Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Palone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Akren
    Senior
    • 12-2004
    • 111

    #61
    Nie nazwałbym Piotra i Pawła hipermarketem. Sklep o takiej powierzchni i asortymencie to po prostu supermarket.
    Ja właściwie też nie ale chwile przed tą oceną uzupełniałem dziennik piwny a supermarketu w nim nie ma do wyboru więc z rozpędu wpisałem hipermarket też tu.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23816

      #62
      jaka jest różnica pomiędzy marketem a supermarketem, poza tym że ten drugi jest super?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19180

        #63
        marketem jest teraz każdy sklep samoobsługowy.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #64
          Art, nie rozmydlaj tematu
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • mohylek
            Member
            • 02-2005
            • 37

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bgolda
            Etykietka skojarzyła mi się z książką "Harry Potter and the Order of the Phoenix", bardzo dobra książka. .
            O, to to. Cały czas zastanawiałem się jak precyzyjnie opisać to piwo. A to jest -po prostu- piwo dla miłośników harry'ego pottera. Kiczowata etykietka. Słodkie, jak wszyscy diabli, lekko wyczuwalny alkohol i niewyczuwalny zapach. Z cech pozytywnych - piękny kolor, urokliwa piana i intrygująca nazwa. No i ładna butla, za którą - mimo, że piszecie iż bezzwrotna - skrojono mnie w zielonogórskim Piotrze i Pawle (czyli... PiP-ie) na sumę 0,35 PLN
            Piwna strona Pragi:
            http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #66
              Następnym razem się nie daj i pokaż kontretykietę na której pisze "butelka bezzwrotne". Zresztą moim zdaniem nadal możesz złożyć rekalmację (o ile masz paragon), a jak nie uznają to niech ci oddadzą kaucję. Podejrzewam, że to pomyłka kasjerki, bo nie sądzę, żeby taki sklep jak Piotr i Paweł chciał Cię rąbnąć na 35 groszy.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • szarpik
                Senior
                • 02-2002
                • 676

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                jaka jest różnica pomiędzy marketem a supermarketem, poza tym że ten drugi jest super?
                Różnice są w powierzchni , ale nie pamiętam ile musi miec dokładnie żeby sie kwalifikowac na super , a ile na hipermarket
                WWW.EKSTRAKLASA.NET

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #68
                  ARTowi chodziło o to, że w Dzienniku Piwnym miejsce nabycia "market" to właśnie "supermarket".
                  Generalnie powierzchnia sprzedaży supermarketu idzie w setki metrów kwadratowych, a hipermarketu w tysiące m2. Według jednego z podziałów supermarket 200-2500 m2, hipermarket >2500 m2. Ale nie jest to jedyne kryterium.
                  Last edited by kopyr; 07-03-2005, 20:19.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Kiena
                    Member
                    • 05-2003
                    • 37

                    #69
                    --------------------------------------------------------------------------------

                    No właśnie wypiłem to piwo. Jak dla mnie rewelacja. Minusem jest cena 2,89 zł.
                    Co daje prawie równowartość Koźlaka z Ambera. Jest super i będę go pił częściej.
                    Mam tylko nadzieję, że jakość będzie na stałym poziomie a nie spadnie po 6-m-cach

                    Dopiero wczoraj znalazłem dto piwko w Lublinie (opłacało się iść w śnieżycę do piwowara ). Jestem pod wrażeniem zaczynając od bardzo fajnej etykiety - super pomysł i wykonanie, a kończąc na smaku. Jak dla mnie to jest objawienie ostatnich sezonów piwnych od czasów poczciwego Gambrinusa i Lwówka Śląskiego żadne polskie piwo nie wywołało u mnie takiego zachwytu. Super smak z przyjemną nutkś spalenizny, maniam. Pierwsza buteklka poszła jak woda. Dryga się chłodzi... i długo nie wytrwa w lodówce.
                    Mam nadzieję, że Okocim wytrwa w mocnym postanowieniu i dłużej będzie produkował to piwo nie oglądając się na obowiązujące na naszym rynku pilsowate standarty.

                    Comment

                    • mohylek
                      Member
                      • 02-2005
                      • 37

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      Następnym razem się nie daj i pokaż kontretykietę na której pisze "butelka bezzwrotne".
                      Bóg zapłać, ale piwo mi nie smakowało więc owego "następnego razu" nie będzie...
                      Ale ludziska w hucie szkła się napracowały, więc owe 0,35 zł chyba się należy :-)
                      Dobra. Nie dyskutujmy już o różnicach między supermarketami i marketami (notabene Marketa to sympatyczne czeskie imię dla dziewczynki...) i ichnich kaucjach na butle.

                      W jakiej temperaturze należy pić ciemne piwa bo może tu jest klucz do owego zapachu, którego nie możemy się w Palonym "dopatrzeć" (gdzieś czytałem, iż winna być wyższa niż przy piwach jasnych. Nie wiem, nie pijam piw ciemnych)
                      Piwna strona Pragi:
                      http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 5005

                        #71
                        Kupione i wypite. Kapsel do kolekcji i nic ponadto. Nigdy więcej go nie kupię, Karmi plus jakieś piwo i słodzik. Szkoda, że koncern mający takie środki finansowe (czyli możliwości) stosuje do produkcji nowego piwa półśrodki i zamiast naprawdę się postarać robi coś tak nijakiego i bez charakteru. Zdecydowanie nie podzielam zachwytów nad tym piwem, moim zdaniem nie warte zachodu. Piszą "Pij mocno schłodzone", mocno schłodzone da się wypić prawie każde piwo.
                        Last edited by Latarnik; 07-03-2005, 22:11.
                        5430 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • tomass
                          Junior
                          • 01-2005
                          • 2

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pod swiatło ciemny rubin. [4]
                          Piana: Gęsta, beżowa, niewielka, krótko sie utrzymuje. [3.5]
                          Zapach: Słodkawo-karmelowy. [4]
                          Smak: Wyraźnie czuć palony słód jęczmienny, dość słodkie o delikatnym kawowym posmaku. Jak dla mnie bomba. [5]
                          Wysycenie: W normie. [4]
                          Opakowanie: Motyw feniksa na etykiecie. Można powiedzieć, że się wyróżnia. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.35]

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #73
                            Wypite zgodnie z przykazaniem - zimne.

                            Po kolei - opakowanie szpanerskie, dla mnie kiczowate i bez sensu. Nie rozumiem, po co Carlsberg wprowadza inną butelkę do obiegu - podnosi to koszt piwa.

                            Piwo w kolorze - buroczerwone, niesympatyczne, w smaku przypaleniznowo - goryczkowe z wyraźnym akcentem chemicznym. Piana piękna, zapachu nie wyczułem. Podejrzewam, że to dodatek kiepskiego karmelu, zamiast słodu karmelowego.

                            Opinia: para w gwidzek. Piwo dużo słabsze od Karmi. Jak na porter - za liche, jak na zwykłego ciemniaka - za drogie. Forma imituje Amberowego Koźlaka, nazwa - kompanijne Dębowe Mocne. Bezzwrotna butelka podraża koszty.

                            Szkoda. Można było pokusić się o oryginalność. A przede wszystkim należy wrócić do sprawdzonych rozwiązań - Portera Okocimskiego i Zagłoby. Carlsberg nie jest dobrą receptą na Polskę.

                            Comment

                            • sponsor
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 132

                              #74
                              Mało się nie zaśliniłem jak zobaczyłem w sklepie. Ładna, dopracowana etykieta, pasujący kapselek. Do koszyka, do domciu, do lodówki, do kufelka i ... załamka. Paskudztwem bym Palonego nie nazwał ale niestety nie smakowało mi za diabła. Może to ten słodzik a może ogólny brak charakteru ale niestety nie zamierzam powtarzać. Uwielbiam ciemniaki i dlatego sporo od nich wymagam a Palone spełnia tylko wymóg koloru. Szkoda.
                              Tres Piwowares

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: śliczny ciemno wiśniowy dający refleksy pod światło [5]
                                Piana: Z jednej strony tworzy się gęstą czapą ale dość szybko znika. [3.5]
                                Zapach: Jakiś daleki słodowy jest ale bardzo trzeba się wczuć. [3]
                                Smak: Jak na piwo ze słodzikiem/sacharyną to i tak nie jest źle (Velkopopovicky Kozel po dodaniu słodzika przestał być piwem). W smaku dominuje goryczka która mnie osobiście bardzo smkuje - szkoda tylko, że absolutnie nie współgra z piwem, jest jakby obok. No i ten sztuczny posmaczek sacharynki czuć z drugiej strony. Naprawdę nie wiem dlaczego dla oszczędności z dobreo pomysłu na piwo robi się tylko zapowiedź piwa. [3.5]
                                Wysycenie: Jak na piwo ciemne to trochę za dużo ale przyjemnie orzeźwia. [4]
                                Opakowanie: Butelka dobrze harmonizuje z ciemnym piwem, etykieta kolorystycznie też ale już sam wzór jest badziewiasty - Fekniks rodem z amerykańskich kreskówek o mutantach i walkach w kosmosie jest żenujący. [3.5]
                                Uwagi: Jak na wyrób koncernowy to i tak wyszło nieźle, gdyby pozbyć się sztucznych dodatków, dodać trochę słodu monachijskiego, wydłużyć leżakowanie to z tego Palonego mógłby wyjśc naprawdę dobry ciemniak. Na razie to piwo do spożycia tylko mocno schłodzone co zabija w jakiś sposób absmak sztucznych dodatków.

                                Moja ocena: [3.425]
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎