Tyskie, Gronie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2004.06
    • 6310

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
    Trochę mało tych doznań w poszczególnych elementach aby odrazu dawać po 5
    Prawda, opisy doznań dość skromne, ale z czysto subiektywnym żalem muszę stwierdzić, że ocena niestety jest merytoryczna...

    Comment

    • ultra_brutal_baran
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2005.08
      • 26

      No, może rzeczywiście masz rację, że opis był dość lakoniczny, więc postaram się go uzupełnić. ;]
      "Kolor: słomkowo-złoty, naprawdę cieszy oko [5]" - po prostu kolor jest taki jaki być powinien - słomkowo-złocisty, ma swoją głębię, nie jest za ciemny, bardzo ładnie prezentyje się pod światło
      "Piana: Na początku gęsta gruba warstwa, utrzymuję się w miarę długo, choć mogłaby dłużej [4]" - dosyć gruba warstwa, niestety niezbyt gęstej piany, utrzymuje się, jak już napisałem w miarę długo, nawet pod koniec picia pozostaje wodoczny kożuszek, piana raczej grubo ziarnista
      "Zapach: Wyraźny zapach chmielu, bardzo przyjemny [5]" - nic dodać, nic ująć, wyrazisty i przyjemny zapach chmielu, brak drażniącego zapachu alkoholu, pachnie tak jak piwo pachnieć powinno
      "Smak: Łagodna goryczka, lekki słodkawy posmak, smak po prostu idealny [5]" - dodac mogę, że piwo i bez schłodzenia smakuje bardzo dobrze, nie ma żadnego obcego posmaku, długo trzyma gaz
      "Wysycenie: Idealne, gaz utrzymuje się do samego końca [5]" - Gaz nie drażni, ale jest wyraźnie wyczuwalny w każdym łyku
      "Opakowanie: Bardzo estetyczne i profesjonalne, choć może mało oryginalne [4.5]" - tu moje zdanie zostało w pełni oddane ;]

      Comment

      • ZIOMEK2
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2004.09
        • 2523

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ultra_brutal_baran
        No, może rzeczywiście masz rację, że opis był dość lakoniczny, więc postaram się go uzupełnić. ;]
        "Kolor: słomkowo-złoty, naprawdę cieszy oko [5]" - po prostu kolor jest taki jaki być powinien - słomkowo-złocisty, ma swoją głębię, nie jest za ciemny, bardzo ładnie prezentyje się pod światło
        "Piana: Na początku gęsta gruba warstwa, utrzymuję się w miarę długo, choć mogłaby dłużej [4]" - dosyć gruba warstwa, niestety niezbyt gęstej piany, utrzymuje się, jak już napisałem w miarę długo, nawet pod koniec picia pozostaje wodoczny kożuszek, piana raczej grubo ziarnista
        "Zapach: Wyraźny zapach chmielu, bardzo przyjemny [5]" - nic dodać, nic ująć, wyrazisty i przyjemny zapach chmielu, brak drażniącego zapachu alkoholu, pachnie tak jak piwo pachnieć powinno
        "Smak: Łagodna goryczka, lekki słodkawy posmak, smak po prostu idealny [5]" - dodac mogę, że piwo i bez schłodzenia smakuje bardzo dobrze, nie ma żadnego obcego posmaku, długo trzyma gaz
        "Wysycenie: Idealne, gaz utrzymuje się do samego końca [5]" - Gaz nie drażni, ale jest wyraźnie wyczuwalny w każdym łyku
        "Opakowanie: Bardzo estetyczne i profesjonalne, choć może mało oryginalne [4.5]" - tu moje zdanie zostało w pełni oddane ;]
        ... i jeszcze jedno pytanie, czy oceniałeś piwo butelkowe - czy beczkowe ?
        Dobranoc !

        Comment

        • ultra_brutal_baran
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2005.08
          • 26

          butelkowe ;]

          Comment

          • Rzecznik
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2003.09
            • 8

            Oceny Tyskiego

            Witam,

            Nie chciałbym tu uprawiać jakiegoś kryptomarketingu, ale pozwólcie, że się pochwalę wysokimi ocenami Tyskiego na targach DrinkTech w Monachium. Otóż Tyskie Gronie po raz drugi w swej historii zdobyło w ubiegłym tygodniu złoty medal w najbardziej prestiżowym konkursie piw świata - The Brewing Industry International Awards. W tym roku konkurs przeprowadzono wyjątkowo nie w Burton-on-Trent w Wielkiej Brytanii, jak dotąd, ale w Monachium, na targach piwnych świata DrinkTec 2005. Do tej pory tak prestiżowymi laurami nie zostało uhonorowane żadne polskie piwo. Tyskie jest też pierwszym piwem w historii, które zdobyło medal na trzech konkursach z rzędu: po raz pierwszy w 2002 roku (Zloty Medal i Grand Prix), po raz drugi w 2004 r. (Srebrny Medal) i obecnie po raz trzeci. The Brewing Industry International Awards to konkurs organizowany od 1886 roku, a nagrody w nim otrzymywane nazywane są Piwnymi Oskarami. Nagrody (złoty, srebrny i brązowy medal) przyznawane są w 9 kategoriach (łącznie w 27 klasach), co oznacza, że wręcza się 81 medale. W tym roku w konkursie brało udział blisko 1000 piw z całego świata.

            Wyboru najlepszych piw dokonuje, jak co roku, zespół 30 sędziów z całego świata - główni piwowarzy, szefowie produkcji lub jakości - wysokiej klasy specjaliści, cieszący się uznaniem w branży. Wszyscy oni zaproszenie do sędziowania traktują jako nobilitację zawodową i wielki zaszczyt. Plan degustacji jest skonstruowany w taki sposób, by żaden z sędziów nie oceniał piwa produkowanego przez jego browar lub browary w tej samej grupie kapitałowej. Piwa są oceniano całkowicie anonimowo - w butelkach oznakowanych wyłącznie kodami.

            No i kiedy otrzymaliśmy informację o Zlotym Medalu nawet nie śniło nam się, że uda się powtórzyć sukces z 2002 roku, to znaczy wygrać nie tylko Złoto, ale także główne trofeum. Ale stało się! Tyskie Gronie zostało uhonorowane nie tylko Złotym Medalem w swojej klasie, ale także nagrodą główną Champions Award (czyli Grand Prix).

            Paweł Kwiatkowski, rzecznik Kompanii Piwowarskiej
            Piwosze Wszystkich Stron Łączcie Się!!!

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2001.02
              • 23860

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzecznik
              Do tej pory tak prestiżowymi laurami nie zostało uhonorowane żadne polskie piwo.
              Ależ zostało, proszę spojrzeć na Browar Belgia.

              Temat dla Gronia w BIIA 2005:
              Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzecznik
                Witam,

                (...)

                No i kiedy otrzymaliśmy informację o Zlotym Medalu nawet nie śniło nam się, że uda się powtórzyć sukces z 2002 roku, to znaczy wygrać nie tylko Złoto, ale także główne trofeum. Ale stało się! Tyskie Gronie zostało uhonorowane nie tylko Złotym Medalem w swojej klasie, ale także nagrodą główną Champions Award (czyli Grand Prix).

                Paweł Kwiatkowski, rzecznik Kompanii Piwowarskiej
                I wypada gratulować bo naprawdę jest czego

                Jednak mam pytanie nurtujące mnie od jakiegoś czasu, czy na taki konkurs jest wystawiane piwo ze specjalnie uwarzonej/wyselekcjonowanej warki bo cięzko bedzie mnie przekonać, że zostało "wzięte z magazynu i zawiezione".
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • kiszot
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🍼🍼
                  • 2001.08
                  • 8107

                  Ciekawe,że w kieleckim browarze nie wpadli na taki sam pomysł i sie nie puszą tymi medalami.Może uważają,że ich piwo jest na tyle dobre,że nie trzeba specjalnie do niego przekonywać?
                  Zachowanie Rzecznika przypomina mi taki wiersz:" Samochwała w końcie stała..."
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • adam16
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2001.02
                    • 9865

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                    Ciekawe,że w kieleckim browarze nie wpadli na taki sam pomysł i sie nie puszą tymi medalami.Może uważają,że ich piwo jest na tyle dobre,że nie trzeba specjalnie do niego przekonywać?
                    Zachowanie Rzecznika przypomina mi taki wiersz:" Samochwała w końcie stała..."
                    Cóż, taka już rola Rzecznika. Skoro firma odnasi sukcesy to dobrze, że jego rzecznik znajduje nasze forum. Można nie lubić KP, ale mnie się ta postawa podoba.
                    Niestety mojego podejścia do tego piwa to nie zmienia, Gronie mi nie smakuje.
                    Last edited by adam16; 2005-09-23, 15:32.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2005.07
                      • 783

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                      Jednak mam pytanie nurtujące mnie od jakiegoś czasu, czy na taki konkurs jest wystawiane piwo ze specjalnie uwarzonej/wyselekcjonowanej warki bo cięzko bedzie mnie przekonać, że zostało "wzięte z magazynu i zawiezione".
                      Mnie to pytanie nurtowało już w 2002 roku, a odpowiedź chyba wydaje się jasna. Sięgnąłem po dłuższej przerwie po Gronie i, szczerze przyznam, rozczarowałem się mocno. Kiedyś uważałem je za najlepsze piwo ogólnodostępne, lecz to co mam przed sobą w kuflu raczej nie zrobiłoby kariery ani w Otago, ani nigdzie indziej. Piana fatalna, słodkie z owocowo-metalicznymi posmakami. Dysponuję jeszcze kilkoma butelkami i z czasem pewnie dam mu radę (oczywiście nie od razu). Cóż, darowanemu piwu nie zagląda się pod kapsel .

                      Comment

                      • DJ_Mefff

                        Tyskie...hm.......moim zdaniem dobre piwo, godne polecenia. Uczucie goryczy utrzymuje sie na długi czas po wypiciu. Smak także dobry. Etykieta fajna, choć mogłą być bardziej kolorowa. Tyskie jest ogólnie sponsorem wszystkich imprez przez co jest reklamowane i wszyscy je znają. Ogólnie dobre piwo do gazetki

                        Tyskie będzie zawsze TYSKIE i nikt i nic tego nie zmieni .

                        Na Zdrowie!

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2004.06
                          • 6310

                          DJ_Mefff - zwracaj łaskawie większą uwagę na to, co opisujesz. Twoja powyższa wypowiedź została przeklejona z tematu dotyczącego Tyskiego Ksiażęcego, bo to zupełnie inne piwo. A zamiast Lecha Premium opisałeś Leszka z browaru Żnin. Wybacz, ale mamy ciekawsze rzeczy do roboty niż poprawianie Twojej nieuwagi.

                          Comment

                          • becik
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🍼🍼
                            • 2002.07
                            • 14999

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnozłocisty, klarowne [5]
                            Piana: biała, średnie pęcherze, opada w oczach, nie osadza się na szkle [2]
                            Zapach: mocny, ostry, slodowo-chmielowy [3.5]
                            Smak: wyczuwam głownie bardzo mocno nachmieloną goryczkę i tak naprawdę nic więcej poza tym w smaku nie czuję, dość mocno szczypie w tylnej partii języka [3]
                            Wysycenie: zdecydowanie za dużo, jest tak mocno nagazowane że przy piciu ze szklanki ulatniący się gaz szczypie w nos [2]
                            Opakowanie: bez zarzutu, klasyczne jak dla Gronia, [5]
                            Uwagi: od ostatniej dehustacji Gronia piwo zmieniło się bardziej na niekorzyść, nie piję jż ze smakiem ja było to kiedyś, może to mało udana partia, do spróbowania za jakiś czas

                            Moja ocena: [3.225]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • nikita_banita
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.06
                              • 1363

                              Kwestią jest jeszcze, z którego z browarów KP pochodziły te Gronie ...

                              Comment

                              • rotmistrz
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2005.06
                                • 469

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: klasyczny jasnożółty, bardzo klarowny [4.5]
                                Piana: gęsta długo siada, średniej wielkości pecherzyki, szkoda iż nie pozostawia śladów na szkle [4]
                                Zapach: bardzo wyraźny, mocno chmielowy [4.5]
                                Smak: prawie klasyk, jednak są partie gdzie coś jest nie tak [4.5]
                                Wysycenie: dobre wyraźne odrywanie się bąbelków od samego dna przez okres konsumpcji [4]
                                Opakowanie: butelka , ładna etykieta dużo informacji o piwie [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.4]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu brak próby opisu smaku.
                                Art, Admin

                                ---------------

                                Comment

                                Przetwarzanie...