Stary Kraków, Smocza Głowa amber ale

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.07
    • 2287

    Prawdę powiedziawszy nie pamiętam już, bo kapsel poleciał do kosza.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19244

      piw tych nie należy schładzać za bardzo, bo taki jest efekt, to po pierwsze. po drugie była jedna taka warka (poprzednia do obecnej) gdzie gaz był tragicznie mały. manipulacje Siudków przy rozlewie skłaniają browar Stary Kraków w osobie Tomka J. do zaprzestania butelkowania. cóż, przykro mi, że tak się stało w twoim przypadku. lana (jak i Dark) jest naprawdę ekstra.

      Comment

      • Maidenowiec
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.07
        • 2287

        Staram się nie schładzać piw za bardzo, szczególnie, że ostatnio trochę gardło szwankuje. Osobiście mam nadzieję, że nie przestaną rozlewać, Amber Ale jest zdecydowanie w czołówce moich ulubionych piw i byłaby to wielka strata, a lanego w Wawie chyba nie ma.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • docent
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 5205

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobursztynowy, klarowny. Idealny jak na ale'a. [5]
          Piana: Niewiele tej piany po nalaniu. Później obecna jedynie w wymiarze symbolicznym. [3]
          Zapach: Bardzo intensywny, chmielowo-korzenno-winny. Chyba bardziej pasujący do jakiegoś ektraktywnego ciemniaka. Czuć alkohol niestety. [4]
          Smak: Zaskakująco odmienny od zapachu. Piwo mocno wytrawne z dużą dawką chmielu. Początkowo wyczuwa się niskie nagazowanie i brak pełni smaku. Z czasem to wrażenie mija i pozostaje już tylko przyjemna, goryczkowa dominanta. [4.5]
          Wysycenie: Tak jak w ale'u, niewielkie. [4]
          Opakowanie: Plus za bezzwrotną butelkę i obszerne informacje na kontrze. Minus za goły kapsel i dziadowskie naklejenie etykiet. [4.5]
          Uwagi: W miarę picia piwo staje się coraz bardziej przyjemne i coraz bardziej podnosiłem mu oceny Ewenement na krajowym rynku. Bardzo dobry ale!

          Moja ocena: [4.175]
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • nikita_banita
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.06
            • 1363

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny, pełny, choc jasny. W sumie to po kolorze ma się wrażenie posiadania w szkle jasnego, młodego wina. [4]
            Piana: Piana trwalsza niż na Golden Ale, ale nadal kiepska. Piana jest grubopęcherzykowata, ledwie kremowa i nietrwała. [3]
            Zapach: Zapach intensywny, świerzbiący w nozdrzach, nie ma jakichś obcych smrodków. Czuje się pełnię kwiatowych skojarzeń i jakąś letnią słodych... [4]
            Smak: Piwo o intensywnej goryczce, a nawet z takim pieprznym finiszem. Oprócz tego delikatnie słodowe, trochę może owocowe. Piwo dosyc długo pozostaje na kubkach smakowych i jest to bardzo miłe doznanie. [4.5]
            Wysycenie: Nie zaszkodziłoby, gdyby było nieco większe, ale jest zadowalające. [4]
            Opakowanie: Etykieta w prostej trójkolorowej toncji - mnie się podoba. Kapsel bez komentarza. Etykieta przyklejona niechlujnie, ale ma to swój urok, natomiast kontra aż nazbyt zapisana. [4.5]
            Uwagi: Odniosłem dużo lepsze wrażenie niż po Golden Ale.

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • zic
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2005.06
              • 118

              dziś rozkoszuje sie tym że piwem nie piłem jeszcze POLSKIEGO Ale dla mnie naprawde smaczne Wyjątkowy zapach.Polecam ale dorwałem je tylko w Krakowie;/

              Comment

              • babalumek
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2004.02
                • 1207

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Intensywnie bursztynowy, wyrazisty, po prostu bardzo... ładny [5]
                Piana: No niestety, może ono ma się nie pienić za bardzo, ale pianki malutko, na szczęście nie znika całkowicie... [3]
                Zapach: No ja nie wiem, ale ten zapach mnie jakoś denerwował, jak jakiś... zgniłych owoców. Intensywny i nieprzyjemny, nie wiem może końcówka beczki i już się psuło albo co innego? [1.5]
                Smak: No tutaj rewelacja. Byłoby 5 gdyby troszkę więcej goryczki wyczuł. Bo ono jest słodkawe, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu. Od razu człowiek wie, że pije wyjątkowe piwo. [4.5]
                Wysycenie: Bardzo małe i jak dla mnie super. Mocno nasycony to może być koncerniak żeby smak ukryć, tutaj te małe nasycenie idealnie pasuje do charakteru piwa. [5]
                Opakowanie: Ładne nalewaki, ale firmowych kufli nie było. A to zawsze jakiś minus. [4]
                Uwagi: No co tu dużo mówić, gdybym mieszkał na stałe w Krakowie, to piwo by u mnie na pewno "rządziło". Świetna sprawa, oby tak dalej.

                Moja ocena: [3.325]
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • babalumek
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2004.02
                  • 1207

                  Trochę niska ta ocena wyszła, no ale nic poradzę na przelicznik. I tak najbardziej liczy się smak, a piwko jest bardzo dobre
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • MuadDib
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2005.11
                    • 172

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemno broązowa, niemal czarna [5]
                    Piana: Bardzo kiepska, zaniknęła zaraz po nalaniu do butelki [2.5]
                    Zapach: Bardzo przyjemny, z wyczuwalną goryczką (jeśli tak można mówić o zapachu). Porównałbym go do dobrych "ciężkich" zapachów ciemnych piw brytyjskich. [4.5]
                    Smak: Niebo w gębie. Wreszcie porządne ciemne piwo w ktoś uważył. Pożądny głęgoki i długi smak, z goryczką charakterystyczną dla ciemnych piw. [5]
                    Wysycenie: To słaby punkt tego piwa, gaz szybko uciekł i tyle go widziano :0 aczkolwiek wogóle mi to nie przeszkadza. [3]
                    Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, ale odjąłem po pół punktu za goły kapsel i niezwrotną butelkę. [4]
                    Uwagi: Mogę je polecać z czystym sumieniem, pomimo pewnych jego wad (co do których liczę, że się niedługo poprawią)

                    Moja ocena: [4.425]

                    Comment

                    • e-prezes
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2002.05
                      • 19244

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MuadDib
                      Kolor: Bardzo ciemno broązowa, niemal czarna [5]
                      ...
                      piłeś chyba Dark Ale nie Amber Ale.

                      Comment

                      • Maremali
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2002.05
                        • 1955

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                        ...
                        piłeś chyba Dark Ale nie Amber Ale.
                        a może ktoś z pracowników browaru nie tą etykietę przykleił
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • Cez
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.01
                          • 1789

                          albo pił tyle, że zaczęło mu się ściemniać
                          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2002.05
                            • 19244

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali
                            a może ktoś z pracowników browaru nie tą etykietę przykleił
                            po wpadce z kapslem relakspola na Smoczej Głowie staramy się dokładnie kontrolować każdą partię towaru przed puszczeniem do sklepów.

                            Comment

                            • lzkamil
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.01
                              • 3611

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnobursztynowy [5]
                              Piana: wysoka, dosyć trwała, dywanik zostaje jakiś czas ale się dziurawi [3.5]
                              Zapach: bardzo mocno owocowy, słodowy, lekko "ciemny", jakby trochę przydymiony, bogaty, intensywny, wydaje się bardziej rozbudowany niż w beczkowym które kiedyś piłem [5]
                              Smak: goryczka wcale nie mniejsza niż w beczkowym z pamiętnej pierwszej warki, wyczuwalna przez całą długość smaku, do tego słodowy "chlebek", dalej mi przypomina alta, chociaż trochę bardziej owocowe niż to beczkowe które pamiętam, w ostatnim posmaku dalej goryczka i smaczek chlebowy, wygląda mi na treściwsze od beczkowego, znakomite [5]
                              Wysycenie: znikome, nawet w tym gatunku powinno być wyższe [3]
                              Opakowanie: proste stylowe etykietki, wszystkie informacje podane, trochę za dużo tych ściem na kontrze i nie wszystkie dokładnie zgodne z historią, no ale reklama dźwignią handlu [4]
                              Uwagi: z łódzkiego Zofmaru; nawet lepiej mi smakowało niż beczkowe 1.5 roku temu

                              Moja ocena: [4.7]
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              • Pinio74
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2003.10
                                • 3881

                                Ja chyba trafiłem na złą partię (termin przydatności do spożycia na kapslu podano lipec 2007). W smaku czuć tylko gorycz przytłumiającą wszystkie inne elementy. Smak przez to stał się płaski, podobny do piw marketowych z Głubczyc. Szkoda bo po nalaniu do szkalnki zapowiadało się dobrze, piękny kasztanowy kolor i całkiem niezła piana. Pierwszy łyk i nagle "zonk".
                                Wielka szkoda, bo kupiłem w Warszawie, wydałem 4,50 za butelkę (kupiłem 2), chciałem zabłysnąć i poczęstować teścia, a ten mówi że chyba chcę go otruć
                                Jak na razie największe rozczarowanie roku 2007.
                                BIRRARE HUMANUM EST

                                Comment

                                Przetwarzanie...