Okocim, Palone

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2003.10
    • 1691

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jozefs

    Trudno. Niech tłumy piją lagerki - sragerki, ja tymczasem mam uniżoną prośbę - powiedzcie proszę, co pić i gdzie kupić w Krakowie zamiast nieodżałowanego Palonego?
    Tu masz kilka linków do sklepów:



    A tu link do stosownego tematu na forum:

    Comment

    • Mikko
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2008.12
      • 583

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hmel
      Z tego co się dowiedziałem od ludzi pracujących w Carlsbergu, kompania ta wycofuje się z produkowania Palonego, ponoć piwo to marnie sie sprzedaje na naszym rynku. W sumie nie żałuję

      Pozdrawiam
      az chcialo by sie sparafrazowac Obelixa: Ale glupi ci Polacy (to do braku zainteresowania ciemnym piwem w polsce, nie do postow)

      Szkoda, bo mimo ze piszecie ze ze nie dorownuje takiemu a takiemu piwu produkowanemu gdzies w malym browarze to bylo to piwo na przyzwoitym poziomie i co najwazniejsze wszedzie dostepne i kiedy mialem ochote na ciemne piwo nie musialem jechac do niemiec czy kupowac tzw 'wynalazkow' w Piotrze i Pawle za 7 zl. Piszecie ze gorszy od Krajana i Fortuny - a gdzie ja mam sie napic tych piw, do Nakla jezdzic? Stout z GABa jest raz na rok w liczbie 10 butelek na caly Szczecin. Dobrze ze Czarnkow jest juz bardziej dostepny ale mi Palone bardziej podchodzilo niz Erie.

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 2003.02
        • 7971

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jozefs
        Panowie, to prawdopodobnie koniec Okocimia Palonego. Dziwię się, że odzew w temacie jest tak słaby (może z powodu chociażby kretyńskiego pomysłu zablokowania wyszukiwarki dla niezalogowanych - w tym googla, administratorzy tej strony olewają zarówno wyszukiwarki, jak i usability - koszmarna strona główna). Nie sądziłem, że obejdzie się całkiem bez głosów protestu.

        Trudno. Niech tłumy piją lagerki - sragerki, ja tymczasem mam uniżoną prośbę - powiedzcie proszę, co pić i gdzie kupić w Krakowie zamiast nieodżałowanego Palonego?
        Mnie, to piwo nie smakuje i nie będę żałował jak pójdzie w odstawkę.
        Beczkowe produkowane prawdopodobnie w Szczecinie jeszcze na początku było nawet niezłe, potem to już sama chemia.Teraz możesz pić te nowe Karmi, bardzo podobny wynalazek .


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • jozefs
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2006.01
          • 3

          > Mnie, to piwo nie smakuje

          Nie tylko nie smakuje, ale i słabo odróżniasz karmelowy, 4-procenctowy ulepek od znacznie lepiej zbudowanego ś.p.alonego. Jakieś inne propozycje? Bardzo proszę!

          > nie będę żałował jak pójdzie w odstawkę

          A ja jak widać bardzo żałuję i zapewniam, że nie zniżyłbym tak jak kolega do kopania leżącego i płaczącego za ulubionym trunkiem. Świństwo.

          P.S. Czy może mógłbym prosić też jakieś propozycje lokalu w Krakowie z lanym piwem typu w typie Palonego (to się chyba stout nazywa...) dla prostego chłopaka z N.Huty?

          Comment

          • Pawelord2
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2007.05
            • 133

            Ja tam mile będę wspominał Palone, bez rewelacji, ale od czasu do czasu fajnie się piło. Piłem też nowe Karmi i powędrowało do zlewu - do palonego aż tak podobne nie było.
            Szkoda, ale co poradzić ;]
            Last edited by Pawelord2; 2009-02-09, 23:11.

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2004.06
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jozefs
              P.S. Czy może mógłbym prosić też jakieś propozycje lokalu w Krakowie z lanym piwem typu w typie Palonego (to się chyba stout nazywa...)
              Kolego, jeszcze długa piwna droga przed Tobą. Palone nigdy nawet nie stało koło stouta. Oczywiście wolelibyśmy, żeby zniknął Harnaś niż Palone, ale nikt tu po Palonym płakać specjalnie nie będzie.
              I proszę Cie nie płacz tutaj rzewnymi łzami, że nie ma innych ciemnych piw. Podali ci wyżej koledzy linki do sklepów w Krakowie. Ja Ci podam jeszcze jeden, choć z Krakowa nie jestem.
              Last edited by kopyr; 2009-02-09, 23:43.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23860

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jozefs
                Panowie, to prawdopodobnie koniec Okocimia Palonego. Dziwię się, że odzew w temacie jest tak słaby (może z powodu chociażby kretyńskiego pomysłu zablokowania wyszukiwarki dla niezalogowanych - w tym googla, administratorzy tej strony olewają zarówno wyszukiwarki, jak i usability - koszmarna strona główna). Nie sądziłem, że obejdzie się całkiem bez głosów protestu.

                Trudno. Niech tłumy piją lagerki - sragerki, ja tymczasem mam uniżoną prośbę - powiedzcie proszę, co pić i gdzie kupić w Krakowie zamiast nieodżałowanego Palonego?
                Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi o kretynizmie pewnych rozwiązań w BrowarBizie - zapraszam do odpowiedniego działu. Google nie potrzebuje mieć dostępu do lokalnej wyszukiwarki aby działać jak należy. Wystarczy umiejętnie z niej korzystać.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Koninck
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2009.03
                  • 180

                  Dziwi mnie trochę podejście niektórych "piwoszy" co do niedobrego, złego piwa....nie ma złego piwa jest DOBRE i B.DOBRE....
                  Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                  Comment

                  • kopyr
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2004.06
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koninck
                    Dziwi mnie trochę podejście niektórych "piwoszy" co do niedobrego, złego piwa....nie ma złego piwa jest DOBRE i B.DOBRE....
                    Już w temacie powitalnym nakreśliłeś swoją filozofię, ale chyba nie ma sensu wpisywanie jej wszędzie gdzie pojawiają się krytyczne opinie. Powiedzmy, że gros forumowiczów to wybredni piwosze i na określenie, że piwo jest dobre lub bardzo dobre trzeba sobie zasłużyć. Niektóre piwa urągają wszelkim standardom, więc wyrządzilibyśmy krzywdę tym naprawdę wybitnym piwom, gdybyśmy jakieś marketowe pomyje określali mianem piwa bardzo dobrego.

                    Ad rem Palone, wtedy kiedy się pojawiło było wydarzeniem na rynku. Jednak od tego czasu pojawiło się mnóstwo dużo lepszych ciemnych piw. Także obecnie nawet nie będzie mi zbytnio żal, gdy Okocim Palone zniknie z rynku.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • TomX
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.09
                      • 1035

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, pod światło bardzo głęboka, wiśniowa czerwień. Nawet porter by się takiego nie powstydził. [5]
                      Piana: Obfita, beżowa, sztywna. Szybko robią się "krzaczki", opada w umiarkowanym tempie, do samego końca pozostaje pełny dywanik. [4]
                      Zapach: Intensywny, słodowy, czuć nutki palone jak i słodko - kwaśne. [4]
                      Smak: Słodki (bez przesady) leciutko kwaskowaty, słodowy, z delikatną nutką karmelowo-miodowo(!)-kawową. Goryczka delikatna, nienatarczywa ale wyraźna. Treściwe, aksamitne, szlachetne piwo, wspaniały ciemniak, choć "paloność się w nim zatraciła (2tyg. po dacie ważności). [4.5]
                      Wysycenie: Małe. Jest, ale od samego początku piwo pije się ciężko, zapycha. [2.5]
                      Opakowanie: Puszka. Ładna szata graficzna (choć ognisty ptak mógłby być lepszy), nazwa też przypada mi do gustu. Nie podano ekstraktu, nie podano jednoznacznie miejsca produkcji. [3.5]
                      Uwagi: Pierwszy raz piłem jakieś 4 lata temu, w pamięci utkwiła mi wtedy niezbyt przyjemna, natarczywa goryczka i wyraźna nutka alkoholowa. teraz dorwałem ostatnią w sklepie, przeterminowaną o 15 dni puszkę i muszę stwierdzić, że czas zadziałał bardzo korzystnie na walory tego piwa. Wygładziło się, nabrało ciekawych smaczków. Żal go będzie.

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • wynalazek
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2007.12
                        • 2

                        Co się stało z Palonym ?

                        jak w temacie - co się stało ? koniec produkcji ??

                        (chwilowo nie ma mnie w Brzesku i nie wiem co jest grane)
                        Last edited by wynalazek; 2009-09-28, 14:18. Powód: dopisek
                        wynalazek

                        Comment

                        • Pawelord2
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2007.05
                          • 133

                          Poczytaj temat wstecz, wszystko wyjaśnione. Produkcja została zakończona.

                          Comment

                          • Pankracy
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2007.10
                            • 2793

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wynalazek
                            jak w temacie - co się stało ? koniec produkcji ??

                            (chwilowo nie ma mnie w Brzesku i nie wiem co jest grane)
                            Carlsberg przeniósł produkcję piwa do Indii.
                            Teraz jest to piwo hinduskie Okocim Palone Strong Beer (alk. 7%)
                            Last edited by Pankracy; 2009-09-28, 14:43.

                            Comment

                            • jozefs
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2006.01
                              • 3

                              Świat po roku od wycofaniu Palonego


                              Najpierw miałem napisać: nie poradziliście sobie. Pytanie było: co mam pić i gdzie kupić w Krakowie zamiast Palonego... nie pytałem czy Wam toto - słodzikiem słodzone - smakowało, nie pytałem jak oceniacie moją znajomość gatunków piwska, pytałem, ufny, naiwny, że doradzicie. Przerosło.

                              Natomiast przepraszam, nie miałem racji. Powinienem zastrzec - JEŻELI Wam to smakowało. Jeżeli lubiliście. WTEDY doradźcie.

                              Przepraszam.

                              P.S. Piwem smakującym niemal identycznie jak ś.p. Palone jest Koźlak z browaru Belgia, urocze chemiczne świństwo, 300% cukru w cukrze; mi smakuje.

                              Zapraszam do współtworzenia mapy lokacji w których można je nabyć w CK Mieście Kraków:

                              Gdzie można kupić piwo Koźlak (produkcji Barlan Beverages Group) w Krakowie?... Więcej o Koźlaku: http://www.bbg.net.pl/index.php?kozlak-piwo-ciemne-mocne-bock-beer,45


                              Średnia cena: ~5 zł
                              Attached Files

                              Comment

                              • żąleną
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2002.01
                                • 13239

                                Zbierać się kilka miesięcy, żeby napisać taki post, to jest osiągnięcie.

                                1) browar Belgia już nie warzy
                                2) żaden koźlak nie smakuje niemal identycznie jak Palone
                                3) to nie jest dział do informowania o dostępności piw w danym mieście

                                A poza tym fajnie, że dobre piwo ci zasmakowało, choć uzasadnienie pasowałoby bardziej do forum www.syropy.biz.

                                Last edited by żąleną; 2009-12-20, 04:08.

                                Comment

                                Przetwarzanie...