Okocim, Palone

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Markus666
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2005.06
    • 7

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: głeboki, ciemny kolor Portera [4.5]
    Piana: Początkowo sporo piany, ale szybko opada jak ktoś już wspomniał.... [4]
    Zapach: aromat może nie jest silny, ale za to przyjemny [4]
    Smak: słodkawy....czasem bardzo dobrze wipic coś dla odmiany [4.5]
    Wysycenie: pijałem piwa zdecydowanie bardziej nasycone CO2 tutaj jednak jakoś specjalnie tego nie brakuje [4]
    Opakowanie: projekt graficzny z ognistym feniksem super! [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • Hannibal
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.03
      • 1426

      I ja wreszcie kupiłem nowe Palone. Faktem jest, że czuć w nim więcej goryczki, ale jak dla mnie jeszcze za mało. Źle sie go nie pije, ale mogliby jeszcze trochę nad nim popracować. Proponuję na początek użycie słodów Carafa Spezial typ III + Caraaroma. Myśle, że wtedy byłaby kolosalna różnica
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • Andrewbrw
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2004.03
        • 932

        hm, właśnie piję to nowe palone - zdecydowanie lepiej!!! nawet powiem w skrócie , że mi SMAKUJE !!!

        Comment

        • breslauer
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.05
          • 2690

          Hmm, hmmm ... no to trzeba będzie spróbować ponownie - piłem poprzednią wersję Palonego, ale od słodzika dostałem takiego niesmaku w ustach, że nawet popijanie Palonego zwierzynieckim Kryształem nie pomogło ...

          Comment

          • jerzy
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2001.10
            • 4707

            Jeszcze nie znalazłem tego nowego w sklepie. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest ono zupełnie bez słodzika (skład na kontretykiecie), z jego mniejszą ilością, z inną substancją dosładzającą czy w ogóle bez tego niepotrzebnego moim zdaniem dodatku?
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • e-prezes
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2002.05
              • 19243

              jest tam E-cośtam, ale widać dali mniej. taki jest mój wniosek.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2004.06
                • 6310

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                jest tam E-cośtam, ale widać dali mniej. taki jest mój wniosek.
                Nie każde E jest substancją sztuczną. Proponuję lekturę odpowiednich tabelek, pod skrótami E cośtam kryje się trochę całkiem naturalonych składników.

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19243

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                  Nie każde E jest substancją sztuczną. P...
                  ...ale czy pożądaną dla niektórych to pewnie bez znaczenia, bo i tak dziś kiepsko stosuje "prawo czystości"? dla mnie w tym konkretnym przypadku wystarczyło napisać co tam jest a nie zaciemniać e-czymśtam.

                  Comment

                  • Pinio74
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.10
                    • 3881

                    Ja także piłem nową partię. Faktycznie jest mniej słodkie, ale rewolucyjnych zmian nie odczułem. Smakowało mi wtedy i smakuje mi teraz.
                    Last edited by Pinio74; 2005-06-20, 13:21.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • babalumek
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.02
                      • 1207

                      Miałem okazję pić je ostanio prosto z beczki (4,50zł) i muszę przyznać że całkiem dobrze wypadło. Nie wiem która to wersja była, ale wrażenie takie że dalej minus za słodzik który psuje smak tego piwa, no i jest bardzo syte - po 3 wypitym ciężko zmęczyć następne. Ale brawa za oryginalność i odwagę - podobnych piw na razie u nas z beczki brak.
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2001.02
                        • 23860

                        w opolskim Dworku pojawiło się szkło do Palonego, pewnie jest już wszędzie ale nie zauważyłem opisu ani zdjęcia w dziale kolekcjonerskim. Jest to solidna szklanka o prostym kształcie (patrząc z boku trapezoidalna) z podziałką 0.4l, ale 0.5l powinno się też jakoś zmieścić.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • perzan
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2005.07
                          • 35

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: oczywiscie bardzo ciemny,bez swiatla niemal czarny,pod swiatlo bradzo ciemna czewień [4.5]
                          Piana: nieregularna troche drobnej troche gruboziarnistejszybko opada,ale drobna warstwa utrzymuje sie dosc dlugo [3.5]
                          Zapach: w zapachu wyczuwa sie na pierwszym miejscu niestety alkohol palony słod może gdzieś i jest ale trzeba się uważnie doszukiwac [3]
                          Smak: czuc wyrazna goryczke niestety brak wyraznego smaku palonego slodu mogloby byc go wiecej [4]
                          Wysycenie: prawidlowe,czuc na jezyku a i pod swiatlo mozna sie dopatrzyc licznych spokojnie wedrujacych do gory babelkow [4]
                          Opakowanie: dosc ladna wysmukla butelka,etykieta ladna,choc na moj gust zbyt lakoniczna [4]
                          Uwagi: generalnie jestem zawiedziony,choc piwo nie jest zle,spodziewalem sie czegos co sprawia wrazenie znacznie gestszego,slodkiego-głowny zawod to to ze mimo nazwy ja przynajmniej nie doszukuje az tak wiele palonego slodu

                          Moja ocena: [3.625]
                          Last edited by perzan; 2005-08-11, 15:19.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2004.06
                            • 6310

                            Wypiłem dzisiaj po sporej przerwie i byłem bardzo zaskoczony. W smaku nie było słodkości, pojawił się natomiast posmak przypominający niektóre ciemne piwa domowe - te, które mają spory dodatek ciemnego słodu karmelowego ze Strzegomia. Smakowało mi.

                            Comment

                            • ultra_brutal_baran
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2005.08
                              • 26

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny, a nawet bardzo ciemny, niemalże czarny [4]
                              Piana: gruba warstwa utrzymuje się przez dość długi czas [4]
                              Zapach: słodowo-kawowy, bardzo przyjemny [4.5]
                              Smak: lekko zbyt słdkawe, ale wyczuwalna jest też przyjemna goryczka [4.5]
                              Wysycenie: odpowiednie, nie za duże, nie za małe [4]
                              Opakowanie: ciekawa etykieta z feniksem, estetyczna, przyjemna dla oka [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.425]

                              Comment

                              • lzkamil
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2003.01
                                • 3611

                                W końcu spróbowałem beczkowego w Krakowie na rynku. Mam wrażenie że jest mniej słodkie od butelkowego które kiedyś piłem. Ale zaraz po przełknięciu jakieś takie nijakie i bezsmakowe mi się wydaje, potem na szczęście dochodzi posmaczek słodko-gorzkiej kawy który trochę ratuje sytuację.
                                Lepszy jabol pod okapem
                                niż GŻ, CP i KP !


                                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...