Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1047

    No to, Kolego, jak zdegustujesz, podziel się wrażeniami. Może ja jestem zbyt wymagający... Ale fakty - nie tylko moje subiektywne - są takie, że to piwo kiedyś było duuużo lepsze.
    Last edited by Rycho_128; 09-01-2010, 20:22.
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1047

      No to może jeszcze dodam, że i tak pewno będzie lepsze niż tyskie czy warka etc.
      Last edited by Rycho_128; 09-01-2010, 20:24.
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • mfraczek
        Member
        • 05-2004
        • 98

        nie wiem jakie było kiedyś, ale wydaje mi się zdecydowanie przealkoholizowane. praktycznie nie czuję żadnej różnicy między nim a jakimś mocarzem z biedronki za 2 zeta. w przeciwieństwie do np. wybornego, które w smaku zdecydowanie różni się od pasteryzowanych pilznerów. wygląda na to, że zbyt duża ilość alkoholu zaszkodziła temu piwu. nie jest złe, ale to chyba najsłabsze piwo z Ciechanowa jakie degustowałem (w sumie było ich 4)
        fratschke

        Comment

        • mfraczek
          Member
          • 05-2004
          • 98

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
          No to może jeszcze dodam, że i tak pewno będzie lepsze niż tyskie czy warka etc.
          to jest oczywistość sama w sobie
          fratschke

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1047

            hmmm, ja nie wiem, mi Ciechan Mocny na prawdę smakował (kiedyś), Wyborny też był bardzo dobry (kiedyś). A teraz, to już nie to. Może browar wróci do tego, co było kiedyś (tak mniej więcej 3 lata temu).
            Last edited by Rycho_128; 09-01-2010, 20:37.
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              O ile poziom Wybornego ostatnimi czasy nierzadko sięgał dna, tak Mocne zazwyczaj trzymało trochę wyższą formę. Ale warka 22.02.2010 jest paskudna. Piwo jest wodniste, a na pierwsy plan wysuwa sie nieprzyjemna metaliczna goyczka. Dość!

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnozłocisty, odpowiedni dla jasnego mocnego. [4.5]
                Piana: Bardzo dobra, bielutk, drobnopęcherzykowa, tworzy sporą warstwe przy nalewaniu i osadza się na szkle. [4.5]
                Zapach: Przyjemny - słodowo-chlebowo-chmielowy. [4]
                Smak: Największy zawód. Piwo jest wodniste wręcz nieprzyzwoicie w stosunku do ekstraktu. Poza wodnistością drugie skrzypce gra nieprzyjemna tępa metaliczna goryczka. [2]
                Wysycenie: Średniowysoki. Odpowiednie i orzeźwiające. [4.5]
                Opakowanie: Jak już pisałem jestem fanem ciechanowskich etykiet. [4.5]
                Uwagi: Temu piwu przytrafił się ostry spadek formy. Ciechan odcina kupony od popularności ,ale łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Warka 24.04 niemal zupełnie odgazowana. Solidna goryczka na języku a w zapachu przyjemny słód. Piwo jednak mało treściwe.
                  Nie ma tragedii ale też na więcej niż "3 plus" nie zasługuje. Grubo ponad rok nie piłem Mocnego i czuję regres smaku.

                  Comment

                  • Rycho_128
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 1047

                    No dobra. Śledzimy, co z Ciechanem Mocnym. Warka do 09.05.10 nieco, a może nawet bardziej niż nieco lepsza, to jeszcze nie to, co było kiedyś - dla mnie punktem wyjścia jest lato 2007 - ale... już da się wyczuć mocniejszą goryczkę, ten charakterystyczny ciechanowski zapach, lekkie posmaczki słodowe, oby dalej, mocniej i konsekwentniej w tym kierunku. Zaprzestaję niekupowania Ciechana.
                    Gdański Browar WaRy
                    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                    Comment

                    • Dragoo
                      Junior
                      • 04-2010
                      • 3

                      Ciechan jak dla mnie to jakość sama w sobie. Zakochałam się W Ciechanie Wybornym , ale lubię też Miodowego. Główne dla mnie atuty tego piwa to łagodny smak i zapach. Towarzyszył mi już na niejednej imprezie... Pozdrawiam ciepło

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23828

                        Bardzo proszę pisać na temat!
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Dragoo
                          Junior
                          • 04-2010
                          • 3

                          nie wiem za bardzo o co chodzi? w sumie to dopiero uczę się korzystać z forum... no i tylko wypowiadam swoją opinię na temat mojego ulubionego browaru...?! Za mocnym Ciechanem nie przepadam... Pozdrawiam Admina - na zdrowie

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10852

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dragoo Wyświetlenie odpowiedzi
                            nie wiem za bardzo o co chodzi? (...):
                            Temat dotyczy Ciechana Mocnego a ty piszesz o Wybornym.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Dragoo
                              Junior
                              • 04-2010
                              • 3

                              ok rozumiem...To jeszcze tylko powiem, że Mocne jest dla mnie zbyt wyraziste, to znaczy za bardzo czuć alkohol - a ja lubię kiedy można poczuć odrobinę goryczy i słodkości jednocześnie i gdy nie dominuje smak i zapach gorzałki... Mocnego Ciechana jestem w stanie wypić dopiero po trzech wybornych - kiedy jest mi już wszystko jedno co piję...

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                Partia z przydatnością do 20.05 wyraźnie niedoleżakowana. Czuć jakby mocniejsze chmielenie, ale trudno mi coś więcej powiedzieć ze względu na wszechobecne alkoholowe bodźce i nieprzyjemną gorzkość.
                                Last edited by delvish; 24-04-2010, 14:25.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X