Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • thrashcan
    Senior
    • 10-2005
    • 126

    #16
    Niestety nie było tak, jak przypuszczasz Krzysztofie. Piwo wypiłem dość szybko, a jego nagazowanie od samego początku było dla mnie odrobinę za małe, zmniejszając się znacznie w miarę upływu niedługiego w sumie czasu (i ubywania piwa).

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thrashcan
      Niestety nie było tak, jak przypuszczasz Krzysztofie. Piwo wypiłem dość szybko, a jego nagazowanie od samego początku było dla mnie odrobinę za małe, zmniejszając się znacznie w miarę upływu niedługiego w sumie czasu (i ubywania piwa).
      No waśnie: "odrobinę za małe"....
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • thrashcan
        Senior
        • 10-2005
        • 126

        #18
        Dla mnie za małe i już. Nic na to nie poradzę, że lubię bardziej nagazowane

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thrashcan
          Dla mnie za małe i już. Nic na to nie poradzę, że lubię bardziej nagazowane
          Oczywiście masz do tego prawo, ale Twoje sformuowanie "odrobinę" znaczy po prostu odrobinę...

          Smak: "....Piwo w sumie w porządku, ale tak naprawdę nic szczególnego...." czyli chę ale nie mogę....
          Last edited by Krzysztof; 17-01-2006, 22:12.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • thrashcan
            Senior
            • 10-2005
            • 126

            #20
            No bo właśnie taki smak miał pity przeze mnie wczoraj ciemniaczek. Chciał smakować, ale nie mógł tak do końca. Cóż zrobić... Mam nadzieję, że po następnej mojej wizycie w Bierhalle zmienię zdanie na temat tego piwa.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Trochę za jasny dla mnie. Ciemny bursztyn. [4]
              Piana: Niestety sama z siebie niezbyt trwała. Zaraz po "upiciu" znika i zistawia tylko dywanik. Jednak po lekkim obróceniu kufelkiem pięknie odrywają się od dna pęcherzyki i tworzą nowy dosyć wysoki kożuszek. [4]
              Zapach: Lekko karmelowy. Sympatyczny ale ubogi [4]
              Smak: Piwo w smaku lekko karmelowe z delikatną goryczką. Na uwagę zasługują owocowe naleciałości. Pozornie ciężkie - orzeźwia. [4.5]
              Wysycenie: Patrz to co napisałem przy pianie a poza tym orzeźwia smak w ustach. [5]
              Opakowanie: WIELKIE -5- dla browaru za róznorodność szkła i podstawek [5]
              Uwagi: Pierwsze piwo, które piłem w Bierhalle i się nie zawiodłem. Warto było tam przyjechać !!!

              Moja ocena: [4.3]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny herbaciany. Ładny, zdecydowanie pasuje do piwa ciemnego, chociaż ja wolę ciut ciemniejsze kolory w ciemnych. [4.5]
                Piana: Koloru kawowego. Nie utrzymuje się długo i największa nie jest. Przeciętna. [3.5]
                Zapach: Zapach ciemnych słodów, lekko palony. Nie słodki i ładny. Trochę za słaby [4.5]
                Smak: Dobry smak. Ciemne słody, lekka paloność, nutka karmelowa. Piwo blisko wytrawnego. Leciutka goryczka. Posmak goryczkowy, jakby leciutko palony. Piwo troszkę za lekkie. Wodniste nie jest, ale troszkę więcej treści by zdecydowanie dobrze zrobiło. [4]
                Wysycenie: Troszkę za słabe nawet jak na ciemne piwo, troszkę czuć jego brak. W tym punkcie to ewidentnie mankament wersji butelkowej. [4]
                Opakowanie: Piękna wielka 1l butla. Widok takiej butli z piwem zawsze robi dobre wrażenie, bo byle czego w takich butlach się nie trzyma. Plus za nalepkę (na uchwycie) z wszelkimi danymi o browarze i piwie. Minus za brak nadruku na butli (tak jak to przedstawiają wszelkie materiały reklamowe). Fajnie by było gdyby była firmowa porcelanka, ale nie wymagajmy za dużo. [4]
                Uwagi: Oceniane tu piwo było z firmowej butelki zakupionej w Bierhalle Warszawa. W porównaniu do piwa lanego w browarze dużo traci (zawsze i wszędzie tak jest, niestety). Mimo to było więcej niż dobre. To w Bierhalle było bardzo dobre. Szkoda, że piwa z krakowskiego C.K. nie są na tym poziomie.

                Moja ocena: [4.15]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #23
                  Piłem to piwo chyba z dwa tygodnie temu i stwierdziłem wtedy, że jest znakomite. Co prawda podano je w temperaturze na granicy zmrożenia, ale w litrowym kuflu poczekało sobie na ocieplenie klimatu Na prawdę nie mam się czego przyczepić, począwszy od piany, poprzez kolor, wysycenie, zapach a na smaku skończywszy. Po prostu świetne.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9748

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowobrązowy, chyba za jasny. Przyjemnie dla oka mętne. [4]
                    Piana: Kremowa, drobna, dość wytrzymała. [4]
                    Zapach: Baaardzo słaby, powiew słodu i czegoś lekko kwaskowatego. [3]
                    Smak: Delikatny, trudny do określenia, jakaś nutka kwaskowata także... [3]
                    Wysycenie: Jak na piwo restauracyjne, to OK. Bąbelki muskają podniebienie . [4]
                    Opakowanie: Ładny kufel podany przez mniej ładnego faceta w skórzanych majtkach. Źle usiadłem [3.5]
                    Uwagi: Szedłem do "B" zamierzając się na koziołka. Nie było... Wszystko inne było więc gorsze, a ukoronowaniem mojej porażki były żeberka polane zimnym ketchupem... No comments.

                    Moja ocena: [3.225]

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #25
                      Dyplom, za zajęcie I miejsca w Konsumenckim Konkursie piw Chmielaki 2008.
                      Attached Files
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #26
                        Jakiś taki niewyraźny ten dyplom.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9748

                          #27
                          Wczorajszy dunkel pachniał słodem z lekkimi nutkami winno-owocowymi, w smaku natomiast dominowały wytrawne i delikatne klimaty słodów palonych .

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            Aktualna warka jest rewelacyjna. Wraz z Żą odkryliśmy w tym piwie dziś rewelacyjną, bardzo wyraźną nutę czekoladową, mi jeszcze dodatkowo smakowało lekko suszonymi owocami.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9748

                              #29
                              Chwilo trochę coś nie halo.
                              Pite na Nowym Świecie, dominanta aromatów i smaków waniliowych... Przesadna!

                              Comment

                              • Ahumba
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 8962

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Chwilo trochę coś nie halo.
                                Pite na Nowym Świecie, dominanta aromatów i smaków waniliowych... Przesadna!
                                To znaczy, że z moim smakiem nie jest tak źle.

                                Zawsze piję "to trzecie" piwo. W zeszłym tygodniu jednak po jednym "dunkielku" "przebranżowiłem" się na pilsa.
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎