Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Odpowiednio ciemny, pod światło rubinowo-brązowy. [5]
    Piana: Kompletny zawód. Piwo lane "z rozpędu", z wysokości 15 cm, i nic. Ledwie kożuszek. [1]
    Zapach: Poprawny. [4]
    Smak: Zbyt kwaśne, płytkie. [2]
    Wysycenie: Gazu sporo, ale wymusowuje się szybko i nie tworzy piany. [2]
    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, ciekawe, adekwatne zestawienie kolorów. W związku ze słabą zawartością - plus za butelkę 0.33l. [5]
    Uwagi: Zakupione w Intermarche w Sulechowie, nie wiem która to warka, ale termin ważności był do grudnia 2005.
    Generalnie - zawiodłem się. Liczyłem na alternatywę dla Żywca. Skoro piszecie, że warki są nierówne, spróbuję jeszcze za jakiś czas.

    Moja ocena: [2.9]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19200

      #47
      [QUOTE=zythum]...
      Uwagi: Przy warzeniu tego portera browar ma jakiś spory problem albo z drożdżami, albo z procesem technologicznym bo piwo jest po prostu kwaśne.
      ...

      niestety odniosłem podobne wrażenie kupiwszy w Gambrynusie owego porterka. w wersji lanej był miodzio i zwaliłem to na gorąc panujący w krakowskim Gambrynusie.
      Last edited by e-prezes; 31-05-2005, 11:29.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #48
        Jeżeli wersja beczkowa była inna to może oznaczać jakiś kłopot podczas rozlewu do butelek albo z czystością butelek.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • Piotras
          Senior
          • 08-2003
          • 307

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nasycona czerń. [5]
          Piana: kolor beżowy, mieszana strutura:drobno i średnio ziarnista, zostaje obwódka do końca. [4]
          Zapach: Intensywny, dla mnie śliwkowo kawowy ale niestety jakby mdły, nie zachęca,minus [3]
          Smak: No właśnie-smak, wyczuwam smak ŚLIWEK(suszonych)i orzechów,kwaskowaty,na końcy maślano-kawowy posmak, delikatnie cierpki, brak słodyczy i goryczki.Coś nie tak jest. [3.5]
          Wysycenie: Delikatne(troche za słabe) [3.5]
          Opakowanie: Butelka 0,33, etykieta dosyć gustowna choć prosta. Dobrze że nawiazuje do innych piw z browaru. [4]
          Uwagi: Pierwsze piwo z browaru Staropolskiego jakie piłem.Niestety nie zachwyca. W moim rankingu Porterów polskich ląduje w dolnych strefach. Piszecie że smak ewoluuje na lepsze więc będę co jakiś czas próbował.Narazie 4 butelki do piwniczki,zobacze co po rocznym leżakowaniu.

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny kolor bardzo ciemnego brązu [5]
            Piana: Dość trwała i średnioziarnista beżowa piana, pozostaje do końca picia [4.5]
            Zapach: Zapach porterowy, słodowo-karmelowo-przypalony, bardzo intensywny [4.5]
            Smak: Smak ciekawy, piwo prawie pozbawione słodyczy, goryczka intensywna i mocny posmak orzechów, wyczuwalna lekka kwaskowość, ale mi nie przeszkadza. [4.5]
            Wysycenie: Nasycenie średnie [4]
            Opakowanie: Moim zdaniem opakowanie ładne, z pasującymi do siebie elementami, czytelna beżowo-brązowa etykieta i ładna buteleczka. Kapsel firmowy browaru. [4.5]
            Uwagi: Dobry porter, swoją wytrawnością przypomina mi trochę portera z Ciechanowa, zdecydowanie polecam. W Płocku można kupić w Auchanie, cena 2,65 zł za 0,33 litra.

            Moja ocena: [4.5]
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • earl_grey
              Senior
              • 05-2005
              • 203

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładna ciemna barwa, coś jak soczysta ciemna czereśnia. [4.5]
              Piana: Zapowiedziała się obiecująco, gęsta, drobna, wysoka o pięknym ciemnobeżowym odcieniu. Niestety po trzecim łyku została jedynie cienka porozrywana warstwa. [3.5]
              Zapach: Bezpośrednio po otworzeniu i nalaniu do pokala mocny, charakterystyczny aromat suszonej śliwki. Z upływem czasu i wzrostem temperatury zaczynają przebijać nutki palonej kawy, karmelu i lodów orzechowych. [4.5]
              Smak: Początkowo bardzo obiecujący smak kolejno rozpoznawalne suszone ciemne owoce, mocna kawa i karmel, jednak od połowy szklanki pojawia się lekki kwaskowaty ton, który z chwili na chwilę staje się coraz bardziej dominujacy i zaczyna mocno doskwierać. [3]
              Wysycenie: Początkowo cienkie słupki bardzo drobnych pęcherzyków sunie ku górze. Z czasem tracą na animuszu, ale zostają widoczne i wyczuwalne w smaku do końca. Dobre [4]
              Opakowanie: Zgrabna buteleczka 0,33, Elegancka etykieta w ładnej kolorystyce. Jedno z lepszych polskich opakowań. [5]
              Uwagi: Piwo kupione w giżyckim Intermarche za szalona imo cenę 3,49 pln

              Moja ocena: [3.8]

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny, wpadający w ładny brąz [4.5]
                Piana: albo ja nie umiem nalewać, albo słabiutka [3.5]
                Zapach: przyjemny, słodowy z nutką miodu [5]
                Smak: z wyraźną miodową nutką, umiarkowanie palone, goryczka nie za mocna [4.5]
                Wysycenie: poprawne [4]
                Opakowanie: rzekłbym - stylowe [5]
                Uwagi: Upolowane w sosnowieckim Ąszą w bączku 0,33 l. Piło się go dość przyjemnie. Napisałem "dość", ponieważ pod koniec konsumpcji piwko zrobiło się nieco przyciężkawe. Gdyby było w butelce 0,5 l, nie wiem, czy nie zaważyłoby to na przyjemności spożywania.

                Moja ocena: [4.575]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • dzidek1960
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1548

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny, ciemny prawie brunatny. Pod światło odcień wiśni. [5]
                  Piana: Pierwotnie piękna, gruba o drobnych pęcherzykach. Niestety podczas picia całkowicie znika. [4]
                  Zapach: Bardzo charakterystyczny, nie podobny do żadnego piwa które dotychczas piłem. Kojarzy mi się z brandy, lekko wyczuwalny zapach alkoholu. [4.5]
                  Smak: dokładnie tak samo jak zapach. Dodać tylko mogę że wyraźnie się wyczuwa przyjemną, choć intensywną goryczkę. [5]
                  Wysycenie: Jak dla mnie to praktycznie optymalne. [4.5]
                  Opakowanie: Zgrabna brązowa buteleczka 0,33l z ciekawą chociaż prostą w swojej symbolice etykietą. Kapsel standartowy dla tego browaru. [4.5]
                  Uwagi: Kupione w leszczyńskim Intermarche za trochę wygórowaną cenę 3,65zł. Szkoda, że niedostępne w butelkach 0,5l

                  Moja ocena: [4.675]
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • ajos
                    Member
                    • 09-2004
                    • 91

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładny, pod światło ciemnowiśniowy wpadający w brąz. "Normalnie" wydaje się 100% czarne. [4.5]
                    Piana: Mocna, drobne pęcherzyki, zostaje ok 0,5 cm warstwa podczas picia. Kolor kaway z mlekiem. [4]
                    Zapach: Czuć kwaskowatość i goryczkę plus nieco alkoholu i jakieś nuty palone. W sumie całkiem przyjemna kompozycja [4]
                    Smak: Kwaśno-goryczkowy z odrobiną posmaku palonego słodu. Mocno nietypowy jak na ciemne piwa a szczególnie portery. W raz z piciem kwaśny posmak przebija się i tłumi inne smaki. [4]
                    Wysycenie: Dobrze pasujące do ciemnego piwa. [4.5]
                    Opakowanie: Zielona butelka 0,33. Etykieta brązowo-beżowa, jasna i neturalna dla oka. [4]
                    Uwagi: Niby Porter ale dla mnie smakuje jak nietypowa odmiana Ciemnego piwa, smak ma się nijak do takich porterów np. Żywiec. I bardzo dobrze !!!

                    Moja ocena: [4.05]

                    Comment

                    • witkowskiartur
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 561

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz, matowy, przy dnie szklanki widoczne jaśniesze refleksy. [4.5]
                      Piana: Ładna, zwarta, koloru ciemnobeżowego, troche za szybko opada, ale jej część zostaje na ściance szklanki [4.5]
                      Zapach: Bardzo łagodny i delikatny, w sam raz. [5]
                      Smak: Podobnie jak zapach, smak mogę określić jako delikatny. Brak posmaku spalenizny. NIe wyczuwam dominacji smaku kawowego, jak w przypadku innych porterów. Bardzo "lekki" jak na porter. [5]
                      Wysycenie: Cały gaz poszedł w pianę i być może to jest powodem delikatności smaku [3.5]
                      Opakowanie: Zgrabna butelka 0.33l w sam raz na jeden raz. Na etykiecie brakuje mi zawartości ekstraktu, oraz rodzaju użytego słodu. Kapsel elegancki. Ogólnie nieżle. [3.5]
                      Uwagi: Obniżyć odrobinę cenę (pobożne życzenie). Przydałyby się też wiadomości na etykiecie co do ekstraktu i składu (tu ciekawość)

                      Moja ocena: [4.775]
                      Last edited by witkowskiartur; 10-08-2005, 17:04.
                      KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika witkowskiartur
                        Uwagi: Obniżyć odrobinę cenę (pobożne życzenie). Przydałyby się też wiadomości na etykiecie co do ekstraktu i składu (tu ciekawość)
                        Zapewne chodzi Ci o cenę warszawską? Dobrze zgaduję oceniając ją na ponad 3 zł? Ale cena nie zależy przecież tylko od browaru - w Zduńskiej Wli, w sklepiku przy browarze, kupowałem tego portera za bodajże 1,50 zł. W Łodzi jest za 1,91 zł. Miej więc pretensje do hurtowników i sprzedawców.
                        A co do składu i ekstraktu, to mogę podac informacje uzyskane podczas wizyty w browarze: ekstrakt 18 Blg, w składzie oprócz pilzneńskiego jest słód monachijski i karmelowy ciemny ze Strzegomia.

                        Comment

                        • witkowskiartur
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 561

                          #57
                          Do browaru nie mam absolutnie żadnej pretensji
                          Dziękuje za informacje o surowcach
                          KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                          Comment

                          • piecyk_gazowy
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 124

                            #58
                            Piwo smakowo bardzo dobre choc jak na portera doda bym troszke voltaza zakupine w szczecinie w intermarche(jest rowniez tam porter witnicki i iine ciekawe wynalazki) szkoda ze 0.33 a niepolowka
                            !!!! Fuck you prototypy!!!!

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnobrązowy, klarowne [5]
                              Piana: po nalaniu z góry spora, ale dosyć szybko opada [3.5]
                              Zapach: mocny, pełny porterowy, owocowy, palonosłodowy [5]
                              Smak: na początku trochę za lekki nawet jak na lekkiego portera, przede wszystkim kawowo-czekoladowy, pod koniec nieśpiesznego popijania jak dojdzie do temperatury pokojowej to wychodzą nutki owocowe i robi się całkiem treściwe, niestety wychodzi też taki niezharmonizowany alkohol [4]
                              Wysycenie: wysokie jak na ten gatunek [4.5]
                              Opakowanie: bączek 0.33 l, proste i stylowe, minus za niepodanie ekstraktu [4]
                              Uwagi: pierwsze łyki mi przypominały w smaku Bossa z Witnicy, pod koniec trochę inne (owocowe smaczki na plus, spiryt na minus)

                              Moja ocena: [4.375]
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ciemny, pod światlo lekko wisniowy. Tak w porterze ma być. [5]
                                Piana: Wielkie rozczarowanie. Najgorsza piana na ciemnym piwie jaką w życiu spotkałem. Nawet po nalaniu nie pojawiła się w dostatecznej ilości. Mogło być lepiej, panowie piwowarzy... [1]
                                Zapach: Świetny, czekoladowo-kawowy obiecuje ciekawe doznania smakowe. Zapach alokoholu na początku jest ukryty, dopiero w miarę opróżniania pokalu daje o sobie znać. [5]
                                Smak: Bardzo wytrawny. Nie ma słodkawego posmaku więc już ma u mnie plus. Ale czekając na coś więcej człowiek traci czas. Bardziej pije się to piwo zapachem niż smakiem którego jest bardzo mało. Po przełknięciu pojawia się wyraźna nuta alkoholowa ale nie jest ona natrętna i udowadnia że to jednak porter. Jednak mi czegoś brakuje... [4]
                                Wysycenie: Optymalne, choć może niektórzy powiedzą że na portera zbyt duże. Mi pasuje. [4.5]
                                Opakowanie: Bardzo przyjemna buteleczka 0,33 ze stylowymi etykietami. Ładne beżowo-brązowe kolory utrzymane w tonacji ciemnego piwa. Dla mnie najladniejsze polskie opakowanie! [5]
                                Uwagi: Staropolski porterek bardzo dobrze się prezentował ale udowodnił że doskonałego portera zrobić u nas trudno. Zamiast doskonałości otrzymujemy piwko dobre, do którego można za jakiś czas powrócić.

                                Moja ocena: [4.175]
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎