Jędrzejów [ex. Strzelec], Mocne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładne złoto, ale pasujące raczej do dwunastek niż piw mocnych. Za jasny, więc punkty lecą. [3]
    Piana: Średnia, szybko przemienia się w grube ziarna i znika w oczach. [2.5]
    Zapach: Bardzo silny, ale z dużą ilością kukurydzianej ścierowatości. W zasadzie typowy dla piw mocnych i nie poprawia tego leciutka chmielowość. [2.5]
    Smak: Początek znośny - fajna słodowosć. Potem jest jeszcze ciekawiej, bo włącza się lekka owocowość. Trzecie wrażenie niestety najgorsze - typowa dla piw mocnych mdłość, na dodatek z nieprzyjemną, nieszlachetną goryczką. Nawet jak na piwo mocne, nie jest to nic specjalnego, ot średnia. [3]
    Wysycenie: Bdb. [4.5]
    Opakowanie: W kolorystyce puszki dominuje czerń. Wzornictwo dość klasyczne, ale całkiem niezłe. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.9]

    Comment

    • GaryFisher
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 10-2009
      • 739

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, za jasny [3.5]
      Piana: W miarę drobnobąbelkowa, wysoka, szybko opada. Został ślad na szczycie szklanki [3.5]
      Zapach: silny słodowo-alkoholowy z korzyścią dla słodu (ufff). Jakieś tam chmielowe nutki gdzieniegdzie też są (powiedzmy) [3]
      Smak: Ziarnisto-słodowo, z deka wodnisty i płaski. Czuć alkohol (raczej grzeje niż gryzie). Gdzieś w tle jakaś ścierka (ledwie wyczuwalna). Na szczęście jest trochę goryczki (na bezpiczu to i dupa picz). Mimo wszystko da się pić. [3]
      Wysycenie: Nie najgorsze [4]
      Opakowanie: Za wygląd 4. Nie podano ekstraktu. Puszka przypomina trochę Okocim Mocne [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.175]
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • andszcz
        Porucznik Browarny Tester
        • 07-2008
        • 310

        #18
        Nic specjalnego, w smaku czuć jakąś taką "bliżej nieokreśloną" nutkę (może wpływ wody?). Można wypić, choć na pewno nie będę szukał na półkach w markecie.
        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

        Comment

        • toto
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 12-2006
          • 949

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnożółty, idealnie klarowny [4.5]
          Piana: obfita, dość gruboziarnista, tworzą się w niej wielkie bąble, bardzo szybko opada, niewiele oblepia szkło [2.5]
          Zapach: głównie słodowy (ale taki ulepkowaty), tylko z początku ziemisty, nieco stęchły [2]
          Smak: z początku lekko kwasdkowy, wręcz wodnisty, potem wyraźnie słodowy, słodki, z drapiącą w gardło alkoholową goryczką [2]
          Wysycenie: widać niewiele sporych bąbelków, ale w przełyku za małe, przez co piwo jest ciężkie [2.5]
          Opakowanie: butelka Steine (bączek), kapsel browarowy złoty, czarno-czerwona niezła etykieta, brak ekstraktu, brak składu (Zawiera: słód jęczmienny), powołanie się na tradycje warzenia w Jędrzejowie (1140 ??!!??), ale adres warszawski [3.5]
          Uwagi: Trwałość do 11.08.2010. Nieciekawe, mocne, słodkie piwo. Alkoholowy klon Warki Strong. Zdecydowanie nie moje klimaty. Najlepsza w nim jest przednia etykieta.

          Moja ocena: [2.275]

          Comment

          • GaryFisher
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 10-2009
            • 739

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher
            Kolor: Złoty, za jasny [3.5]
            Piana: W miarę drobnobąbelkowa, wysoka, szybko opada. Został ślad na szczycie szklanki [3.5]
            Zapach: silny słodowo-alkoholowy z korzyścią dla słodu (ufff). Jakieś tam chmielowe nutki gdzieniegdzie też są (powiedzmy) [3]
            Smak: Ziarnisto-słodowo, z deka wodnisty i płaski. Czuć alkohol (raczej grzeje niż gryzie). Gdzieś w tle jakaś ścierka (ledwie wyczuwalna). Na szczęście jest trochę goryczki (na bezpiczu to i dupa picz). Mimo wszystko da się pić. [3]
            Wysycenie: Nie najgorsze [4]
            Opakowanie: Za wygląd 4. Nie podano ekstraktu. Puszka przypomina trochę Okocim Mocne [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.175]
            Uoo Jezu chciałem właśnie ocenieć, nie wiiedziałem, że już dawno tpo zrobiłem.
            To dodam tylko, że w zapachu czuć też trochę owoców za to alkohol wcale nie jest tak wyczuwalny, może poprzednio miałem tą wersję o wyższym woltarzu?? W każdym razie da się to to wypić. Salud!
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • Pancernik
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 09-2005
              • 9776

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Po prostu złoty. [4]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka i krótkotrwała. [3]
              Zapach: Słodowy, lekko z tyłu chmiel, akcenty winno-alkoholowe. [3.5]
              Smak: Słodowo-alkoholowy z elementami goryczkowymi. [3.5]
              Wysycenie: Jak na piwo mocne, to OK - nie za mocne . [4]
              Opakowanie: Proste, ale estetyczne i rozpoznawalne, powiela motyw Jasnego Pełnego i używa oklepanej kolorystyki polskich piw mocnych. Goły kapsel. [3.5]
              Uwagi: Wypijalne, ale nic szczególnego. Nie wiem w sumie, gdzie to warzą, bo na ecie stoi "RUBrew PL".

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              Przetwarzanie...