Van Pur, Premium

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Qbasmuggy
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2005.06
    • 82

    #31
    z ciekawości sięgnąłem dzisiaj po Van Pura premium i ... jestem mile zaskoczony, co prawda daleko temu piwu do ideału, ale jak na ten przedział cenowy (1.65 zł) jest ok. Smak jest przyzwoity, nie odczuwam żadnych negatywnych, dyskwalifikujących nutek, wysycenie ok. Myśle, że w tej cenie, jest to jedna z lepszych propozycji na rynku. Zaznacze jeszcze, żę pisze o piwie butelkowym, bo kiedyś już miałem nieprzyjemność spożywać je w wersji puszkowej i było okropne.

    Comment

    • MarcinKa
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼🍼
      • 2005.02
      • 2734

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak na takie parametry to bardzo ładny. Lekko bursztynowy. Piwo klarowne. [4.5]
      Piana: Mała, niejednorodna i szybko opadła do cienkiego kożuszka. Później jednak trochę narosła i zrobiła się bardziej jednorodna. Dość długo się trzymała. [2.5]
      Zapach: Bardzo nikły. Trochę zielonobutelkowy, trochę słodowy, trochę chmielowy. [3]
      Smak: Nienajgorsze leciutko słodowe piwo. Trochę posmaku zielonej butelki. Na koniec leciutka goryczka. [3.5]
      Wysycenie: Nienajgorsze, ale słabnie z czasem. [4]
      Opakowanie: Klasyczna grafika, kolorystyka ładnie dobrana, całość przejrzysta. Firmowy kapsel. Minus za brak ekstraktu. [4]
      Uwagi: Moje piwo miało 5%. Dość długo leżało zanim go wypiłem. Całkiem możliwe, że wyszło mu to na dobre. Jak porównam z ostatnio pitymi Dinnerami to jest różnica, na korzyść Premium.
      Nie jest drogie. Zwłaszcza w gorące dni można sobie kupić.

      Moja ocena: [3.325]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • qberts
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2007.03
        • 136

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dosyć ładny, jasno słomkowy, skoro piwo jasne lekkie, odpowiedni, ale bez połysku. [4.5]
        Piana: Piana raczej drobnopęcherzykowa, szybko ulega redukcji do cieniutkiej warstwy, później plam/obrączki. [3]
        Zapach: Początkowo pokrywa dokładnie wszystko dosyć silny, przeszkadzający zapach "zielonobutelkowy", poza tym słodowe akcenty, za czasem pozostają jedynie owe akcenty. [2.5]
        Smak: W smaku mało treściwe (co nie dziwi skoro lekkie), dominuje posmak słodowy, dosyć delikatna goryczka, trochę bez wyrazu, przeciętne. [3.5]
        Wysycenie: Wysycenie trochę zbyt małe, co jednak bardziej przeszkadzało to jego średnia nietrwałość. [3.5]
        Opakowanie: Nie powalające estetycznie, ale przyjemne, poprawne, minus za brak informacji o ekstrakcie, tylko podanie miejsca warzenia ratuje przed trójką. [4]
        Uwagi: Piwo na pewno do wypicia, ale raczej wątpliwe jest powtórzenie tego zakupu.

        Moja ocena: [3.175]
        ZASADY DEGUSTACJI
        zapraszam do dyskusji

        Comment

        • PT_Szczecin
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2008.03
          • 5

          #34
          W szczecińskim "plusie" widziane za 1,19 zł - puszka, w związku z wyjazdem dobre do ograniczenia kosztów. Po wyjeździe opiszę doznania smakowe, o ile jakieś będą

          Comment

          • Snus
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2008.03
            • 128

            #35
            Ostatno Van Pura piłem chyba 10 lat temu. Kupiłem ponownie z ciekawości (0,66, około 2,50zł w Kaufladzie).

            No i miłe zaskoczenie

            - wyraźny zapach chmielu
            - z początku czuć goryczkę
            - następnie lepki smak słodu

            Pije się bardzo przyjemnie i wydaje mi się że będzie to moje ulubione piwo ze średniej półki.
            Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

            Comment

            • Gambrinus
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2001.06
              • 696

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasne zloto - wlasciwy dla piwa tego typu. [5]
              Piana: Snieznobiala, niezbyt obfita, nietrwala, zniknela bez sladu po paru minutach [2.5]
              Zapach: Niezbyt mocny, ale genaralnie przyjemny (jesli ktos lubi "zielonobutelkowy" aromat, glownie chmiel, slod w tle. [3.5]
              Smak: Bez powazniejszych uchybien, ale i bez zachwytu. Wyrazna goryczka, troche wodniste, brak denerwujacych posmakow, ale czegos mu brakuje. [3]
              Wysycenie: Jak dla mnie w sam raz, do samego konca czuc mile babelki. [5]
              Opakowanie: Calkiem gustowne, choc malo oryginalne. Brak informacji o ekstrakcie. Wszystkie skladniki (w tym nieslodowany jeczmien) podane po angielsku i po francusku, po polsku tylko, ze zawiera (rowniez) slod jeczmienny... [4]
              Uwagi: Pojawilo sie na Greenpoincie w towarzystwie wiekszosci piw z browaru Van Pur. Pozostaje miec nadzieje, ze Zabrze tez sie pojawi, bo Brok bywa...

              Moja ocena: [3.375]
              Popieraj małe browary!!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • wrednyhawran
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2010.07
                • 1784

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jaśniutki, słomkowy, klarowny. [3]
                Piana: troche mydlana, szybko wybucha i znika w oczach, rzadziutka. [2]
                Zapach: Słodowy, niezbyt intensywny, trochę slodkawy, ogólnie dość nijaki, trochę ścierowaty i bardzo podobny do Donera. (to chyba nawet to samo piwo) [3]
                Smak: Całkiem znośny, lekki - bo takie jest przeznaczenie. Pije sie przyjemnie, delikatny tani lagerek. Ja lubie piwa treściwsze, ale ten w swojej kategorii nie jest zły. [4]
                Wysycenie: Wysokie, takie jak powinno byc w piwach tego typu. Może neico zbyt szczypiące. [4.5]
                Opakowanie: Żelazna pucha, niemal identyczna jak u Donera - rózni się tylko napisem - zieleń. Szata graficzna dość skąpa i nijaka. Brak info o ekstrakcie, poza tym wysztko jest i to tradycyjnie w kilku językach. [3]
                Uwagi: Piwo bardzo mi przypomina Donera oraz Edelmeistera, więc to pewnie kolejny klon na rynku. Ale nie jest źle za taką cenę niezłe orzeźwienie.

                Moja ocena: [3.375]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • pawson
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2011.03
                  • 2

                  #38
                  Smaczne piwo w dobrej cenie, takie lajtowe, akurat takie do posączenia przy gryllu;-)
                  Nie ma nic piękniejszego pod słońcem jak Jedzenie, Picie i Zabawa! (-:

                  Comment

                  • zgoda
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2005.05
                    • 3516

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawson
                    Smaczne piwo w dobrej cenie, takie lajtowe, akurat takie do posączenia przy gryllu;-)
                    Pawson, nie przeginaj. Wpadnij do mnie, to się napijesz piwa, a nie wody grillowej.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • centris
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2010.09
                      • 18

                      #40
                      wersja 5 woltowa, but 0,66. Pozytywnie zaskoczył mnie długi chmielowy finisz.
                      Kolor: jasne
                      Piana: śnieżna,w normie lecz ciut szybko znika,
                      Zapach: chmielowy
                      Smak: Poprawny, dominuje chmielowa goryczka,
                      Delektować sie raczej ciężko, ale jako zimne lekarstwo na żarówe jak najbardziej

                      Comment

                      • kosher
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🥛🥛🥛🥛
                        • 2005.04
                        • 2312

                        #41
                        Najlepszy wybór z budżetowych piw na stacjach BP- za 1.99 jest wyczuwalna goryczka, chmielowy posmak, może nieco zbyt wodniste, ale bez żadnych obcych kukurydzianych smaczków jak w większości piw z tej półki cenowej.

                        Comment

                        • marqqq
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2014.12
                          • 674

                          #42
                          Piwo od jutra w Biedronce w serii 20 lat minęło.

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2009.08
                            • 991

                            #43
                            Przeciętniak, ale na upały panujące na zewnątrz można chlapnąć dla ugaszenia pragnienia i orzeźwienia, oczywiście mocno schłodzone.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • AaLeX
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              🥛🥛🥛
                              • 2011.07
                              • 644

                              #44
                              Piwo w nowej szacie graficznej. Muszę przyznać że nawet niezłe. Piłem schłodzone po powrocie z upalnego dworu. Barwa słomkowa, w smaku delikatna goryczka i delikatny słód. Zawiera 5% alkoholu więc idealne na popołudniowe orzeźwienie. Kupione za 1,99zł w Biedronce. Niczym nie zaskakuje, niczym nie zachwyca, ale w tej cenie jest ok. Dobre na upalnego grilla, gdzie pije się większe ilości. Ocena 4/6.
                              Attached Files

                              Comment

                              • nothnoth
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 2015.03
                                • 74

                                #45
                                całkiem pozytywnie mnie zaskoczylo , wiec Van Pur potrafi zrobic poprawnego lagera .....szkoda tylko ze osmiesza sie cechowymi
                                Last edited by nothnoth; 2015-07-17, 18:49.

                                Comment

                                Przetwarzanie...