Fortuna, Złoty Smok

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9776

    Kulega Pirat nerwowy, czyżby z Karaibów?
    Tu chyba chodziło o porównanie nazwy z rzeczywistością danej rzeczy, nie masz się więc co indyczyć.
    Dla mnie porównanie trafne - dokładnie tak się ma krzesło do krzesła elektrycznego (ale też krzesła), jak smak i zapach piwa marcowego do marcowej wędzonki (Schlenkerla).
    W wędzonce marcowej bardzo trudno jest doszukać się cech "zwykłego" piwa marcowego, ponieważ wędzoność dominuje. Podobnie w krześle elektrycznym - z zasady trudno doszukać się cech "zwykłego" krzesła - nie służy do siadania...
    Kup sobie jakieś porządne niemieckie "zwykłe" piwo marcowe, zdegustuj, a potem zastanów się nad sensem swych wcześniejszych postów.

    PS. Marcowe to bardzo zacny (pod)gatunek piwa .

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Jak ktoś nie widział krzesła elektrycznego to niech zrobi porównanie konia do koniaka. Jedno i drugie chyba widział.

      Porównywanie marcowej wędzonki do marcowego jest bez sensu.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        Warka do 3 grudnia 2011 dla mnie niewypijalna - blacharą wali tak, że po 2 łykach poszło do zlewu.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • Tschabe
          Senior
          • 08-2011
          • 105

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, dość ciemny, przejrzysty. Naprawdę ładny. [4.5]
          Piana: Z początku wysoka, grubopęcherzykowa. Później opada do centymetrowego kożucha, pęcherzyki głównie drobne. Bardzo trwała, pozostawia duży osad na ściankach kufla. Świetnie to wygląda! [5]
          Zapach: Delikatny. Trochę słodu i coś jakby suszone owoce. Niespecjalny... [3]
          Smak: Dość zrównoważony - nienachalna goryczka, leciutka słodycz, delikatne owocowe posmaki. Bardzo ciekawy i charakterystyczny. Momentami jednak wydaje się zbyt ciężki. Ale tylko momentami! [4]
          Wysycenie: Bardzo dobre od początku, ale trochę zbyt szybko się ulatnia. [4]
          Opakowanie: Fortunowy smok, barwy poza złotym to biel i bordo. Na kontretykiecie wszystkie potrzebne informacje. Swoisty design może się podobać lub nie. Mi się nie podoba. [3]
          Uwagi: Kolejne bardzo dobre piwo Fortuny. Miłe zmysłom, niedrogie i dość łatwo dostępne. Właściwie same plusy, ale Czerwony i Czarny mają chyba więcej atutów.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Warka do 6 stycznia 2012, zupełnie pozbawione dawnego charakteru, nie żeby od razu wodniste, ale takie zupełnie nijakie. Jaśniejsze, ale również mniej goryczkowe i mniej słodowe. Nieco się zawiodłem.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              Dużo osób stwierdziło opisując Złotego Smoka że piwo ok ale marcowe to to nie jest. Moje pytanie, bez złośliwości, z czystej ciekawości - w takim razie najbliżej jakiego stylu jest to piwo?

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Moim zdaniem to po prostu polotmave. Lepszej opcji nie widzę

                Comment

                • szu29
                  Member
                  • 04-2011
                  • 98

                  Zbyt wodniste i nijakie. Mój pierwszy smok i trochę się zawiodłem Ocena 3/5
                  http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1597

                    W takim razie nie piłem jeszcze tak niesmacznego polotmavego

                    Comment

                    • wania
                      Junior
                      • 10-2002
                      • 22

                      i niestety Zloty Smok jak i cala seria smokow idzie do kasacji

                      Szkoda bo bardzo lubilem to piwko...

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        Udało mi się złapać ostatniego smoka w PiPie na pożegnanie... i jakby zawód... w sumie nie piłem go spory czas, teraz jakby wodniste jakieś.. ale to bym jeszcze zniósł, gdyby nie wszechobecne żelazo, i w zapachu, i w aromacie. Kiedyś to było jedno z częściej pitych przeze mnie piw, szkoda że kończy w takim stylu.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko
                          Dużo osób stwierdziło opisując Złotego Smoka że piwo ok ale marcowe to to nie jest. Moje pytanie, bez złośliwości, z czystej ciekawości - w takim razie najbliżej jakiego stylu jest to piwo?
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                          Moim zdaniem to po prostu polotmave. Lepszej opcji nie widzę
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szu29
                          Zbyt wodniste i nijakie. Mój pierwszy smok i trochę się zawiodłem Ocena 3/5
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak
                          W takim razie nie piłem jeszcze tak niesmacznego polotmavego
                          Zaglądnąłem do tematu z ciekawości, ale przeczytałem cały. Szczególnie pierwsze posty świadczą o tym, jak wiele starcili Ci, którzy pierwszy kontakt mieli ze Złotym Smokiem pod koniec jego żywota.
                          Wtedy nie było wątpliwości jaki to gatunek.
                          Poszukuję

                          Comment

                          • madu
                            Member
                            • 03-2011
                            • 76

                            Wygląda że miłosławski browar rezygnując z produkcji Smoków odpuścił sobie dbanie o jakość produktu.No chyba że sobie z jakością nie radzą.

                            Zastanawiam się czy kupić na pożegnanie

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23849

                              A co ma jedno wspólnego z drugim?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Przecież Smoki to był przykład niedbania o jakośc produktu. Oprócz czerwonego.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...