Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, gęsty, nieprześwitujący, odpowiedni dla portera. [5]
    Piana: Kompletny brak. Nawet przy burzliwym nalewaniu - prysła jak bańka mydlana. [1]
    Zapach: Trąca plastikiem i sztucznością. Syntetyczno-karmelowy. Nieładny. [1.5]
    Smak: Również czuć plastik. Smak jest słodki, karmelowy. Porterowej palonej goryczy jest niewiele. Alkohol wyczuwalny, ale w normie. Na końcu występują jakieś dziwnie niesympatyczne kwaskowe posmaki. [3]
    Wysycenie: Praktycznie brak. Przez co pije się ciężko, zalepia i nie ma śladu piany. Porter powinien mieć niskie nasycenie, ale to jest żadne. [2.5]
    Opakowanie: Minus 4 punkty z plastik. Jasne piwo przeboleję, ale porter w plastiku to się nie godzi. Na domiar złego plastik jest wyczuwalny w smaku i zapachu, co znacząco utrudnia konsumpcję. Etykieta całkiem ładna, ale to nic nie pomoże. [1]
    Uwagi: Porter o znamionach taniego marketowego stronga. Najgorszy porter jakiego piłem. Porażka. Ciekawe jak smakowałoby to piwo ze szklanej butelki.

    Moja ocena: [2.25]
    Last edited by wrednyhawran; 24-10-2011, 20:21.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      Czemu uważasz, że miałoby smakować jakoś inaczej?
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny. Pod światło rubinowe refleksy. [5]
        Piana: Brak. [1]
        Zapach: Karmelowa słodycz zmieszana z lekkim kwaskiem. [3]
        Smak: Karmelowy z kwaskowo-alkoholowym finiszem. Mało treściwe. [3]
        Wysycenie: Znikome. [1.5]
        Opakowanie: Sama etykieta może być ale nie podano na niej ekstraktu. Poza tym, plastikowa butelka - duma i chwała browaru w Zduńskiej Woli. Na żulach pewnie robi wrażenie. [1.5]
        Uwagi: Nigdzie na etykiecie ani na butelce nie ma daty ważności (tak, jestem tego pewien). Albo się starła, albo szwankuje im datownik.

        PS
        Czemu na liście rozwijanej wyboru butelki nie ma "butelka PET z zamknięciem patentowym"?

        Moja ocena: [2.75]

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny, prawie czarny, z rubinowymi przebłyskami. [4.5]
          Piana: Totalny brak [1]
          Zapach: Słodkawo-kawowy, bardzo słaby. [2.5]
          Smak: Wyraziste nuty palonego słody, niestety pojawia się alkoholowy posmak i tępa, aspartanowa słodycz. [2.5]
          Wysycenie: Brak [1]
          Opakowanie: Plastikowy pet, etykieta nawiązująca do starych, dobrych, "staropolskich" czasów. [2.5]
          Uwagi: Kupione w delikatesach na Morcinka w Katowicach. Wydawało mi się, że piwo było totalnie rozgazowane, na czym ucierpiało wysycenie i piana. Nie do powtórki.

          Moja ocena: [2.375]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • Doodeck
            Senior
            • 05-2003
            • 1612

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
            Wydawało mi się, że piwo było totalnie rozgazowane, na czym ucierpiało wysycenie i piana.
            To "zasługa" opakowania. Na pięć nabytych przeze mnie butelek trzy zawierały dwutlenek węgla.
            Dalekosiężny
            Obserwator
            Obiektów
            Dynamicznie
            Epatujących
            Ciekawymi
            Koncepcjami

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              Oj tam, czepiacie się. Przecież ta innowacyjna butelka otrzymała złoty medal Taropak 2008! . Nie poznaliście się na jej innowacyjności
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                Dobra wiadomość dla porterowców. Browar Staropolski zaczął rozlewać swoje piwa (w tym portera) do szklanych butelek 0,5l. Butelki chyba bezzwrotne, pakowane w tacki po 12 sztuk.
                Widziałem już w hurtowni alkoholowej w Olkuszu. Pewnie za niedługo pojawią się w sklepach.
                Czy piwo z takiej butelki będzie lepsze? Nie wiem.

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  Lepsze smakowo nie będzie, ale na pewno będzie lepiej znosić leżakowanie. Ten ichny plastik-fantastik pięknie wypuszczał gaz.
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • Doodeck
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1612

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dobra wiadomość dla porterowców. Browar Staropolski zaczął rozlewać swoje piwa (w tym portera) do szklanych butelek 0,5l. Butelki chyba bezzwrotne, pakowane w tacki po 12 sztuk.
                    Widziałem już w hurtowni alkoholowej w Olkuszu. Pewnie za niedługo pojawią się w sklepach.
                    Czy piwo z takiej butelki będzie lepsze? Nie wiem.
                    Porter Staropolski w szkle był już do nabycia jakieś dwa-trzy miesiące temu w uprzednio wspomnianych przez Czapayewa delikatesach przy ul. Morcinka.
                    Termin 14.03.2013.
                    Last edited by Doodeck; 30-06-2012, 12:16.
                    Dalekosiężny
                    Obserwator
                    Obiektów
                    Dynamicznie
                    Epatujących
                    Ciekawymi
                    Koncepcjami

                    Comment

                    • Promil03
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2833

                      A to nie wiedziałem. Jednak czapayew pisze, że kupił piwo w butelce PET.

                      Comment

                      • Doodeck
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1612

                        Nie chodziło mi o kolegę Czapayewa, tylko o sklep, w którym je kupił.
                        Dalekosiężny
                        Obserwator
                        Obiektów
                        Dynamicznie
                        Epatujących
                        Ciekawymi
                        Koncepcjami

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          W moim blogowym cyklu na temat odleżakowanych porterów wypiłem również ten ze Zduńskiej Woli. Moją ofiarą padł porter będący wówczas 812 dni po terminie, pochodzący chyba z ostatniej warki rozlanej do szklanych butelek.

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz, ale jednak trochę jaśniejszy niż zwykle portery, nawet te słabsze.
                          Piana: Niska, beżowa, szybko znika do marnych resztek.
                          Zapach: Porto, owoce (suszone śliwki, wiśnie, rodzynki), całość trochę kojarzy się z wigilijnym kompotem z suszu. Paloność jest słaba, taka trochę popielna. Wyczuwa się alkohol, który jednak dobrze łączy się z resztą nut. Nie czuć kwaskowatości od ciemnych słodów.
                          Smak: Za to czuć ją tutaj. Jest też cierpkość i lekkie wytrawienie, porter ma bardzo mało treści, za to wyczuwalna jest moc i lekkie utlenienie. Całość nie smakowałaby zbyt dobrze, gdyby i tu nie pojawiła się ta genialna nuta kompotu z suszu, taka lekko podwędzana.
                          Podsumowanie: Wypiłem z ciekawością. Porter nie okazał się jakoś szczególnie smaczny, ale czas wpłynął na niego w interesujący sposób.
                          Czy warto leżakować? W tym przypadku pytanie raczej pozbawione jest sensu, bo porteru nie ma już na rynku. Cieszę się, że miałem go w piwniczce, ale to był chyba ostatni dzwonek, żeby go wypić. Stał się ciekawy, ale gdybym go dłużej potrzymał, pewnie by tylko tracił.

                          Comment

                          • kruger_nr1
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 801

                            Kilka dni temu wzięło mnie, by spróbować tego porterka , miałem jeszcze butelki w wersji szkło i pet. Zdecydowałem się na szkło i ...totalny kwasior! Do końca terminu ważności pozostało jeszcze ponad 2 miesiące, ale piwo zupełnie niepijalne się stało. Pierwszy raz przytrafiło mi się to z porterem. Dodam, że przebywał w ciemnej i chłodnej piwniczce przez cały czas od zakupu. Aż nie miałem ochoty otwierać peta zaraz po tym...i ten dalej czeka...
                            Kolekcja puszek piwnych:
                            http://puszkikrugera.web-album.org/

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Jakim cudem miałeś to piwo w szklanej butelce przed końcem terminu ważności, skoro od paru lat nie rozlewają go w szkło?
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • Promil03
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 2833

                                Marcinie, zobacz posty od #157.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎