Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Palone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piotras
    Senior
    • 08-2003
    • 307

    #16
    We Wrocławiu ma być w "Chmielnym" na dniach, info od pana w sklepie.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
      ... but. niezwrotna (szpilka 0,5litra)...
      Ot, zagadka ... Okocim z jakiegoś powodu zastosował butelkę typu NRW. Czyżby naśladownictwo pewnego browaru z Kaszub?

      Comment

      • ergie
        Senior
        • 05-2004
        • 1041

        #18
        Cielak Ty mnie przestań robić smaka na to piwo, Ty mnie go postaw
        Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
        ------------------------------------------------------------------
        Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

        Comment

        • Grudek10
          Member
          • 08-2003
          • 59

          #19
          Kupione dzisiaj w Realu w Nowym Sączu, cena coś koło 2,50. Właśnie osiąga odpowiednią temperaturę...

          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #20
            Kupiłem dzisiaj w poznańskim realu za 2,59 zł.

            Piana beżowa, dziurawa, obfita i dość długo się utrzymująca. Kolor ciemnobrunatny, pod światło rubinowy. Słabe nagazowanie. Zapach słabo wyczuwalny, trochę słodowy, trochę kawowy. Smak dość słodki, wyczuwalne nutki karmelowe, przełamane nieco akcentami palonymi.
            Niezłe, ale trochę za słodkie i za mało wytrawne. Jeśli panowie z Brzeska chcą, żeby smak rzeczywiście nadążał za nazwą, powinni pojechać na korepetycje do Jihlavy albo Czeskiego Krumlova. Ale i tak dobrze, że wielki koncern zdecydował się na wypuszczenie ciemniaka. W sumie całkiem przyzwoitego, ale liczę że jeszcze nad nim popracują.

            Na etykiecie ognisty pterozaur. Wygląda beznadziejnie.
            Attached Files

            Comment

            • supersklep
              PiwBiz
              • 01-2005
              • 982

              #21
              Bardzo podoba mi sie etykieta


              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #22
                No i ja trafiłem w Kołobrzegu.
                Piana beżowa,bardzo długo się utrzymuje,jest zbita,tworzy się grzybek.Słodziutkie w smaku ,leciutkie,jakby może coś karmelowego wyczuwam.Barwa ciemny rubin.Gazu raczej mało,zapach słabo wyczuwalny,całkiem ładne opakowanie.Ciekawe ile ma ekstraktu?Raczej nie więcej niż 12%.Ocena w okolicy słabej czwórki .Cena wzięta chyba z kosmosu(2.95 zł)


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #23
                  Kupione w bielskim Auchanie za 2,98.
                  Piana spora i dosyć trwała, zapach prawie nieuchwytny, tylko lekko karmelowy. Kolor to ciemny szkarłat, z daleka wydaje się nieprzejrzystym brązem. Bąbli niezbyt dużo, może piłem zbyt zimne? Smak podoba mi się, karmel i po równo nieco chmielu i przypalonego jęczmienia, dobre!
                  Ogólnie będę po nie regularnie sięgał, jak koncern coś nowego i innego wypuszcza to trzeba to pić, bo pewnie znajdą się naśladowcy i być może wachlarz piw się rozszerzy!
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • jarek72
                    • 03-2002
                    • 80

                    #24
                    Jest w sosnowieckim Auchan za 2,89.
                    Właśnie degustuję. Po pierwszych łykach bardzo mi smakuje i chyba będzie obowiązkową pozycją w mojej lodówce.

                    Comment

                    • Krętacz
                      Junior
                      • 09-2003
                      • 20

                      #25
                      No nareszcie ciemniaczek z Okocimia! U mnie, w ulubionym sklepiku z tanim alkoholem 2.60.
                      Troszkę jakby mi się EB Red przypomniał. Miła odmiana po często ostatnio pijanym Irlandzkim Mocnym Krajana - też dobrym, ale zdecydowanie słodkawym. A tu taka fajna gorycz...
                      tracimy w życiu bardzo dużo czasu na niepicie piwa

                      Comment

                      • szinet
                        Gość
                        • 01-2005
                        • 27

                        #26
                        Również zdegustowałem. Ocena oakowania: Po pierwsze liczyłem na butelkę w stylu tej od Carlsberga, ale w kolorze brąz; etykieta bardziej przypomina pop drink'a a nie piwo i sprawia wrażenie nie dokończonej. Ocena organoleptyczna zawartości: kolor i piana bez zastrzeżeń, ale smak - mieszanka Karmi i Warki Strong - nigdy więcej Palonego.

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #27
                          Kupione w rybnickim Realu za 2.95 zł. Po pierwszej degustacji stwierdzam, że to co najwyżej sympatyczny ciemniak bez charakteru.
                          Piana solidna pozostająca do końca w postaci kożuszka, CO2 w normie, kolor rubinowy. W smaku nieco karmelu, trochę tytułowych palonych akcentów, a tle ledwie śladowa goryczka. Niestety Palone jest całkowicie pozbawione zapachu.
                          Tak właściwie sądzę, że panowie z CO nie bardzo wiedzieli, czy chcą uzyskać rasowego ciemniaka, czy nieco radykalniejszą wersję Karmi. I wyszło jak wyszło, dla mnie trója z plusem za etykietę i kapsel.
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                            No i ja trafiłem w Kołobrzegu.
                            Powinieneś mieć je u siebie - wg informacji uzyskanych od przedstawiciela handlowego CO Palone warzono w "Bosmanie".

                            Comment

                            • ergie
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 1041

                              #29
                              Wypite

                              Kupione w Świecie Piwa za 2,95 zł (chyba, nie mam głowy do cen, na pewno między 2,90 a 3,00)

                              Jak przeczytałem kontretylkietę, to miałem je ochotę walnąć do kosza ("Zawiera: E954 substancja słodząca.) Ale się przemogłem i doniosłem je do domu.

                              I dobrze zrobilem. Piwo mi baaaaaaaaaaaardzo spasowało. Szczególnie wyczuwałny owocowy posmak (a może to moje zwidy) Koleorek też przyjemny dla oka. Warto go pić i mieć nadzieję, że z czasem się nie popsuje

                              Nie wyczuwałem ani nadmiernej goryczy, ani nadmiernej słodkości. Zastanawia mnie ten owocowy posmaczek, o którym inni nie wspominali.

                              A etykieta faktycznie koszmarna. Chyba zaprojektuję coś i podeślę im do okocimia
                              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                              ------------------------------------------------------------------
                              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                              Comment

                              • mste
                                Gość
                                • 01-2005
                                • 152

                                #30
                                Wypatrzyłem Palone na stacji BP , pewnie są na wszystkich stacjach tej sieci.
                                Sprawdzimy ten koncernowy wynalazek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎