Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Heban

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
    Budziejowicki heban jest w butelce z szyjką oklejoną złotkiem , natomiast ten z Juranda ma krawatke ( ja na fotce powyżej wątku).
    Czeskiego Hebana widziałem w Realu , ale kupowałem niedawno jeszcze tego z Juranda w Carrefourze.
    O czeskim Hebanie wątek jest tutaj.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #92
      Zobaczyłem go w zamojskim Carefourze i bardzo się ucieszyłem - na pożegnanie opiszę to piwo. Zaniepokojony ostatnimi komentarzami patrzę na kontrę i niestety - Budejovicky Mestansky Piwowar dla Barlan Beverages Group Sp. z o.o. Warszawa...
      Także opiszę ale w innym wątku...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • GioCare
        Senior
        • 09-2007
        • 137

        #93
        Pierwsze polskie czarne piwo stworzone specjalnie dla polskiego konsumenta o ekstrakcie 12,1% i alkoholu 5,4%obj. Dostojne, szlachetne, niespotykane... Długo można prawić mu komplementy, lecz tak naprawdę liczy się jego pełny, dojrzały, aksamitny smak.
        ╔═╗
        ║═╬╦╦═╦═╦═╗
        ╠═║║║╬║╩╣╔║
        ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
        ════╚╝══════════

        - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
        "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
        http://www.kp.pl/

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
          tak naprawdę liczy się jego pełny, dojrzały, aksamitny smak.

          Liczył się....
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23817

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
            Pierwsze polskie czarne piwo stworzone specjalnie dla polskiego konsumenta o ekstrakcie 12,1% i alkoholu 5,4%obj. Dostojne, szlachetne, niespotykane... Długo można prawić mu komplementy, lecz tak naprawdę liczy się jego pełny, dojrzały, aksamitny smak.
            GioCare, bardzo proszę o Twój własny komentarz na temat danych piw, lub jeśli cytujesz kogoś, to oznaczaj proszę że jest to cytat.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 5005

              #96
              Tekst z tej strony: http://webtrunki.pl/?k=p&id=1002&kat=w&szukaj=heban
              5430 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • Lacriferno
                Senior
                • 07-2005
                • 783

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                Liczył się....
                Dla mnie jeszcze się liczy. Przeglądając Forum spijam właśnie zawartość ostatniej buteleczki Hebana z moich zapasów. Przyjemna, a zarazem smutna to chwila. Na swoją kolej czeka Koźlak i później już tylko wspomnienia po Jurandzie...

                Comment

                • q2q2q2
                  Junior
                  • 02-2007
                  • 5

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: piękne mocno ciemne jeżeli pod światło lekko rubinowe ,
                  gdy stoi w cieniu całkiem czarne - już tutaj można się zakochać ) [5]
                  Piana: na początku nawet spora ale szybko opada , ale ładna w wyglądzie bardzo drobniutka , zostawia lekki ślad na szklance [3]
                  Zapach: bardzo przyjemny , korzenny , ziemisty; odzwierciedla smak [4.5]
                  Smak: he trochę trudne ,trochę czuć goryczkę lecz słód też się tu wybija , mam z kojarzenie z colą i jakiś korzenny ziemisty posmak - ten sam co w zapachu [4.5]
                  Wysycenie: słabe ale ja takie lubię [4]
                  Opakowanie: ładne wzornictwo , chwytliwa nazwa , dedykowany kapsel , wszystkie dane o piwie ; ekstrakt ; gdzie warzone [4.5]
                  Uwagi: jest też moje pożegnanie z tym piwem i z tym browarem ( ostatni HEBAN - przeterminowany 12.09.07 )) jeszcze mam kilka łyków i KONIEC - dziękuję

                  Moja ocena: [4.35]

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13952

                    #99
                    Hehe, ja dziś też pije ostatnią butelczynę oryginalnego Hebana i nawet z tą samą datą przydatności!!! Coś wisi w powietrzu chyba
                    Last edited by Pendragon; 04-10-2007, 22:39.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • snorre
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 655

                      Mi jeszcze została jedna butelka - też z datą 12.09... (czekają jeszcze 4 koźlaki). Aż mi się smutno zrobiło - co za depresyjny wątek...
                      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        A ja jeszcze zauważyłem w dwóch sklepach polskiego Hebana w zestawach ze szklanką - ciekawe do kiedy są "spożywalne", można by się jeszcze miło z nim pożegnać.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13952

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mi jeszcze została jedna butelka - też z datą 12.09... (czekają jeszcze 4 koźlaki). Aż mi się smutno zrobiło - co za depresyjny wątek...
                          A mi jeszcze dwa - do dziś bylo ich ... troje Z tym, że data na nich jest o jeden dzień mniejsza niż na Hebanie.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemno brązowy, typowy dla ciemnych piw. Hebanowy jednak nie jest. [4]
                            Piana: Średnio duża, jednorodna. Koloru kawowego. Powoli redukuje się do kożucha. Do końca pozostawia obfite pozostałości na ściankach kufla. [3.5]
                            Zapach: Ciemne słody, ale raczej mało słodki, lekko jakby ostry. Słaby niestety. [4]
                            Smak: Ciemne słody na pierwszym planie, później jakby coś z paloności i dość mocna goryczka. Goryczka jakby bardziej z jasnego piwa. Posmak raczej goryczkowy. Ani przez moment nie było czuć „nuty piw z Juranda”. Piwo mało słodkie, lekko wytrawne, dobre. [4]
                            Wysycenie: Niby nie jest mocne, słabo go czuć jak się pije, a potrafi zagazować. [3]
                            Opakowanie: Szata graficzna na etykietach i kapslu ciekawa. Wyróżnia się. Dla mnie jednak całość trochę zbyt ponuro się prezentuje. Niewątpliwie zaletą jest dedykowany kapsel (chociaż piękny nie jest), + również za podanie ekstraktu. [4]
                            Uwagi: Piwo naprawdę dobre, zdecydowanie bardziej mi smakowało niż dawniej. Wielka szkoda, że to już historia. Wyjątkowo równe piwo. Żaden parametr istotnie nie odstaje. Ciekawe jak wypada jego czeski następca.

                            Moja ocena: [3.9]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny brąz, pod światło wiśnia, klarowne, bardziej prześwituje pod światło niż budziejowicki, poza tym większych różnic brak [4]
                              Piana: wytrzymuje ponad 3 min., a więc dużo gorzej niż w wersji czeskiej, wersja budziejowicka pobiła u mnie absultny rekord w przypadku ciemniaków, po 5 min. w kuflu nadal była 1cm warstwa, piwo z Olsztyna przekraczając próg 3 min. jak na ciemne piwo uzyskało całkiem dobry wynik [4]
                              Zapach: tu punkt dla wersji jurandowej, przyjemnie orzeźwiający, chmielowy, w tle nutka chlebowa, ta sama nuta chlebowa w wersji czeskiej była już nachalna, bardzo intensywna, brakowało również orzeźwiającego charakteru zapachu, a wyczuwalna była kwasowość [4.5]
                              Smak: ujmująca wytrawna i delikatna paloność, goryczka umiarkowana, przez moment na początku posmaku bardzo lekki smak słodkawy, nie drażni, po nim nadchodzi ciekawa goryczka, mniej wodnisty niż wersja czeska i bardziej aksamitny w odbiorze, chlebowa nutka gdzieś w tle, w wersji czeskiej chlebowość bardzo wyraźna, nawet aż za bardzo, całość lepiej skomponowana i bardziej wytrawna w odbiorze w przypadku Olsztyna [4.5]
                              Wysycenie: idealne, łagodne jak przystało na piwo ciemne i trwałe, na pograniczu przegazowania, moim zdaniem jednak w normie, zatem jak na ciemniaka IMO mistrzostwo, w wersji czeskiej pod koniec było zbyt słabe [5]
                              Opakowanie: amberowe pół lytra vs nieco poobcierane Vichy = remis, kapsel "hebanowy" vs szary pod "złokiem" = remis, bardzo ładna krawatka vs. aluminiowa = wskazanie na Olsztyn, herb na krawatce i kontrze wersji polskiej przypomina Konstancina trochę bajek na kontrze o tym, że "pierwsze polskie czarne", w składzie cukier, ekstr. 12,1%, alk. 5,1%, całość przemyślana i IMO zupełnie w porządku, czeska wersja zaw. ekstr. 11,8%, alk. 5,0%, opis w 3 językach, przydatność do lipca 2008, w składzie syrop maltozowy, czeska wersja etykiety nieco rozjaśniona, co daje lepszy efekt, kontra bardziej poukładana w wersji czeskiej, kod paskowy na dole po srodku a nie jakoś dziwnie jak w wersji z Olsztyna, kontra na pewno ładniejsza z Budziejowic, w sumie lekka przewaga wersji czeskiej [4.5]
                              Uwagi: piwo z jednej z ostatnich warek z Olsztyna z przydatnościa do spożycia 22.09.2007 a więc ca 3 tyg. po terminie, smakowo lepsze niz produkt czeski, piana w piwie z Budziejowic zjawiskowa (17.07.2008), tuning opakowania w wersji czeskiej również należy uznać za plus dla Budziejowic, w całościowej ocenie wygrał jednak Olsztyn, będzie mi brakować tego piwa

                              Moja ocena: [4.45]
                              Last edited by delvish; 15-10-2007, 23:02.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                Właśnie spiłem ostatniego z zapasów - data 22.09.07...

                                Przechowanie mu nie zaszkodziło, wyczuwam silniejsze nuty słodowe w zapachu. Smak pełny, po spożyciu pozostaje jeszcze na długo w jamie ustnej. Jak dla mnie, czeska wersja to nieporozumienie; co z tego, że piana większa...

                                Żal mi tego piwa, jak cholera; byłoby na co zagłosować w Plebiscycie...
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎