Tyskie, Gronie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2001.02
    • 14936

    #16
    Ot, siła lokalnego patriotyzmu.

    Faktem jest, że wśród piwoszy krązą nieprawdopodobne opowieści na temat kto kogo i jak załatwił oraz jak kombinuje żeby wszystko zniszczyć. Można to zakwalifikować do szeroko pojętej spiskowej teorii dziejów.. Życie jest jednak znacznie prostsze.
    Skoro Lech i Tychy to jedna firma, a przy tym reprezentują bardzo zbliżony poziom technologiczny, właściwie nie ma znaczenia, gdzie się jakieś piwo produkuje. Jestem przekonany, że 90 % forumowiczów nie byłoby w stanie rozstrzygnąć po smaku, czy "Gronie" produkowane jest w Tychach czy w Poznaniu. Są oczywiście niuanse smakowe, ale to może wykryc naprawdę doświadczony piwosz (by nie powiedzieć - kiper).

    Faktem jest, że piwo się zmienia. I to na niekorzyść, moim zdaniem. I też mi się nie podba, że "Gronie" robią w Poznaniu, żywiecką "Tatrę" w Leżajsku a "Heweliusza" w Elblągu.
    Ale podejrzewać, że dyrekcja gnoi "Tyskie", by poprawić sprzedaż "Lecha", jest chyba pewną przesadą. W końcu to jedna firma.

    I pamiętać należy, że browarami nie rządzą piwowarzy, tylko finansiści. Dla nich ważny jest przede wszystkim wynik finansowy, a to czy gronie warzone jest w Tychach czy w Poznaniu, czy w jakimś Pierdziszewie, nie żadnego znaczenia. Liczy się marketing i sprzedaż.

    Comment

    • zythum
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.08
      • 8305

      #17
      Originally posted by Krzysiu
      Ot, siła lokalnego patriotyzmu.

      Faktem jest, że wśród piwoszy krązą nieprawdopodobne opowieści na temat kto kogo i jak załatwił oraz jak kombinuje żeby wszystko zniszczyć. Można to zakwalifikować do szeroko pojętej spiskowej teorii dziejów.. Życie jest jednak znacznie prostsze.
      Skoro Lech i Tychy to jedna firma, a przy tym reprezentują bardzo zbliżony poziom technologiczny, właściwie nie ma znaczenia, gdzie się jakieś piwo produkuje. Jestem przekonany, że 90 % forumowiczów nie byłoby w stanie rozstrzygnąć po smaku, czy "Gronie" produkowane jest w Tychach czy w Poznaniu. Są oczywiście niuanse smakowe, ale to może wykryc naprawdę doświadczony piwosz (by nie powiedzieć - kiper).

      Faktem jest, że piwo się zmienia. I to na niekorzyść, moim zdaniem. I też mi się nie podba, że "Gronie" robią w Poznaniu, żywiecką "Tatrę" w Leżajsku a "Heweliusza" w Elblągu.
      Ale podejrzewać, że dyrekcja gnoi "Tyskie", by poprawić sprzedaż "Lecha", jest chyba pewną przesadą. W końcu to jedna firma.

      I pamiętać należy, że browarami nie rządzą piwowarzy, tylko finansiści. Dla nich ważny jest przede wszystkim wynik finansowy, a to czy gronie warzone jest w Tychach czy w Poznaniu, czy w jakimś Pierdziszewie, nie żadnego znaczenia. Liczy się marketing i sprzedaż.
      Zgadzam się z Krzysiem poza tym, że smaku nie można wyczuć. Naprawdę to z Lecha się pić po rpostu nie da te z Tych da (nie jest to moze ocena kiperska ale dla zwykłego użytkownika wystarczy - przetestowałem to wielokrotnie, podobnie jak opisywana przeze mnie kiiedyś sytuacja ze Zwierzyńcem - ze Zwierzyńca - pycha z Lublina nie do picia po prostu )
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • master_luki
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2002.02
        • 154

        #18
        Originally posted by Krzysiu
        Ot, siła lokalnego patriotyzmu.

        Faktem jest, że wśród piwoszy krązą nieprawdopodobne opowieści na temat kto kogo i jak załatwił oraz jak kombinuje żeby wszystko zniszczyć. Można to zakwalifikować do szeroko pojętej spiskowej teorii dziejów.. Życie jest jednak znacznie prostsze.
        Skoro Lech i Tychy to jedna firma, a przy tym reprezentują bardzo zbliżony poziom technologiczny, właściwie nie ma znaczenia, gdzie się jakieś piwo produkuje. Jestem przekonany, że 90 % forumowiczów nie byłoby w stanie rozstrzygnąć po smaku, czy "Gronie" produkowane jest w Tychach czy w Poznaniu. Są oczywiście niuanse smakowe, ale to może wykryc naprawdę doświadczony piwosz (by nie powiedzieć - kiper).

        Faktem jest, że piwo się zmienia. I to na niekorzyść, moim zdaniem. I też mi się nie podba, że "Gronie" robią w Poznaniu, żywiecką "Tatrę" w Leżajsku a "Heweliusza" w Elblągu.
        Ale podejrzewać, że dyrekcja gnoi "Tyskie", by poprawić sprzedaż "Lecha", jest chyba pewną przesadą. W końcu to jedna firma.

        I pamiętać należy, że browarami nie rządzą piwowarzy, tylko finansiści. Dla nich ważny jest przede wszystkim wynik finansowy, a to czy gronie warzone jest w Tychach czy w Poznaniu, czy w jakimś Pierdziszewie, nie żadnego znaczenia. Liczy się marketing i sprzedaż.

        A g---- prawda (przepraszam za wyrażenie) ale tak znany degustator piwa powinien wiedzieć że po pierwsze;
        w każdym browarze jest inny piwowar
        inna woda
        proces technologiczny teoretycznie jest ten sam a w praktyce to różnie bywa
        a po trzecie Lechowi nigdy nie uda się zrobić takiego piwa jak w Tychach (Tyskie Gronie)
        Jestem z Wrocławia ale przeważnie pijiem piwo Tyskie Gronie (trochę jest mi wstyd z tego powodu ale Piast się zmienił przez ostatni czas)


        Comment

        • master_luki
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2002.02
          • 154

          #19
          Wiem piję ,prepraszam !!!

          Comment

          • slavoy
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🥛🥛🥛
            • 2001.10
            • 5055

            #20
            AutoFCJP Coraz lepiej!
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • Piecia
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.02
              • 3312

              #21
              Mówie Tyskie myśle ZAJEBISTE
              ocena???? przynajmniej 4,5 (na wyższą zasługuje tylko Grolsch przywieziony z Holandii)
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23860

                #22
                spróbuj się trochę bardziej postarać w opisie swoich wrażeń smakowych.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • slavoy
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🥛🥛🥛
                  • 2001.10
                  • 5055

                  #23
                  PoznańskieTyskie

                  Jedyne zimne piwo jakie było w sklepie, który miałem dziś po drodze.
                  Potwierdzam to co napisałem parę postów wyżej - wyprane ze smaku, wodniste. Do tego jeszcze jakieś kwaśne. No ale pragnienie mi ugasiło, a to przed chwilą było dla mnie najważniejsze.
                  Ocena 3- (1-5)
                  Attached Files
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Piwofil
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2002.01
                    • 907

                    #24
                    W jaki sposób przylepiasz te kapsle do ściany?
                    Możesz je potem przekładać aby były poukładane tematycznie?
                    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                    Comment

                    • slavoy
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛
                      • 2001.10
                      • 5055

                      #25
                      tutaj wszystko dla kolekcjonerów piwnych gadżetów...Poddziały: Giełda | Identyfikacja | Moje zbieranie

                      W tym temacie dowiesz się wszystkiego.
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • adam16
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2001.02
                        • 9865

                        #26
                        Wczoraj wypiłem Gronie z butelki 0,66l. Smak oceniam na 4 z minusem. Ale pomysł z dużą butelką oceniam na 5.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • wurzag
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.03
                          • 20

                          #27
                          Moim zdaniem Gronie to bardzo dobre piwo - gdzieś na 4 z malutkim plusem (choć do mojego ulubionego tańcowanego Żywca trochę mu brakuje).

                          Comment

                          • Cezar
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2001.05
                            • 1349

                            #28
                            "Gronie" wypiłem niedługo po "Książecym" i stwierdzam, że było bardzo dobre - dużo lepsze od tego drugiego.

                            Comment

                            • ANDRO
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2001.10
                              • 640

                              #29
                              Piwo do spożycia dla ludzi.
                              Ale modlić się do niego nie będę.
                              I zgadzam się z opinią , że miejsce warzenia ma wpływ na smak.
                              Andro z wyspy jednej takiej.
                              http://www.bahama.uznam.net.pl/

                              Comment

                              • adam16
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2001.02
                                • 9865

                                #30
                                To moje 0,66 smakowało nieco inaczej niż 0,5. Z kontry wynika chyba, że jest to Gronie z Poznania
                                Last edited by adam16; 2002-04-11, 12:35.
                                Browar Hajduki.
                                adam16@browar.biz
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...