Ciechanów, Porter

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 08-2009
    • 991

    Powiem szczerze, że to było wielkie negatywne zaskoczenie, poza palonymi nutami kawy i alkoholem nie wyczułem nic... Jak dotychczas najgorszy porter jaki piłem... I oczywiście bandycka cena...
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • Radical
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 03-2008
      • 145

      Popieram! Kawa i alkohol Warka z data do 10.4.12, wiec trochę młoda, ale to nie usprawiedliwia takiego smaku za taką cenę. Jestem gotów stwierdzić, że temu piwu nawet leżakowanie nie pomoże
      Radical.

      Comment

      • Rzeszowiak
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 04-2009
        • 1597

        Niedawno piłem tego portera, ale alkoholu w nim nie wyczułem. Niemniej w smaku jest faktycznie płytki, kawa i nic więcej.

        Comment

        • Seta
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 10-2002
          • 6964

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny, lekki rubinowe refleksy pod światło [5]
          Piana: beżowo-brązowawa, średnio brudząca szkło, średnio trwała (jak na tą moc), redukuje się do dziurawej firanki [4]
          Zapach: słód, karmel, rodzynki, pierniki - ładny, mógłby być ciut mocniejszy, zmienia się korzystnie wraz z ogrzewaniem się piwa [4.5]
          Smak: lekko słodowy, średni kwasek, spora przypalona goryczka, gorzka czekolada, bardzo pijalny, ale nieco pełni może brakować [4.5]
          Wysycenie: nieco za duże, ale pozytywnie wpływa na pijalność [4]
          Opakowanie: estetyczne, ale niczym się nie wyróżnia, plus za informacje [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.425]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Aleksandros
            Porucznik Browarny Tester
            • 05-2011
            • 352

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzezroczysty. Pod światło wiśniowe refleksy. Taki, jaki powinien być. [5]
            Piana: Średnio wysoka, beżowa, raczej nietrwała, ale nie jest źle. [3.5]
            Zapach: Słaby, czuć głównie paloność, trochę kawę. Wyczuwalna nuta alkoholowa. [2.5]
            Smak: Zbyt kwaśny. Głównie palony i kawowy. Słabo czuć też lukrecję. Jest trochę słodyczy, ale zbyt mało, żeby zrównoważyć kwaśność. Ewidentnie nieharmonijne. Kojarzy się momentami z przypaloną grzanką. Alkohol lekko wyczuwalny. [3]
            Wysycenie: Dobre, nie mam nic do zarzucenia. [5]
            Opakowanie: Porządne, tak jak pozostałe Ciechany. Podano ekstrakt. [4]
            Uwagi: Warka z datą do 3.02.2012. Niestety jest to drugi z rzędu Ciechan, który mnie zawiódł (pierwszy był Ciechan Stout). Pewnie pomogłoby mu trochę doleżakowanie (alkohol), ale nie sądzę by udało się tym sposobem zredukować kwaśność do akceptowalnego przeze mnie poziomu. Wygląda na to, że ostatnio nie wychodzą w Ciechanie ciemne piwa. Kolejną szansę dam najwcześniej za pół roku.

            Moja ocena: [3.125]

            Comment

            • barthez
              Porucznik Browarny Tester
              • 07-2005
              • 367

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny, pod światło ciemnoczerwone, wiśniowe refleksy, czyli taki jak powinien być. [5]
              Piana: Bardzo gęsta i trwała, redukuje się do wysokości ok. 1 cm i taka pozostaje przez dłuższy czas. [5]
              Zapach: Coś jakby zapach słodzonej czarnej kawy, mi pasuje. [5]
              Smak: Smak mocnej kawy i posmak jakby dymu, co średnio mi podchodzi, dosyć płaski smak i mimo tego, że jest wyrazisty i zostawia goryczkę w gardle,to czuć wodnistość, co bardzo mnie dziwi. Na koniec pojawia się kwaskowatość, która zupełnie mi nie odpowiada. [3]
              Wysycenie: W sam raz, moim zdaniem jest odpowiednie. [5]
              Opakowanie: Zwrotna butelka i standardowy zestaw etykiet z Ciechana, jak dla mnie trochę mało elegancko. [5]
              Uwagi: Kupione w E. Leclerc w Bydgoszczy (Curie-Skłodowskiej).

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                🍺🍺🍺
                • 02-2003
                • 12365

                Od zeszłego roku dużo się nie zmieniło. Aromat przyjemny, z nutką owoców. Piana nadal nietrwała. Wysycenie wysokie. W smaku znowu dość lekkie jak na portera, nieco wyczuwalna nuta alkoholowa z dużym wysyceniem rozgrzewa, trochę karmelu i suszonych owoców. Przyzwoite, pije się dobrze.

                Przy piciu tego piwa pomyślałem, że Ciechan w przyszłym sezonie mógłby się zastanowić nad powrotem koźlaka.

                Z pozdrowieniami dla kol. Promila
                Last edited by darekd; 08-02-2012, 21:58.

                Comment

                • Promil03
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 10-2007
                  • 2833

                  Dziękuję, dziękuję.

                  Widzę, że raz na rok robisz przegląd wszystkich porterów. Fajny pomysł.
                  U mnie się cholercia nie sprawdzi bo spijam je na bieżąco.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    🍺🍺🍺
                    • 02-2003
                    • 12365

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
                    Dziękuję, dziękuję.

                    Widzę, że raz na rok robisz przegląd wszystkich porterów. Fajny pomysł.
                    U mnie się cholercia nie sprawdzi bo spijam je na bieżąco.
                    Proszę, nawet robię w tym roku miniranking. Ale na razie sza

                    Comment

                    • Doodeck
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 05-2003
                      • 1612

                      Mój przeleżakowany (02.08.2010) Ciechan niestety wyczuwalnie skwaśniał.
                      Piana wielka i gęsta jak w pszeniczniaku, zapach dojrzałego porteru (to te estry albo inne octany), ale smak niestety: jakby ktoś dolał łyżeczkę octu...
                      Do zlewu nie wylałem , sensacji żołądkowych nie było.
                      Dalekosiężny
                      Obserwator
                      Obiektów
                      Dynamicznie
                      Epatujących
                      Ciekawymi
                      Koncepcjami

                      Comment

                      • becik
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🍼🍼
                        • 07-2002
                        • 14999

                        mój pierwszy beczkowy ciechanowski porter zakupiony w


                        Było bardzo wytrawne, dość pełne choć nie do końca, piwu brakowało tej typowej porterowej ulepkowatości i pełności. ogólnie i tak smaczne mimo, że 18-tka średnio mi podchodzi, cena 8 zł za 0,5l
                        Attached Files
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • wasyll
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, jak smoła, nawet nie ma drobnych przebłysków pod światło. Wszystko ładnie wygląda, ale porter czarny chyba do końca nie powinien być. [4]
                          Piana: Początkowo ładna, gęsta, drobna, sztywna. Po kilkunastu minutach nie ma po niej śladu. [3]
                          Zapach: Przede wszystkim dominuje kawa i gorzka czekolada, delikatna słodycz wyczuwalna dopiero po delikatnym 'mieszaniu' piwa w pokalu. Podoba mi się. [4.5]
                          Smak: Tutaj podobnie jak w zapachu, jednak intensywność zdecydowanie większa, słodyczy nie ma w ogóle, alkohol nie wyczuwalny(+). Brakuje mi tu większej pełni, jakiegoś usupełnienia. Pomimo to piwo jest smaczne. [4]
                          Wysycenie: Nie jest zbyt duże, chyba odpowiednie do stylu, dla mnie strzał w dziesiątkę. [5]
                          Opakowanie: Typowo ciechanowska e-ta z jubileuszowym kapslem, butelka zwrotna. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.125]
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • ytzek
                            Kapral Kuflowy Chlupacz
                            • 03-2010
                            • 81

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll
                            Piana: Początkowo ładna, gęsta, drobna, sztywna. Po kilkunastu minutach nie ma po niej śladu. [3]
                            Rozumiem, że na 5 zasługiwałaby piana utrzymująca się do następnego dnia?
                            trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

                            Comment

                            • TraczJanusz
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 04-2011
                              • 74

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piękny czarny jak noc kolor. [5]
                              Piana: Silna gęsta pianka, długo trzyma. [4.5]
                              Zapach: Lekki kawowy zapach, niewiele poza tym. [3.5]
                              Smak: Najbardziej "kawowy" porter jakiego piłem. Gorzka kawa dominuje w smaku. Akcenty karmelowe czy słodowe prawie niewyczuwalne. Nie czuć alkoholem, to na plus. [3]
                              Wysycenie: Troszkę za bardzo wysycone, uderzyło do głowy trochę :P [3.5]
                              Opakowanie: Typowa Ciechanowa etykieta, już nudna. [4]
                              Uwagi: Dobry Porter dla wielbicieli kawy. Szału nie robi, ale można wypić.

                              Moja ocena: [3.5]

                              Comment

                              • minib00m
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 11-2012
                                • 60

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Smolisty, zbyt ciemny. [4]
                                Piana: Ciemna, redukuje się do ładnej obrączki. [3.5]
                                Zapach: Wybijają się elementy kawowe oraz palone. Mało intensywne. [3.5]
                                Smak: Z początku kawowo-czekoladowy posmak z bardzo dobrze przykrytym alkoholem, który tylko rozgrzewa. Smak lekko ściągający, pozostawiający miłe wspomnienia. To rekompensuje ogólny brak pełnej treściwości. [4]
                                Wysycenie: Z deka za wysokie, ale blisko poprawnego. [4.5]
                                Opakowanie: Nic dodać nic ująć, styl piw z ciechana niczym się nie wyróżniający :-) [4]
                                Uwagi: Chyba najlepszy 18Blg porter jaki piłem. 21-22Blg jednak przodują w smaku.

                                Moja ocena: [3.8]

                                Comment

                                Przetwarzanie...