Północny, Beczkowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.01
    • 4628

    #16
    Kolor słomkowy, może ciut ciemniejszy, jak na taką zawartość ekstraktu (jaką? - nie wiadomo, ale te 6,2% alk. nie wzięło się znikąd) zbyt jasny.
    Piana ładna, równa, biała i gęsta, opada raczej szybko, nie znika.
    Nasycenie na początku przesadzone: duże, bardzo szybkie bąble, gryzie w język, "odbija się" juz po paru łykach; po kilku minutach bąbelki zmniejszają się i zwalniają trochę.
    Zapach lekki, słabowyczuwalny, słodowy.
    W smaku odrobina słodyczy, lekka goryczka, mocy raczej nie czuć.
    Opakowanie - butelka euro, etykieta o nietypowej kolorystyce, bez bajerów, ale fajnie skomponowana. Ujmuję 0.5 za brak informacji o ekstrakcie.
    Trunek można spożyć od czasu do czasu.

    [PS. Przy poprzedniej ocenie walnąłem się z nasyceniem, niniejszym to poprawiam]

    Moja ocena: [3.475]
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • nikita_banita
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.06
      • 1363

      #17
      Zawatrości ekstraktu nie podano, alk. do 6,2% obj., but. euro - zwrotna.

      Tym razem jak na Suwałki to jest to duży plus w stosunku do innych piw tego browaru. Zapach raczej nie zachęcający, ale nie odrzuca tak jak przy Kurkowym; piana niewielka, ale trwale utrzymująca się na piwie aż do końca; kolor średnio intensywny (nie wiemy z jakiej ilości ekstr. "wyciśnięto" to piwo). W smaku nie rewelacyjne, ale zdecydowanie pijalne.

      PS Etykieta i nazwa przypominają do złudzenia pewien produkt KP.

      Comment

      • piotrsh
        Porucznik Browarny Tester
        • 2003.07
        • 435

        #18
        Kolor ciemno słomkowy- zwykle mocne piwa są ciemniejsze, ale dla mnie to nie jest wada, CO2 nie za dużo delikatnie rzecz ujmując, ale może być, Łagodny smak leciutko goryczkowy. Pewnie kupię jeszcze raz. Opakowanie: butelka euro etykieta taka sobie

        Moja ocena: [3.125]
        Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

        Comment

        • cielak
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.03
          • 2890

          #19
          Zakupione w sklepie "Stokrotka" w Puławach, za 1,85zł, but. euro.
          kolor- za jasny, jasny bursztyn
          piana- ładna, gęsta, duża lecz tylko na początku. Jednak pozostaje do końca picia w postaci pół centymetrowego dywanika.
          CO2- dla mnie OK. Dużo małych bąbli widać i czuć. Jak lubię.
          zapach- słaby, może lakko słodowy, nie alkoholowy
          smak- słodowy, gdzieś w dali przebija się chmiel, lekka gorycz szczypie język, zero posmaku alkoholowego
          opakowanie- kapsel czarny, etykieta słaba, coś mi podobna do dębowego (chyba litery), kolorystyka nijaka. Przeciętna.
          Dawno kusiło mnie to piwo, choć wiem gdzie je dostać w moich okolicach, to kupiłem je dopiero 240km od Krakowa. Smakowało i napewno do powtórki.

          P.S.
          Nie lubie mocnych piw, ale to kolejne które mi podeszło. Chyba coś się zmieni...

          Moja ocena: [3.15]
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • YouPeter
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.05
            • 2379

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor ładny podchodzący lekko pod bursztyn. [3.5]
            Piana: Bez rewelacji, po nalaniu “na dwa palce” jednak potem stosunkowo szybko zanika i nic z niej nie pozostaje. [2]
            Zapach: Nie zachęcający do wypicia, słodowy, kompletnie mi nie odpowiada. [1]
            Smak: Smakowo tragedia, póki co chyba najgorsze piwo jakie piłem. Typowo słodowe. Już dawno nie piłem piwa z takim obrzydzeniem. [1]
            Wysycenie: Od początku niewielkie, jak dla mnie dużo za słabe. [2]
            Opakowanie: W tym przypadku niema co się rozpisywać – poprostu przeciętne. Nie ma podanej zawartości ekstraktu. [2.5]
            Uwagi: Podsumowując jedno z niewielu piw, którego nie wypiłem do końca. Zraziłem się do Browaru Północnego i napewno już nigdy nie sięgnę po to piwo.

            Moja ocena: [1.35]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • zAjkA
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.12
              • 1089

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor cytrynowo miodowy.Tak jakby coś na wzór jasnej herbaty z cytryną. [4]
              Piana: Gęsta,sztywna.Utrzymuje sie dość długo, pozostaje na ściankach kufla.Co dziwne piana skamuje jak bita śmietana. [5]
              Zapach: Słodki owocowy zapach.Wyczuwalny aromat truskawkowo malinowy. [4.5]
              Smak: Łagodny w smaku.Lekko wyczuwalna goryczka która nie pozostawia posmaku po skończonej konsumpcji.Ogólnie przyjemny lightowy.Wogóle nie przypomina smaku mocnego piwa. [4]
              Wysycenie: Standardowe, wystarczające. [3.5]
              Opakowanie: Czerwona puszka(niestety) na której widoczna jest duża drewniana beczka. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.225]
              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

              Comment

              • Cocobango
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.04
                • 818

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Barwa złocista, wpadająca w słomkowo-cytrynową. [2]
                Piana: Piana lekka, kremowa, nieco dziurawa, średnio intensywna. [2.5]
                Zapach: Zapach nieco jakby szmaciany i może ciut alkoholu. [2]
                Smak: Smak subtelnie chmielowy, bez goryczki, nie słodkie ani nie kwaśne. Szczerze mówiąc nie jest to nawet takie złe piwo, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę. [3]
                Wysycenie: Gazu nieco za mało [2]
                Opakowanie: Szata graficzna, no cóż, jest krótko mówiąc brzydka, niedopracowana, nieestetyczna, fatalna kolorystyka. Wersja puszkowa prezentuje się trochę lepiej od butelkowej, ale i jej wiele brakuje. [2.5]
                Uwagi: Pierwszy raz miałem okazje spróbować je ze dwa lata temu w wersji puszkowej i wówczas miałem wrażenie jakby żywiczno-sosnowego posmaku, teraz jednak nic takiego nie wyczułem.

                Moja ocena: [2.475]

                Comment

                • slawekkazek
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  🥛🥛🥛
                  • 2003.01
                  • 544

                  #23
                  Po raz drugi miałem do czynienia z tym piwkiem (wersja butelkowa) i zaskoczyło mnie pozytywnie: miły, chmielowy zapach "z szyjki", b. dobra, długotrwała piana, delikatny smak (szczególnie jak na mocne !!!), dobre wysycenie, bąbełki leniwe, nie uciekają po 2 minutach. Ożywcze. Podejrzewam, że nierówne, stąd rozbieżne oceny, sam doświadczyłem różnego smaku różnych partii. Sięgnę jeszcze, choć z obawą, czy nie będzie rozczarowania.

                  Comment

                  • Czapayew
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.10
                    • 1966

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bardzo jasny, jak na mocne [2]
                    Piana: mizerniutka, szybko znikła [2]
                    Zapach: kwaśny, lekko odstręczający [2]
                    Smak: niby goryczka w normie a jednak czegoś brakuje. Rzekłbym nawet, że lekko wodnisty [3]
                    Wysycenie: w normie [3.5]
                    Opakowanie: niezbyt rzucająca się w oczy pucha, mało orginalna [2.5]
                    Uwagi: Zakupiłem w delikatesach w DG-Ząbkowicach za 2,80 PLN i twierdze, że za te pieniądze kupiłbym coś lepszego. Raczej już nie sięgnę.

                    Moja ocena: [2.5]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2005.03
                      • 5828

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty kolor nie byłby zły gdyby nie moc tego piwa. Dradza dosypywanie cukru. [2.5]
                      Piana: Nie najobfitszy kożuszek. Tyle, że do samego końca. [3]
                      Zapach: Nieprzyjemny cukrowoalkoholowy. Jakby to był likier jakiś. [2]
                      Smak: Słodoo alkoholowy. Wyrażna goryczka. Bardzo niewyważone ale ujdzie. Trzeba tylko odpowiednio schłodzić i nie pić odrazu, po jakichś dwóch minutach, coby ten paskudny zapach po otwarciu butelki troche wywietrzał. [3.5]
                      Wysycenie: Dużo za małe. Ledwo co podtrzymuje piankę. W utach niewyczuwalne. [2.5]
                      Opakowanie: Kompozycja nie najgorsza ale nie podaja ekstraktu i kolory sa jakieś takie blade. Zły papier na etykietę. Na puszce to jeszcze gorzej wygląda. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.825]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • slawekkazek
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        🥛🥛🥛
                        • 2003.01
                        • 544

                        #26
                        Pokosztowałem trochę tego piwa i nasuwa mi się jedna uwaga; piwo smakuje nierówno, w zależności od partii - nabyte w różnych miejscach i różnych okresach to jakby zupełnie inne piwa (co znajduje odbicie w ocenach forumowiczów) - zaznaczam od razu, że moja uwaga dotyczy piwa butelkowego - puszki nie miałem okazji degustować. Moja ocena była zróżnicowano, choć za każdym razem na plus. Na ogół zaskakiwał ciekawy aromat i miła pianka. Szybko wietrzało - dłuższe picie wykluczone. Reszta cech zmienna - dlatego ocena z ARTomatu, jak dla mnie - niemożliwa. Ale na pewno sięgnę po jeszcze jedną butelkę !!!!

                        Comment

                        • lzkamil
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.01
                          • 3611

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłoty/jasnobursztynowy [5]
                          Piana: Drobnobąbelkowa, krótka nawet po nalaniu z góry, dywanik się utrzymał jednak bardzo długo [3]
                          Zapach: Niezbyt intensywny ale to co się wyczuje to jest ciekawe - owocowy, miód gryczany??? [3.5]
                          Smak: Po wyjęciu z lodówki i nalaniu - przede wszystkim owocowo-trudny do określenia, od razu widać że by nie był zgodny z koncernowymi standardami , słodowy posmak, najdłużej zostawała goryczka, po pewnym czasie picia ten nieokreślony smak się określił - coś jak wytrawny miód (gryczany?), bardzo podobny jak Boner Mocny z Browaru na Jurze. Pewnie nie każdemu zasmakuje ale mi bardzo pasi [5]
                          Wysycenie: Umiarkowane, nie przegazowane, utrzymuje się na odpowiednim poziomie do końca [5]
                          Opakowanie: Butelka euro 0.5 l, prosta fajna grafika, minus za brak ekstraktu [3.5]
                          Uwagi: Moje się nazywa Beczkowe Mocne ale woltaż się zgadza z Beczkowym. Kupione w Łodzi w znanym już dobrze forumowym łodziakom sklepie na Pomorskiej 116. Cena tylko 1.50 zł. Będę częściej kupował!

                          Moja ocena: [4.2]
                          Last edited by lzkamil; 2005-07-11, 01:11.
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • e-prezes
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2002.05
                            • 19244

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                            jeśli można o jakimś piwe puszkowym powiedzieć, że jest dobre to w tym przypadku, na tle innych produktów Północnego jest całkiem przyzwoicie. Może nasycenie, piana i zapach pozostawiają wiele do życzenia to smak jest cokolwiek przyzwoity, choć znacznie anonimowy. dobrze byłoby go spróbować z beczki i wtedy ocenić, no ale nie można za dużo wymagać
                            Moja ocena: [3.25]
                            aktualnie testowana wersja butelkowa... ocena mogłaby być wyższa, ale piwo jest rzeczywiście nierówne. na pewno, wbrew opiniom niektórych wypijalne. jednyne co może odrzucać, nie nachalny, ale wyraźny posmaczek charakterystyczny dla piw z tego browaru, jakby z kiepskiej jakości słodu.

                            Comment

                            • szarpik
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2002.02
                              • 676

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jaśniutki , ale klarowny , osobiscie mi nie przeszkadza ta barwa [3.5]
                              Piana: gruboziarnista , szybko tworzą sie w niej dziury [3.5]
                              Zapach: lekki , ale przyjemny [4]
                              Smak: Bardzo lekki jak na mocne ale całkiem dobry. Piwko jest orzeźwiąjące i dobrze gasi pragnienie - dobre piwko na ciepłe dni [4]
                              Wysycenie: w normie [4]
                              Opakowanie: puszka z wielkim napisem beczkowe mocne i beczułką na środku , wszystko w jaskrawej kolorystyce , bardzo rzuca sie w oczy za co trzeba przyznać plus [4.5]
                              Uwagi: Mogli dac sobie spokój z tym przymiotnikiem Mocne , ale ogólnie polecam

                              Moja ocena: [3.95]
                              WWW.EKSTRAKLASA.NET

                              Comment

                              • becik
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🍼🍼
                                • 2002.07
                                • 14999

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: złocisto-miedziany, klarowne [5]
                                Piana: biała, drobna, utrzymuje się dłuższy czas, z początku osadza się na szkle [3.5]
                                Zapach: przyjemny, słodowo-chmielowo-ziołowy [4.5]
                                Smak: pełne w smaku,naprawdę mi bardzo smakuje, lekka goryczkawymieszna z delikatną słodkawością+ z dodatkowym przyjemnym ale nie znanym mi typowym dla Suwałk posmakiem [5]
                                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                                Opakowanie: bączek 0,33,etykieta przeciętna,gładki kapsel [4]
                                Uwagi: po dłuższej przerwie znów spróbowałem beczkowego tym razem w wersji butelkowej, jak dla mnie to piwo jest prawie doskonałe, żałuję żeotrzymałem tylko jednąmalutkąbuteleczkę (podziękowania dla beerdoctora)

                                Moja ocena: [4.625]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...