka o trwałości piany, bez opisu CO jest w tym piwie tak wyjątkowe, dokonany przez osobę skądinąd związaną z producentem - NIE JEST OBIEKTYWNY.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • EwaGryglicka
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2003.02
      • 6

      #17
      OK masz rację ale nie jestem technologiem ani znawcą - "kiperem piw", opisuję moje doznania i tyle.
      Kolor piwa jest bardzo ciemny - oczywiście nie jest czarny jak smoła ale najciemniejszy wsród produktów obecnych na rynku, piana gęsta o lekko kremowym zabarwieniu - utrzymuje sie długo i wolno opada . Jesli chodzi o smak - charakterystyczny dla piwa Jurand, który nie występuje w innych produktach, lekko wyczuwalna goryczka, która mija po kolejnym łyku.Warto się na nie skusić.Z beczki - niepasteryzowane szkoda słów - trzeba pić. Piwo niepasteryzowane jest zupełnie inne niż te w opakowanaich - butelka, puszka - trudno je do czegokolwiek porównać.
      To tyle.
      Z irlandzkim pozdrowieniem

      Comment

      • maryhh
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2001.02
        • 1895

        #18
        EwaGryglicka napisał(a)

        Cykorio

        ciekawe przeinaczenie ksywki Cyrkonii

        pozdrowienia dla koleżanki Ewy
        Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
        "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
        do lekkiej pracy jestem za ciężki"

        Comment

        • Cyrkonia
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2001.10
          • 1936

          #19
          Taaa....
          do tego Cyrk Konia

          A cykoria od światła robi się gorzka, więc muszę zacząć uważać opalając się
          www.stat-gra.pl

          Comment

          • Czes
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2001.06
            • 752

            #20
            Kupione w Spychowie przez które przepływa Krutynia
            Wiecie, na kajakach każde piwo smakuje bardzo dobrze...więc tylko dwie uwagi nie dotyczące smaku:
            - pienistosć lepsza niż przeciętna
            - barwa na tyle jasna, że okreslenie "czarne" może cokolwiek irytować. Nazwałbym je raczej ciemnawe, co brzmi jak czeskie / słowackie "tmave".

            Obie cechy wynikają stąd, że do barwienia piwa użyto ekstraktu ze słodu barwiącego, a nie karmelu amoniakalnego który ma znacznie większą siłę barwiącą.
            Piwo barwione słodem albo ekstraktem ze słodu należy uznać za produkt względnie szlachetny.
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • Cyrkonia
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2001.10
              • 1936

              #21
              Składam oficjalne publiczne zażalenie!!!!!!!!
              Dublin'a w Grill House nadal nie ma!!!!!!
              Na pytanie czy będzie odpowiedziano mi że przykro im bardzo, ale sprzedają tylko piwo z Juranda

              No i jak to w końcu jest?
              www.stat-gra.pl

              Comment

              • EwaGryglicka
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2003.02
                • 6

                #22
                Witajcie Piwosze
                Dziękuję za wszystkie konstruktywne uwagi na temat piwa Dublin a w szczególności te dotyczące butelki, etykiety i kapsla. Mieliście rację - należy ją poprawić i oto jest - już za chwilę w sklepach zobaczycie butelkę ubraną w metalizowaną etykietę z zielonym kapslem Dublin. Mam nadzieję, że Wam się spodoba czekam na kolejne uwagi. Mam nadzieję że to Was nie zraziło do tego piwa bo ilośś jego zwolenników rośnie o czym świadczy sprzedaż, która wygląda obiecująco. A może warto założyć klub miłośników czarnego piwa - z hasłem "Nie dokarmiać owiec! - Czarne piwo - zmień swoje przyzwyczajenia" - czekam na komentarze.
                Pozdrawiam złociście

                Ewka od Juranda

                Comment

                • Cyrkonia
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2001.10
                  • 1936

                  #23
                  No właśnie - plakaty wywieszane w sklepasz - bardzo fajne

                  a z tym klubem miłośników ..... no ja nie wiem czy to wypali
                  Warmińsko-Mazurska Filia Forum jest niestety bardzo mało liczna
                  a dalej to nie wiem czy to piwo dociera
                  www.stat-gra.pl

                  Comment

                  • breslauer
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.05
                    • 2690

                    #24
                    Cyrkonia napisał(a)
                    a z tym klubem miłośników ..... no ja nie wiem czy to wypali
                    Warmińsko-Mazurska Filia Forum jest niestety bardzo mało liczna
                    a dalej to nie wiem czy to piwo dociera
                    Niestety, chyba nie dociera We Wrocławiu go nie spotkałem ...

                    Comment

                    • Małażonka
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.03
                      • 4602

                      #25
                      W Warszawie bywa (choć bardzo sporadycznie i w małych ilościach), można je natomiast dostać w Ciechanowie. Jeśli chodzi o Ironowskie doznania, to tak: Wygląd zewnętrzny ciekawy, aczkolwiek wyraźnie niedopracowany. Barwa brązowo-wiśniowa, piana lekko kremowa, raczej grubopęcherzykowa, ale dosyć dosyć długo utrzymująca się na powierzchni piwa. Zapach wyraźnie słodowy, z delikatną kwasową nutą, a smak mało zdecydowany (pewnie wina niskiego ekstraktu), wytrawny, z przyjemną domieszką palonego słodu. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

                      Comment

                      • sklep-piwowar
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2002.10
                        • 559

                        #26
                        Cyrkonia napisał(a)
                        No właśnie - plakaty wywieszane w sklepasz - bardzo fajne

                        a z tym klubem miłośników ..... no ja nie wiem czy to wypali
                        Warmińsko-Mazurska Filia Forum jest niestety bardzo mało liczna
                        a dalej to nie wiem czy to piwo dociera


                        W Lublinie udało nam się sprowadzić to ciekawe piwko

                        Comment

                        • wriggle
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2002.12
                          • 322

                          #27
                          Kolor (5) ciemnobursztynowo - rudawy, przeciętne nasycenie dwutlenkiem węgla(3.5). Doskonały, wytrawny smak, którego zupełnie się nie spodziewałem, oczekując raczej czegoś na kształt Irlandzkiego Mocnego; całkowity brak słodyczy, jakby leciutka słonawa nuta pod wyraźną goryczą (5). Piana krótka i gruboziarnista, jasnobeżowa(3). Zapach mało dobitny, ale harmonizuje ze smakiem, interesujący(4.5). Za opakowanie - oryginalna butelka 0.5 litra - daję tylko (4), bo etykieta wyjątkowo krnąbrnie odchodzi od szkła, nawet po długim moczeniu. To była kolejna z moich większych zaległości jeśli o polskie piwa chodzi. Jestem w pełni ustaysfakcjonowany, a w lodówce czeka jeszcze jedna butelka. Zakupione w Lubelskim "Piwowarze", ceny nie pamiętam.

                          Moja ocena: [4.3]
                          ONE LOVE

                          Comment

                          • mirak
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2003.08
                            • 1

                            #28
                            Właśnie pojawiło sie w Tarnowie, jeszcze nie otworzyłem, ale butelka i etykieta sie mi własnie podoba za swą prostotę, (właśnie dlatego się wyróżniło na półce) tylko tego kleju faktycznie żąłują i ta cena 3,07 troche przesadzona. No napatrzyłem sie czas na otwarcie butelki.

                            Comment

                            • mwa
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2003.01
                              • 5071

                              #29
                              Właśnie pijam to piwko i muszę przyznać że do rewelacyjnych nie należy jak za cenę 2,55.
                              Jeśli chodzi o ciemne piwa to dopiero zaczynam takowe poznawać.
                              Ale smakowało mi tak sobie, piłem lepsze.
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              • pjenknik
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2001.08
                                • 3388

                                #30
                                Otrzymałem od Cyrkonii pocztą.
                                Jak wspomniano wyżej piana znika błyskawicznie, może szkodzi jej przebywanie w butelce
                                W smaku lekka goryczka, niestety znikająca bardzo szybko.
                                Kolor rzeczywiście niezbt "czarny", gdzie mu tam do Fortuny!!
                                Z zapach lekkie nutki karmelowe.
                                Ogólnie ocena pozytywna tak na 4.
                                Ale od Czechów to ten ich piwowar musi się jeszcze dużo uczyć. Bo piwo to jest bardziej w typie czeskiego tmavego niż jakiś produktów z Zielonej Wyspy
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...