Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Heban

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemna, ciemna czerwień. Bardzo mi odpowiada [5]
    Piana: Piana ciemno kremowa, bardzi wysoka i gęsta z początku. Jest stosunkowo trwała, jednak po dwóch minutach dziurawi się i zaczyna swój niezachwiany marsz w dół [4]
    Zapach: Niezbyt intensywny. Kawowo owocowy?? Z daleka docierają do nosa delikatne nutki chmielowe. [4]
    Smak: Rewelacyjny. Na pierwszym tle głęboka i aksamitna słodowość z lekką paloną nutą. Po chwili zostaje na podniebieniu jedynie ta aksamitność. Wszystko wspaniale przyprawione chmielem aromatycznym. Mniam [4.5]
    Wysycenie: Jak najbardziej odpowiednie. [5]
    Opakowanie: Etykiety w ładnych ciemnych i kremowych barwach, czytelne. Brakuje jednak tego małego czegoś co różni dobre od genialnego. [4]
    Uwagi: Bardzo bardzo dobre piwo. Cieszę się że jest w Polsce coraz więcej wyśmienitych piw ciemnych. Szkoda tylko że warzą je zwykle browary regionalne, i w związku z tym są przynajmniej u mnie bardzo egzotyczne.

    Moja ocena: [4.3]
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • ergie
      Senior
      • 05-2004
      • 1041

      #47
      Kupiłem pięciopak ze szklanką i jestem trochę rozczarowany. Nie wiem czemu tym razem piwo ma "drożdżowy" zapach i jakieś takie cieniutkie jest. Czy to złudzenie, wersja promocyjna piwa czy spadek jego walorów smakowych?
      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
      ------------------------------------------------------------------
      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

      Comment

      • damnar
        Junior
        • 05-2005
        • 18

        #48
        To prawda, czysta prawda.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19196

          #49
          też ostatnio testowałem z takiego sześciopaka i miało tak ziemisto-piwniczny smak, że skończyłem na jednej flaszce.

          Comment

          • thrashcan
            Senior
            • 10-2005
            • 126

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: No napewno nie czarny, tak jak to podają na etykiecie, pod światło ciemnowiśniowy/ rubinowy, klarowne. [4]
            Piana: Beżowa, średniej wysokości, szybko opada. [3]
            Zapach: Niezbyt intensywny, lekko kawowy, troszkę czuć słodu. Przyjemny. [4]
            Smak: Piwo całkiem smaczne z wysuwającą się na pierwszy plan goryczką, która nie jest jednak zbyt intensywna. Wyczuwam także lekki posmak kawy(?). [4]
            Wysycenie: Nasycenie w porządku, szkoda, że nie przekłada się na produkcję i utrzymanie piany. [4]
            Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety ładnie zaprojektowane, utrzymane w kolorystyce adekwatnej do rodzaju piwa, na etykietach niezbyt przekonywujące (przynajmniej mnie) zapewnienia o wyjątkowości piwa, kapsel z motywem z etykiety, całość solidnie wykonana i przyjemna dla oka, lecz niespecjalnie wyróżniająca się na półce sklepowej. [4]
            Uwagi: Bardzo przyjemne piwo, myślę, że jeszcze nie raz spróbuję. Cena 3 zł. Kupione w Warszawie przy wyjściu z mettra Racławicka w sklepie sąsiadującym przez ścianę z Winno - cukierniczą Alicją.

            Moja ocena: [3.9]
            Last edited by Twilight_Alehouse; 08-12-2005, 13:13.

            Comment

            • thrashcan
              Senior
              • 10-2005
              • 126

              #51
              AAARGH! Dlaczego nie można edytować ocen z ARTomatu??? Znowu walnąłem byka i nie mam jak tego poprawić, prócz ewentualnego komentarza pod oceną... Oczywiście nie "Winno - Cukierniczą Agą" a "Alicją".

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thrashcan
                AAARGH! Dlaczego nie można edytować ocen z ARTomatu??? Znowu walnąłem byka i nie mam jak tego poprawić, prócz ewentualnego komentarza pod oceną... Oczywiście nie "Winno - Cukierniczą Agą" a "Alicją".
                Zrobione

                Comment

                • thrashcan
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 126

                  #53
                  Dziękuję

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnobrązowy z rubinowymi reflaksami, ładny [4]
                    Piana: doskonała, gęsta utrzymuję sie niemal do konca piwa i osadza sie na ściankach, no może tylko kolor (jasniejsza piana bardziej mnie sie podoba, ale przy takim piwie to nierealne [5]
                    Zapach: przyjemny słodowy [4]
                    Smak: wyrażny słodowy z delikatną goryczką [4]
                    Wysycenie: odpowiednie [4]
                    Opakowanie: niby wszystko ok, ale brak w tym wszystkim błysku [4.5]
                    Uwagi: fajne piwko, często po nie sięgam i nigdy nie żałuję

                    Moja ocena: [4.125]
                    Poszukuję

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Do czerni nieco mu brkuje, raczej ciemny brąz, a pod świtło intensywna wiśnia. [4]
                      Piana: Poczatkowo intensywna i drobnoziarnista jasnobeżowego koloru. Utrzymuje się nawet długo, później pozostawia ślady. [4]
                      Zapach: Przyjemny, kawowy, delikatnie karmelowy. [4]
                      Smak: Goryczka średnio intensywna. Na pierwszym planie słodowość z nutami kawowymi przechodzącymi w palone smaczki. [4]
                      Wysycenie: Odpowienie dla ciemnego piwa. [4.5]
                      Opakowanie: Doskonale dobrana do piwa kolorystyka etykiety i dedykowany, ładny kapsel tworzą spójną całość. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny prawie czarny z wiśniowymi przebłyskami. [4.5]
                        Piana: Beżowa, o małej gęstości przez co szybko opada nie pozostawiając po sobie w zasadzie większego śladu. [2]
                        Zapach: Średnio intensywny, słodowy z lekkimi nutkami kawowymi. Przyjemny. [4]
                        Smak: Wyczuwalny słód, trochę mało palonego posmaku i jakby czuć że piwo było słodzone. Goryczka dość intensywna. [4]
                        Wysycenie: Średnie jak dla mnie trochę za niskie. [3]
                        Opakowanie: Jak dla mnie trochę “plastikowe” jeśli chodzi o projekt jednak na pewno nie brzydkie. Wszystkie ważniejsze informacje na kontretykiecie oraz dedykowany kapsel. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.775]
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • michioso
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 112

                          #57
                          Browar Jurand - piwko Heban.
                          Barwa ciemna, pod światło taka wiśniowa. Piana beżowa, utrzymuje się długo pozostawiając charakterystyczny ślad na kuflu. Zapach hmm powiedziałbym, że taki karmelowo-kawowy. Smak wyczuwalna lekka goryczka i słodycz. Fajny kapselek.
                          Ogólnie smakowało, cena w Piwowarze w Lublinie 3,20 zł

                          Comment

                          • zAjkA
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 1089

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Że nie jest czarne widać gołym okiem ;-) Ogólnie ciemna porterowa głębia. [4]
                            Piana: Taka sobie. POczątkowo wznosi się całkiem ładnie. Niestety od samego początku jej głównym budulcem są grube pęcheżyki a co za tym idzie piana nie nie jest na tyle trwała żeby długo mogła utrzymywać się na powierzchni. [3]
                            Zapach: Delikatnie karmelowy ze słodowymi akcentami w tle. [3.5]
                            Smak: Zależy od tego jak weźmiemy łyka. Raz można czuć samą słodycz a raz przeplatającą się z karmelowo kawową goryczką. Ogólnie dominuje słodycz. Goryczka schodzi na dalszy plan jakby miała być tylko dodatkiem do wyżej wspomnianych elementów składających się na smak. Pozatym taki jakiś za delikatny jak dlamnie ten ciemniak. [3.5]
                            Wysycenie: Bez zarzutów. [4]
                            Opakowanie: Przyznam że Etykiety wywarły na mnie spore wrażenie. Kawał dobrej roboty choć nieco w stylu wyspiarskim. Szkoda że Heban nie ma takiej piany jak na obrazku. [4.5]
                            Uwagi: Ogólnie nie jest takie złe. Jednak żeby w pełni poczuć ten rzekomo "dojrzały smak" radziłbym wypić przed jakiegos pilsa.

                            Moja ocena: [3.55]
                            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                            Comment

                            • Komar_Pafnucy
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 1114

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Może nie czerń ale bardzo ciemny brąz. Pod światło rubinowy. [4.5]
                              Piana: Na początku świetna! Zwarta, tworzy wysoki grzybek. Kożuszek pozostaje do końca. Osadza się na szkle. Kiedy pijałem to wcześniej miałem zupełnie inne wrażenia. Nie wiem z czego to wynika. [4.5]
                              Zapach: Słodowo-kawowy. [4]
                              Smak: Słodowo-karmelowy. Odrobinę kawowy. Moim zdaniem trochę za delikatny. [4]
                              Wysycenie: Stosunkowo dużo drobnych pęcherzyków. Odpowiednie. [5]
                              Opakowanie: Brązowa butelka z kompletem bardzo dobrze przygotowanych etykiet i dedykowanym kapslem. [5]
                              Uwagi: Kupione za 2,49 w Championie w Sadyba Best Mall.

                              Moja ocena: [4.175]

                              Multitap Crawl
                              Multitap Crawl na Facebook

                              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                              Comment

                              • robox
                                = kapslarz =
                                • 11-2002
                                • 8188

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy
                                Kupione za 2,49 w Championie w Sadyba Best Mall.
                                Dzisiaj zakupiłem w Championie w Polkowicach za 2,79 złotego. Dosyć duża rozbieżność cen w sklepach tej samej sieci

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎