Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Heban

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5053

    #31
    Wow Żą! Faktycznie jakiś bandycki sklep masz pod domem. Wczoraj w 'Piotrze i Pawle' w BC luzem było po 3zł, a w kartonie ze szklanką za 15,99 (0,99 za szkło). Oczywiście zakupiłem tą drugą opcję.
    Była to już nie pierwsza degustacja. Utwierdziła mnie w przekonaniu iż jest to najlepsze polskie ciemne piwo ogólnie dostępne. Naprawdę wyśmienite. Obawiałem iż będzie to po prostu Dublin (który z dużym trudem przechodzi mi przez gardło) w innej szacie.

    Profeszynal degustejszyn i fotografikszyn jutro.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #32
      Miałem okazję skosztować dziś owego specjału. Przyznam że posmakowało mi. PRzyjemny stonowamy smak nadaje harmonii temu piwu. Nie jest ani za słodkie ani za gorzkie. Niebawem ocena. Warte wypicia.
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • Akren
        Senior
        • 12-2004
        • 111

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
        Wow Żą! Faktycznie jakiś bandycki sklep masz pod domem. Wczoraj w 'Piotrze i Pawle' w BC luzem było po 3zł, a w kartonie ze szklanką za 15,99 (0,99 za szkło). Oczywiście zakupiłem tą drugą opcję.
        Sto metrów dalej w Carrefourze pojedyncze są w ogóle tanie bo po 2,25 zł.
        Co do opinii to moja niestety jest zupełnie inna, bo jak dla mnie to piwo to był taki drugi Dublin, jakis nijaki, bez wyrazu...
        Widać musze jeszcze raz spróbować może wtedy bylo coś nie tak z moim smakiem

        Comment

        • Akren
          Senior
          • 12-2004
          • 111

          #34
          Kurde byłem w Carrefourze też dziś i niestety ale Heban kosztuje teraz 2,69 zł

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #35
            Od dzis w Carefour W-wa Wileńska zestawy 5 piw + szklanica w cenie 12,99.
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • sergioP
              Senior
              • 09-2005
              • 1263

              #36
              Ogólnie wrażenia mam pozytywne chociaż oczekiwałem czegoś bardziej stoutowatego, a im bliżej końca wydawało mi się coraz słodsze.
              A co do jego "czarności" to są w Polsce czarniejsze piwa.
              - Wiesz Luciu, co ci powiem?
              - ???
              - ...napiłbym się piwa.

              ------------------------------------------
              Dzień dobry panu.
              Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                #37
                Nie będę się za wiele rozpisywał o kolorze i pianie, bo piwo piłem z buteki. Zakupione zostało w Jeleniej Górze za 2.80, nagazowanie nie za duże, ale takie lubie w ciemnych piwach, w smaku odrazu odrzuciła mnie słodycz, która psuje całe piwo.
                Last edited by Marcin_wc; 11-10-2005, 21:14.

                Comment

                • Marcin_wc
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 2115

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sergioP
                  A co do jego "czarności" to są w Polsce czarniejsze piwa.
                  Jeśli chodzi o kolor to pewnie tak, ale jeśli brać pod uwagę rodzaj, a w tym przypadku czarne piwo to rodzaj, to raczej bardziej czarnego w Polsce nie ma.
                  Last edited by Marcin_wc; 11-10-2005, 21:17.

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 1363

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jak dla mnie to ono nie jest czarne, tylko w kolorze dojrzałej, bordowej wiśni. [4]
                    Piana: Taka trójeczka bardziej na zachętę niż za osiągnięcia; piana słaba, nietrwała, drobno-pęcherzykowata, beżowa. [3]
                    Zapach: W zapachu przebija mi się przypalony cukier, taka trochę wata cukrowa. [3]
                    Smak: Ostatecznie smak przekonał mnie bardziej do tego piwa niż inne okoliczności wokół. Wyraźna goryczka pozostawia w ustach wyraźny rys smakowy Hebana. Dodatek cukru nie czyni tego piwa słodkim, ale daje znać o sobie. Nieco może jurandowskie w smaku, ale to dodaje mu pewnego indywidualizmu wobec innych ciemnych piw. [4]
                    Wysycenie: Bąbelkowatość tego piwa jest raczej znikoma i jest to jeden z tematów, które piwowarzy z olsztyńskiego browaru powinni poruszyć podczas nastawiania kolejnych warek Hebana. [3]
                    Opakowanie: Nie do końca przemawia do mnie taka szata graficzna etykiety (już o wiele bardziej podoba mi się etykieta Dublina). Kapselek firmowy - to cieszy. Butelka prawdopodobnie bezzwrotna, ale brak jakiejkolwiek informacji na etykiecie w tym temacie. [3.5]
                    Uwagi: Nie powaliło mnie to piwo na kolana, ale jestem skłonny jeszcze po nie sięgnąć. Gdyby zawartość alkoholu była nieco niższa powiedziałbym, że jest to najbardziej czeski z polskich ciemniaków.

                    Moja ocena: [3.475]

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardziej mahoń, niż heban... Ciemnobrązowy z czerwonym odcieniem, refleksy świetlne rubinowe [4]
                      Piana: Ciemnobeżowa, gęsta, niezbyt obfita i dość szybko padająca - choć resztki utrzymują się dość długo [3.5]
                      Zapach: Gęsty, słodowy zapach z odległym cieniem karmelowej woni [4]
                      Smak: Lekka chmielowo-karmelowo-kawowa goryczka, szybko pokrywana przez subtelną słodkawość, w tle słabe owocowe akcenciki [4.5]
                      Wysycenie: Gaz słabo widoczny (nieliczne, drobne bąbelki) i słabo wyczuwalny - lekki niedobór, wyraźny zwłaszcza przy rozciągnięciu konsumpcji w czasie [3.5]
                      Opakowanie: Zdecydowanie na piątkę: ładnie zaprojektowana etykieta, wyraźna i wyróżniająca się, dedykowany kapsel i butelka zbliżona kształtem do "żywieckiej" świetnie się komponują i tworzą obraz piwa z "najwyższej półki" [5]
                      Uwagi: Dla mnie bardzo dobre, dużo lepsze (i konkretniejsze) od Dublina.

                      Nieskromnie dodam, że trochę mi przypomina uwarzone wespół z Burym_Wilkiem "Czarcie"...

                      Moja ocena: [4.175]
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment


                      • #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Do Hebanu to troszeczkę mu brakuje... [4]
                        Piana: Możlywa, aczkolwiek troszeczkę za szybko spada.. [4]
                        Zapach: Taki ciut za nijaki... [3.5]
                        Smak: Do Coli może troszkę podobny...do kawki... albo do INKI!!! [3]
                        Wysycenie: Takie se... [3]
                        Opakowanie: Możlywe, ale jak to opakowanie...do wsadu ma się tak jak wilk do parowozu... [4]
                        Uwagi: Chyba następny raz nie kupię, nie lubię ciemnych piw, i co próba to wpadka...nie mam jak piznery i weizen...pycha...

                        Moja ocena: [3.375]

                        Comment

                        • Budvar
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 265

                          #42
                          Były różne, fakt. Co wcale nie przeszkadza być Hebanowi "pierwszym czarnym piwem"...

                          Comment

                          • zetko
                            Junior
                            • 03-2005
                            • 28

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: W sumie jak sie nie patrzy pod światło to jest to prawdziwe czarne piwo, dopiero swiatło ukazuje nam jego brunatną barwę. [4.5]
                            Piana: Piana bardzo okazała jej beżowy kolor idealnie komponuje sie z reszta piwa, niestety szybko opada [4]
                            Zapach: To jest chyba najsłabszy punkt tego piwa, w sumie za czyms pachnie ale zapach jest ogolnie nijaki. [3]
                            Smak: smak jest ciekawy aczkolwiek przy zbytnim schłodzeniu piwo nabiera bardzo intensywnego gorzkiego smaku. [4]
                            Wysycenie: nie bede ukrywal ze bombelków powinno miec troszkę wiecej. [3.5]
                            Opakowanie: całkiem ładne tylko troszkę mało urozmaicone, ale pasuje do piwa [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.65]
                            zetko

                            Comment

                            • Kemp
                              Senior
                              • 03-2002
                              • 357

                              #44
                              Dobrzy ludzie doniesli, że Heban został laureatem tegorocznej edycji European Beer Star w kategorii piw ciemnych !!!
                              Kemp

                              Comment

                              • Lacriferno
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 783

                                #45
                                Smaczny ciemniaczek z karmelowym i delikatnie kawowym posmaczkiem, z mocną kremową pianą. Do czerni piwu jeszcze daleko, raczej ciemna wiśnia. Zdecydowanie będę wracał do Hebana. Zastanawia mnie tylko konieczność użycia cukru w procesie warzenia.
                                Nabyte w lubelskim Supersklepie za 3,20, kilka dni później uzupełniłem zapas w rzeszowskim Leclercu - tam cena 2,59.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎