Łomża, Fort

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19245

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno złoty, całkiem przyzwoity; [4]
    Piana: przyjemnie obfita, średniobąbelkowa, trwała; [4.5]
    Zapach: chmielowy, wyłącznie!; [4]
    Smak: gdyby nie ten posmaczek "z zielonych butli" byłoby wyżej, tak chmielowy goryczka niczym nie złamana szybko się nudzi; [4]
    Wysycenie: całkiem dobre jak na produkt biedronkowy, wyraźnie czuć na jezyku w trakcie spożywanie, a w szklance drobna stróżka jest widoczna do końca; [4]
    Opakowanie: etykieta czytelna, szkoda, że ta zielona butelka psuje efekt. [3.5]
    Uwagi: niedrogie piwo do popijania, gdy nie ma niczego innego.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • kloss
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2003.03
      • 2526

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
      Jak na piwo z Biedronki to jest to rewelacja.
      Sformułowanie dla mnie cokolwiek paranoiczne.Po wielokrotnych kontaktach z piwem z Biedronki mogę powiedzieć,że cokolwiek z ich piw co nie nadaje się do natychmiastowego wylania do zlewu to "rewelacja".

      Comment

      • zbysia
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2004.09
        • 907

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
        Sformułowanie dla mnie cokolwiek paranoiczne.Po wielokrotnych kontaktach z piwem z Biedronki mogę powiedzieć,że cokolwiek z ich piw co nie nadaje się do natychmiastowego wylania do zlewu to "rewelacja".
        Bo reszta - nie rewelacja - to CO?
        fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

        Comment

        • zbysia
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2004.09
          • 907

          #19
          A raczej CP..
          fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

          Comment

          • kloss
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.03
            • 2526

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zbysia
            Bo reszta - nie rewelacja - to CO?
            Jak napisałem-reszta to zlew/przykłady-Kruger,Sarmackie mocne/.

            Comment

            • Regent
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2002.10
              • 512

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: niczego sobie , zbliżone do bursztynu [4.5]
              Piana: oj! bardzo, bardzo szybko opada [1.5]
              Zapach: W wersji puszkowej którą piłem to mi te piwo czymś zalatuje, nie potrafię tego określić - mnie nie zachwyca. [1.5]
              Smak: Nie jest taki zły, goryczka przełamana alkoholem (6%) daje całkiem przyzwoity wynik w postaci lekkiej słodkości, im dłużej się pije smak jest coraz bardziej treściwy i przyswajalny, sugerował bym ocenę 3,75 czyli w zaokrągleniu 4. [4]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: brakuje lekkości ale skoro to Fort to musi być nieco siermiężne. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.95]
              Mniej alkoholu w piwach !!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • becik
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🍼🍼
                • 2002.07
                • 14999

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnozłocisty, klarowne [4.5]
                Piana: średnie pęcherzyki, rzadka, błyskawicznie opada [2]
                Zapach: slodowo-skunowaty (przez zielone szkło),dośc słaby [3]
                Smak: w poerwszym planie czuć skunowatą kwasność,dość mocno szczypie w język, dopiero w dalszym planie czuć niechmielową gorycz i... tak naprawdę nic więcej [3]
                Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
                Opakowanie: zielona bezzwrotna butelka, gładki kapsel, dość prosta etykieta [3]
                Uwagi: zdecydowanie na raz (niepełny), ta szczypiaca gorycz na dłuższą metę jest nie do długiego tolerowania, wątpię czy wypiję do końca,

                Moja ocena: [2.975]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • zartie
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2005.04
                  • 9

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jaśniutki, w pierwszej chwili wydał mi się nawet zbyt blady, ale w sumie może być [3]
                  Piana: Gruboziarnista, opada dosyć wolno [4]
                  Zapach: jakby lekko kwaskowy [2.5]
                  Smak: pozostawia w ustach posmak goryczki (co mnie akurat zbytnio nie przeszkadza), ale innych posmaków ciężko się w tym piwie doszukać [2.5]
                  Wysycenie: takie sobie [2]
                  Opakowanie: Kojarzy się z murem, orderem - pomysł nie jest zły [4]
                  Uwagi: Kupione w konserwie

                  Moja ocena: [2.725]

                  Comment

                  • JAckson
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🍼🍼
                    • 2004.05
                    • 6122

                    #24
                    Z kilku Wrocławskich Biedronek jakie udało mi się odwiedzić zniknął Fort w butelkach a pozostał puszkowy. Czy winnych miejscach Polski też występuje takie zjawisko? Nie ukrywam, że wolałbym butelkowe, chociaż puszkowy nie był najgorszy.
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.06
                      • 6310

                      #25
                      W Biedronce koło mnie nigdy nie było butelkowego, zawsze tylko puszkowy.

                      Comment

                      • tad2x
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2005.06
                        • 72

                        #26
                        osobiście nie polecam

                        Piłem z puszki, wydawało mi się wodniste i ponadto dostałem po tym piwie ogromnej zgagi

                        Comment

                        • Piter83
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2006.03
                          • 10

                          #27
                          piwko jak za tą cene nie jest aż tak najgorsze , ale przydało by się ażeby w Łomży bardziej nad nim popracowali ....

                          Comment

                          • Kropka_Tutek
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2006.02
                            • 20

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny, jak herbata z cytryną - wolę trochę ciemniejsze. [3]
                            Piana: Z początku obfita, biała i z takich drobnych bąbelków. Później opada, ale zostaje jednak cienka warstwa - i dobrze, że zostaje. [3.5]
                            Zapach: Orzeźwiający, bardzo delikatny, z czasem niestety zapach aluminium (taki puszkowy). Im dłużej piję, tym zapach jest niestety mniej przyjemny. [3]
                            Smak: Wyraźnie chmielowy, ale niestety z jakimś takim puszkowym posmakiem (chociaż przelałem do kufla). Im dłużej piję, tym mi mniej smakuje - niestety. [3]
                            Wysycenie: W sam raz, piwo cały czas bąbelkuje. Bąbelki czuć na języku, ale bez niepotrzebnej nadmiernej intensywności. [4]
                            Opakowanie: Spokojne zielono - bordowe kolory, trochę ciemnego złota. Motyw cegiełek pewnie ma sie kojarzyć z nazwą (Fort), która jednocześnie sugeruje, że piwo jest mocne. W sumie OK, są też wszystkie niezbędne informacje. [4]
                            Uwagi: Piwo kupione w Biedronce - i jest takie właśnie "biedronkowate" - jak trzeba kupić taniej i jakość nie ma znaczenia - to godne polecenia.

                            Moja ocena: [3.15]

                            Comment

                            • Lacriferno
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 2005.07
                              • 783

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty, klarowne. [4]
                              Piana: Śnieżnobiała, obfita i zbita. Trzyma się długo, pozostawia dość pokażny kozuszek i kręgi na szkle. [4]
                              Zapach: Przyjemny, chmielowy, lecz psuty przez metaliczne naleciałości. [3.5]
                              Smak: Nieprzyjemna goryczka w wodzie z alkoholowym akcentem. Niemiły, trudny do okreslenia posmak. [2.5]
                              Wysycenie: Wystarczające, w sam raz. [4]
                              Opakowanie: Zielona butelka z nieskomplikowaną etykietą. Podstawowe informacje podane. Szkoda, że kapsel "goły". [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.2]

                              Comment

                              • Bombadil13
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2005.05
                                • 2479

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jasno złoty, całkiem przyjemny klarowny [4.5]
                                Piana: obfita po nalaniu, drobnobąbelkowa, śnieżnobiała, utrzymuje się dośc długo, na szkle malują się krzaczki, a napowierzchni piwa pozostaje kożuszek [4]
                                Zapach: chmielowy, ale okraszony metaliczną naleciałością (kojarzy mi się ze studzienną stęchlizną) [2.5]
                                Smak: wodnisty, delikatnie słodowy, przy większych łykach wyraźnie słodki, i przyzwoicie goryczkowy (goryczka długo pozostaje w ustach) [3]
                                Wysycenie: za duże, w ustach czyni się prawdziwy szał unieseień, w szkle miernie, pojedyńcze, w miarę ruchliwe bąbelki odrywają się od dna [3]
                                Opakowanie: elementy Fortu widoczne, całość czytelna, choć mało atrakcyjna, minus za zieloną butlę i brak firmowego kapsla, plus za podane dane techniczne i pomysł etykiety [4]
                                Uwagi: piwo niezbyt dobre, wypijalne, ale zbyt wodniste i ubogie w smaku i zapachu, by czuć prawdziwą przyjemność

                                Moja ocena: [3.05]
                                Poszukuję

                                Comment

                                Przetwarzanie...