Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.09
    • 9782

    Od dawna obiecywałem sobie (wzorem kilku przedpiszców) symultaniczne porównanie zwierzynieckiego pilsa ze... zwierzynieckim pilsem. Wieść wszak niesie, że granaty i konserwy to nie to samo piwo... Wczoraj "nadejszła wiekopomna chwiła"... . Minusem był brak dwóch IDENTYCZNYCH szklanek, ale trudno.
    Do porównania trafił granat 0,33 z przydatnością do 20.12.2008 i pucha 0,5 z przydatnością do 12.07.2009.
    Mam wrażenie (podkreślam wężykiem - WRAŻENIE), że piwo z puszki było minimalnie jaśniejsze, miało lepszą pianę (może to "zasługa" lania z puchy?) i nieco bardziej zauważalne nuty chlebowe. Ale ponieważ to całkiem różne warki, to chyba jednak to jest TO SAMO piwo...
    Na obu opakowaniach jako producent jest podana Perła Browary Lubelskie S.A.

    Comment

    • Seta
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2002.10
      • 6964

      Ja mam teorię, że na Polskę idzie tylko Lublin, a do mnie w granatach Zwierz... I świeży granat MI smakuje dużo lepiej, pełniej niż 0,5l. Sam nie wiem, czy to sugestia...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Pan_Palivec
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2003.07
        • 40

        Od jakiegoś czasu browar w Zwierzyńcu nie działa, więc wszystkie "Zwierzaki" są z Lublina. Przez jakiś czas pojawiały się plotki o likwidacji, ale na razie oficjalne deklaracje mówią o remoncie i stworzeniu tam browaru restauracyjnego (http://roztocze.net/newsroom.php/25928.html)


        "Jak informuje Radio Lublin, nie będzie likwidacji browaru w Zwierzyńcu. Prezes Browarów Lubelskich Robert Wiciński nie ukrywał jednak - podczas wczorajszego wywiadu udzielonego RL, że zakład czeka modernizacja.

        Zwierzyniec będzie tak zwanym browarem restauracyjnym z muzeum browarnictwa, co pozwoli na zatrudnienie w przyszłości części obecnej załogi. Na czas remontu – na którą przewidziano prawie 2 mln złotych, produkcja została wygaszona i zwolniono 20 osób".
        Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

        Comment

        • JAckson
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2004.05
          • 6122

          Sceptycznie podchodzę do takich informacji. Takie przekształcenie browaru w muzeum i browar restauracyjny już kilka razy miało mieć miejsce w innych browarach po których niewiele zostało
          MM961
          4:-)

          Comment

          • skitof
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2007.11
            • 2478

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Krystalicznie czysty, słomkowo-zółty kolor [4]
            Piana: Dość duża, gęsta i średniotrwała, ale pozostaje do końca pod postacią cieniutkiej warstewki. [4]
            Zapach: Zapach jest dość słaby: mineralno-wodnisty z nutką chmielu. [3.5]
            Smak: Początkowa łagodność szybko przekształca się w goryczkę i gorzkość, mieszając się z posmakiem wody i dwutlenku węgla. Brakuje troszkę treściwości słodowej w smaku. [3]
            Wysycenie: Mocne wysycenie, wyraźnie wyczuwalne [4]
            Opakowanie: Owszem, całość wygląda bardzo ładnie, klasycznie. Brak jedynie informacji o zawartości ekstraktu. [4.5]
            Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 31.08.2009

            Moja ocena: [3.45]

            Comment

            • abernacka
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛
              • 2003.12
              • 10861

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
              [(...)
              Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 31.08.2009
              (...)
              A skąd ta pewność, że to piwo pochodzi z Zwierzyńca? Przecież od prawie pół roku browar nic nie uwarzył.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Gopher
                Porucznik Browarny Tester
                • 2007.10
                • 450

                Ostatnia warka ze Zwierzyńca miała termin ważności 09.03.2009.
                Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                Comment

                • Edson
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2008.02
                  • 10

                  Piękne miejsce ten Zwierzyniec, sam browar i jego otoczenie to prawdziwe perły Roztocza. No cóż Zamoyskim gustu i dobrego smaku odmówić nie można, wiedzieli gdzie budować i jak budować. Zabytkowy browar, z zewnątrz sprawiający wrażenie nieczynnego choć samych pustych butelek nieopodal na placu było co nie miara, jakby czekały...Ciekawostka: w knajpce "przybrowarnej" wszyscy zamawiali Perłę, jako jedyny zamówiłem Zwierzyńca.

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2005.07
                    • 783

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Edson
                    Piękne miejsce ten Zwierzyniec, sam browar i jego otoczenie to prawdziwe perły Roztocza. No cóż Zamoyskim gustu i dobrego smaku odmówić nie można, wiedzieli gdzie budować i jak budować. Zabytkowy browar, z zewnątrz sprawiający wrażenie nieczynnego choć samych pustych butelek nieopodal na placu było co nie miara, jakby czekały...Ciekawostka: w knajpce "przybrowarnej" wszyscy zamawiali Perłę, jako jedyny zamówiłem Zwierzyńca.
                    Bo browar jest nieczynny, a Zwierzyniec, którego piłeś pochodzi z Lublina.

                    Comment

                    • piowen
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2007.09
                      • 207

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno
                      Bo browar jest nieczynny, a Zwierzyniec, którego piłeś pochodzi z Lublina.
                      ... I nie ma nic wspólnego z browarem Zwierzyniec. Kolejne magiczne miejsce ze znakomitym piwem przestało istnieć... Żal.
                      "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                      Comment

                      • Edson
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2008.02
                        • 10

                        Poniżej zamieszczam zdjęcie plakatu reklamowego autorstwa Wojciecha Kossaka. Plakat można obejrzeć w Muzeum Zamoyskim w Zamościu, piwa niestety już już chyba ani obejrzeć ani napić się nie da.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Znaczki
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2009.01
                          • 3

                          Wielbiciele Zwierzaka

                          Piłem półtora roku temu Zwierzyńca z "granata". Jedno z lepiej smakujących mi piwo. Doskonałe na letnie grille.

                          Jaki jest obecnie status browaru w Zwierzyńcu ? Będziemy mieli jeszcze do czynienia z oryginalnym napojem z tego browaru ?

                          Comment

                          • Seta
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.10
                            • 6964

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Znaczki
                            Jaki jest obecnie status browaru w Zwierzyńcu ? Będziemy mieli jeszcze do czynienia z oryginalnym napojem z tego browaru ?
                            1. Zamknięty
                            2. Nie
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • FaZa09
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2009.08
                              • 24

                              Butelka zakupiona we wrześniu w jednym z Bialskich marketów Ogólnie piwo nie jest doceniane przez tubylców ze względu na... niską cenę! Ludzie wolą kupić "sprawdzoną" Warkę lub Harnasia za trochę więcej, wyobrażając sobie Zwierzyńca jako popłuczyny. Godne potępienia.
                              Przepraszam za słabą jakość.
                              Attached Files
                              "Pamiętaj, że ludzie się zmieniają , a smak piwa nie"

                              Comment

                              • Seta
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2002.10
                                • 6964

                                to na 99,9% marka Zwierzyniec z browaru Lublin - nadal jest dostępne i średnio-wypijalne.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...