Czarnków, Noteckie Ciemne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Raciborz
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2004.06
    • 594

    #46
    Witam
    oststnio trafiło mi sie pare butelek-kwasnego piwa z datą warzności 03.2100.Czy ktoś miał podobny problem?

    Comment

    • Promil03
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2007.10
      • 2833

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz
      Witam
      oststnio trafiło mi sie pare butelek-kwasnego piwa z datą warzności 03.2100.Czy ktoś miał podobny problem?
      A co w tym dziwnego, że te sztuki były kwaśne?

      Comment

      • przemo70
        † 1970-2019 Piwosz w Raju
        • 2007.05
        • 1501

        #48
        Dziwne, bo jeszcze nie powinny być wyprodukowane
        Save water, drink beer ...

        http://www.parowozy.com.pl/
        http://www.kamery.wolsztyn.pl/
        https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

        Comment

        • nassssy
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2006.01
          • 8

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: karmelowy brąz odrobinę zadymiony [4.5]
          Piana: po nalaniu oszałamiająca, gęsta, wysoka, leniwa w opadaniu, niestety po chwili zastanowienia zaczyna opadać dość szybko. Zostaje mikroskopijny kożuszek z dużymi dziurami w koroniastym śladzie na szkle. kolor ładny: kremowa w odcieniu tofii. [4]
          Zapach: Gorzko karmelowy z mrocznej piwnicy. [4]
          Smak: Huśtawka. Bierzesz łyk i jest lekko słodko i korzennie a potem w posmaku lekka goryczka, powoli narasta więc bierzesz kolejny łyk i znowu słodycz i gorycz. fajna zabawa. [4]
          Wysycenie: Mgiełka pęcherzyków gdy ruszam szklanką odbudowuje piankę, podkreśla karmelowość smaku [4.5]
          Opakowanie: Klasyczne wzbudzające zaufanie, naklejka trochę za ciemna, ale w zalewie agresywnego marketingu to zaleta. Ciekawie by wyględał ten bączek na dębowym biurku. [4.5]
          Uwagi: Dostępne w opolu w Kofeinnie na kościuszki.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • Demigod
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2009.12
            • 145

            #50
            Wczoraj po raz pierwszy zapoznałem się ze smakiem tego zacnego piwa.Butelka 0.33 ,etykieta jakaś taka "pierwotna" ale bardzo na plus,zupełnie nie wiem jaki jest kolor oraz piana gdyż piłem bezpośrednio z butelki.Smak totalnie mnie zaskoczył w pierwszej chwili delikatne skojarzenia z "żółtym"Lachem jednak Noteckie jest bardziej gęste a zapach i smak intensywniejszy.Ogólnie kolejne wyborne piwo które odkryłem z pewnością sięgnę po ten browar jeszcze nie raz ,ocena 5.

            Comment

            • dipeone
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2010.05
              • 741

              #51
              Piłem jakiś czas temu żółtego Lacha z Grybowa i dołączyło do jednego z piw ,których nie byłem w stanie wypić, bo dwóch łykach użyźniło kępę trawy ,więc przyrównywanie tego piwa do Noteckiego odbieram jako zbrodnię.

              Comment

              • cmyk
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2016.07
                • 2

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękna głęboka czerwień złamana brązem, klarowne. [4]
                Piana: Piana utrzymuje się przez całe 1,5 sekundy i taka też ocena [1.5]
                Zapach: Karmelowy, słodowy, delikatnie drożdżowy, nie porywa, niektóre kwasy chlebowe mają lepszy. [2]
                Smak: Kompletnie nijaki, poza karmelem niewiele, lekka słodycz, gdzieś po 5 łyku pojawia się słabiutka goryczka i lekka wytrawność, która od razu znika. Przez chwilę patrzyłem na butelkę żeby się upewnić, że to na pewno piwo. Zakupione w Czarnkowie w ramach akcji 'Piwo z beczki do buteleczki'. Być może to powód. Ponoć niefiltrowane ani pasteryzowane. Smakuje bardziej jak brzeczka niż odfermentowane piwo. [2]
                Wysycenie: Nasycenie brak. Butelka już przy zakupie była lekko miękka, jak PET z wodą niegazowaną. [1.5]
                Opakowanie: Ocena wysoka bo fajny pomysł, PET i naklejka z wpisanym ręcznie voltarzem super pomysł! Podkreśla tymczasowość, kraftowość, brak utrwalenia, dostępne tylko na miejscu w browarze. Marketingowo świetnie. Reszta niestety już nie. [4]
                Uwagi: Muszę spróbować ciemnego z butelki z normalnego sklepu, może będzie lepiej. Przecież powinno być na odwrót, to wprost z tanku powinno bić na głowę sklepowe!

                Moja ocena: [2.125]

                Comment

                • Prusak
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2005.07
                  • 4434

                  #53
                  To ma być czternastka? No dobrze, może brak uczucia pełności jest zdradliwy. Początkowo w smaku przypomina piwa ciemne karmelowe, które lano w latach siedemdziesiątych w dworcowych barach. Pod spodem jest jednak delikatna goryczka. Ale i tak nie warto...
                  Piwo teraz ma na etykiecie: Noteckie Ciemne Pełne i dodatek nie wiadomo po co: Czarny Diament.

                  Comment

                  • Marko2
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2017.01
                    • 2

                    #54
                    Moglibyście mi powiedzieć czy nacięcie na etykiecie noteckiego np.grudzień 2017 jest terminem przydatności piwa?

                    Comment

                    • Prusak
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.07
                      • 4434

                      #55
                      Jest. Tam chyba były jeszcze kiedyś nacięcia z datami dziennymi.

                      Comment

                      • Marko2
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2017.01
                        • 2

                        #56
                        Dziękuję bardzo miałem rację rozmawiając z kolegą

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2009.08
                          • 991

                          #57
                          Straszliwy, karmelowy ulepek, piana jak w nie przymierzając jakiejś podłej coli.

                          Kupiłem tylko dlatego bo kosztowało w promocji 2,17, inaczej bym nie brał, bo spodziewałem się zbyt dużej słodkości.

                          2/5
                          Last edited by Mario_Lopez; 2017-02-15, 13:19.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • Samoglow
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2007.07
                            • 606

                            #58
                            Ja dziś zakupiłem po przerwie prawie rocznej Eire z datą do 10.17 i powiem Wam, że jestem zdumiony. To jest Eire, które pamiętam sprzed lat. No dla mnie bomba. Nie kupowałem, kiedy wciąż było z nim coś nie tak, do tego stopnia, że byłem przekonany, że nie jest już robione w Czarnkowie. Tym razem jest to stare, dobre Eire!

                            Comment

                            • michael50
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.06
                              • 325

                              #59
                              Czarnków kojarzy mi się z piwami średniej jakości, jedne wytwory tego browaru są lepsze, inne gorsze. Noteckie ciemne pełne - Czarny Diament należy, niestety, do tej drugiej kategorii. Cóż można powiedzieć? Na pierwszym miejscu dominuje żelazo, a za nim idzie mocny i słabo ukryty spirytus. W planie zaś mamy zalepiającą usta słodycz. Czy trzeba dodawać coś więcej?
                              Jedno z gorszych piw, które piłem :/
                              Last edited by michael50; 2018-03-16, 17:09.

                              Comment

                              • Samoglow
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2007.07
                                • 606

                                #60
                                To ja nie wiem, na coś Ty trafił. Ja ostatnio w miarę regularnie pijam Eire i dla mnie jest zwyczajnie dobre - takie Eire jak 10 lat wstecz. Za to teraz znów coś pokiełbasili, bo najnowsza etykieta zdaje się, że już nie nazywa tego piwa "Eire", a Noteckie Ciemne. Nie trafiłem w bączku jeszcze, a tych dużych nie kupuję. Czarnków dla mnie to wyłącznie bączek . A i wychodzi sporo taniej, zwłaszcza jak się butelkę odda.

                                Comment

                                Przetwarzanie...