Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2004.12
    • 945

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasna słomka wg mnie za jasne jak na 14,1 ekstraktu. [3]
    Piana: Średniopęchezykowa, śnieżnobiala, wysoka, opada powoli pozostawia ślady na szkle. [4]
    Zapach: Przyjemny chmielowy. [4]
    Smak: Wyraźnie wyczuwalna goryczka, pozostawia lekko cierpki posmak, przyjemne.Nie czuc alkoholu jak przy niektorych mocnych. [4.5]
    Wysycenie: Średniowysokie, za szybko ulatuje. [3.5]
    Opakowanie: Nowa szata graficzna mi się bardzo podoba, wszystkie dane podane, minus za goły kapsel, chociaż wydaje mi się że ten goly kapsl w Ciechanie ma swój urok. [4]
    Uwagi: Ekst 14,1% alko 7%

    Moja ocena: [4.125]
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • maciejos
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2004.12
      • 29

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnożółty, ale nie bursztynowy. Lekkie, minimalne zmętnienie, nie dające krystalicznej przejrzystości. [4]
      Piana: Drobna, biała, znika po 4-5 minutach, pzostawiając porozrywaną łysinkę na powierzchni, więc nie jest to zły wynik [4.5]
      Zapach: raczej nautralny, bliski piwnemu standardowi, choć trochę wyraźne drożdże i jakby lekko żelaziawy, przez co nieco traci na wysokiej ocenie [3.5]
      Smak: głeboki, dobry balans goryczka - słód. Jak na piwo mocne to alkohol jest dobrze tłumiony przez goryczkę. Choć w smaku też jakby wyczuwalne lekkie "żelazo" - nie pasuje mi do końca. [3.5]
      Wysycenie: na umiarkowanym poziomie. Nie gazuje jakoś mocno. Ale mogłoby być minimamalnie mocniejsze [3]
      Opakowanie: stylistyka "retro", domunuje beż z czerwonym wstawkami. Widziane kiedyś w Poznaniu w sklepie ze zdrową żywnością - stylistyka pasuje zatem do produktów typu 'organic' lub 'bio'. Rycina zamku na beżowym tle podkreśla szacunek dla tradycji. Jednak hasło "tradycja to nasza specjalność" jest raczej copyrighterskim grafomaństwem. Przecież tradycja to dobro. Można o nią dbać, ale nie można raczej 'specjalizować' się w niej. Grafice przydałoby się dopracowanie. Słaby, nieczytelny herb z dwoma mężczyznami dźwigającymi beczkę, konflikt ważności: herb z beczką vs. zamek, nietrafione liniowanie mające nadać perspektywę. [3]
      Uwagi: Zakupione w Ciechanowie, podczas podróży służbowej.
      Alk. 7%, ekstrakt: 14,1% wag., a zatem na browar.bi-zie przyda się aktualizacja

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • gobong
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2005.04
        • 658

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciany odpowiedni do ekstraktu [5]
        Piana: To najsłabszy element tego piwa, krótkotrwała [2.5]
        Zapach: Słód, chmiel, zrównoważony, pełny [5]
        Smak: Pełny. Słód , chmiel nie biją sie o pierwszeństwo tylko współpracuja ze soba, o to chodzi w piwie. [5]
        Wysycenie: Po otwarciu butelki piwo przez chwile chciałoby wyjsc na wolność, po nalaniu do kufla już jest ok. Odnosłem wrażenie jakby chciano za pomoca dwutlenku węgla zakonserwowac troche niepasteryzowane piwo. [4]
        Opakowanie: Odpowiada mi ta stylistyka, podany ekstrakt 14,1 [4.5]
        Uwagi: Tego typu piwa chciałoby sie mieć w sklepie na rogu. Obok Janowa moja smakowa czołówka. Janów ma tą przewage że podobne doznania smakowe oferuje przy mniejszej dawce alkoholu

        Moja ocena: [4.675]

        Comment

        • chemmobile
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2009.03
          • 2168

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty. [4.5]
          Piana: Czapa co prawda nie utrzymała się długo, ale za to opadła do grubego kożucha, który proces samorozpadu rozpoczął dopiero w drugiej połowie kufla. [4]
          Zapach: Znany z zielonego Ciechana, słodowo-chlebowy. Bardzo przyjemny. Alkoholu nie wyczułem. [4]
          Smak: Lekko kwaskowate na początku. Po chwili ujawnia się słodowość znana już z zapachu. Goryczka nie jest duża, przytłumiona poprzednimi posmakami. Alkohol lekko wyczuwalny, wywołujący wrażenie metalicznego smaku. Posmak końcowy słodowy, lekko gorzki. [4]
          Wysycenie: Na średnim poziomie, nie przeszkadza w piciu i smakowaniu. Pod koniec picia wyraźnie niższe niż na początku. [4]
          Opakowanie: Co mogę powiedzieć... konie z ciechanowskiej stajni są takie do siebie podobne. [3]
          Uwagi: 0,5l butelka w cenie 2,95 zł. W kategorii cena/jakość daję 4,5/5 pkt. Miało być 4/5 pkt., ale te 7% alk. też ma swoją cenę. Silniejszy brat zielonego Ciechana.

          Moja ocena: [3.975]
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • granat862
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2004.12
            • 945

            #80
            Może to takie tylko złudne wrażenie bo dawno go nie piłem ale warka do 12.07.09 wg mnie jest wyśmienita.
            Last edited by granat862; 2009-06-28, 19:31.
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • pioterb4
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2006.05
              • 4322

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor trochę ciemniejszy niż w wersji "Wybornej", ale wciąż zbyt jasny jak na 14% blg, klarowny i złocisty. [3.5]
              Piana: Piana również trwalsza, zostawia ślady na szkle, kożuch utrzymuje się do końca. [4]
              Zapach: Szczerze mówiąc zapach mi nie przypadł do gustu, czułem alkohol i lekką słodowość. Może było za wcześnie wyjęte z lodówki i dlatego nie wychwyciłem wszytkich zapaszków. [3.5]
              Smak: Czuć niepasteryzowane smaczki, choć słabiej niż w wersji zielonej. Duża słodowość i leciutka goryczka z alkoholem w tle. Piwo treściwe, naprawdę czuć jego ekstrakt. [4]
              Wysycenie: Jak na piwo mocne to gazowanie bardzo dobre, dopiero przy końcu degustacji bąbelki jakby zaczęły wolniej pracować [4.5]
              Opakowanie: Szata graficzna utrzymana w tonacji innych pozycji Ciechanowa, czyli ekstraklasa. Jedyne czego mi brak to dedykowany kapsel [4.5]
              Uwagi: Ogólnie wrażenia moje są pozytywne, choć nie ukrywam że Ciechana Wybornego polubiłem bardziej. Zapewne ma tu znaczenie fakt iż preferuje piwa 12-13% i stąd też taka ocena taka a nie inna. Gdybym miał zrobić osobisty ranking polskich piw mocnych to Ciechana uplasowałbym na 3 miejscu za Złotym Strongiem i Nakelem z Krajana. Zaznaczam, że nie miałem przyjemności pić ani piw konstancińskich ani z Janowa.

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • piowen
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2007.09
                • 207

                #82
                To są jakieś jaja chyba?

                "Czternastka" wygląda jak "dziesiątka" i smakuje jak "dziesiątka". Z tą różnicą, że dzień wcześniej piłem "Zdrojową" dziesiątkę i smakowała o dwie klasy lepiej niż wyrób z Ciechana. Fakt, łagodnie wchodzi, piwo niepasteryzowane ma swoje zalety, ale choćbym niuchał do rana, to nic wyniuchać nie mogę.

                Z Ciechana na dzień dzisiejszy zostało tylko nostalgiczne wspomnienie. Dwa dni wcześniej piłem Ciechana "Wybornego" i praktycznie wcale nie różnił się od koncernowych piw. Smak płytki, praktycznie wypruty z jakichkolwiek zalet ( data 11.09.2009.) Eh, niektóre browary schodzą na psy...
                Last edited by piowen; 2009-08-24, 00:21. Powód: literówki o północy
                "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                Comment

                • jacer
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2006.03
                  • 9875

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piowen
                  Dwa dni wcześniej piłem Ciechana "Wybornego" i praktycznie wcale nie różnił się od koncernowych piw.

                  I tu się wielu powinno zastanowić przed następnym plebiscytem czy należy głosować na Ciechana.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • kopyr
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2004.06
                    • 9475

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                    I tu się wielu powinno zastanowić przed następnym plebiscytem czy należy głosować na Ciechana.
                    Ja nie głosowałem na Wybornego, ale to akurat nie ma większego znaczenia, bo obok Ambera, Ciechan ma najlepszą dystrybucję i odniesie sukces. Co by tu nie narzekać to po prostu żeby odnieść sukces trzeba produkować takiego a'la koncenriaka. Ku..a co ja piszę?

                    Na LSP piłem Lecha Pilsa i o ile nawet mi smakował, to był toczka w toczkę jak Wyborny Ciechan.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • delvish
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.11
                      • 3508

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                      I tu się wielu powinno zastanowić przed następnym plebiscytem czy należy głosować na Ciechana.
                      Myślę, że Admin może taką propozycję spokojnie uznać za "zmawianie się".
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      Ja nie głosowałem na Wybornego, ale to akurat nie ma większego znaczenia, bo obok Ambera, Ciechan ma najlepszą dystrybucję i odniesie sukces
                      Wygranej Ciechana Wybornego wcale nie byłbym taki pewien, a nawet jeśli, to moim zdaniem może okazać się ona zdecydowanie mniej wyraźna niż w zeszłym roku. Tym bardziej Mocnego, który już w ostatnim Plebiscycie był na 3 miejscu. Konkurencja (Janów, Czarnków, Konstancin) nie śpi. Sama dobra dystrybucja może, przy takich wahaniach formy, nie wystarczyć.
                      Last edited by delvish; 2009-08-24, 11:53.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                        Myślę, że Admin może taką propozycję spokojnie uznać za "zmawianie się".


                        eee tam zmawianie. To tak dla otrzeźwienia aby nie pić etykiety tylko piwo.


                        A Ciechanowi dla zwrócenia uwagi aby sypneli tego chmielu więcej.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Jahmaican
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2009.08
                          • 9

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładna słomka, ale raczej za jasny jak na mocne piwo. [4]
                          Piana: Niska, szybko zostaje z niej tylko pierścień. Śladów na szkle praktycznie brak. [3]
                          Zapach: Pełen bukiet. Bardzo zachęcający. [5]
                          Smak: Najpierw uderza słód, posmak jednak wyraźnie goryczkowy. Przyjemne, ale trochę zbyt cierpkie. [4]
                          Wysycenie: Niezbyt mocne, ale równo utrzymuje się do końca. [3.5]
                          Opakowanie: Zielone motywy Wybornego podobają mi się znacznie bardziej. Pewnie jednak to tylko moje zboczenie. [3.5]
                          Uwagi: Jeśli ktoś chce się napić niepasteryzowanego piwa, to Wyborne będzie lepsze i tańsze.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • tofas
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2007.11
                            • 131

                            #88
                            Piwo w kolorze jasnego złota, klarowne. Piana gęsta, drobna, długo utrzymywała się w postaci 1 cm kołderki. Pierwsze ulatniające się z piwa aromaty to ciężki zapach mokrego siana podparty wyraźnym akcentem piwnicznym. Po głębszym wdechu pojawia się mocny, słodki, dominujący estrowy zapach bardzo dojrzałych bananów. Gdzieś w tle delikatnie majaczy ciepły zapach mleka z miodem. W smaku piwo jest słodkawe, lekko kwaskowe z wyraźną chmielową goryczką na końcu. Goryczka jest mocno garbnikowa, sćiągająca. Po chwili pojawia się mocno piwniczny posmak z delikatną sugestią surowego ziarna. Alkohol jest w smaku niewyczuwalny, natomiast piwo lekko rogrzewa. Wysycenie jest bardzo wysokie, silnie szczypiące w język. W treściwości piwo wypada średnio, jest delikatnie oleiste.

                            Comment

                            • Seta
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2002.10
                              • 6964

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tofas
                              Piwo w kolorze jasnego złota, klarowne. Piana gęsta, drobna, długo utrzymywała się w postaci 1 cm kołderki. Pierwsze ulatniające się z piwa aromaty to ciężki zapach mokrego siana podparty wyraźnym akcentem piwnicznym. Po głębszym wdechu pojawia się mocny, słodki, dominujący estrowy zapach bardzo dojrzałych bananów. Gdzieś w tle delikatnie majaczy ciepły zapach mleka z miodem. W smaku piwo jest słodkawe, lekko kwaskowe z wyraźną chmielową goryczką na końcu. Goryczka jest mocno garbnikowa, sćiągająca. Po chwili pojawia się mocno piwniczny posmak z delikatną sugestią surowego ziarna. Alkohol jest w smaku niewyczuwalny, natomiast piwo lekko rogrzewa. Wysycenie jest bardzo wysokie, silnie szczypiące w język. W treściwości piwo wypada średnio, jest delikatnie oleiste.
                              Ło matko! Gratuluję zmysłów sensorycznych...
                              Na pewno piłeś Ciechana??
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • becik
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🍼🍼
                                • 2002.07
                                • 14999

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
                                Na pewno piłeś Ciechana??
                                napewno pił Janów
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...