Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    Mocnego wypilem dzis zaraz po Wybornym. Bylo lepsze, choc nie przepadam za mocnymi piwami. Taki sam dziwny gorzki posmak, rozny od chmielowej goryczki (niektorzy uzywaja okreslenia: scierowaty). Alkoholu na szczescie nie czuc.
    Niemniej po Ciechanie spodziewalem sie czegos znacznie lepszego...
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      Może z oceną się na razie wstrzymam. Piję właśnie Mocnego z terminem do 07.05 i pierwsze co widzę w ładnym złotym filtrowanym piwie to mnóstwo jakichś gródek i czegoś jeszcze (w wybornym z datą do 30.05 były farfocle). Na drożdże mi to nie wygląda. Piana była naprawdę słaba i od razu znikła. W zapachu był nieco kwaskowaty więc obawiałem się pierwszego łyka. Okazało się, że wcale nie jest ze smakiem tak źle. Jest lekka goryczka na końcu, alkoholem nie wali, jest i chlebowość, całkiem nieźle wypada.....tylko te gródki. Staram się nie patrzeć na szklankę. Piwo wypiłem ze smakiem ale poczekam trochę z oceną jednak (no przepraszam bardzo ale lubię spamować fora wszelakie). Mam nadzieję, że w przyszłości nie znajdę gródek, farfocli i innych zwierzaków. Zdrówko
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Dzielnie się trzymałem, ale trzeciej "gródki" nie zdzierżyłem - pisze się "grudka"!

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          Ups faktycznie. Ale faux pas Sorry man, ńe codźenńe znaidóiem grótki w piwje ale one tam były i nieapetycznie wyglądały.....
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • funky83
            Senior
            • 07-2009
            • 136

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Za jasny - złoty wpadający lekko w bursztyn [3.5]
            Piana: Ciężko miała się wytworzyć. Na początku niecały centymetr piany szybko opadł do marnego kożuszka. Trochę zostawała na ściankach [2.5]
            Zapach: Dość przyjemny ale niezbyt intensywny, przede wszystkim słód i trochę chmielu + charakterystyczna ciechanowska nuta [4]
            Smak: Nie czuć alko. Pije się przyjemnie. Czuć słód ale trochę jakby za słabo. Goryczka niezbyt przyjemna, aczkolwiek jej ilość jest adekwatna do kategorii piwa. [3.5]
            Wysycenie: Tu niestety duże pole do poprawy. W połowie piwa już praktycznie nie było bąbelków [2]
            Opakowanie: Klasyka gatunku okraszona nowym kapslem. Daje radę [5]
            Uwagi: W czerwcu będzie rok od kiedy zacząłem swoją przygodę z regionalnymi piwkami. Pierwszym świadomie wypitym niekoncernowym był właśnie ten Ciechan, który urzekł mnie swoją potęgą piwnego smaku. Po roku stwierdzam, że piję jakby jego grzeczniejszego brata bliźniaka. A szkoda

            Moja ocena: [3.575]

            Comment

            • celtyk87
              Senior
              • 11-2008
              • 208

              Dziś kupiłem to piwo w Bytomiu. W sklepie z porządnymi piwami kolo rynku. Cena 3.10zl + kosmiczna kaucja 0.50gr. Niestety nie moglem się zbyt długo delektować jego wspaniałym smakiem ponieważ piłem je z partyzanta pod jakąś ruderą. Jeśli uda mi się je jeszcze kiedyś kupić albo pojawi się w moim zadupiu to na pewno skosztuję ponownie.

              Comment

              • andszcz
                Senior
                • 07-2008
                • 310

                Bardzo dobre mocne (przynajmniej z nazwy ) piwo. Kolor jest, goryczka też, o pianie nie wspomnę, a i niepotrzebnego słodu też zbyt wiele nie uświadczysz. Z Wybornym i Pszenicznym to moim zdaniem najlepsze produkty browaru (Portera jeszcze nie piłem)
                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                Comment

                • kenubi
                  Member
                  • 07-2008
                  • 87

                  Wczoraj piłem z kolegą i mało byłem zadowolony (daty nie pamiętam). Jakieś kwaskowate i nijakie. "koncernowy" kasztelan niep. z butelki lepiej wszedł. Już ogólnie zwątpiłem w Ciechana i raczej więcej nie kupię (no może miodowe) bo ile razy mam "ciechanowi" dawać szansę.

                  Comment

                  • Mibars
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 21

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomka. Piwo mocne raczej powinno być nieco ciemniejsze... [3]
                    Piana: Lane od połowy z góry, a i tak wymusiłęm raptem 3cm, które może i wytrzymały kiilka minut, tak potem piwo wugląda jak jakiś lekko musujący sok jabłkowy - na powierzchni w tej chwili unosi się pojedyńcza, kurczaca się biała wysepka... [2]
                    Zapach: słaby, ale oj, nieprzyjemny Pachnie mi jak... mokry ręcznik? Dobrze, że jext to prawie niewyczuwalne. [2.5]
                    Smak: Plus za to, że nie czuć tych 7%, ani żadnej metaliczności, tak samo "mokrego ręcznika" obecnego w zapachu nie wyczuwam w smaku. Smak jest inny, niż w masowo produkowanych piwach mocnych, ale na kolana nie powala. [3]
                    Wysycenie: Średnio-duże. Aż dziwne, że takie cos nie jest w stanie piany utrzymać... [4]
                    Opakowanie: Ładna butelka Ciechnowa, skromna i elegancka. Standardowy plus za zwrotność. [4.5]
                    Uwagi: Przedwczoraj wylałem kwaśnego Ciechana pszenicznego, dziś pije mocnego i jestem daleki od zachwytu. Gdybym miał wybierać komercyjny mocny, a Ciechan Mocny, to wybrałbym Ciechana, gdyby nie jeden szczegól - wysoka cena. Nie mogę znaleźć paragonu z Piotra i Pawła, ale cena była około 4-5zł...

                    Niestety, ale nie polecam.

                    Moja ocena: [2.85]

                    Comment

                    • Rycho_128
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 1047

                      Tak wyszło, że wypiłem przed chwilą tegoż Ciechana z datą 7 września. Nic piwu się nie stało i teraz czy: był dobrze przechowywany (lodówka), w sklepie stał faktycznie w lodówce, ja go też nie przegrzałem, zresztą upały już minęły, czy jakieś może ono "niskopasteryzowane"? Co do smaku, no cóż, to nie to, co kiedyś... Ale, oczywiście, wypić jak najbardziej się da.
                      Gdański Browar WaRy
                      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mocnozłoty, ale wydaje się za jasny jak na ten ekstrakt. [4]
                        Piana: Grubobąblowa, lekko dziurawa i nietrwała. Szybko znika do kilku wysepek i otoczki przy szkle. [3]
                        Zapach: Mocno słodowy, intensywny. W tle wyczuwam chmielowe akcenty, a później czuć charakterystyczny aromat niepasteryzowanych piw. Jak na ten woltaż dość ładny, alkohol nie jest wyczuwalny. [4.5]
                        Smak: Tu również mocno zaznaczony słód, z tylko początkowo mało zaznaczoną goryczą, której moc ujawnia się przy finiszu. Nie czuć alkoholu. Choć nie przepadam za mocnymi jasnymi piwami, to w tej kategorii w Polsce zdecydowanie się wyróżnia. [4.5]
                        Wysycenie: Początkowo wysokie, mocno szczypie w język. Widać małe, uciekające bąble praktycznie do końca. Jednak pod koniec nieco brakuje w ustach. [4]
                        Opakowanie: W stylu Ciechana, z czerwoną krawatką i otoczką etykiety. Wszystkie informacje podane. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.275]
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • Avernum
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 165

                          Ciechan mocny

                          Piwo bardzo dobre jak na polskie standardy Nie jestem może znawcą piwa ale pamiętam jak ojciec kiedyś wspominał gdy za dobrych czasów browaru Żywiec produkowano u Nas w Żywcu swietne piwa, smaczne lagery. To piwko właśnie mi przypomina wspomnienia Mojego ojca i on sam to potwierdza

                          Comment

                          • eutanatos
                            Member
                            • 11-2010
                            • 43

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowa, intensywna barwa - typowo piwna. [4.5]
                            Piana: Doskonła.Biała, gęsta i bardzo trwała. [4.5]
                            Zapach: Przyjemny. Przewrzaja nuty słodowe w tle delikatny zapach chmielowy. [4.5]
                            Smak: Wyjątkowe połączenie intensywnej ale nie agresywnej goryczki. Po chwili subtelne słodkawe podkreślenie. Brak wyczucia spirytusu. Pozostawia krótki posmak - co akurat tu jest zaletą - mobilizuje do kolejnych łyków. [5]
                            Wysycenie: Drobne bąbelki gazu cały czas pracują podtrzymując pianę. Nasycone ale nie przesycone. [4.5]
                            Opakowanie: Butelka typowa, bez bajerów. Etykieta w staromodnym stylu z zamkiem. Bez przepakowania kolorami i bez megalomaniaskich tekstów. Zawierająca wszystkie ważne informacje. [4.5]
                            Uwagi: Piwa ma swoją moc, odczuwalną szybko i znienacka w głowie.

                            Moja ocena: [4.7]

                            Comment

                            • volodos
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 717

                              Ciechan moim zdaniem warzy mocne "w kratkę". Piję partię do 17.01 - znakomite piwo. Poprzednia partia dużo gorsza. Ale za to warka do 15.12 była wspaniała.
                              Gorsze partie charakteryzuje zdecydowanie większa kwaskowość i niezbyt wyraźny "chlebowy" posmak. Jak to się dzieje???

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                Nie przepadam za mocnymi lagerami. To piwo jest jednak wyjątkowo smaczne , jak na tak wysoki voltaż. Mimo wszystko zdecydowanie wolę wyborne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X