Tyskie, Gronie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2012.09
    • 1906

    Tak jak pisałem.U nas Żywiec był jak najbardziej osiągalny(piszę o latach 80-tych).Wiec u mnie zawsze był nr.1.póżniej okocim,mała przerwa i Tychy.Lecha piłem tylko w wakacje jeżdząc w województwo Zielonogórskie,ale niestety tego smaku nie pamiętam.
    Za to pamiętam go z lat 90-tych z mojego pobytu we wojsku i nie są to miłe wspomnienia(mowa o Lechu).Zapomniałem,zagraniczne piwa mi nie smakowały,to taka,woda,była.Zawsze lubiłem gorzkie piwo.
    Last edited by heckler; 2012-10-11, 20:55.

    Comment

    • amigo007
      Porucznik Browarny Tester
      • 2008.02
      • 252

      Ile % alkoholu ma tyskie gronie kupowane w standardowych opakowaniach 330/500/650 ml w zwykłych sklepach? Nadal 5,6%? Pytam ponieważ ostatnio kupiłem tyskie gronie w sklepie biedronka, i piwo miało 5,5% alkoholu. Generalnie tyskiego od bardzo dawna nie kupuję, jakieś 2 miesiące temu kupiłem w butelce 500ml (nie spojrzałem na zawartość alkoholu) i piwo było ciągle niedobre. Jedyny wyjątek innym razem dostałem gronie z biedronki, i zaskoczenie piwo było smaczne. Całkiem inne niż to kupowane wcześniej w butelce 500ml w małym sklepie. To z biedronki po prostu było smaczne. Takie jak pamiętam gronie kiedyś ponad 10-12 lat temu. No po prostu smaczne. I taka ciekawostka puszka z biedronki ma 550ml. Alkohol tak jak mówię 5,5%. Czy to możliwe, że dla biedronki jest rozlewana inna smaczna partia gronie? A jeśli ktoś nie wierzy, że kp potrafi uwarzyć dobre piwo niech spróbuję tyskie w pijalni tyskiego z tanka. Lub tyskie dostępne czasem na jakichś festynach lub konkursach. Tamto tyskie jest całkiem inne, niż to dostępne normalnie w sklepach. Tak samo uważam, że to z biedronki w puszce 550ml, to też jest ta smaczna wersja tyskiego. Może ktoś jeszcze pokusi się o spróbowanie, będę wdzięczny za odpowiedzi :-)
      Last edited by amigo007; 2013-04-16, 16:18.

      Comment

      • amigo007
        Porucznik Browarny Tester
        • 2008.02
        • 252

        Odpowie ktoś?

        Comment

        • amigo007
          Porucznik Browarny Tester
          • 2008.02
          • 252

          Chyba sam będę musiał w monopolowym sprawdzić parametry tyskiego gronie. Ale jeśli na etykiecie będzie alk. 5,6% to oznaczać będzie to inne gronie dostępne w biedronce. Z biedronki ma 5,5% obj.

          Comment

          • Obywatel1978
            Porucznik Browarny Tester
            • 2007.09
            • 287

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007
            Chyba sam będę musiał w monopolowym sprawdzić parametry tyskiego gronie. Ale jeśli na etykiecie będzie alk. 5,6% to oznaczać będzie to inne gronie dostępne w biedronce. Z biedronki ma 5,5% obj.
            No ja Ci na razie nie pomogę w tym heroicznym zadaniu bo jeszcze muszę trochę odczekać z %%% po kuracji antybiotykowej Swoją drogą już się nie mogę doczekać jakiegoś piwka ale raczej nie Tyskiego

            Comment

            • amigo007
              Porucznik Browarny Tester
              • 2008.02
              • 252

              Jak najbardziej rozumiem twoje obrzydzenie. Tyskie gronie od dłuższego czasu dostępne masowo to niepijalne ochodztwo Tak właśnie smakowała wersja z butelki 500ml. ALE nie bez powodu KP zdobyło jakieś tam medale, założę się o skrzynkę dobrego piwa (raczej nie powszechnie dostępnego tyskiego), że KP na konkursy wysyła dopieszczone partie tyskiego. Po posmakowaniu tyskiego z biedronki puszka 550ml mam podstawy twierdzić że jest to dużo lepsza partia piwa. KP po prostu trzepie kasę na marnym tyskim, a od czasu do czasu wypuszcza jego limitowane dobre partie. I tak jest chyba z tym groniem biedronkowym obecnie :-)

              Comment

              • WojciechT
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2012.09
                • 2546

                ochodztwo
                Ohydztwo.

                ALE nie bez powodu KP zdobyło jakieś tam medale
                Ano nie bez powodu. Warto poczytać, skąd się te metale wzięły.

                Np. jeden z nich (z 2011 roku) pochodzi od Instytutu Jakości Monde Selection. I co w związku z tym? A to, że to nie jest konkurs na najlepsze piwo! Nagrody tam zdobyły również takie "specjały", jak Harnaś, chyba wszystkie Okocimie czy Rybnicki Full.

                Dalej: złoty medal nie jest nagrodą najwyższą na tym konkursie. A żeby go dostać, nie trzeba być lepszym od innych - wystarczy zdobyć odpowiednio dużo punktów w badaniach m.in... Laboratoryjnych. Czyli innymi słowy, na chłopski rozum - wystarczy, że piwo spełnia odpowiednie normy. A mimo to takiemu Tyskiemu nie udaje się rokrocznie zdobyć złotego medalu.

                Comment

                • WojciechT
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2012.09
                  • 2546

                  Hmm, nikt nic nie pisze o tym piwie, więc sam coś dopiszę.

                  Kilka dni temu sprzątając piwnicę znalazłem butelkę z zawartością przeterminowaną o ponad rok. Oczywiście natychmiast ją otworzyłem i spróbowałem. Ku mojemu zdziwieniu okazło się, że... To piwo było nie-niesmaczne! Odniosłem wrażenie, że roczne leżakowanie (tzn. znacznie dłuższe niż roczne - ale roczne przeterminowanie) poprawiło smak tego piwa. Dało się wyczuć jakąś słodowość, a na upartego nawet goryczka majaczyła w tle. Normalnie odjazd

                  Comment

                  • dlugas
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 2006.04
                    • 4014

                    no to teraz czeka nas nowa seria "ODLEŻAKUJ SWOJEGO KONCERNIAKA"

                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • amigo007
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2008.02
                      • 252

                      Obecnie tyskie po odświeżeniu etykiety jest dobre. Nie tylko z biedronki, jak wcześniej mówiłem. Po prostu w biedronce natknąłem się na nie 1-szy raz w nowej wersji. Jakiś czas temu kupowałem natomiast na cpn-ie puszkowego leżaka gronie i było niedobre. Tak jest z tym piwem, co trochę to inny smak. W każdym bądź razie obecnie po zmianie etykiety jest dobre. Dla mnie nawet bardzo dobre. Oczywiście pewnie za jakiś czas wypuszczą kiepską partię, jednak jak na razie jest smaczne.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        🥛🥛🥛
                        • 2005.01
                        • 10386

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007
                        Obecnie tyskie po odświeżeniu etykiety jest dobre. Nie tylko z biedronki, jak wcześniej mówiłem. Po prostu w biedronce natknąłem się na nie 1-szy raz w nowej wersji. Jakiś czas temu kupowałem natomiast na cpn-ie puszkowego leżaka gronie i było niedobre. Tak jest z tym piwem, co trochę to inny smak. W każdym bądź razie obecnie po zmianie etykiety jest dobre. Dla mnie nawet bardzo dobre. Oczywiście pewnie za jakiś czas wypuszczą kiepską partię, jednak jak na razie jest smaczne.
                        Przekonałeś mnie i chyba se kupię. Nie mam jeszcze tego ......"piwa" w kolekcji....
                        Last edited by sibarh; 2013-05-24, 17:14.
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Obywatel1978
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2007.09
                          • 287

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                          Przekonałeś mnie i chyba se kupię. Nie mam jeszcze tego ......"piwa" w kolekcji....
                          Żeby nie stracić obiektywnego oglądu tego które piwo jest dobre i jak jest dobre, trzeba czasami też wypić złe piwo - żeby się przekonać czy i jak bardzo jest złe

                          Comment

                          • dlugas
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2006.04
                            • 4014

                            Czy to normalne w tym stylu, że w aromacie należy wyczuć
                            "lekkie nuty jabłkowo-bananowe"
                            tak pisze na puszcze


                            Nowa wersja TYSKIE GRONIE kod zaczyna się od 2 czyli Poznań?

                            Co do samego piwa
                            piana jest całe 15sekund później znika całkowicie
                            zapachu praktycznie brak, delikatne z nurty estrowe?owocowe?

                            smak: kwaskowata woda z delikatną nutą starego jutowego worka, w którym kiedyś był przez aż cały tydzień przetrzymywany chmiel.
                            Ledwo dopiłem całość, prawie poszło w kanał.
                            Kupiłem w promocji za 2zł puszka, no i przepłaciłem, bo Wojak jest do wydarcia za 1,79zł a smakuje tak samo, czyli bardzo źle.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • dlugas
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼
                              • 2006.04
                              • 4014

                              padło wcześniej takie przypuszczenie:
                              Ponoć te zaczynające się cyfrą 2 są najgorsze, czy to prawda?
                              nie wiem jak inne numerki, ale ten jest wyjątkowo marny

                              no i 5,5% a chyba kiedyś było odrobinę więcej
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2009.11
                                • 6322

                                Z braku czegoś "normalnego" rzuciłem się na produkty KP... bo były w lodówce...

                                Jednym z nich było Gronie.... nie mogłem uwierzyć że da się normalnie wypić!

                                Kolor... jaśniejszy bursztyn...
                                Zapach... słaby kwaskowaty słód...
                                Piana... została na dłużej w wysokości 1 cm i powolutku opadała...
                                Gaz... średni...
                                Smak... lekko kwaskowe, znośny słód i wzrastająca goryczka do przyjęcia...

                                Numer serii 130608 a alkohol 5,5% objętościowo...

                                Piłem też Klasyczne ale było kolokwialnie mówiąc podłe...
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...