Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Śliczny bardzo ciemno wiśniowy kolor dający pod światło urzekające refleksy. [5]
    Piana: Tworzy się sporą czapą ale jak na portera jest trochę zbyt mało zwarta. Kolor piany jak kolor piwa czyli OK. [4]
    Zapach: Zapach kwaskowatej palonej kawy. Zastanawiałem się nad 4+ ale jednak ta kwaskowatość jest trochę zbyt wyrażna (przebija się ponad paloną kawę) [4]
    Smak: I znowu jak w zapachu zbyt duża kwaskowatość bo byłby to świetny i lekki porter. Smak palonego ziarna jest wyraźny, piwo jest średnio treściwe. I tylko skąd ten wyraźny kwasek? Jak na porter może trochę za mało tego smaku. [4]
    Wysycenie: Wszystko jest jak trzeba, czuć orzeźwienie na języku, piwo ładnie się układa w żołądku. [5]
    Opakowanie: Butelka 0,33 jakby stworzona dla portera i świetna zarowno pod względem wzoru (prosty i piwny) jak i koloru (brąz i ciemny brąz nawiązujący do słodów brązowych). [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.15]
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • nikita_banita
      Senior
      • 06-2003
      • 1363

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przy pierwszym spojrzeniu kolor ciemny, wpadający w brąz, a pod światło zaczyna lśnić kolorem żywej czerwieni przechodzącej w głęboko-wiśniową barwę. [4]
      Piana: Przy nalewaniu do szklanicy utworzył się niezbyt wysoki kożuch piany i jej bardzo drobne pęcherzyki pozostały na powierzchni piwa aż do ostatniej kropli. [4]
      Zapach: Zapach zdominowany przez wyrażne przebłyski kwaśności, która jest zbyt intensywna. Do tego mniej wyraziste nuty karmelowej słodyczy. [3.5]
      Smak: Zdecydowanie zbyt kwaśny.... Mniej wyraźnie zarysowana gorycz, która zdaje się przyjemnie pobudzać gardło. Nieco palonych pobłysków na finiszu, ale zachwycony nie jestem. [3.5]
      Wysycenie: W zasadzie prawidłowe, nie przeszkadza w konsumpcji, ale w połączeniu z odczuciem kwaśności, która daje o sobie znać wydaje się nieco zbyt wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Bardzo duży plus za kolor butelki (brąz), który przyjemnie współgra z jasno-żółto- brązową etykietą. Pozytyw również za firmowy kapselek. [4.5]
      Uwagi: Smakowo przypomina mi trochę nieodżałowanego portera dojlidzkiego, ale nieco mniej grzeje w gardło. Mimo tego jest to całkiem sympatyczny porter.

      Moja ocena: [3.625]

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: kawowy z lekko rubinowymi przebłyskami pod swiatło [5]
        Piana: jak na portera za słaba, 2mm to mało. [3]
        Zapach: słodowo-karmelowo-lekko orzechowy(?). Fajny [4]
        Smak: palono-słodowo-karmelowy, lekko kwaskowy co dla mnie wpływa na minus. [4]
        Wysycenie: idealne. Miło szczypie w język. [5]
        Opakowanie: etykieta super! Bardzo pasująca kolorystycznie do zawartości but., kapsel firmowy [5]
        Uwagi: Bardzo smaczny porterek. Tylko cena za jaką go nabyłem lekko odstrasza (3,60 za but. 0,33).

        Moja ocena: [4.05]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • Tomasz_FK
          Senior
          • 10-2003
          • 221

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny, ciemny rubin, prawie nieprześwitujący. Nie mam żadnych zastrzeżeń. [5]
          Piana: Próbowałem je spienić, ale udało mi się uzyskać ledwie centymetr piany. Piana ciemnobeżowa, opadła niestety bardzo szybko. [3]
          Zapach: Rewelacyjny. Zwykle mam kłopot z nazwaniem zapachu, podobnie teraz: lecz tym razem wyczułem woń palonego zboża, tak naturalny, jak w żadnym innym piwie. Prawdziwa wieś. Bardzo mi się to spodobało. [5]
          Smak: Smak dobry, chociaż nie spodziewałem się tak wyraźnej kwaskowatości. Trochę mi to przeszkadzało, ale i zaintrygowało. Daję 4,5 i na pewno spróbuję conajmniej jeszcze jednej butelki. [4.5]
          Wysycenie: W normie. [4]
          Opakowanie: Jak dla mnie wyjątkowo gustowne. Butelka 0,33 (sfotografowana gdzieś powyżej). Etykieta bardzo ładna. Dałem -0,5pkt za brak informacji o ekstrakcie. [4.5]
          Uwagi: Trochę zdziwiła mnie informacja na etykiecie, o tradycyjnej metodzie fermentacji, jednak na stronie browaru znalazłem zdjęcia otwartych kadzi fermentacyjnych. Co wszystko wyjaśnia (O rany, jeśli aromaty w tym pomieszczeniu przypominają choć trochę aromaty wydobywające się mojego baniaczka, tylko pomnożone intensywnością razy tysiąc, to brak mi słów )

          Moja ocena: [4.525]
          Tomasz
          "Sleeping makes me hungry. And eating makes me sleepy. Life is good." Garfield, 11 lipca 1991 r.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemobrunatny, ładny. [4.5]
            Piana: Słaba, niska, nietrwała. [2.5]
            Zapach: Zapach przypalony, czuć leciutki karmel i jakieś stęchłe nutki. [3.5]
            Smak: Smak wytrawny, aż do kwaśności, brak słodyczy i przyjemnego, porterowego "przypalenia" przy pewnym dymnym posmaku. Coś jak bardzo gorzka czekolada. [3.5]
            Wysycenie: Nieco za niskie. [3]
            Opakowanie: Nawet możliwe, estetycze, firmowy kapsel. Denerwuje napis - piwo mocne ciemne. [4.5]
            Uwagi: Nabyte w Białymstoku na Malmeda, jest też na Kilińskiego.

            Wypijalny, ale nie za dobry porter.

            Moja ocena: [3.475]

            Comment

            • sloniatko
              Senior
              • 02-2004
              • 1014

              #36
              Jakież było moje zdziwienie kiedy tego porterka dostrzegłem na półce w warszawskim Auchon Cena około 3 zł za 0.33 litra.
              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

              Comment

              • sloniatko
                Senior
                • 02-2004
                • 1014

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sloniatko
                Jakież było moje zdziwienie kiedy tego porterka dostrzegłem na półce w warszawskim Auchon Cena około 3 zł za 0.33 litra.
                Upss, zapomniałem dodać w którym - na Modlińskiej
                Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #38
                  Wypiłem kolejne - niestety takie samo. Miało słabą pianę i gaz, cierpkie w smaku. Żoneczka powiedziała wprost, że było niedobre.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23819

                    #39
                    musze stwierdzić że z warki na warkę ów Porter się polepsza, było ich do tej pory bodajże 7 i ostatnia z nich w porównaniu do 1. radykalnie różniła się w smaku...
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Co prawda pite z kufla o grubym szkle co troszkę może zniekształca, ale kolor w sam raz, nie całkiem czarny tylko bardziej kawowy ale nieprzejrzysty. [4.5]
                      Piana: Znakomita. Sztywna, gęsta, ciemnobeżowa, może jasno brązowa. Utrzymuje sie do końca picia (zprawdzone na dwóch piwach) [5]
                      Zapach: Intensywny, słodowy, z owocową nutką. Nieraz zalatuje chmielem. [4.5]
                      Smak: To piwo mi smakuje ale brak mu typowo porterowej słodyczy, co zauważyli także moi współkonumenci z tego samego stolika. Głęboki chmielowy ale nie gorzki. [4]
                      Wysycenie: Przyzwoicie ale bez rewelacji, gaz nie wyczuwalny w ustach. Dobrze utrzymuje kożuszek. [4]
                      Opakowanie: To był naprawdę ładny KEG Ale a propos butelki ego piwa wszystko jest niby wporządku, dobry kształt butelki, informacje na etykiecie. Jednak kolorystyka jest troszkę mało przejrzysta. [4]
                      Uwagi: Tanie (jak na portera w knajpie ) przyzwoite piwo. Wole Portera Strzelca ale wolę też Portera Staropolskiego niż produkt Grupy Żywiec.

                      Moja ocena: [4.3]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • slawekkazek
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 544

                        #41
                        Trafna ocena, choć w kontekście uwag ARTA zastanawia mnie, z której warki pochodziło wypite piwko. Obstawiam nr 4 - 5 .
                        Po doświadczeniach ze Staropolskim i uprzednio Witnicą zostanę chyba fanem portera.

                        Comment

                        • ergie
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 1041

                          #42
                          Podczas ostatniego Lajbockowego spotkania mieliśmy okazję napić się lanego Staropolskiego Portera. Piwo miało ładny ciemnokawowy kolor, piana była obfita w kolorze kawy z mlekiem. Cena promocyjna za kufelek 0,5 l wynosiła 5 zł.
                          W smaku piwo w pierwszym momencie kwaskowe potem pozostawała goryczka.
                          Jak dla mnie dobre piwo, ale żebym się nim zachwycił to nie powiem.
                          Chyba nie szybko go powtórzę, no chyba że mnie Lajbocki zmuszą
                          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                          ------------------------------------------------------------------
                          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            #43
                            Porter Staropolski jest w Auchanie białostockim po 3 zł.

                            Kupiłem Perłę ...

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnowiśniowy dający refleksy pod światło. [5]
                              Piana: Tworzy się ale jak na porter to bardzo przeciętnie i szybko zanika. [3]
                              Zapach: Wyraźna kwaskowatość, nieakceptowalna w porterze. [2.5]
                              Smak: Jeszcze bardziej niż w zapachu wyraźny kwaśny "smak". Na szczęście potem przebijaja się bardziej przyjemne nuty choć zbyt mocno owocowe. [3]
                              Wysycenie: Nie mam się do czego przyczepić. Daje poczucie orzeźwienia nawet porterem. [5]
                              Opakowanie: Najlepsza strona tego piwa. Zgrabna butelka 0,33 i dobrze dobrana do portera etykieta. [5]
                              Uwagi: Przy warzeniu tego portera browar ma jakiś spory problem albo z drożdżami, albo z procesem technologicznym bo piwo jest po prostu kwaśne.

                              Moja ocena: [3.125]
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #45
                                Chciałbym jeszcze tylko słowo nawiązując do jednej z ocen. i "braku typowej dla porterów słodyczy". Hmm portery właśnie nie mają mieć w sobie słodyczy tylko są wytrawne, plus albo karmel albo palone ziarno czy kawa. Tak czy tak raczej ostrość i wyrazistość w smaku a nie słodycz. Słodycz wystepuje w piwach ciemnych "zwykłych".
                                Last edited by zythum; 30-05-2005, 22:24.
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎