Bierhalle Warszawa, Weizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.09
    • 9782

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
    Nie zgadzam się z oceną.
    Przykro mi. Jakoś będę musiał nauczyć się z tym żyć...

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2005.09
      • 9782

      #77
      Ze ściśniętymi z emocji pośladkami (z powodu wcześniejszych postów na ten temat ) wczoraj pozwoliłem sobie zamówić w Bierhalle weizena.
      Tym razem dostałem bardzo smaczne piwo, o pełnym, lekko słodowym smaku, złamanym goryczką. Wyczuwalne klasyczne aromaty piw pszenicznych. Jeśli TO piwo zdobywało laury, to rozumiem .
      Trochę licho, że szklanka 0,4 jest "goła" i nijak ma się do szkła "do pszenicy", przez co nie daje szansy zaistnieć pianie na dłużej... Wiem, czepiam się .

      Comment

      • iggy_j
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2009.06
        • 25

        #78
        Kolor ciemnożółty, piana niezbyt obfita, zapach - poprawny - i troszkę bananów i troszkę goździków i kapka cytrusa.
        Smak - poprawny - może nieco zbyt kwaskowe.
        Nagazowanie - jak to w piwach z browarów restauracyjnych - gaz ulatnia się dość szybko
        Opakowanie - kufel 1L - no i czego można chcieć więcej

        To na co warto zwrócić uwagę to fakt, że to piwo w zasadzie przez cały czas utrzymuje stały, dobry poziom. Piłem je kilka razy na przestrzeni ostatniego roku i cały czas jest to ten sam smak. Lubię odwiedzać browary restauracyjne i mam okazję robić to dość regularnie (tzn. mniej więcej raz na kwartał zdarza mi się bywać w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie) i zdarza się, że piwo, które kilka miesięcy temu było znakomite, teraz jest conajwyżej przeciętne. I na odwrót. Tutaj obserwuję 'stałość'
        Last edited by iggy_j; 2010-02-05, 23:49.

        Comment

        • docent
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2002.10
          • 5205

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iggy_j
          Nagazowanie - jak to w piwach z browarów restauracyjnych - gaz ulatnia się dość szybko
          Opakowanie - kufel 1L - no i czego można chcieć więcej
          Najlepiej brać pszenicę w mniejszej pojemności. Po pierwsze, podawana jest zgodnie z regułą czyli w szklance a nie kuflu. Po drugie, dzięki temu to słabe nagazowanie staje się wtedy mniej uciążliwe. Inna sprawa, że pszenica z bierhalle wawa wg mnie jest optymalnie nasycona.
          Last edited by docent; 2010-02-06, 08:43.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • karin861
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2006.02
            • 597

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor mętny, jasno-bursztynowy idealnie pasujący do pszenicznego piwa. [5]
            Piana: Piana przyzwoita. Na początku ładnie prezentująca się, niezbyt wysoka, lecz zbyt szybko opadająca. [4]
            Zapach: Zapach z przewagą banana, nie jest przesadny. Wszystko harmonijnie dobrane. [5]
            Smak: Idealny orzeźwiający zapach na letnie wieczory. Czuć miły lekki zapach drożdży oraz oczywiście pszenicę. Osadza się na podniebieniu dając miły posmaczek długo po skosztowaniu. [5]
            Wysycenie: Normalne jak na pszenicę. [5]
            Opakowanie: Ładnie podane w szklance firmowej do pszeniczniaka. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.9]
            Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

            Comment

            • Cannabee776i99
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2009.08
              • 658

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miodowo-złoty, idealnie mętny. [5]
              Piana: Jak by było lepiej nalane byłoby pewnie 5. A tak napiszę, że piana drobnoziarnista, śnieżnobiała, osadzająca się na szkle i zostawiająca skromną wastwę do końca konsumpcji. [4.5]
              Zapach: Banany i goździki jak na weizena przystało. [5]
              Smak: Świeży, treściwy i orzeźwiający. Oprócz wynikających z zapachu bananów i goździków pojawia się na drugim planie uzupełniająca goryczka. [5]
              Wysycenie: Wysokie, odpowiednie dla gatunku, ale nie siadające na żołądku. [5]
              Opakowanie: Szkło firmowe, choć nie do końca do pszenicy przeznaczone. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.925]

              Comment

              • wrednyhawran
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2010.07
                • 1784

                #82
                Bardzo smaczna pszenica, choć dla mnie ciut za słodka i przez to dosyć mdła. Pół kufla - rewelacja - bananki, goździki, wszystko idealnie schłodzone - pycha, potem jednak przyszedł moment zemdlenia - było dosyć ciepło, żeby nie powiedzieć gorąco - wtedy preferuję bardziej kwaskowe, cytrusowe weizeny - są bardziej orzeźwiające.
                Mimo wszystko świetna pszenica.
                Pite w Bierhalle Nowy Świat.
                Last edited by wrednyhawran; 2011-06-03, 04:12.
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2009.08
                  • 658

                  #83
                  Wczoraj pierwszy raz tak sromotnie się zawiodłem na tym piwie. Bananów brak, jakaś mało przyjemna, przytłaczająca gorycz, w oddali trochę goździków. Pils i Dunkel również nieszczególne, więc mam nadzieję, że to chwilowe obniżenie normy, a nie dostosowanie się do konkurencji.

                  Comment

                  • Seta
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2002.10
                    • 6964

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty, mętne [4.5]
                    Piana: gęsta, obficie brudzi szkło [4.5]
                    Zapach: owocowy, bananowy, delikatny goździk [4]
                    Smak: wyrazisty, słodowo-bananowy, lekka goryczka, lekki goździk w posmaku, ogromna pijalność [4.5]
                    Wysycenie: średnie, ciutkę za małe [4]
                    Opakowanie: szklanka i podstawka, no czego więcej oczekiwać po brewpubie? [4]
                    Uwagi: Pite tydzień temu w Arkadii.

                    Moja ocena: [4.275]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2005.09
                      • 9782

                      #85
                      Kupiłem na wynos "we Wylanowie". Nie będę się rozwodził (chociaż..., czy ja wiem... ), piwo bardzo smaczne. Polecam .

                      Comment

                      Przetwarzanie...